PDA

Zobacz pełną wersję : dom z drewna i podłogówka- jest sens?? pomomocy



pit79
13-02-2009, 16:59
Mam dom z bala, ocieplony wełną, ściany mają przenikalność U=0,15.
Planowałem na parterze zrobić ogrzewanie podłogowe, już w zasadzie poczyniłem pewne kroki, , mam policzone już petle itd.
Bedzie kominek z akumulacyjną obudową z szamotu+ kociaoł gazowy(w przyszłości) + alternatywnie piec na węgiel i drewno.

Ostatnio przeczytałem że w domu z niską akumulacynością cieplną nie powinno stosować się podłogowego ogrzewania bo można niedogrzewać , lub przegrzewać pomieszczenia, Czy ktos mógłby mi pomóc bo jestem w kropce. Prosze o szybką odpowiedź.

Czy podłogówka zda egzamin?

Mały
13-02-2009, 18:05
A dlaczego miałaby nie zdać?
Prawidłowe ustawienie temperatury petli + sterownie każdego obiegu(termostat + siłownik) i wszystko w temacie.

pit79
13-02-2009, 19:01
No tak, ale czy jak wyjde to powiedzmy do pracy i nie mam nie 12 godzin to zalozmy ze spadnie temp o te 3 st tak ustawie sobie na piecu, a jak wroce to chce miec znow te 20st to które rozwiązanie będzie lepsze - podł , czy grzejnik . podłogówka ma dużą bezwładność.

Cholera nie wiem juz sam, czy ktos ze szkieletowego domu, albo z domu z bala może się wypowiedzieć jakie ma ogrzewanie i jak mu sie ono sprawdza?

zbigmor
14-02-2009, 21:56
No tak, ale czy jak wyjde to powiedzmy do pracy i nie mam nie 12 godzin to zalozmy ze spadnie temp o te 3 st tak ustawie sobie na piecu, a jak wroce to chce miec znow te 20st to które rozwiązanie będzie lepsze - podł , czy grzejnik . podłogówka ma dużą bezwładność.

Cholera nie wiem juz sam, czy ktos ze szkieletowego domu, albo z domu z bala może się wypowiedzieć jakie ma ogrzewanie i jak mu sie ono sprawdza?

Wszystko idzie wyregulować. Trzeba po prostu wyłączyć ogrzewanie wcześniej i załączyć też odpowiednio wcześniej. Nie jest to takie proste i łatwe jak przy grzejnikach.

rydzadam
06-07-2010, 09:48
Jestem za podłogówką, również w domu drewnianym. Sam niestety mam grzejniki, ale jakbym budował jeszcze raz to raczej też kanadyjczyka + pompa ciepła + podłogówka w całym domu. Powinno wszystko działać bez zarzutu, a to, że akumulacja takiego domu jest mniejsza to fakt, jest to zarówno zaleta, jak i wada. Zaleta - szybciej dogrzejesz cały dom, wada - jak nie grzejesz parę godzin - szybko robi się chłodno.

Puławiak
06-07-2010, 09:59
2 lata temu robiłem u klienta w domu z bala instalacje podłogówki na parterze jest ok 100 m2. I działa dobrze ogolnie chyba jest zadowolony niestety nie mam z gościem kontaktu. Robiłem też kotłownie w kanadyjczyku i też było na całym parterze ogrzewanie podłogowe i klient był bardzo zadowolony.

adam_mk
06-07-2010, 10:37
Witaj
Po prostu - sam nie wiesz czego chcesz!
Zadaj SOBIE (nie nam) pytanie:
Czy chcesz zaoszczędzić te 4 klocki drewna MIESIĘCZNIE czy nie.
Jak tak - to kaloryfery i "szybkie" ogrzewanie.
Jak zależy Ci na tym, aby ZAWSZE w domu było ciepło i miło - to podłogowe, akumulacyjne.
(po cholerę Ci akumulacyjny wkład do kominka?, dla zabawy i satysfakcji, bo sąsiad nie ma?).
ILE zaoszczędzisz w domu, w którym uzyskałeś U=0,15 na obniżaniu temperatury o te 2-3stC?
Paczkę papierosów miesięcznie?

No, to teraz zrób tak, jak lubisz...

Adam M.