PDA

Zobacz pełną wersję : Fachowa naprawa wylewki



Waldek i Bozena
11-02-2009, 18:17
Witam,
nasz problen to źle wykonana wylewka.
Podkład betonowy, folia, styropian 15cm, zbrojenie w wylewce, wylewka z włóknem szklanym 4-5cm.
Przy chodzeniu słychać w niektórych miejscach trzeszczenie, Wyczuwalne są ruchy wylewki, uczucie ja na drewnianym stropie. Na dylatacjach widać klawiszowanie wylewki (ok 2mm).
Wylewka została w kilku miejscach naprawiona, tzn. wycięto wylewkę włącznie ze zbrojeniem i wylano na nowo. Podejrzewam, że usunięto część styropianu, żeby pogrubić wylewkę. Po wysuszeniu nowa wylewka skurczyła się, tak że teraz w tych miejscach nadal dochodzi do klawiszowania.
Wykończeniem ma być glazura i mozaika parkietowa.
W jaki sposób powinno się to naprawić?
W jaki sposób zapobiec klawiszowaniu na złączach/dylatacjach?

buxxet
13-02-2009, 17:09
trzeba sprawdzić czy nie opuścił się tzw. chudziak czyli podkład betonowy zalany na gruncie (może słabo był zagęszczony ) , ale lepiej żeby nie bo to spppporooo pracy

pierwek
13-02-2009, 18:27
jakiej grubości jest wylewka i jak była robiona? z miksokreta?

FlashBack
13-02-2009, 19:07
dlaczego izolacje poziome domow projektowane sa jakbysmy mieszkali w afryce a pionowe i wewnetrzne jak na antarktydzie?

tolekk
13-02-2009, 19:12
Grubosc wylewki 4-5 cm i 15cm styropianu??Nie macie co sie dziwic,ze pracuje,bo jest za cieńka na taka grubosc styropianu i wycinanie kawałkami nic nie da,wręcz pogorszy bo osłabi ją cała.Jeżeli dacie porządny klej elastyczny pod płytki nie powinno się nic stac.Na dylatacjach będzie pracowac,bo ugina sie styropian pod nią.Czy styropian jest twardy es100?

Kris2222
13-02-2009, 19:40
ja mam świeżą wylewkę , grubości 6cm na styropianie 10cm i też na dylatacjach są widoczne minimalne ruchy ,
przypuszczam że to się uspokoi po jakimś czasie

mam też na poddaszu wylewkę 5cm na styropianie 3cm i też w drzwiach na dylatacji można zauważyć ruchy i co tu winne tolekk?
może trza było z 10cm wylać ?

tolekk
13-02-2009, 20:23
Styropian ma pewnie ugięcie i nic na to nie poradzicie.chyba ze uzyjemy styroduru,który ma bardzo małe ugiecie.Poza tym 5cm posadzka cementowa jak betonowa 10cm..Ruchy te wynikają z pęknięcia na dylatacji.

dyz
13-02-2009, 22:26
W jaki sposób zapobiec klawiszowaniu na złączach/dylatacjach?

Wykonuje się tzw klamrowanie czyli robi się nacięcia w poprzek dylatacji w te nacięcia wkłada specjalne wkładki metalowe i zalewa żywicą. Każdy przyzwoity fachowiec od wylewek ma takie akcesoria chociaż wątpię, żeby ten co na 15cm styro bez oporu dał 5cm wylewki był przyzwoity ...

tolekk
13-02-2009, 22:39
Klamrowanie wykonuje sie,gdy posadzka peka poza dylatacjami,aby wyeliminowac "ruszania sie małych kawałków posadzki.Klamrowanie przy peknieciu dylatacyjnym eleiminuje naciecia wiec zapewne peknie obok...

Kris2222
13-02-2009, 22:56
ale o co wam biega
przecież po to sie robi dylatacje żeby właśnie wylewka mogła swobodnie pracować i nie pękać , jakbyś zrobił bez deletacji to zapewne by pękła w tym czy innym miejscu

według mnie po czasie wszystko sie uspokoi

a jeśli masz podłogówkę , to zobaczysz jak będziesz wygrzewać że naroża ci sie podnoszą do góry to dopiero stres , ale nie martw sie wróci do swojego kształtu jak sie wygrzeje

BMS
14-02-2009, 05:54
Na 15cm styropianu powinno iść około 8-9cm betonu - czasami nie da się przekonać do tego inwestora a skutki są takie jak wyżej opisane (4-5cm na 15cm styro to jest hardcore :) - coś jak stąpanie po zamarzniętym jeziorze podczas odwilży :) a nóż się uda)
Zakłada się że styropian (EPS 100) ma około 10% ugięcia.

an-bud
14-02-2009, 06:37
Mam 25cm styro na idealnie równym podkładzie, wysezonowany styro, 0 cm wylewki ( słownie zero :wink: ) całość równo siadła o 2mm :lol: (po 3 latach)

BMS
14-02-2009, 06:44
Masz "0" wylewki - przyciśnij ten styro i napisz jakie wtedy masz odkształcenie.

beton44
14-02-2009, 06:53
fachowa naprawa:

1.wywalić istniejącą wylewkę...

2. jak już ktoś pisał zobaczyć co pod styropianem...czy nie siadło też podłoże
jest tuż obok ładny wątek http://forum.muratordom.pl/zapada-mi-sie-plyta-betonowa,t151884.htm

3. jak nie siadło, ułożyć te 15 cm styropianu i na to 10cm "wylewki" pewnie
się nie będzie uginać przy chodzeniu...

4. :-? obciąć drzwi...

an-bud
14-02-2009, 07:02
Masz "0" wylewki - przyciśnij ten styro i napisz jakie wtedy masz odkształcenie.

mniej niż panele na piance (może 0,5 mm przy mojej wadze prawie 100kg :wink: ) ale to raczej ugięcie podłogi a nie styro

BMS
14-02-2009, 07:19
Pokój wielkości 30m2 przy grubości wylewki 5cm to niemal 3,5tony betonu.
Są takie znaki na drogach...
http://www.roadking.riders.pl/prawo/b_05.gif
...aby nie zniszczyć podbudowy drogi wykonanej zazwyczaj z daleko mocniejszych materiałów niż styropian. :)

Kris2222
14-02-2009, 07:35
anbud ty serio nie masz wylewki tylko podłogę na styropianie ?

pytam po mi coś takiego przyszło na myśl nad garażem tylko że 5 cm styropianu

an-bud
14-02-2009, 08:12
anbud ty serio nie masz wylewki tylko podłogę na styropianie ?

pytam po mi coś takiego przyszło na myśl nad garażem tylko że 5 cm styropianu

serio, serio, tylko grubsze panele albo płyty OSB i jak wyżej :wink: . Poleci do góry ? :lol:

BMS
14-02-2009, 08:20
Poleci do góry ? :lol:

Pewnie nie :)
Ale od nas, wykonawców, wymaga się pracy zgodnie ze sztuką budowlaną :)
A swoją drogą te Twoje rozwiązanie całkiem ciekawe.:)

Kris2222
14-02-2009, 12:21
an-bud nie uwiężę jak nie zobaczę , daj jakie foto to zobaczymy jak to zrobiłeś

BMS nawet głośno nie mów że to ciekawe rozwiązanie bo co zrobisz z swoim mixokretem za parędziesiąt tyś złoty :D
jakby co to sie odezwij ,kupie go od ciebie :D

janzar
14-02-2009, 13:21
Witam,
nasz problen to źle wykonana wylewka.
Podkład betonowy, folia, styropian 15cm, zbrojenie w wylewce, wylewka z włóknem szklanym 4-5cm.
Przy chodzeniu słychać w niektórych miejscach trzeszczenie, Wyczuwalne są ruchy wylewki, uczucie ja na drewnianym stropie. Na dylatacjach widać klawiszowanie wylewki (ok 2mm).
Wylewka została w kilku miejscach naprawiona, tzn. wycięto wylewkę włącznie ze zbrojeniem i wylano na nowo. Podejrzewam, że usunięto część styropianu, żeby pogrubić wylewkę. Po wysuszeniu nowa wylewka skurczyła się, tak że teraz w tych miejscach nadal dochodzi do klawiszowania.
Wykończeniem ma być glazura i mozaika parkietowa.
W jaki sposób powinno się to naprawić?
W jaki sposób zapobiec klawiszowaniu na złączach/dylatacjach?

piszę to z całą odpowiedzialnoscią za słowa

NIE MOŻNA TEGO NAPRAWIĆ

nie zostaly zachowane proporcje styropianu do jastrychu

ale po kolei
-chudy beton
-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna
-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo
-styropian EPS 100 -- 15cm
-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem
-jastrych o grubości min 9 cm

odpowiedni plastyfikator NIE KLUTAN LUB PODOBNY
włókno polipropylenowe
dylatacje we właściwych miejscach

jest metoda na eliminację tzw klawiszowania ale to moja tajemnica zawodowa

pozdrawiam janzar


http://images6.fotosik.pl/399/948f72eb0d541c3dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/948f72eb0d541c3d.html)

http://images6.fotosik.pl/399/8ef03c93b1fc8107m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8ef03c93b1fc8107.html)

mario1976
14-02-2009, 13:50
Witam,
nasz problen to źle wykonana wylewka.
Podkład betonowy, folia, styropian 15cm, zbrojenie w wylewce, wylewka z włóknem szklanym 4-5cm.
Przy chodzeniu słychać w niektórych miejscach trzeszczenie, Wyczuwalne są ruchy wylewki, uczucie ja na drewnianym stropie. Na dylatacjach widać klawiszowanie wylewki (ok 2mm).
Wylewka została w kilku miejscach naprawiona, tzn. wycięto wylewkę włącznie ze zbrojeniem i wylano na nowo. Podejrzewam, że usunięto część styropianu, żeby pogrubić wylewkę. Po wysuszeniu nowa wylewka skurczyła się, tak że teraz w tych miejscach nadal dochodzi do klawiszowania.
Wykończeniem ma być glazura i mozaika parkietowa.
W jaki sposób powinno się to naprawić?
W jaki sposób zapobiec klawiszowaniu na złączach/dylatacjach?

piszę to z całą odpowiedzialnoscią za słowa

NIE MOŻNA TEGO NAPRAWIĆ

nie zostaly zachowane proporcje styropianu do jastrychu

ale po kolei
-chudy beton
-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna
-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo
-styropian EPS 100 -- 15cm
-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem
-jastrych o grubości min 9 cm

odpowiedni plastyfikator NIE KLUTAN LUB PODOBNY
włókno polipropylenowe
dylatacje we właściwych miejscach

jest metoda na eliminację tzw klawiszowania ale to moja tajemnica zawodowa

pozdrawiam janzar


http://images6.fotosik.pl/399/948f72eb0d541c3dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/948f72eb0d541c3d.html)

http://images6.fotosik.pl/399/8ef03c93b1fc8107m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8ef03c93b1fc8107.html)

a co to za pęknięcia na jednym ze zdjęć ? Czemu się pojawiły...robisz coś w takich przypadkach ?

janzar
14-02-2009, 14:02
rysy w jastrychu na fotografii to efekt za cienkiej warstwy jastrychu na styropianie

Kris2222
14-02-2009, 14:25
janzar a czym prze gruntować wylewki ,żeby nie pyliły, łuszczyły się w wyniku chodzenia ,
mnie to trochę wkurza

janzar
14-02-2009, 14:32
janzar a czym prze gruntować wylewki ,żeby nie pyliły, łuszczyły się w wyniku chodzenia ,
mnie to trochę wkurza

można gruntować każdym dostępnym na rynku preparatem a w miejscu nadmiernej komunikacji przykryć tekturą ,papier falisty itp

Kris2222
14-02-2009, 15:05
dzieki stary

Wirecki
14-02-2009, 15:14
A jak radzisz "zaplanować" wolne 29 cm? na całą podłogę? Teraz jest chudziak.
Czy rozwiąanie: 1cm papa termozgrzewalna, folia, 17cm styro, folia, 9 wylewka, 2 okładzina - jest ok? Czy razdziłbyś coś zmienić? W wylewce wodne ogrzewanie podłogowe.


Na 15cm styropianu powinno iść około 8-9cm betonu - czasami nie da się przekonać do tego inwestora a skutki są takie jak wyżej opisane (4-5cm na 15cm styro to jest hardcore :) - coś jak stąpanie po zamarzniętym jeziorze podczas odwilży :) a nóż się uda)
Zakłada się że styropian (EPS 100) ma około 10% ugięcia.

BMS
14-02-2009, 15:48
BMS nawet głośno nie mów że to ciekawe rozwiązanie bo co zrobisz z swoim mixokretem za parędziesiąt tyś złoty :D
jakby co to sie odezwij ,kupie go od ciebie :D

Z całym szacunkiem ale na fakturze za krecika mam niemal 140tys :)
A jeszcze auto, cały osprzęt... no nie jest to tania zabawa, a dechy na styro sklutecznie mogą mnie wyeliminować z rynku ;)

Wirecki
14-02-2009, 16:05
nie zostaly zachowane proporcje styropianu do jastrychu

ale po kolei
-chudy beton
-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna
-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo
-styropian EPS 100 -- 15cm
-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem
-jastrych o grubości min 9 cm


Mam pytanie o tą papę - czy musi być termozgrzewalna, czy może być klejona? Jedna czy dwie warstwy? Taka jak na dach czy tu jest jakaś inna potrzebna?

I jeszcze jedno - czy sezonowanie styropianu faktycznie pomaga? Jak długo powinien "leżakować"?

janzar
14-02-2009, 17:17
nie zostaly zachowane proporcje styropianu do jastrychu

ale po kolei
-chudy beton
-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna
-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo
-styropian EPS 100 -- 15cm
-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem
-jastrych o grubości min 9 cm


Mam pytanie o tą papę - czy musi być termozgrzewalna, czy może być klejona? Jedna czy dwie warstwy? Taka jak na dach czy tu jest jakaś inna potrzebna?

I jeszcze jedno - czy sezonowanie styropianu faktycznie pomaga? Jak długo powinien "leżakować"?

witam
proszę o przeczytanie wcześniejszych moich postów tam jest wyczerpująca odpowiedź lub tel w poniedziałek 513 148 985
pozdrawiam janzar
www.termolit.pl

bartus01
14-02-2009, 20:10
Panowie specjaliści od wylewek czy wylewke zrobioną tzw. suchym betonem powinno sie podlewać woda jesli tak to jak długo i jak obficie ?

janzar
14-02-2009, 23:01
Panowie specjaliści od wylewek czy wylewke zrobioną tzw. suchym betonem powinno sie podlewać woda jesli tak to jak długo i jak obficie ?

w odpowiedzi na pytanie
jastrychu nie polewa sie wodą
janzar

tolekk
15-02-2009, 08:33
Panowie specjaliści od wylewek czy wylewke zrobioną tzw. suchym betonem powinno sie podlewać woda jesli tak to jak długo i jak obficie ?
Wszystko zależy od warunków panujących i pory roku.Jeżeli mamy lato,duże przewiewy a co za tym idzie szybkie odparowanie wody z jastrychu mimo iż ma konsystencję półsuchą powinno się jak najbardziej polewać wodą!Napewno wzmocni to posadzkę,ale nie powinno się też przesadzać..

15-02-2009, 08:55
... Jeżeli mamy lato,duże przewiewy a co za tym idzie szybkie odparowanie wody z jastrychu mimo iż ma konsystencję półsuchą powinno się jak najbardziej polewać wodą!Napewno wzmocni to posadzkę,ale nie powinno się też przesadzać..

j.w.

podlac i nakryc

Wirecki
15-02-2009, 10:35
Mam pytanie o tą papę - czy musi być termozgrzewalna, czy może być klejona? Jedna czy dwie warstwy? Taka jak na dach czy tu jest jakaś inna potrzebna?
I jeszcze jedno - czy sezonowanie styropianu faktycznie pomaga? Jak długo powinien "leżakować"?witam
proszę o przeczytanie wcześniejszych moich postów tam jest wyczerpująca odpowiedź lub tel w poniedziałek 0603749833
pozdrawiam janzar
www.jastrych.pl
Czytałem, a pytam bo akurat tego nie znalazłem.. może źle szukałem.
Zadzwonię, się wyjaśni... pozdr.

FlashBack
15-02-2009, 10:39
Panowie specjaliści od wylewek czy wylewke zrobioną tzw. suchym betonem powinno sie podlewać woda jesli tak to jak długo i jak obficie ?
Wszystko zależy od warunków panujących i pory roku.Jeżeli mamy lato,duże przewiewy a co za tym idzie szybkie odparowanie wody z jastrychu mimo iż ma konsystencję półsuchą powinno się jak najbardziej polewać wodą!Napewno wzmocni to posadzkę,ale nie powinno się też przesadzać..

jastrych ma polsucha konsystencje??

tolekk
15-02-2009, 14:09
Tak,jastrych ma konsystencje półsuchego betonu K-2 do K-3

bartus01
15-02-2009, 14:36
Dla mnie pojęcie jastrychu nie jest zrozumiałe. :oops:

Pytając o suchy beton miałem na myśli taki z betoniarni okreslany jako M20 jak pamiętam albo taki mieszany na budowie ale z mała ilością wody - suchy.

Spotakłem się z opinią ze się nie podlewa bo coś tam / cement się wypali / albo że się podlewa jak standardowy beton.
Wylewki dawno zrobione ale chciałem wiedzieć jak ma byc fachowo.

FlashBack
15-02-2009, 14:55
Tak,jastrych ma konsystencje półsuchego betonu K-2 do K-3
cementowy :)

tolekk
15-02-2009, 16:52
Jastrych cementowy lub posadzka cementowa wziął sie stąd,iz produkowany jest na budowie z mixokreta lub z betoniarki(chyba mam nadzieje nikt nie robi)za pomoca kruszywa,(zazwyczaj o-4 lub 2mm) ,cementu oraz wody zarobowejPosadzka betonowa produkowana jest z gotowego betonu przywiezionego z betoniarni na plac budowy.Nic sie nie wypali można,wręcz nalezy polewac w dodatnich temperaturach posadzke przez 7 dni.

sure
02-04-2009, 07:10
ale po kolei
-chudy beton
-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna
-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo
-styropian EPS 100 -- 15cm
-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem
-jastrych o grubości min 9 cm

odpowiedni plastyfikator NIE KLUTAN LUB PODOBNY
włókno polipropylenowe
dylatacje we właściwych miejscach

jest metoda na eliminację tzw klawiszowania ale to moja tajemnica zawodowa

pozdrawiam janzar

Witam, mam pytanie o prawidłowość warstw posadzki:
- chudy beton,
- czarna folia budowlana,
- styropian EPS 100 w sumie 12 cm, ale ulożony 2 + 2 + 8
- folia (podobno "biała", ale złożona jest raczej zielonkawa)
- około 8 - 8,5 cm wylewki, podobno ma byc z plastyfikatorem

W wylewce ma być ogrzewanie podlogowe - siatka metalowa, pex mocowany do niej. Czy bez np. włókna polipropylenowego warstwa będzie dużo słabsza? Na razie mie wiem, jak będzie wylewka robiona - jeśli mieszana w betoniarce, to czy na pewno nie uzyska się odpowiedniej jakości?
Nie do końca jestem pewna, czy niektóre z tych płyt styropianowych 2cm nie były z cieńszego styro. Czy jakoś drastycznie wpłynie to na jakość całości, jeżeli tak było?... :-?

konmak
02-04-2009, 15:29
Witam,
nasz problen to źle wykonana wylewka.
Podkład betonowy, folia, styropian 15cm, zbrojenie w wylewce, wylewka z włóknem szklanym 4-5cm.
Przy chodzeniu słychać w niektórych miejscach trzeszczenie, Wyczuwalne są ruchy wylewki, uczucie ja na drewnianym stropie. Na dylatacjach widać klawiszowanie wylewki (ok 2mm).
Wylewka została w kilku miejscach naprawiona, tzn. wycięto wylewkę włącznie ze zbrojeniem i wylano na nowo. Podejrzewam, że usunięto część styropianu, żeby pogrubić wylewkę. Po wysuszeniu nowa wylewka skurczyła się, tak że teraz w tych miejscach nadal dochodzi do klawiszowania.
Wykończeniem ma być glazura i mozaika parkietowa.
W jaki sposób powinno się to naprawić?
W jaki sposób zapobiec klawiszowaniu na złączach/dylatacjach?

piszę to z całą odpowiedzialnoscią za słowa

NIE MOŻNA TEGO NAPRAWIĆ

nie zostaly zachowane proporcje styropianu do jastrychu

ale po kolei
-chudy beton
-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna
-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo
-styropian EPS 100 -- 15cm
-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem
-jastrych o grubości min 9 cm

odpowiedni plastyfikator NIE KLUTAN LUB PODOBNY
włókno polipropylenowe
dylatacje we właściwych miejscach

jest metoda na eliminację tzw klawiszowania ale to moja tajemnica zawodowa

pozdrawiam janzar


http://images6.fotosik.pl/399/948f72eb0d541c3dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/948f72eb0d541c3d.html)

http://images6.fotosik.pl/399/8ef03c93b1fc8107m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8ef03c93b1fc8107.html)

hmm
wydaje mi się że pianka dystansowa nie jest zanurzona na całą głębokość wylewki. Wolałbym się mylić

frykow
02-04-2009, 21:48
hmm
wydaje mi się że pianka dystansowa nie jest zanurzona na całą głębokość wylewki. Wolałbym się mylić
Ciekawe po czym możesz to rozpoznać.

konmak
03-04-2009, 08:37
znam standardową wysokość takiej taśmy i widzę ile wystaje ponad wylewkę. Drogą dedukcji zatem :) Chyba, że to jakaś ponadstardadowo wysoka taśma.

kolorado
03-04-2009, 11:50
A ile musi być min. wylewki na 5cm styropianu?

tamtu
09-04-2009, 17:59
Mam podobne pytanie jak Kolorado. Na "gotowo" z płytkami musi być 22 cm. Zakładając, że płytki razem z klejem będą miały 1,5 cm to jaka powinna być proporcja styropianu do wylewki.
Dodam, że ma być ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni parteru (jakieś 110 m2).

Pozdr
Tamtu

Wirecki
20-04-2009, 15:43
W jaki sposób fachowo zrobić wylewkę na antresoli? Chodzi o jej boczną część, nieprzylegającą do ściany, niejako "wystającą"/otwartą na dół.

Na chudziak kładę styropian, na to folia, rurki podłogówki i wylewka. Z boku może to być zabezpieczone na czas wylewki, ale po "odszalowaniu" można wycieczki przyprowadzać, żeby oglądały układ warstw, będzie widać przekrój. Czy przed obróbką (np. drewnem) należy wcześniej obmurować całość? Czy styro może być obrobiony drewnem, czy należy go schować pod warstwą..... tynku?
Czy na chudziak na piętrze trzeba kłaść folię pod styropian?

Wirecki
20-04-2009, 15:45
A ile musi być min. wylewki na 5cm styropianu?jeśli ma być podłogówka, to zgodnie z wymogami podłogówki, nie patrzysz już na grubość styro.

mynia_pynia
20-04-2009, 16:19
Podłączam się:

Z braku szczeliny dylatacyjnej pękła mi wylewka w przejściu między wiatrołapem a holem. Pękła nie tak jak powinna ;) i rozkuliśmy ten fragment.
Czym wypełnić powstałą dziurę??? Myślę o jakiejś masie szybko schnącej, w miejsce dylatacji włożę piankę dystansującą (taką, co się daje między ściany a wylewkę). Dziura ma 85 cm a w największym prześwicie 35 cm - czy to łączyć już z istniejącymi wylewkami? Pod spodem jest podłogówka – a właściwie jej nie ma, bo jest przerwa w pętlach.

Maciek&Kamila
18-10-2010, 20:22
...............

ale po kolei
-chudy beton
-izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu papa termozgrzewalna
-folia budowlana jako dystans między styropianem a papą termo
-styropian EPS 100 -- 15cm
-folia budowlana jako warstwa poślizgowa i dystans między styropianem i jastrychem
-jastrych o grubości min 9 cm

odpowiedni plastyfikator NIE KLUTAN LUB PODOBNY
włókno polipropylenowe
dylatacje we właściwych miejscach

jest metoda na eliminację tzw klawiszowania ale to moja tajemnica zawodowa

pozdrawiam janzar


ale po co ta papa termozgrzewalna?

BiG35
19-10-2010, 14:05
Każdy betoniarz powie, że zasada jest prosta: "jak najmniej wody do betonu i najwięcej na beton". Na jesieni w zamkniętym budynku jest dosyć wilgoci, więc polewanie nie jest konieczne.

agreston
19-10-2010, 14:37
Co do tematu wątku to ja mam takie pytanie jeśli można. na szczęście jeszcze dmucham na zimne ale ten wątek mnie zaniepokoił. Moge mieć hardcore bo mam 30cm styro na gruncie i zakłądąłem podłogówkę ale nie chce 15cm wylewki :-) Mogę dac rozsądnie 8-9cm. Pytanie czy czekają mnie kłopoty? Jeśli tak to czy rozwiązaniem jest zastosowanie styropianu EPS200? Czy 150? Czy to mi na pewno starczy na 100% i na co powinienem zwrócić uwagę przy wylewkach? Obawiam się, że w mojej okolicy nikt nie lał na więcej jak nastu cm styropianu i na doświadczenie nie mam co liczyć. Ostatecznie chodzi tylko o parter więc styropian eps200 to nie bankructwo ale chciałbym mieć pewność.

janzar
26-10-2010, 21:31
ale po co ta papa termozgrzewalna?

w odpowiedzi na pytanie - jako izolacja od wilgoci kapilarnej z gruntu... ale o tym dlaczego już było
pozdrawiam jz

obrzydliwy
14-05-2020, 08:03
Odgrzewam temat.
Niestety wczoraj również odkryłem taką usterkę. W dwóch miejscach pomiędzy dylatacją klawiszuje wylewka ok 1-2mm.
- chudziak
- folia
- 15 cm styropian (5+5+5 eps100)
- podłogówka
- mixokret z włóknem 6 cm

Wylewka robiona 2 msc temu. Kucie odpada. Wcześniejsze posty lekko mnie uspokoiły i dały nadzieję że podłoga z czasem się ustabilizuję.
Jednak za miesiąc mam umówionego płytkarza. Myślę o użyciu jakiegoś specjalnego kleju elastycznego. Możecie jakiś polecić ???

Clinu
16-05-2020, 18:41
Odgrzewam temat.
Niestety wczoraj również odkryłem taką usterkę. W dwóch miejscach pomiędzy dylatacją klawiszuje wylewka ok 1-2mm.
- chudziak
- folia
- 15 cm styropian (5+5+5 eps100)
- podłogówka
- mixokret z włóknem 6 cm

Wylewka robiona 2 msc temu. Kucie odpada. Wcześniejsze posty lekko mnie uspokoiły i dały nadzieję że podłoga z czasem się ustabilizuję.
Jednak za miesiąc mam umówionego płytkarza. Myślę o użyciu jakiegoś specjalnego kleju elastycznego. Możecie jakiś polecić ???
Jeśli chcesz klej elastyczny to musisz szukać oznaczenia na opakowaniu S1 lub S2. Raczej S1 kupuj, bo S2 to jest za drogi gips, a nie ma raczej potrzeby stosowania takiego.
Zastosował bym jakiś klej C2TE S1. Popularny jest np. Atlas plus, taki zielony.

obrzydliwy
18-05-2020, 07:48
Dzięki