PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie strzemiona? gotowe czy robione na budowie?



martek1981
11-02-2009, 17:06
Kupowaliście gotowe strzemiona czy robiliście na budowie?
Na ławy kupiłem gotowe, a teraz sie zastanawiam czy nie kazać ekipie robić na budowie?
Czy wychodzi duza różnica w cenie?

raydenstream
11-02-2009, 17:31
ja bym się w to nie bawił

u mnie giecie strzemion to nie było drogie, a jak policzyc czas robocizny tego gięcia to wątpie zeby sie to opłacało giecie przez majstrów na budowie.

pblochu
11-02-2009, 18:21
zależy jak się rozliczasz z majstrami za godzinę (to stój nad nimi z batem) czy za robotę - po co wtedy przepłacać
życzę udanych przemyśleń

edde
11-02-2009, 18:28
ja robiłem sam, i nie narzekam, takie jakie były potrzebne na bieżąco sobie robiłem (oczywiście większość betonowania własnoręcznie wykonywana)

boleslaw64
11-02-2009, 19:01
ekipa-kup gotowe będzie taniej i szybciej , budujesz sam to strzemiona robię sam :wink:

LAMP
11-02-2009, 19:08
Zdecydowaną większość kupowałem, ale miałem dostęp do stosunkowo tanich, niewiele droższych niż sam materiał. Zaleta takiego rozwiązania - wszystkie równiutkie, jednakowe, bardzo szybko kręci się zbrojenie. Małą część strzemion robiła ekipa na budowie, dla kogoś wprawionego w ich gięciu nie ma problemu, robi się je również dość szybko na sprytnej giętarce.
Jeśli cena zamawianych nie powala z nóg - myślę, że warto w takowe zainwestować, sprawniej pójdzie robota na budowie.

Pozdrawiam
Lech

malka
11-02-2009, 19:10
Kupowaliśmy gotowe,
na fundament - masakra cenowa
na wieńce - zmieniliśmy hurtownię - już znośnie, ale ciągle dużo drożej niż stal.

pan w hurtowni, sam robił 240 szt. zrobił w 6 godzin, więc to chyba żadna magia

bladyy78
11-02-2009, 19:57
Ja robiłem sam nic trudnego.

admiro
11-02-2009, 20:51
Kupowaliście gotowe strzemiona czy robiliście na budowie?
Na ławy kupiłem gotowe, a teraz sie zastanawiam czy nie kazać ekipie robić na budowie?
Czy wychodzi duza różnica w cenie?

Robiliśmy sami, ale ta zasada dotyczy wszystkiego na budowie:
masz czas i brak kasy - musisz robić czas
masz czas i kasę - możesz robić sam
nie masz czasu i masz kasę - kupujesz
nie masz czasu i kasy - nie budujesz.

Claudii
11-02-2009, 20:55
ja kupiłam gotowce 1zł/szt z ich materiałem ..drogo ?

malka
11-02-2009, 21:05
ja kupiłam gotowce 1zł/szt z ich materiałem ..drogo ?

z czego te strzemiona, z drutu żarzonego ?? :wink:

bo jeśli z 6 - to tanio

Igrek
11-02-2009, 21:09
cena 1zł szt moim zdaniem dobra - ja kupowałem 10.2007 w podobnej cenie, wtedy stal kosztowała 3zł/kg, nie wiem jaka cena teraz, kupowałem na ławy i sam bekli kręciłem ale na wieniec już ekipa robiła, przyzam że nie miałem czasu się zastanawiać czy warto kupić gotowe czy nie, fakt że miałem zaufanie do majstra

PaniG(dzi)
11-02-2009, 21:49
Czas też jest cenny.Czy ekipa czy sam,strzemiona kup gotowe,a zaoszczędzony czas niech przeznaczą na skręcanie zbrojenia. Szybciej skręcą szybciej zaleją(zbrojenie nie pa...łę). :wink:

Cena za 1 zł jest o.k(do kupienia na Allegro)

tewu77
11-02-2009, 22:02
Strzemiona na jedną płytę (belki, wieńce) robi się około 2-3 godziny i nie trzeba być jak to któryś nie ładnie powiedział "majstrem"
A całą płytę na ok 150m2 robi się maksymalnie 2 dni w 3/4 osoby razem z betonowaniem!!!
Widzę, że dużo forumowiczów traktuje murarzy czy innych pomocników jak nieudaczników lub zło konieczne!!!
Nieładnie panowie!!! :oops: :oops: :oops:

tewu77
11-02-2009, 22:07
Nastały takie czasy, że murarz po pracy siada przed kompem i chwali się co dziś zrobił lub co mu nie wyszło!
A nie jak zdecydowana wiekszość WAS myśli zalewa pałę!
{może jest taki odsetek ale to najwyżej procent}
A-ha PANOWIE inwestorowie to jak do domku przyjadą to co piją - ORANŻADĘ??? :evil: :oops: :evil: :oops: :evil: :oops: :evil: :oops:

malka
11-02-2009, 22:34
Nastały takie czasy, że murarz po pracy siada przed kompem i chwali się co dziś zrobił lub co mu nie wyszło!
A nie jak zdecydowana wiekszość WAS myśli zalewa pałę!
{może jest taki odsetek ale to najwyżej procent}
A-ha PANOWIE inwestorowie to jak do domku przyjadą to co piją - ORANŻADĘ??? :evil: :oops: :evil: :oops: :evil: :oops: :evil: :oops:

Wiesz, moi budowlańcy "nie byli" od robienia strzemion (tak, tak) - wolałabym by sami je robili, bo ja za tonę płaciłam 5100 :o ,

tewu77
11-02-2009, 22:40
Głowa boli już od tej kasy tu tysiąc tam pięć tu znowu 25?????!!!!!!!!

Strzemiona to łatwa sprawa może czas założyć firmę?
W-STRZENIĘ / nnego? :lol: :wink:

malka
11-02-2009, 22:44
Głowa boli już od tej kasy tu tysiąc tam pięć tu znowu 25?????!!!!!!!!

Strzemiona to łatwa sprawa może czas założyć firmę?
W-STRZENIĘ / nnego? :lol: :wink:

mówisz,ze łatwa ?? pewnie masz rację - pisałam wyżej ile czasu zajeło panu z hurtowni zrobienia dla nas II partii, jednak nie wszyscy są chętni do zrobienia ich samemu. Może stworzeni są do celów wyższych ?

Aedifico
12-02-2009, 07:28
Strzemiona na jedną płytę (belki, wieńce) robi się około 2-3 godziny i nie trzeba być jak to któryś nie ładnie powiedział "majstrem"
A całą płytę na ok 150m2 robi się maksymalnie 2 dni w 3/4 osoby razem z betonowaniem!!!
Widzę, że dużo forumowiczów traktuje murarzy czy innych pomocników jak nieudaczników lub zło konieczne!!!
Nieładnie panowie!!! :oops: :oops: :oops:
To w płytach robi się strzemiona?

tewu77
12-02-2009, 07:33
Strzemiona na jedną płytę (belki, wieńce) robi się około 2-3 godziny i nie trzeba być jak to któryś nie ładnie powiedział "majstrem"
A całą płytę na ok 150m2 robi się maksymalnie 2 dni w 3/4 osoby razem z betonowaniem!!!
Widzę, że dużo forumowiczów traktuje murarzy czy innych pomocników jak nieudaczników lub zło konieczne!!!
Nieładnie panowie!!! :oops: :oops: :oops:
To w płytach robi się strzemiona?

- NIE - w kominach!!!

Claudii
12-02-2009, 07:37
te moje strzemionka to z fi8 ,miały byc z fi6 ale nie mieli akurat takiego drutu wiec zrobili mi z fi8 za cene z fi6 ,wszystko zrobione zgodnie z projektem.
Zresztą jestem mistrzynią w wyszukiwaniu tzw okazji i jak powiem ,że mam murarza co mi wybuduje dom od fundamentów po szczyty(bez dachu) za 8tys to mnie wyśmiejecie.Lepiej się już nie chwalę jak tanio wybuduje domek udawadniając wszystkim "bogaczom" że trzeba mieć conajmniej 500tyś a wszystko co taniej to szopa na działkę. :roll:

martek1981
12-02-2009, 07:39
Dzieki Wam za rady. Muszę to teraz wyważyć :D Zrobiłem zestawienie wszystkich potrzebnych strzemion i dam do wyliczenia dla producenta. Zobaczymy jaka wyjdzie różnica? Chociaż z drugiej strony ekipa ma płacone za cały SSO i to nie mało to niech się troche powyginają :D

Aedifico
12-02-2009, 08:02
Strzemiona na jedną płytę (belki, wieńce) robi się około 2-3 godziny i nie trzeba być jak to któryś nie ładnie powiedział "majstrem"
A całą płytę na ok 150m2 robi się maksymalnie 2 dni w 3/4 osoby razem z betonowaniem!!!
Widzę, że dużo forumowiczów traktuje murarzy czy innych pomocników jak nieudaczników lub zło konieczne!!!
Nieładnie panowie!!! :oops: :oops: :oops:
To w płytach robi się strzemiona?

- NIE - w kominach!!!

Bardzo ciekawa teoria. Jak wygląda strzemię w płycie?

P.S. Zabawnie to wyszło, ktoś niezorientowany może zrozumieć na opak.

tewu77
12-02-2009, 09:47
Nie umiesz czytać Aedifico?
Strzemię w belce podporowej czy w wieńcu czyli elementach płyty czy trzeba tłumaczyć jak dziecku???
Po co ludzie bez wiedzy zabierają głos???

Bardzo ciekawa teoria. Jak wygląda strzemię w płycie?
A tak wygląda:
http://images28.fotosik.pl/225/d991c5ac31c23007.jpg
Albo tak:
http://www.budnet.pl/zdjecia_m/st03_.jpg
A tu chodzi o ocieplenie ale płyta też jest wrysowana i oczywiście strzemiona:
http://www.styropiany.pl/IMAGESE/rys5.gif

profillokienny
12-02-2009, 09:48
te moje strzemionka to z fi8 ,miały byc z fi6 ale nie mieli akurat takiego drutu wiec zrobili mi z fi8 za cene z fi6 ,wszystko zrobione zgodnie z projektem.
Zresztą jestem mistrzynią w wyszukiwaniu tzw okazji i jak powiem ,że mam murarza co mi wybuduje dom od fundamentów po szczyty(bez dachu) za 8tys to mnie wyśmiejecie.Lepiej się już nie chwalę jak tanio wybuduje domek udawadniając wszystkim "bogaczom" że trzeba mieć conajmniej 500tyś a wszystko co taniej to szopa na działkę. :roll:

No to ci współczuję. Strzemiona powinny być wykonane z drutu fi 4,5, zwiększenie średnicy o każdą 0,1mm powoduje zmianę wycinkowego wskaźnika wytrzymałości przekroju rosnącą logarytmicznie. Zostaje również zabużona w sposób zmienny charkterystyka giętnokrętna oraz wycinkowy wskaźnik wytrzymałości W. Jedyna twoja nadzieja że te strzemiona zrobili ci ze stali uspokojonej z odpowiednią udarnością Hardox.

martek1981
12-02-2009, 10:02
Nie wiem co to znaczy: zmiana wycinkowego wskaźnika wytrzymałości przekroju rosnącego logarytmicznie albo charkterystyka giętnokrętna oraz wycinkowy wskaźnik wytrzymałości W ale ja w swoim projekcie mam 155 strzemion zaprojektowanych z drutu fi8, a około 600 z fi6. Piszesz, że zwiększenie o 0,1 mm powoduje takie zagrożenia :o Jestem przerażony! No chyba, że mam strzemiona ze spokojnej stali :D
Pozdrawiam.

tewu77
12-02-2009, 10:08
Stal spokojna i Ty bądź spokojny nie przejmuj się takimi głupotami strzemię w zbrojeniu jest po to żeby podtrzymywać pręty nośne [ono samo nie pracuje] :P

Aedifico
12-02-2009, 10:09
Nie umiesz czytać Aedifico?
Strzemię w belce podporowej czy w wieńcu czyli elementach płyty czy trzeba tłumaczyć jak dziecku???
Po co ludzie bez wiedzy zabierają głos???

Bardzo ciekawa teoria. Jak wygląda strzemię w płycie?
A tak wygląda:
http://images28.fotosik.pl/225/d991c5ac31c23007.jpg
Albo tak:
http://www.budnet.pl/zdjecia_m/st03_.jpg
A tu chodzi o ocieplenie ale płyta też jest wrysowana i oczywiście strzemiona:
http://www.styropiany.pl/IMAGESE/rys5.gif

To jest strzemię w wieńcu i w belce podporowej a nie w płycie.

Po co ludzie ,którzy nie rozumieją co piszą piszą w ogóle.

Aedifico
12-02-2009, 10:10
Stal spokojna i Ty bądź spokojny nie przejmuj się takimi głupotami strzemię w zbrojeniu jest po to żeby podtrzymywać pręty nośne [ono samo nie pracuje] :P

Głupoty to kolega wypisuje. Siły tnące oczywiście strzemion nie dotyczą?

tomi510
12-02-2009, 10:17
Podstawowa sprawa to jak jesteś umówiony z murarzem u mnie robił od fundamentów po więźbe i nie chcial żadnych kupowanych strzemion czy tez nadprozy robili sami na gietarce tyle ile im potrzeba bylo z fi 6 i nie bylo z tym żadnego problemu. Zależy jaki murarz bo drugi powie zeby mu najlepiej wszystko gotowe kupowac a on i tak swoje kaskę weżmie a nie narobi sie tyle i czas zaoszczędzony.

Bigbeat
12-02-2009, 10:23
No to ci współczuję. Strzemiona powinny być wykonane z drutu fi 4,5, zwiększenie średnicy o każdą 0,1mm powoduje zmianę wycinkowego wskaźnika wytrzymałości przekroju rosnącą logarytmicznie.
A o 0.05mm nic nie powoduje? A co powoduje o 0.2mm ?
No i czy ta zmiana to jest na korzyść, czy też nie?



Zostaje również zabużona w sposób zmienny charkterystyka giętnokrętna oraz wycinkowy wskaźnik wytrzymałości W.
A nie zaburzona czasem?

tewu77
12-02-2009, 12:05
Stal spokojna i Ty bądź spokojny nie przejmuj się takimi głupotami strzemię w zbrojeniu jest po to żeby podtrzymywać pręty nośne [ono samo nie pracuje] :P

Głupoty to kolega wypisuje. Siły tnące oczywiście strzemion nie dotyczą?

Koniec tej polemiki!
Styropian bez kołków wg ciebie może być ale różnica 1-2 mm grubości stali do strzemion to Straszne !

Aedifico
12-02-2009, 12:30
Stal spokojna i Ty bądź spokojny nie przejmuj się takimi głupotami strzemię w zbrojeniu jest po to żeby podtrzymywać pręty nośne [ono samo nie pracuje] :P

Głupoty to kolega wypisuje. Siły tnące oczywiście strzemion nie dotyczą?

Koniec tej polemiki!
Styropian bez kołków wg ciebie może być ale różnica 1-2 mm grubości stali do strzemion to Straszne !

Gdzie ja pisałem,że rożnica 1-2mm nie może być?

Koniec polemiki bo waćpanowi się argumenty skończyły.

RafalT88
12-02-2009, 12:42
To ja z innej beczki. Jestem przed budową i nad tematem zbrojenia szczerze mówiąc w ogóle się nie zastanawiałem. Napiszcie proszę w jakiej hurtowni można kupić strzemiona: hurtowni stali? są gotowe czy trzeba zlecić ich wykonanie według projektu? Resztę zbrojenia rozumiem robi się na miejscu? acha pręty kupuje się pocięte?

martek1981
12-02-2009, 12:51
Są takie hurtownie, które sprzedają stal i jednocześnie przygotowują z niej gotowe elementy zbrojenia. Typowe strzemiona (20x20, 25x25) często mają od ręki, a inne pewnie trzeba zamawiać. Ja na ławy zamawiałem na Allegro bo było taniej :D Pręty kupowałem w odcinkach 6m, z huty przyjeżdżają w odcinkach 12m ale takie długie nie weszły by mi do malucha :D

malka
12-02-2009, 12:53
w jakich okolicach budowa ??

trudno bez tej wiedzy podać konkretnie hurtownię :D
bo generalnie to w hurtowniach stali :D , ale i budowlane mają zbrojeniówkę

Jak kupowałam pręty żebrowane o długości 12 m
Strzemiona zamawiałam w konkretnym wymiarze 25x40 , 25x25 i 38x20 - wszystkie z pętów -6 gładkie.

RafalT88
12-02-2009, 13:16
w jakich okolicach budowa ??
trudno bez tej wiedzy podać konkretnie hurtownię :D
bo generalnie to w hurtowniach stali :D , ale i budowlane mają zbrojeniówkę


Budowa będzie we Włocławku, Kuj-pom. Czyli rozumiem że gotowe strzemiona i pręty trzeba dostarczyć na budowę a tu murarze sami sobie poprzycinają pręty pod wymiar i połączą drutem ze strzemionami?

Mam w projekcie napisane że posadzkę na gruncie trzeba zazbroić siatką zbrojeniową typu Q188 ze stali A-III (Fi 6). Rozumiem, że tą siatkę układa murarz, jak sprawdzić że wszystko jest w porządku? co to za typ Q188?
Do tej pory interesowałem się głównie ścianami i dachem :o

tewu77
12-02-2009, 15:56
Stal spokojna i Ty bądź spokojny nie przejmuj się takimi głupotami strzemię w zbrojeniu jest po to żeby podtrzymywać pręty nośne [ono samo nie pracuje] :P

Głupoty to kolega wypisuje. Siły tnące oczywiście strzemion nie dotyczą?

Koniec tej polemiki!
Styropian bez kołków wg ciebie może być ale różnica 1-2 mm grubości stali do strzemion to Straszne !

Gdzie ja pisałem,że rożnica 1-2mm nie może być?

Koniec polemiki bo waćpanowi się argumenty skończyły.

Faktycznie o grubości stali nie wspominałeś - Przepraszam to kto inny
ale czepiasz się szczegółów. Jak już zalejesz płytę i staniesz na rogu budynku to gdzie stoisz na wieńcu czy na płycie?
Jak wiele rzeczy płyta składa się z elementów (...) i mnie o to właśnie chodzi a to, że nie chcę polemizować to nie skutek braku argumentów tylko stwierdzenie, że ludzie to czytają i pewnie mają już dość!
Zarzuć lepiej nowy temat!

malka
12-02-2009, 16:13
w jakich okolicach budowa ??
trudno bez tej wiedzy podać konkretnie hurtownię :D
bo generalnie to w hurtowniach stali :D , ale i budowlane mają zbrojeniówkę


Budowa będzie we Włocławku, Kuj-pom. Czyli rozumiem że gotowe strzemiona i pręty trzeba dostarczyć na budowę a tu murarze sami sobie poprzycinają pręty pod wymiar i połączą drutem ze strzemionami?

Mam w projekcie napisane że posadzkę na gruncie trzeba zazbroić siatką zbrojeniową typu Q188 ze stali A-III (Fi 6). Rozumiem, że tą siatkę układa murarz, jak sprawdzić że wszystko jest w porządku? co to za typ Q188?
Do tej pory interesowałem się głównie ścianami i dachem :o

nie wyjaśnię Ci szczegółowo, to nie moja dziedzina, ale oznaczenia Q - to jakiś współczynnik obciążeń, a siatkę zbrojeniową kupujesz gotową, zgodnie z parametrami podanymi w projekcie.

we Włocławku masz Stalprodukt, krakowskiego Centostalu - to dobra firma mają i pręty i robią siatki zgrzewane - więc z zaopatrzeniem nie powinieneś miec problemu.

Powodzenia

Aedifico
12-02-2009, 17:49
Stal spokojna i Ty bądź spokojny nie przejmuj się takimi głupotami strzemię w zbrojeniu jest po to żeby podtrzymywać pręty nośne [ono samo nie pracuje] :P

Głupoty to kolega wypisuje. Siły tnące oczywiście strzemion nie dotyczą?

Koniec tej polemiki!
Styropian bez kołków wg ciebie może być ale różnica 1-2 mm grubości stali do strzemion to Straszne !

Gdzie ja pisałem,że rożnica 1-2mm nie może być?

Koniec polemiki bo waćpanowi się argumenty skończyły.

Faktycznie o grubości stali nie wspominałeś - Przepraszam to kto inny
ale czepiasz się szczegółów. Jak już zalejesz płytę i staniesz na rogu budynku to gdzie stoisz na wieńcu czy na płycie?
Jak wiele rzeczy płyta składa się z elementów (...) i mnie o to właśnie chodzi a to, że nie chcę polemizować to nie skutek braku argumentów tylko stwierdzenie, że ludzie to czytają i pewnie mają już dość!
Zarzuć lepiej nowy temat!

Cieszę się ,że już jest wszystko jasne.

Aedifico
12-02-2009, 17:52
w jakich okolicach budowa ??
trudno bez tej wiedzy podać konkretnie hurtownię :D
bo generalnie to w hurtowniach stali :D , ale i budowlane mają zbrojeniówkę


Budowa będzie we Włocławku, Kuj-pom. Czyli rozumiem że gotowe strzemiona i pręty trzeba dostarczyć na budowę a tu murarze sami sobie poprzycinają pręty pod wymiar i połączą drutem ze strzemionami?

Mam w projekcie napisane że posadzkę na gruncie trzeba zazbroić siatką zbrojeniową typu Q188 ze stali A-III (Fi 6). Rozumiem, że tą siatkę układa murarz, jak sprawdzić że wszystko jest w porządku? co to za typ Q188?
Do tej pory interesowałem się głównie ścianami i dachem :o

http://www.centrostal.com.pl/CMS/materialy_konstrukcyjno_budowlane/siatki_grzewane.html

Projektanta nieco poniosło z tą siatką chyba,że wózki widłowem masz zmiara trzymać w domu.

Q188 to jest po prostu przekrój 1,88 cm2 na mb.

Claudii
12-02-2009, 19:10
STRZEMIONA TO KAWAŁEK DRUTU A NIE MIKROPROCESOR :-? JAK IDZIE WYWNIOSKOWAC Z CO NIEKTÓRYCH WYPOWIEDZI.JAK W PROJEKCIE MAM FI 6 TO WIĘKSZE ZAWSZE MOGĄ BYC ALE NIE MNIEJSZE.
CZASAMI JAK CZYTAM FORUM TO MAM PRANIE MÓZGU ...........

RafalT88
13-02-2009, 04:13
Projektanta nieco poniosło z tą siatką chyba,że wózki widłowem masz zmiara trzymać w domu. Q188 to jest po prostu przekrój 1,88 cm2 na mb.

OK, jak będę miał kierownika budowy to jeszcze to przegadam choć rzeczywiście obciążenia podłogi na gruncie nie mogą być za wielkie przy grubości betonu 15 cm. Co do garażu to chyba jednak warto taką siatkę pozostawić tak jak w projekcie, acha sorki tam projektant zaleca zbrojenie taką siatką ale górą i dołem :D (z Waszych odpowiedzi wnioskuje że moze to być pojedyncza siatka w środku płyty?)

Oświećcie mnie jeszcze drodzy forumowicze co to znaczy że gładź cementową na styropianie zbroić przeciwskurczowo :o (Muszę sprawdzić czy ten projekt jest dla domu który wybrałem czy dla schronu przeciwlotniczego?)

tewu77
15-02-2009, 19:48
Pytanie do Aedifico z perspektywy konstrukcyjnej.
Mam w projekcie do strzemion drut #8 a kupiłem wcześniej #6 i chciałem dopytać w sprawie tej siły tnącej ...?
Co Ty na to?
Po mojemu operując wiedzą praktyczną - nie ma problemu ale chcę wysłuchać Twoje zdanie! :-?

Aedifico
16-02-2009, 07:35
Pytanie do Aedifico z perspektywy konstrukcyjnej.
Mam w projekcie do strzemion drut #8 a kupiłem wcześniej #6 i chciałem dopytać w sprawie tej siły tnącej ...?
Co Ty na to?
Po mojemu operując wiedzą praktyczną - nie ma problemu ale chcę wysłuchać Twoje zdanie! :-?

Jak technik budowlany ma pytanie o siłę tnącą to ja więcej pytań nie mam.

Po mojemu pytanie jest idiotycznie zadane, poniżej moje, równie głupie.

Teraz ja zadam pytanie.

Jak kupiłem sobie wcześniej stal AI a w projekcie jest AIIIN to chciałem dopytać czy mogę sobie tą AI zastosować?

tewu77
16-02-2009, 09:03
Przyznaję, że pytanie było "pod włos" ale ze względu na Twoje demagogiczne wypowiedzi myślałem, że błyśniesz znów jakąś dobrą radą...
Choć takiej odpowiedzi w zasadzie się spodziewałem...
:P :lol: :P

Aedifico
16-02-2009, 11:21
Przyznaję, że pytanie było "pod włos" ale ze względu na Twoje demagogiczne wypowiedzi myślałem, że błyśniesz znów jakąś dobrą radą...
Choć takiej odpowiedzi w zasadzie się spodziewałem...
:P :lol: :P

Jakbyś np. w podciągu chciał wstawić wcześniej kupioną 6 a w projekcie miałbyś 8 i zastosował ten sam rozstaw to byś z tymi strzemionami za bramę budowy wypadł :). Lepsza odpowiedź?

RafalT88
16-02-2009, 11:47
Nieśmiało się przypominam jeśli wiecie to napiszcie bo ja nic nie znalazłem necie:



Oświećcie mnie jeszcze drodzy forumowicze co to znaczy że gładź cementową na styropianie zbroić przeciwskurczowo :o

leszek187
16-02-2009, 19:01
Spotkałem się już z kilkoma budowlańcami, którym się wydawało, ze strzemiona są tylko do "trzymania" prętów w zbrojeniu. Ale jak się takiego "znafcy" pytałem dlaczego w strefach przypodporowych belek strzemiona są bardziej zagęszczone to konsternacja.

star77
14-05-2014, 21:38
A widzieliście cuś takiego? Dla mnie bomba: https://www.youtube.com/watch?v=z7fa6XGdD5U

jajmar
15-05-2014, 22:45
A widzieliście cuś takiego? Dla mnie bomba: https://www.youtube.com/watch?v=z7fa6XGdD5U

Bomba to będzie jak komuś cos na głowe zleci.

dominik.sega
18-05-2014, 16:54
Zrób sam, jeśli czegoś nie wiesz, zapraszam do mnie http://d-sega.xaa.pl - są tam obecnie 2 artykuły o zbrojeniu, znajdziesz je na stronie głownej. Skontaktuj się ze mną, wszystko ci wyjaśnie.

maxus79
28-03-2015, 14:07
witam mam pytanie

w projekcie mam lawy 40x40 i 40 x50
czy moga byc strzemiona o wymiarach 25x25 bo nie moge nigdzie znalesc w projekcie wymiarow strzemion do lawy
sa podane do wienca i roznych blelek
prosze o odpowiedz pozdrawiam

jajmar
28-03-2015, 14:13
Ważna jaka ściana jak 25 to w zasadzie powinny być h=30, b=25 ale 25x25 mogą być

maxus79
28-03-2015, 14:47
sciana to 25 porotherm E3
sczemiomiona maja dokladnie 26 cm
czy to sie mierzy po wewnetrznej czy zewnetrznej stronie strzemion ?

SKUT13
29-03-2015, 08:13
A widzieliście cuś takiego? Dla mnie bomba: https://www.youtube.com/watch?v=z7fa6XGdD5U

To ja czekam na podciągi z drukarki 3D