PDA

Zobacz pełną wersję : czy folia izolacyjna może nie być łączona taśmą 2stronną?



nitubaga
12-02-2009, 18:12
LUDZISKA poratujcie radą :oops:

otóż kupiłam dom od developera, z wielkim trudem przy pomocy ekspertyz rzeczoznawców i prawnika zmusiłam ich do zdjęcia k-g, folii i dołożenia drugiej warstwy wełny... której nie dali... i do usunięcia mostków termicznych.

ALE... wszystko było oki do dziś... dzis się nagle okazało, że

1 - wełna będzie leżała na stelażach drewnianych nie aluminiowych, no i to ponoc jest oki, ale dodam, że z łat kapie woda :o

2 - panowie mi dziś zapowiedzieli, że nie zamierzają łączyć folii izolacyjnej taśmą dwustronną tylko zabiją ją zszywkami do krokwi :o

i teraz pytanie jakie są w tym temacie wskazówki producenta, czy jakieś normy budowlane.... niestety nie mam jak pogadać z kierbudem o tym... a na coś muszę się powołać jak będę o tym z nimi rozmawiała ...

bardzo prosze o pomoc... bo rozmowe mam jutro :([/b]

nitubaga
12-02-2009, 19:46
primo to projekt i wytyczne rodzaju i ilosci ocieplenia.

projekt mówi ocieplenie dwuwarstwowe, bez deskowania, krokwie 16stki, wełna Rockwool ... 12+6 cm....

jezeli sa zgodne z projektem

nie są

pozostaje wyeliminowac mostki termiczne.

mostków mam od groma i jeszcze trochę... :x no choćby na kazdym nieocieplonym Veluxie


stelaz wlasciwie nie ma wytycznych co do rodzaju

projekt w części opisowej używa słowa "łata", a w opisie przy rysunku "stelaż metalowy" - więc co w końcu ma być?


jezeli w projekcie bylo wskazanie na zastosowanie welny wylacznie miedzy krokwie to, pozostawia sie decyzje inwestorowi/developerowi/wykonawcy jaki rodzaj rusztu zastosowac (drewniany na latach czy moze stalowy ocynk. w kazdym razie drewniany to najdrozsza wersja) plytowanie podwojne.


yyyyyy co oznacza podwójne płytowanie ? :o

tu pewnie poszla welna 18cm miedzy krokwie i na to folia paroizolacyjna. folie nalezy bezwzglednie uszczelnic wszelkie dziory, przeciecia naprawic laczenia skleic nie tylko kolejne arkusze/pasy ale i obwodowo do konstrukcji budynku :D.

ale oni WOGÓLE tego nie zrobili wcześniej a i teraz nie chcą :o

czy jest sens docieplac taki ruszt? nie wiem.

jezeli folia idzie na laty to laty moga byc mokre, nie ma ryzyka, ze impregnat przesaczy sie do membrany i skroci jej zywotnosc. ale nie gwarantuje :)

na Twoje pytanie o normy popros na koniec developera/wykonawce o aprobate techniczna na zabudowe g/k.

tylko nie atesty te sa na proszki, pieluchy, podpaski, kremy itp

ot i wielka szkoda... bo żywot byłby momentami prostszy :) .

mynia_pynia
13-02-2009, 08:38
Ja tylko dodam że te łaty drewniane to powinny być suche i zaimpregnowane.
Też potrzebowałam kilku łat aby przedłużyć krokwie, jak mi przywieźli to powiedziałam żeby sobie je zabrali.
Wkońcu kupiłam w sklepach budowlanych płacąc 3 x drożej niż ze składu drewna.

13-02-2009, 09:33
to moze ja tez cos dodam ....
nie ma to jak byc urzędnikiem i nie miec nic do roboty ...

beton44
13-02-2009, 19:56
to moze ja tez cos dodam ....
nie ma to jak byc urzędnikiem i nie miec nic do roboty ...

nie bardzo zrozumiałem co to ma wspólnego z folią paroizolacyjną...

może byś jakoś rozwinął wypowiedź...

FlashBack
13-02-2009, 20:00
to moze ja tez cos dodam ....
nie ma to jak byc urzędnikiem i nie miec nic do roboty ...

nie bardzo zrozumiałem co to ma wspólnego z folią paroizolacyjną...

może byś jakoś rozwinął wypowiedź...
moze to, ten sprzedawca lat :D

14-02-2009, 03:52
to moze ja tez cos dodam ....
nie ma to jak byc urzędnikiem i nie miec nic do roboty ...

nie bardzo zrozumiałem co to ma wspólnego z folią paroizolacyjną...

może byś jakoś rozwinął wypowiedź...
ma tyle samo wspólnego z folią co ta wypowiedź ...
Ja tylko dodam że te łaty drewniane to powinny być suche i zaimpregnowane.
Też potrzebowałam kilku łat aby przedłużyć krokwie, jak mi przywieźli to powiedziałam żeby sobie je zabrali.
Wkońcu kupiłam w sklepach budowlanych płacąc 3 x drożej niż ze składu drewna.
moim zamiarem było zrócic uwage na to, ze gminni urzednicy nudza sie czasem w pracy jak mopsy i dla relksu lubia niekiedy na forum poklikac o byle czym ...