PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperatory-Klima-Pol z Poznania - opinie



magicsirk
13-02-2009, 16:05
Witam,
Zamierzam z nimi podpisać umowę na montaż instalacji z odzyskiem ciepła. Proszę o opinię na ich temat i ich przedstawiciela Pana Mikołaj Szymborę.
Pozdrawiam

Janko37
06-09-2010, 09:03
Szczerze mówiąc to ja również miałem do czynienia z ta firmą i nie mam zastrzeżeń. Ceny wydają sie całkiem w porządku,co prawda montaż instalacji trwał trochę dłużej niż myślałem,ale wynikło to z komplikacji technicznych w moim domu,także ogólnie firma dobra i solidna.

aadamuss24
06-09-2010, 21:11
super :)

bartekgr
07-09-2010, 09:32
@Serwis24 - że firma super, czy wypowiedzi pochwalne?

Fajnie byłoby gdyby na temat Klima-Polu wypowiedział się ktoś z większą niż 2 ilością postów...

kurt76
07-09-2010, 14:15
mozna wziac pod uwage firme San-Gaz z Jarocina, oficjalny przedstawiciel Bartosza...

aadamuss24
08-09-2010, 22:16
Tak jakoś nie mam przekonania, czy to aby na pewno zadowoleniu użytkownicy chwalą :( właśnie te dwa posty :( Trudno jest znaleźć firmę od rekuperacji która będzie dobra i będzie miała normalne ceny. Trochę kółko się zamyka bo mali inwestorzy nie zapłacą takich pieniędzy jakie chcą firmy więc firmy dalej robią obiekty a nie domki, czyli nadal brak wykonawców na małe domki. pozdr adam

kasper77
08-12-2011, 17:46
Witam serdecznie

Chciałbym poinformować, że pozew który złożyłem przeciwko firmie KLIMA-POL zakończył się w sądzie ugodą i odzyskaniem przeze mnie nieuczciwie zatrzymanej przez firmę KLIMA-POL zaliczki. (Jest prawomocny wyrok sądu) Zatem można w świetle prawa walczyć o swoje interesy i wszystkich Państwa, oszukanych przez nieuczciwych wykonawców, do tego namawiam.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.
[email protected]

klima-pol
20-01-2012, 07:44
Szanowni Panowie Michał i Jakub Kasperczak jak zwykle rozmijacie się z prawdą.
Owszem doszło do ugody, w której zwróciliśmy wam pieniądze, ale:
- instalacje wykonaliśmy dla Panów w 90% dopiero z zgłoszeniu, że kończymy i prośbie o rozliczenie się za pierwszy etap zgłosiliście uwagi pomimo tego, że na budowie w trakcie montażu instalacji byliście, co najmniej klika razy.
- do dziś nie zwróciliście i nie udostępniliście budynków w celu demontażu podobno źle wykonananej instalacji - skoro jest zła to, dlaczego nie mogliśmy jej rozebrać ??
- jednym mój pierwszy i ostatni błąd to taki, że zgodziłem się na podpisanie umowy u Pana w domu i wydrukowanie jej przez Pana, a ponieważ zazwyczaj ufam ludzią nie przeczytałem załącznika technicznego - który jak mi się wydawało sam wcześniej przygotowałem. Jak się później okazało dziwnym trafem w moim załączniku były inne rury niż w Pana hmm ??? o to cała sprawa

Woli jeszcze uściślenia, grzecznie stawialiśmy się na spotkania z panem oraz z pana bratem, „ projektantką wnętrz”, panów ojcem, asystentem „projektantki”.
No cóż życie widać macie taki tani sposób budowania.
Mikołaj Symbora
KLIMA-POL Poznań Sp. z o.o. Sp.k

IBAZI
01-02-2012, 14:08
WITAM Pana Mikołaja Symbora z FIRMY KLIMA-POL.
Ponieważ od pazdziernika 2011 nie odbiera Pan telefonów
pragnę na forum zapytać, kiedy zamierza Pan wywiązać się z umowy zawartej
dnia 20 10 2011 z Panią Anną Przetakiewicz i co z zaliczką pobraną przez Pana na poczet
niewykonanej instalacji wenylacyjnej .Pisze Pan że" zazwyczaj ufa ludziom " lecz czy można zaufać Panu ???

kangaxx
01-02-2012, 17:47
cos chyba toczy tą firmę...

miki121
01-02-2012, 18:28
Może mają za dużo roboty a za mało ludzi :)
Często tak jest jak ktoś robi dobrze i za rozsądne pieniądze to klientów robi się więcej i więcej i więcej..
I tu jest kwestia czy mieć więcej ludzi i próbować nad tym zapanować?
Czy łatwiej małą i cały czas tak samo :)
Zawsze decyzja ludzka i czynnik ludzki :)
Więc może zamiast krzyku usiąść pogadać i jakoś wyjaśnić to ???
Po co po sądach biegać??
Szkoda życia:)
Rozmowa zazwyczaj prowadzi do znalezienia jakiegoś rozwiązania :)
Pozdrawiam

kangaxx
01-02-2012, 20:34
miki, ale u nas w kraju to jest wręcz normalne, wziąć zaliczę i rozgrzebać, potem zniknąć na 3-5 tygodni albo i dłużej, proceder znany mi jak zły szeląg, złapiesz klienta, wpłaci zaliczkę to nie ucieknie a w międzyczasie pokończyć wcześniej rozgrzebane i zaliczkowane roboty, założyć firmę budowlaną każdy potrafi, paru szwagrów i betoniarka , reszte z czasem się pojawi, jedni wiedzą co robią inni mają tyle wiedzy co ta betoniarka, nie odgadniesz, po to są takie fora, tylko ten proceder zaliczkowania i znikania na miesiąc jest koszmarny

kerado28
01-02-2012, 20:44
Dobra i wykwalifikowana ekipa wykona instalacje w ciągu 3-4 dni, więc co tutaj zaczynać i nie kończyć?

miki121
01-02-2012, 20:52
Ja zawsze dzieliłem robotę na 2 góra 3 etapy :)
1 etap orurowanie
2 etap ( nieraz ) montaż anemostatów lub ramek montażowych przed malowaniem na gotowo :)
3 etap montaż urządzenia, rozruch, regulacja instalacji i przeszkolenie klienta :)

Bardzo ogólnikowo ale tak można to najlepiej opisać:)

kangaxx
01-02-2012, 21:44
Dobra i wykwalifikowana ekipa wykona instalacje w ciągu 3-4 dni, więc co tutaj zaczynać i nie kończyć?
wentylację...

IBAZI
02-02-2012, 08:15
Ja rozumiem czynnik ludzki,ale szukam kontaktu z tym człowiekiem
od od trzech miesięcy zainkasował pieniądze i cisza.
Negocjacje jestem za,tylko jak na razie niema z kim negocjować.

miki121
02-02-2012, 11:59
Ja rozumiem czynnik ludzki,ale szukam kontaktu z tym człowiekiem
od od trzech miesięcy zainkasował pieniądze i cisza.
Negocjacje jestem za,tylko jak na razie niema z kim negocjować.

Ok. rozumiem teraz całość :(
Trochę przykro...

Bart900
23-02-2012, 20:47
Witam! Niestety muszę wystawić mocno negatywną opinie firmie Klima Pol zarządzaną przez Pana Mikołaja Szymbora.
Wykonali u nas pierwszy etap ( montaż przewodów wentylacyjnych), po dwóch miesiącach mieli przyjechać i powiesić jednostkę centralną. Zamiast tego nastąpiła cisza...... Nie odbierają od 3 miesięcy telefonów , a kiedy dzwonimy z numerów których nie znają odrzucają połączenie jak tylko zorientują się że to my. Nie odbierają również listów poleconych.
Nie wiem jak można tak prowadzić biznes. Totalny brak profesjonalizmu. Nie polecam!!!!!!

wife
31-07-2012, 07:31
Trzy tygodnie temu firma Klima-pol zainstalowała klimatyzację ,sprzęt był używany,obiecano nam że, mamy na niego gwarancję .Klimatyzacja się niestety zepsuła i przez cztery dni czekaliśmy na jej naprawę,zapewniano nas że to zaraz nastąpi.W dniu wczorajszym tj.30.07.2012 po bardzo nieprzyjemnej rozmowie telefonicznej (pan do którego udało mi się dodzwonić ,krzyczał że opinię w internecie to sobie mogę w d... wsadzić odmówił gwarancji i naprawy gwarancyjnej )
Po kolejnym telefonie tym razem do instalatorów ,dowiedziałam się że, szef nie pozwolił naprawiać klimatyzatora i że sprzęt używany ma gwarancję tylko na montaż..Gdybym wcześniej wiedziała że sprzęt nie ma żadnej gwarancji to bym go nie kupiła!
Brak mi słów , jak można tak żle potraktować klienta który za usługę zapłacił i liczył na uczciwe potraktowanie,kto tak prowadzi biznes? Myślę że , dobra firma dba o każdego klienta a jej pracownicy nie krzyczą przez telefon i nie obrażają kobiet.

Jarek_P
01-08-2012, 14:22
Jestem kolejnym niezadowolonym klientem firmy KLIMA-POL, przed wpłaceniem zaliczki wszystko ok (1 etap), przyjechali rozłożyli rury wentylacyjne, przyszła pora na II etap, montaż anemostatów i rekuperatora , wpłaciłem zaliczke na drugi etap i cisza, pan Mikołaj zapadł sie pod ziemię, nie odbiera telefonów, w biurze tez nikt nie odbiera, nikt nie odpisuje na maile, w końcu gdy sie dodzwoniłem w jakis dziwnym trafem do biura to ktoś przekazał mi info że mój rekuperator już jedzie do nich z Bartosza i lada dzień zjawia sie u mnie, ale cos mnie tkneło zadzwoniłem do firmy Bartosz, handlowiec i opiekun który opiekuje sie firma Klima-pol stwierdził że nic nie zamawiała ta firma od niego , wyszło wiec że jest to kłamstwo i tu Bartosz okazał sie firma rzetelna, Pan z Bartosza zają sie sprawa, po kilka dniach oddzwonił do mnie z informacja że firma klima-pol nie zrealizuje tego (nie chcał wdawać sie w szczegóły) i że poleci mi inna zaufana i rzetelna firme. I tak sie stało, firma z Oleśnicy przyjechała zamontowała rekuperator, uruchomiła instalacje. Oczywiście zaliczke od Klima-pol odzyskałem (wysłałem im przedsądowe wezwanie do zapłaty , zwrotu mojej zaliczki), Wiec reasumujac nie polecam firmy Klima-pol, trzymajcie sie od nich z daleka. Straciłem przez nich 4 miesiąc (o tyle szybciej mogłbym sie wprowadzić) i mase nerwów.

kangaxx
02-08-2012, 19:44
i wszystko jasne chyba, nawet największy nawał roboty nie usprawiedliwia takiego szmaciarstwa

Anna ze Smerekowca
13-08-2012, 21:34
W 2011 roku podpisalam umowe z firma KLIMA-Pol, reprezentowana przez Mikolaja Symbore, na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej. Koszt materialow, stanowiacy zadatek, zgodnie z umowa, wynosil 7.000 zl, ktore przelalam na konto firmy. Otrzymalam fakture zaliczkowa. Wynagrodzenie za robocizne ustalone zostalo na 4.000 zl. Termin rozpoczecia robot zostal ustalony.
Dwaj pracownicy, ktorzy rozpoczeli montaz instalacji wentylacji nie byli do niej przygotowani pod wzgledem profesionalnym. Sposob rozprowadzenia rur oraz ich przejscie przez poszczegolne kondygnacje domu zostal przez nich przewidziany miedzy kominem a sciana z bali drewnianych, ktore znajduje sie od niego w odleglosci ok.10 cm. Po zasiegnieciu przeze mnie opinii kominiarza okazalo sie, ze takie rozmieszczenie kanalow wentylacyjnych grozi powaznymi kosekwencjami zwiazanymi z ryzykiem ich uszkodzenia oraz wzniecenia pozaru (sic!).
Przed rozpoczeciem prac montazowych, nie zostala przez firme KLIMA-POL obliczona wydajnosc centrali wentylacyjnej, ani nie zostala zaprojektowana siec przewodow i umiejscowienia nawiewnikow. Pracownicy firmy spodziewali sie, ze otrzymaja te informacje ode mnie (sic!).
Pan Symbora, poinformowany droga telefoniczna i mailowa o moich zastrzezeniach, umowil sie ze mna na budowie nastepnego dnia. Nie stawil sie nasze spotkanie. Probowalam bezskutecznie skontaktowac sie w tej sprawie z nim osobiscie, a takze z innymi pracownikami firmy, wydzwaniajac na jego numer telefonu oraz na wszystkie numery podane na stronie internetowej firmy - biur w Warszawie, Poznaniu i Wroclawiu oraz na numer infolinii. Nie dostalam rowniez odpowiedzi na liczne maile wzywajace do skontaktowania sie ze mna oraz podjecia przerwanych robot. Niepodjecie prac montazowych instalacji wentylacyjnej uniemozliwialo mi prowadzenie dalszych prac, takich jak wylewki, ulozenie plytek, montaz instalacji elektrycznej, grzewczej, etc., co skutkowalo niemoznoscia zamieszkania w domu w przewidywanym terminie i bardzo powaznymi problemami z tym zwiazanymi
W zwiazku z ta sytulacja, zmuszona zostalam do wyslania pisma rozwiazujacego w trybie natychmiastowym umowy z firma KLIMA-POL na skutek niedotrzymania przez nia jej warunkow, zadajac jednoczesnie zwrotu w terminie 7 dni czesci zadatku pozostajacego po odliczeniu kosztow pozostawionych na budowie materialow (ktorych bylismy wlascicielami), zinwentaryzowanych i wycenionych przez inna firme z tej samej branzy.
Nigdy nie dostalismy zadnej odpowiedzi. Sprawe skierowalismy do Rzecznika Praw Konsumenta.
Klima-Pol dziala na terenie calej Polski, poslugujac sie dwoma doskonale skonstrulowanymi portalami internetowymi:
www.rekuperatory24.pl;
www.klima-pol.com.pl
dzieki czemu otrzymuje zapewne spora ilosc zlecen, po czym instalace wentylacji powierza tanim podwykonawcom naogol nie bedacym profesjonalnie przygotowanym do tego typu prac. Mam wrazenie, ze w wielu wypadkach wspolpraca z Klima-Pol zostaje na skutek problemow montazowych wstrzymana przez inwestorow, zaliczka zostaje w kieszeni wykonawcy, a inwestorzy zmuszeni sa do zlecenia instalacji i zaplacenia innej firmie, jesli chca dokonczy budowe domu.
Najwyzszy wiec czas, zeby zainteresowal sie ta firma Inspektorat Nadzoru Handlowego. Proponowalabym, zeby ze skarga wystapili wszyscy oszukani przez Klima-Pol inwestorzy.
Prosze o odzew! Pozdrawiam

Anna ze Smerekowca
14-08-2012, 10:44
W 2011 roku podpisalam umowe z firma KLIMA-Pol, reprezentowana przez Pana we wlasnej osobie, na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej. Koszt materialow, stanowiacy zadatek, zgodnie z umowa, wynosil 7.000 zl, ktore przelalam na konto firmy. Otrzymalam fakture zaliczkowa. Wynagrodzenie za robocizne ustalone zostalo na 4.000 zl. Termin rozpoczecia robot zostal ustalony.
Dwaj pracownicy, ktorzy rozpoczeli montaz instalacji wentylacji nie byli do niej przygotowani pod wzgledem profesionalnym. Sposob rozprowadzenia rur oraz ich przejscie przez poszczegolne kondygnacje domu zostal przez nich przewidziany miedzy kominem a sciana z bali drewnianych, ktore znajduje sie od niego w odleglosci ok.10 cm. Po zasiegnieciu przeze mnie opinii kominiarza okazalo sie, ze takie rozmieszczenie kanalow wentylacyjnych grozi powaznymi kosekwencjami zwiazanymi z ryzykiem ich uszkodzenia oraz wzniecenia pozaru (sic!). Dodatkowo, przejscie z parteru do piwnicy zamierzal Pan wykonac wycinajac kawal zbrojenia plyty betonowej miedzy kondygnacjami (sic!).
Przed rozpoczeciem prac montazowych, nie zostala przez firme KLIMA-POL obliczona wydajnosc centrali wentylacyjnej, ani nie zostala zaprojektowana siec przewodow i umiejscowienia nawiewnikow. Pracownicy firmy spodziewali sie, ze otrzymaja te informacje ode mnie (sic!).
Poinformowany droga telefoniczna i mailowa o moich zastrzezeniach, umowil sie Pan ze mna na budowie nastepnego dnia. Nie stawil sie Pan na nasze spotkanie. Probowalam bezskutecznie skontaktowac sie w tej sprawie z Panem osobiscie, a takze z innymi pracownikami firmy, wydzwaniajac na Pana numer telefonu oraz na wszystkie numery podane na stronie internetowej firmy - biur w Warszawie, Poznaniu i Wroclawiu oraz na numer infolinii. Nie dostalam rowniez odpowiedzi na liczne maile wzywajace do skontaktowania sie ze mna oraz podjecia przerwanych robot. Niepodjecie prac montazowych instalacji wentylacyjnej uniemozliwialo mi prowadzenie dalszych prac, takich jak wylewki, ulozenie plytek, montaz instalacji elektrycznej, grzewczej, etc., co skutkowalo niemoznoscia zamieszkania w domu w przewidywanym terminie i bardzo powaznymi problemami z tym zwiazanymi (przyjechalismy z mezem do Polski z Belgii).
W zwiazku z ta sytulacja, zmuszona zostalam do wyslania pisma rozwiazujacego w trybie natychmiastowym umowy z firma KLIMA-POL na skutek niedotrzymania przez nia jej warunkow, zadajac jednoczesnie zwrotu w terminie 7 dni czesci zadatku pozostajacego po odliczeniu kosztow pozostawionych na budowie materialow (ktorych bylismy wlascicielami), zinwentaryzowanych i wycenionych przez inna firme z tej samej branzy.
Nigdy nie dostalismy od Pana ani od firmy zadnej odpowiedzi. Sprawe skierowalismy do Rzecznika Praw Konsumenta, z tym samym rezultatem. Nic dziwnego!!!
Klima-Pol dziala na terenie calej Polski, poslugujac sie dwoma doskonale skonstrulowanymi portalami internetowymi:
www.rekuperatory24.pl;
www.klima-pol.com.pl
dzieki czemu otrzymuje zapewne spora ilosc zlecen, po czym instalace wentylacji powierza tanim podwykonawcom naogol nie bedacym profesjonalnie przygotowanym do tego typu prac. Mam wrazenie, ze w wielu wypadkach wspolpraca z Klima-Pol zostaje na skutek problemow montazowych wstrzymana przez inwestorow, zaliczka zostaje w kieszeni (nieuczciwego!) wykonawcy, a inwestorzy zmuszeni sa do zlecenia instalacji i zaplacenia innej firmie, jesli chca dokonczy budowe domu.
Nieuczciwosc, nierzetelnosc i klamstwa maja jednak krotkie nozki. Mam nadzieje przyczynic sie do tego, zeby firma Klima-Pol zainteresowal sie Inspektorat Inspekcji Handlowej i ukrocil Pana oszukanczy proceder. Jak widac z innych komentarzy, inwestorow nabitych przez Pan w butelke jest duzo wiecej...

TOMAS 73
14-08-2012, 12:07
Zawsze jak podpisuje umowe przedwstępną w aneksie zaznaczam sobie punkty ,między innym termin wykonania i zakonczenia robot +,- 1 tydzien wiadomo pogoda niesprzyjająca itd.,po tym terminie odsetki karne dla firmy ,nigdy sie nie zdarzylo zeby odstawiali robote i szli na drugą ,czlowiek uczy sie na blędach ale to skuteczna metoda na takich "krętow", niedosc ze mają oddac zaliczke to jeszcze z nadplatą a to boli

kerado28
14-08-2012, 16:53
Z faktu, że także świadczymy usługi w wielkopolsce mieliśmy "przyjemność" poznać prace wykonywane przez tą firmę...
Mieliśmy także okazję poprawiać jedną instalację....

sudi
16-08-2012, 22:21
Piszę w imieniu naszej firmy która została oszukana przez firmę naprawiająca nasze urządzenia klimatyzacyjne i działającą na terenie Polski Zachodniej Chcielibyśmy przestrzec przed nierzetelna firmą Klima-Pol.

www.klima-pol.com.pl

Klima-Pol
ul. Naramowicka 150
61-619 Poznań

ul. Małopolska 48
54-032 Wrocław

Problem
Zgłosiliśmy do naprawy nasze urządzenia klimatyzacyjne Pracownicy nie dość że nie naprawili urządzenia to wręcz je uszkodzili bardziej Firma przysłał fakturę na "przegląd urządzeń klimatyzacyjnych" w związku z tym nie przyznaje się do uszkodzenia systemu chłodzenia.
Po miesiącu próby polubownego załatwienia sprawy dostaliśmy informację " chyba się Pan za dużo naoglądał TV myślę że powinien się Pan skontaktować ze specjalistą http://www.dziekanka.net/ "
Uszkodzony system nie nadaje się do użytkowania.


Niestety z prawnego punktu widzenia firma jest bezkarna w swoim działaniu ponieważ był to przegląd a nie naprawa.

Anna ze Smerekowca
20-08-2012, 21:08
W 2011 roku podpisalam umowe z firma KLIMA-Pol, reprezentowana przez Mikolaja Symbore, na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej. Koszt materialow, stanowiacy zadatek, zgodnie z umowa, wynosil 7.000 zl, ktore przelalam na konto firmy. Otrzymalam fakture zaliczkowa. Wynagrodzenie za robocizne ustalone zostalo na 4.000 zl. Termin rozpoczecia robot zostal ustalony.
Dwaj pracownicy, ktorzy rozpoczeli montaz instalacji wentylacji nie byli do niej przygotowani pod wzgledem profesionalnym. Sposob rozprowadzenia rur oraz ich przejscie przez poszczegolne kondygnacje domu zostal przez nich przewidziany miedzy kominem a sciana z bali drewnianych, ktore znajduje sie od niego w odleglosci ok.10 cm. Po zasiegnieciu przeze mnie opinii kominiarza okazalo sie, ze takie rozmieszczenie kanalow wentylacyjnych grozi powaznymi kosekwencjami zwiazanymi z ryzykiem ich uszkodzenia oraz wzniecenia pozaru (sic!).
Przed rozpoczeciem prac montazowych, nie zostala przez firme KLIMA-POL obliczona wydajnosc centrali wentylacyjnej, ani nie zostala zaprojektowana siec przewodow i umiejscowienia nawiewnikow. Pracownicy firmy spodziewali sie, ze otrzymaja te informacje ode mnie (sic!).
Pan Symbora, poinformowany droga telefoniczna i mailowa o moich zastrzezeniach, umowil sie ze mna na budowie nastepnego dnia. Nie stawil sie nasze spotkanie. Probowalam bezskutecznie skontaktowac sie w tej sprawie z nim osobiscie, a takze z innymi pracownikami firmy, wydzwaniajac na jego numer telefonu oraz na wszystkie numery podane na stronie internetowej firmy - biur w Warszawie, Poznaniu i Wroclawiu oraz na numer infolinii. Nie dostalam rowniez odpowiedzi na liczne maile wzywajace do skontaktowania sie ze mna oraz podjecia przerwanych robot. Niepodjecie prac montazowych instalacji wentylacyjnej uniemozliwialo mi prowadzenie dalszych prac, takich jak wylewki, ulozenie plytek, montaz instalacji elektrycznej, grzewczej, etc., co skutkowalo niemoznoscia zamieszkania w domu w przewidywanym terminie i bardzo powaznymi problemami z tym zwiazanymi
W zwiazku z ta sytulacja, zmuszona zostalam do wyslania pisma rozwiazujacego w trybie natychmiastowym umowy z firma KLIMA-POL na skutek niedotrzymania przez nia jej warunkow, zadajac jednoczesnie zwrotu w terminie 7 dni czesci zadatku pozostajacego po odliczeniu kosztow pozostawionych na budowie materialow (ktorych bylismy wlascicielami), zinwentaryzowanych i wycenionych przez inna firme z tej samej branzy.
Nigdy nie dostalismy zadnej odpowiedzi. Sprawe skierowalismy do Rzecznika Praw Konsumenta.
Klima-Pol dziala na terenie calej Polski, poslugujac sie dwoma doskonale skonstrulowanymi portalami internetowymi:
www.rekuperatory24.pl;
www.klima-pol.com.pl
dzieki czemu otrzymuje zapewne spora ilosc zlecen, po czym instalace wentylacji powierza tanim podwykonawcom naogol nie bedacym profesjonalnie przygotowanym do tego typu prac. Mam wrazenie, ze w wielu wypadkach wspolpraca z Klima-Pol zostaje na skutek problemow montazowych wstrzymana przez inwestorow, zaliczka zostaje w kieszeni wykonawcy, a inwestorzy zmuszeni sa do zlecenia instalacji i zaplacenia innej firmie, jesli chca dokonczy budowe domu.
Najwyzszy wiec czas, zeby zainteresowal sie ta firma Inspektorat Nadzoru Handlowego. Proponowalabym, zeby ze skarga wystapili wszyscy oszukani przez Klima-Pol inwestorzy.
Prosze o odzew! Pozdrawiam

Anna ze Smerekowca
20-08-2012, 21:18
Polecam goraco firme Baz-Tech z Tarnowa, ktora w przeciwienstwie do Klima-Pol (Mikolaj Symbora), na temat ktorej wypowiedzialam sie obszernie na lamach forum, dokonczyla rozgrzewana przez P. Symbore robote i wykonala montaz instalacji profesjonalnie i solidnie.

eddd
05-09-2012, 22:28
Również miałem nieprzyjemność poznać pana Mikolaja Symborę (Klima-Pol). Wyjątkowo nierzetelny wykonawca. Do wykonania rekuperacji wysłał nieogarniętego pracownika, który instalację wykonał nieprawidłowo. Wymuszenie zmian zajęło mi kilka tygodni. NIE POLECAM!!! Nie odbiera telefonu, nie przyjeżdża na umówione spotkania. Jest prostacki i niekulturalny.

Ostrzegam jeszcze przed jedną kwestią. Firmę prowadzi faktycznie Symbora, choć jest zarejestrowana na "słupa" o innym nazwisku (jakąś kobietę, nie pamiętam nazwiska). W razie kłopotów, może być zatem kłopot z egzekucją wyroku...

tomasz nowak53
06-02-2014, 15:04
Również miałem nieprzyjemność poznać pana Mikolaja Symborę (Klima-Pol). Wyjątkowo nierzetelny wykonawca. Do wykonania rekuperacji wysłał nieogarniętego pracownika, który instalację wykonał nieprawidłowo. Wymuszenie zmian zajęło mi kilka tygodni. NIE POLECAM!!! Nie odbiera telefonu, nie przyjeżdża na umówione spotkania. Jest prostacki i niekulturalny.

Ostrzegam jeszcze przed jedną kwestią. Firmę prowadzi faktycznie Symbora, choć jest zarejestrowana na "słupa" o innym nazwisku (jakąś kobietę, nie pamiętam nazwiska). W razie kłopotów, może być zatem kłopot z egzekucją wyroku...

firma mikołaja.s zbudowana jest w taki sposób ,że prowadzi firmę razem z żoną mariolą .b co znaczy że są małżeństwem ale każde z nich zostało przy swoim nazwisku ,dlatego tak fajnie się pracowało z panem mikołajem bo nawet jak coś szło nie tak, to i tak on zawsze wmawiał klientowi że on tu tylko pracuje a jak co to prosi o kontakt z szefową ,która tak naprawdę jest jego żoną , a poza tym to mariola wiecej zarabiała siedząc w domu przed kompem i sprzedając jednostki klimatyzacyjne które my pózniej jechaliśmy je montować .ogólnie powiem szczerze kase trzepali nieziemską ale tylko dlatego że była odstawiana lipa z montarzem .gorąco pozdrawiam tych którym montowaliśmy .