PDA

Zobacz pełną wersję : mozaika do małej łazienki, za i przeciw, cena



aniaitomek
11-02-2009, 13:57
Mam niewielką łazienkę 250x130, którą zamierzam prawie w całości wyłożyć mozaiką (na dwóch ścianach duże lustra)

Ale przeszła mi na to trochę ochota po:

1. zapoznaniu się z cenami,
Czy znacie jakieś mozaiki (interesują mnie tylko kolory : niebieski, błękitny, zielony, turkusowy, szafirowy, najlepiej mix) w cenie do 120 zł za m2

Czy ktoś ma doświadczenie ze szklaną mozaiką z Allegro w cenie ok.6,00 zł za arkusz, już kiedyś był dyskusja na ten temat na forum, ale się nie rozwinęła

http://forum.muratordom.pl/co-to-za-mozaika,t135829.htm?highlight=mozaika

2. przeczytaniu o problemach z kładzeniem mozaiki

3. rozważeniu za i przeciw w użytkowaniu takiej mozaiki
I tu pytanie, czy faktycznie mozaika jest trudna w utrzymaniu czystości = fugi, pytam tym bardziej, ze prysznic (bez tradycyjnego brodzika, czyli płytki tez na podłodze) miałby być cały również w mozaice?

Tkanka7
11-02-2009, 20:09
Strasznie podobają mi się łazienki w mozaice, te widziane na zdjęciach i sama o takiej myślałam. Z wymienionych przez Was powodów i paru innych, zrezygnowałam.
Mam jednak trochę mozaiki w łazience i powiem szczerze, że podczas pierwszego sprzątania po zakończeniu budowy pogratulowałam sobie tego, że tej mozaiki mam nie za dużo. Przede wszystkim ze względu na to, że wtedy dopiero wyszły różne niedociągnięcia fachowca, który kładł u mnie płytki. Niektóre kosteczki są pokruszone na brzegach i z leksza wystają "poza szereg". Myślę, że to po prostu nieumiejętność fachowca w kładzeniu mozaiki, inny być może zrobiłby to lepiej. Cieszy jednak to, że reszte kafli położył bardzo ładnie, równo.

Ważnym powodem rezygnacji z pomysłu łazienki w mozaice był ten, że "mój" fachowiec brał większą stawke za kładzenie mozaiki. A i fugi "idzie" wtedy dużo więcej, także cenowo to nie był korzystny pomysł.

Z utrzymaniem czystości też raczej jest gorzej na mozaice. Fugi się brudzą, nie ma cudów.

Ze swojej strony mogę Wam polecić płytki, które z pewnej odległości wyglądają jak mozaika, jednak są "w całości". Mam je w kuchni na ścianie - Ragno, typ Sunshine Verde. Są piękne. Zdjęcie mogę przesłać e-mailem.

Życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji!
Pozdrawiam!

aniaitomek
12-02-2009, 07:32
Tkanka7, dzięki za wyczerpującą odpowiedź...
A więc żegnacje mozaiki, za dużo "przeciw"!
Płytki Ragno znalazłam, faktycznie pięknie wyglądają, zanim zacznę szperać w necie, mogłabym prosić o cenę chyba za sztukę, bo to dekor, prawda?

aniaitomek
12-02-2009, 07:52
aha, ... i moze jeszcze gdzie je kupiłaś?

Mymyk_KSK
12-02-2009, 09:15
w naszej łazience mozaika jest na ścianie, ale jako dodatek, nie jako element główny. Kamienne maleńkie kosteczki, cudo, równie piekne jak...drogie (450zł/m2 :roll: ). Ponieważ na ścianie to nie ma problemu z brudząca się fugą.

kaszak
12-02-2009, 09:24
Ze swojej strony mogę Wam polecić płytki, które z pewnej odległości wyglądają jak mozaika, jednak są "w całości". Mam je w kuchni na ścianie - Ragno, typ Sunshine Verde. Są piękne. Zdjęcie mogę przesłać e-mailem.


Tkanko, bardzo proszę o zdjęcia na [email protected]
Z góry dzięki

Tkanka7
12-02-2009, 16:06
Tkanka7, dzięki za wyczerpującą odpowiedź...
A więc żegnacje mozaiki, za dużo "przeciw"!
Płytki Ragno znalazłam, faktycznie pięknie wyglądają, zanim zacznę szperać w necie, mogłabym prosić o cenę chyba za sztukę, bo to dekor, prawda?

Nie ma sprawy, lubię pisać i cieszę się, że mogłam pomóc.
Jeśli dobrze pamiętam to płytka imitująca mozaike miała nazwę checquered verde. Jej wymiary są dość duże - 20/50 cm. Kosztowała 90 zł za sztukę w sklepie CMB w Częstochowie. Mają swoją stronę i zdjęcia wystaw z płytkami, linka niestety nie mogę podać ale łatwo znaleźć w google.

Kaszak, zdjęcie niebawem wyślę, muszę je najpierw zrobić 8)

Pozdrawiam!

GUEST323
04-03-2009, 21:22
Witam,
jeśli szukacie dobrej i taniej mozaiki to proszę o kontakt. [email protected]


Mam niewielką łazienkę 250x130, którą zamierzam prawie w całości wyłożyć mozaiką (na dwóch ścianach duże lustra)

Ale przeszła mi na to trochę ochota po:

1. zapoznaniu się z cenami,
Czy znacie jakieś mozaiki (interesują mnie tylko kolory : niebieski, błękitny, zielony, turkusowy, szafirowy, najlepiej mix) w cenie do 120 zł za m2

Czy ktoś ma doświadczenie ze szklaną mozaiką z Allegro w cenie ok.6,00 zł za arkusz, już kiedyś był dyskusja na ten temat na forum, ale się nie rozwinęła

http://forum.muratordom.pl/co-to-za-mozaika,t135829.htm?highlight=mozaika

2. przeczytaniu o problemach z kładzeniem mozaiki

3. rozważeniu za i przeciw w użytkowaniu takiej mozaiki
I tu pytanie, czy faktycznie mozaika jest trudna w utrzymaniu czystości = fugi, pytam tym bardziej, ze prysznic (bez tradycyjnego brodzika, czyli płytki tez na podłodze) miałby być cały również w mozaice?

nika76
28-11-2010, 16:35
Ja znalazłam bardzo tanią mozaikę jak na szklaną na topmozaiki.pl.
Montaż firmowy dla Bielska i okolic.
Mozaikę daje się na ściany więc fuga wcale się nie brudzi tak bardzo, a przynajmniej szkło tak nie blednie jak ceramika.
Inna sprawa,że można straszanie spartaczyć montaż jak "fachowiec" nie umie.

KamillaDeMon
29-11-2010, 08:54
Ja mam w malutkiej łazience w bloku mozaikę Paradyż Sensual art blue

78mysz
01-12-2010, 07:22
ja ostatnio kupowałam mozaikę niebieską onixa.Jest klejona na dobrej siatce.Mieli ją na stanie na wyprzedaży po 90parę złociszy. Wziełam od ręki. Mogę podac stronę
http://www.mozaiki-szklane.pl/index.php?s=list&cat_id=152
Ceny są różne, ale jest całkiem spory wybór mozaiki w cenie do 120 zł
W każdym razie polecam i sklep-dobra obsługa i pomoc oraz produkty. Aaaa, mozaika onixowa nie wymaga szlifowania na kantach, co niejednokrotnie jest bardzo upierdliwą sprawą.