PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany przed posadzkami



tqlis
12-02-2009, 10:58
Zrobilem sufit podwieszany na dole w domu, teraz musze zrobic tynki i posadzki. Obawiam sie ze troche zla kolejnosc zastosowalem. Co prawda robilem to swiadomie, ale teraz mam stracha, czy jak zrobia mi tynki i posadzki, to czy sufit nie spadnie mi na podloge :)

Czy macie doswiadczenia z takimi pracami?

piterazim
12-02-2009, 11:24
a co ekipa budowlana składa się z małp albo spider-mana?

dwa zagorzenia dla sufitu - mogą ci go zachlapać przy tynkowaniu, no i wilgoć technologiczna

tqlis
12-02-2009, 12:05
[quote="piterazim"]a co ekipa budowlana składa się z małp albo spider-mana?
Chodzi o to czy wilgoc nie spowoduje nasiakniecia plyty i obsuniecia z wkretow? Tylko z drugiej stromy tej wilgoci nie bedzie za duzo.
Zachlapanie to nie problem - papier scierny i po sprawie.

malgosia0023
12-02-2009, 12:29
[quote=piterazim]a co ekipa budowlana składa się z małp albo spider-mana?
Chodzi o to czy wilgoc nie spowoduje nasiakniecia plyty i obsuniecia z wkretow? Tylko z drugiej stromy tej wilgoci nie bedzie za duzo.

Wilgoci będzie i to sporo

zbigmor
12-02-2009, 12:31
Zrobilem sufit podwieszany na dole w domu, teraz musze zrobic tynki i posadzki. Obawiam sie ze troche zla kolejnosc zastosowalem. Co prawda robilem to swiadomie, ale teraz mam stracha, czy jak zrobia mi tynki i posadzki, to czy sufit nie spadnie mi na podloge :)

Czy macie doswiadczenia z takimi pracami?


jak zrobiłeś świadomie to o co się martwisz?
Wietrz i nie będzie problemu (wyjścia i tak specjalnie nie masz).

Kris2222
12-02-2009, 12:42
wilgoci nie będzie za dużo , to ci dobre :lol:

średnio na pokój schodzi 100 - 150litrów wody ,nie licząć wody którą wapno spotrzebowało przy gaszeniu

wylewki mniej ale też z 300 litrów na poziom

grzechk
12-02-2009, 12:44
posadzka z miksokreta, na ściany płyty gk, ewentualnie folia na sufit, wietrzenie

grzechk
12-02-2009, 12:44
posadzka z miksokreta, na ściany płyty gk, ewentualnie folia na sufit, wietrzenie

Aedifico
12-02-2009, 18:12
Zrobilem sufit podwieszany na dole w domu, teraz musze zrobic tynki i posadzki. Obawiam sie ze troche zla kolejnosc zastosowalem. Co prawda robilem to swiadomie, ale teraz mam stracha, czy jak zrobia mi tynki i posadzki, to czy sufit nie spadnie mi na podloge :)

Czy macie doswiadczenia z takimi pracami?

Zbyt duża wilgotność powduje pęcznienie i wyboczenie płyt.

Krzychos
12-02-2009, 18:51
Rzeczywiście kolejność trochę nie ta.
Jeżeli posadzki będą robione z mikrokreta to sufitowi nic się nie stanie. Gorzej przy tynkach.
Moja rada to: wstaw do środka kozę i ogrzewaj pomieszczenia oraz naklej na sufit folię. Musisz tylko zastosować odpowiednią taśmę klejącą która nie dosyć, że będzie dobrze kleiła się do płyt K-G to nie odpadnie pod wpływem wilgoci od tynków. :)

tqlis
12-02-2009, 20:25
dziekuje wszystkim za porady, trzeba bedzie jakos przez to przejsc.