PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor zamiast białego



Krzychos
13-02-2009, 21:49
Powoli zbliża się termin cekolowania i malownia ścian w moim domu. Ponieważn nie mam zaplanowane jak urządze wszystkie pokoje i inne pomieszcznia, postanowiłem, że kolor ścian w całym domu będzie biały.
Zawsze białą ścianę można póżniej samemu pomalować na kolor, tym bardziej, że większość kolorów (chyba) wymaga kładzenia na białej farbie. Poza tym kolor biały ścian jest uniwersalny i będzie zawsze do wszystkiego pasował.

Ale pomyślałem sobie czy nie pomalować całego domu jakimś "delikatnym" kolorem, typu szrość, żółć lub wanilia - preferuje ciepłe i przytulne kolory. Chciałbym, żeby ten kolor był prawie tak uniwersalny jak biały, do wszystkiego pasował, był na lata i żeby mi nie zbrzydł i się nie znudził. Zależy mi na długowieczności takiego rozwiązania, ponieważ ewentualny koszt ponownego malowania jest wysoki.

miHoo79
13-02-2009, 22:03
Jak sobie malujesz to jest tanio, nie musisz najpierw malowac bialym zeby potem klasc inny kolor...
Nie uwazasz ze bedzie dziwnie to wygladalo? jeden kolor w calym domu?
Zaraz mi sie to kojarzy z angielskimi domami - ulubiony ich kolor - magnolia... do obrzydzenia..
Jak mieszkasz blisko to moge CI pomalowac za rozsadne pieniadze

Krzychos
13-02-2009, 22:13
Ale malowanie będzie robiła mi firma w pakiecie tzn. cekolowanie, szpachlowanie, podkłady itd.Poza tym, ma to być jakaś dobra farba z Niemiec. Masz rację miHoo79, że tylko biały kolor to jest nudne, ale bezpieczne. Chcę natomiast uniknąć pstrokacizny w moim domu tzn. jeden pokój np. w kolorze żółtym, drugi w zielonym, następny w brązach, klatka jescze w innym itp.

zetka
13-02-2009, 22:23
Ja na chwilę obecną mam prawie w całym domu białe ściany i wcale nie uważam że to dziwnie wygląda 8) Z pełną świadomością to zrobiłam i mi się podoba :P

Nefer
13-02-2009, 22:25
Bo ściany to tylko tło dla reszty . U mnei też będzie jeden kolor (szczególnie, ze mam antresolę i chyba nie najlepiej by wyglądało sztuczne podzielenie przestrzeni kolorem)

AMFI
13-02-2009, 22:41
tak czy inaczej biały.... to tylko biały....
może zdecyduj sie na jakiś delikatny beżalbo gołebi szary...? :P

ZABRA
14-02-2009, 10:27
Mnie nie dziwi cały dom w jednym kolorze. Natomiast radzę zastanowić się, czy to powinien być biały. Sam/a piszesz, że lubisz ciepłe i przytulne kolorki, a biały zdecydowanie taki nie jest. Ja mam w pokoju ciepły zielony na ścianie, a sufit jest baaaardzo rozbielonym zielonym. Wygląda jak biały, lecz sprawia ciepłe wrażenie. Polecam takie rozwiązanie.

kaszak
14-02-2009, 12:27
Beż. Kolor bezpieczny, wszystko do niego pasuje, tylko uważaj z odcieniem, żebyś nie trafił jak ja z tapetą do pokoju - w sklepie wydawała się zimnobeżowa, a po położeniu okazała się..."ciałowa" (określenie mojej koleżanki - dla wyjaśnienia: chodzi o kolor skóry:) ). To jest taki lekko różowawy odcień i odrobinę gryzie mi się z meblami, które mają lekko żółtawy odcień.

Krzychos
14-02-2009, 14:52
Zabra mi chodzi o kolor, który mógłby być jednakowy zarówno na suficie jak i na ścianach.

piwona
14-02-2009, 15:32
Radzę tak jak AMFI jasny beż albo niebieskoszary. Osobiście uwielbiam te kolory i tak będę malowała swój domek. A może jakiś budyń śmietankowy ? (mówię oczywiście o kolorze)

galka
14-02-2009, 16:11
Jasny beż lub ekru -niebiesko szary jest piękny ale chyba zimny

Anetka13
14-02-2009, 16:43
Ja na chwilę obecną mam prawie w całym domu białe ściany i wcale nie uważam że to dziwnie wygląda 8) Z pełną świadomością to zrobiłam i mi się podoba :P
Ja też z pełną świadomością pomalowałam ściany w całym domu na biało, wyszło tanio i ładnie. Jak sie wstawiło meble to nabrały pomieszczenia życia, do tego kwiaty itd. Mieszkamy w nowym domu około 8 miesięcy i wszędzie mam odbite rączki moich dwójki dzieci - więc przymierzam się do malowania na wiosnę, a z białym kolorem będzie o wiele łatwiej :D

bondzo83
14-02-2009, 17:26
Jak sobie malujesz to jest tanio, nie musisz najpierw malowac bialym zeby potem klasc inny kolor...
Nie uwazasz ze bedzie dziwnie to wygladalo? jeden kolor w calym domu?
Zaraz mi sie to kojarzy z angielskimi domami - ulubiony ich kolor - magnolia... do obrzydzenia..
Jak mieszkasz blisko to moge CI pomalowac za rozsadne pieniadze

A mnie się bardzo podoba dom w jednym odcieniu - a najbardziej ta magnolia. Moim zdaniem wygląda bardzo estetycznie, ładnie a zarazem skromnie...

Krzychos
14-02-2009, 17:42
A jaki kolor to ekru i magnolia. Bo mężczyźni potrafią nazwać tylko około 20 podstawowych kolorów. Bardziej do wyobraźni przemawia mi budyń śmietankowy.
Jeszcze odnośnie białego koloru ścian, to Anetka13 ma trochę racji, że biały jako kolor wyjściowy jest dobry, bo jak się znudzi lub zostanie pobrudzony to łatwo i tanio można samemu ponownie przemalować na biało lub pomalować na jakiś kolor. A jak jest już kolor to ze zmianą jest gorzej.
Na razie z kolorów najbardziej podoba mi propozycja budyniu śmietankowego i beżu. Być może jeszcze ten ekru lub magnolia jak ktoś mi opisze co to za kolor.

bondzo83
14-02-2009, 17:49
A jaki kolor to ekru i magnolia. Bo mężczyźni potrafią nazwać tylko około 20 podstawowych kolorów. Bardziej do wyobraźni przemawia mi budyń śmietankowy.
Jeszcze odnośnie białego koloru ścian, to Anetka13 ma trochę racji, że biały jako kolor wyjściowy jest dobry, bo jak się znudzi lub zostanie pobrudzony to łatwo i tanio można samemu ponownie przemalować na biało lub pomalować na jakiś kolor. A jak jest już kolor to ze zmianą jest gorzej.
Na razie z kolorów najbardziej podoba mi propozycja budyniu śmietankowego i beżu. Być może jeszcze ten ekru lub magnolia jak ktoś mi opisze co to za kolor.

Magnolia - dokładnie tak jak piszesz... Bardzo jasny beż, lub zbliżony do kolory budyniowego

zetka
14-02-2009, 18:41
Uważam że jeśli ktoś "z zamiłowania" :lol: maluje ściany na biało, a nie w myśl zasady "pomaluje na razie na biało, a potem się pomyśli o innym kolorze" to lepiej od razu wykosztować się na lepszą farbę (zmywalną) A zresztą.. innych jasnych docelowych kolorów też to dotyczy ;)
Krzychos jeśli nie chcesz białych ścian, daj jak radzą jakiś "przybrudzony" biały (coś jak kość słoniowa, czy ten budyń smietankowy) lub jak lubisz (ja np. nie :P) jakiś beżyk, bo szary moim zdaniem nie do wszystkiego pasuje (no chyba że baaaardzo jasny) :roll:

anna_p
14-02-2009, 19:14
Ja pomalowałam prawie cały dom na kolor zbliżony do koloru wanilii, a dokładnie pastelowa orchidea z duluxa. Nie żałuję, bo do wszystkiego pasuje.Jest miło ciepło i przytulnie. Polecam

Krzychos
14-02-2009, 19:57
anna_p a jaki był powód, że nie pomalowałaś całego domu tą pastelową orchideą ?

anna_p
14-02-2009, 22:28
anna_p a jaki był powód, że nie pomalowałaś całego domu tą pastelową orchideą ?
Nie pomalowałam całego domu bo wydawało mi sie , ze bedzie zbyt blado i nudno ,ale to był błąd , gdyż wszystko można fajnie zaaranżowac dodatkami . W zasadzie to w tym kolorze(Pastelowa orchidea) mam kuchnię, hol, klatka schodowa, salon( z wyjątkiem jednej ściany , którą pomalowałam na brąz- żałuję :( ). Nigdy nie zdecydowałabym, się na biały kolor w całym domu, byłoby zbyt "zimno"

anna_p
14-02-2009, 22:40
Dodam jeszcze ,ze najpierw sobie wymyśliłam , ze salon pomaluję na zielono- brązowo i tak też zrobiłam. To była katastrofa, a w katalogu tak ładnie wyglądało :evil: Więc stwierdziłam ze zadnych więcej eksperymentów . I nastąpiło wielkie przemalowywanie :P. Po tym incydencie powiedziałam sobie dosyć kolorów.

Gabi.gg
14-02-2009, 23:25
Ja pomalowałam prawie cały dom na kolor zbliżony do koloru wanilii, a dokładnie pastelowa orchidea z duluxa. Nie żałuję, bo do wszystkiego pasuje.Jest miło ciepło i przytulnie. Polecam
Ja też polecam "pastelową orchideę" z Duluksa. Mam pomalowane nią nie tylko ściany (większość), ale też wszystkie sufity. Pastelowa orchidea pasuje niemal do wszystkiego, jest bardzo neutralna.

AMFI
15-02-2009, 01:32
reasumując: jakis delikatny! ale KOLOR!

asizo
15-02-2009, 06:03
Ja mam w większości pomieszczeń magnolię, w niektórych pokojach połączoną z dodatkiem innego koloru. W sypialni jest np. magnolia, a ściana u wezgłowia łózka jest czekoladowa. W salonie też magnolia, ale dwie scianki lekko odgradzające aneks kuchenny są w kolorze orzecha z Duluxa. Przedpokój, żeby nieco odcinał się od salonu jest pomalowany na jasny beż (Dulux). Klatka schodowa (u mnie to pokój przerobiony na klatkę schod.) też w kolorze magnolii. A że pomieszczenia sie ze sobą łączą, bardzo dobrze to wygląda. Nie ma pstokacizny, jest jasno, lekko i przestronnie.
Na poddaszu mamy otwartą przestrzeń. Pomalowaliśmy na eggwhite (taka złamana biel). BArdziej mi się podoba niż typowa biel, bo nie jest taka "szpitalna".

superiwona
15-02-2009, 09:38
u mnie w domu rowniez dominuje magnolia, duluxa nie uwazam ze jest oklepana. bo jest kolorem domiinujacym w domach w UK- a tak na marginesie tez ogladalam ten program)
w poszczegolnych pokojach wpowadzilismy dodatkowe kolory np. zielen alpejska w salonie czy francuski fiolet w sypialni, ktora ma okna na poludnie i zachod wiec chcialam by byla w chlodnej tonacji. Wnetrze w magnoli prezentyje sie elegancko,harmonijnie i po prostu przytulnie
poprzedni dom mialam pomalowany na bialo i teraz zachcialo mi sie koloru :D
pozdawiam

Anetka13
16-02-2009, 22:11
To ja może następny dom też pokoloruje :roll: , na razie biły mi sie nie znudził, ale moja córcia prosi o różowy kolor w swoim pokoju więc szykują się zmiany. A jak Julci pomaluje pokój to i syn zapragnie więc pewnie na etapie odświeżania domu na wiosne wiele sie pozmienia :)

joliska
17-02-2009, 20:10
Mam pytanie do osób, które mają u siebie magnolię.
Czy jest to kolor z Bondexu "Super wall"? Czy jakaś inna firma - bo chyba nie Dulux, tam nie kojarzę takiego koloru, a też szukam złamanej na ciepło bieli :D

bondzo83
17-02-2009, 20:17
Niestety tylko w salonie mam "magnolię", planowaliśmy w całym domu, niestety zły dobór farby trafił na kuchnię i za drugim podejściem znaleźliśmy 'magnolie" (salon).
My malowaliśmy wszystkie ściany farba firmy PARA - mają baaaaardzo duży wybór kolorów.

mika34
17-02-2009, 21:00
:wink: a ja jak najbardziej jestem za jednym kolorem w całym domu, ponadto biel jest kolorem ponadczasowym zawsze eleganckim , gdzieś wyczytałam że biel nie jest ciepła ale również nie jest zimna i tak jak napisała Nefer jest doskonałym tłem dla całej reszty , przy białym wnetrzu pieknie uwidaczniaja się przedmioty , jestem jak najbardziej za bielą :D

asizo
18-02-2009, 17:57
Mam pytanie do osób, które mają u siebie magnolię.
Czy jest to kolor z Bondexu "Super wall"? Czy jakaś inna firma - bo chyba nie Dulux, tam nie kojarzę takiego koloru, a też szukam złamanej na ciepło bieli :D

Dulux ma magnolię.
Ja mam właśnie z Duluxa.

http://img252.imageshack.us/img252/3617/dsc6709malebd6.jpg (http://imageshack.us)

A tak wygląda w zestawieniu z czekoladową tikkurilą.
http://img3.imageshack.us/img3/2668/dsc6640malero3.jpg (http://imageshack.us)

joliska
18-02-2009, 18:57
asizo, wielkie dzięki za odpowiedź i fotki :) Niestety, dla mnie ta magnolia jest jednak zbyt żółta :(

Edziab
18-02-2009, 21:59
uniwersalnym kolorem w chlodnym odcieniu jest "jasny bez" duluxa - mam go w salonie w polaczeniu z jedna sciana w kolorze "amerykanski orzech" dekorala (swietny ciemny braz w chlodnym odcieniu - inne brazy wygladaj przy nim jka... kupa heheheh) oraz wsypialni z "jagodowym koktajlem" duluxa i w tym przypadku bardziej wyglada na szary...

asizo
19-02-2009, 10:28
asizo, wielkie dzięki za odpowiedź i fotki :) Niestety, dla mnie ta magnolia jest jednak zbyt żółta :(

joliska, ta magnolia nie jest aż tak zółta. Zdjęcia robione z lampą i niestety kolor trochę przekłamany. Początkowo chcieliśmy jasny beż, ale zrobiłam próbki i w salonie wyglądał brudno. Za to mamy go w przedpokoju i tam wygląda dobrze.
Spróbuję jeszcze poszukać zdjęć magnolii w innym świetle.

asizo
19-02-2009, 10:38
joliska, o tu masz przegląd kolorów Duluxa:

http://img8.imageshack.us/img8/6161/dsc6619malenh9.jpg (http://imageshack.us)

w salonie magnolia
w przedpokoju jasny beż
a ten najciemniejszy to orzech włoski (ale orzecha chyba nie będzie, bo nastąpiły małe zmiany w projekcie i teraz nam nie pasuje do całosci)

I tu jeszcze magnolia najbardziej zbliżona do rzeczywistego odcienia:
http://img25.imageshack.us/img25/1755/dsc6796malesf6.jpg (http://imageshack.us)

karolcia14m
19-02-2009, 11:42
możesz napisać jakim kolorem pomalowana jest ta ciemna ścianka?

asizo
19-02-2009, 12:54
możesz napisać jakim kolorem pomalowana jest ta ciemna ścianka?
To orzech włoski Duluxa. W rzeczywistości trochę ciemniejszy niz na tym zdjęciu.

Wygląda raczej tak (tu w zestawieniu z magnolią):
http://img18.imageshack.us/img18/2311/dsc6749malesc6.jpg (http://imageshack.us)

karolcia14m
19-02-2009, 13:23
Też mam ten kolor, ale u mnie wygląda zupełnie inaczej. Jest bardziej zimny wpadający trochę w odcienie brudnoszare. ale może to kwestia oświetlenia. Na Twoich zdjęciach podoba mi się bardziej :) . Ja połączyłam go z białą czekoladą.

Nikola79
19-02-2009, 17:40
moim zdaniem juz lepiej isc w jakies odcienie bialego niz tej wszechobecnej magnoli czy ecri , mam dosc jak widze ten kolor, ale kolor scian tez zalezy duzo od tego jakie preferujesz wnetrza , bo jesli jakies nowoczesne to polecam baily lepiej sie komponuje niz ecri czy magnolia ktora pasuje juz do innego wnetrza:0
ja mam dom pomalowany w szarosciach bardziej i mniej nasyconych i nie jest napewno smutno :)

asizo
19-02-2009, 19:23
moim zdaniem juz lepiej isc w jakies odcienie bialego niz tej wszechobecnej magnoli czy ecri , mam dosc jak widze ten kolor, ale kolor scian tez zalezy duzo od tego jakie preferujesz wnetrza , bo jesli jakies nowoczesne to polecam baily lepiej sie komponuje niz ecri czy magnolia ktora pasuje juz do innego wnetrza:0
ja mam dom pomalowany w szarosciach bardziej i mniej nasyconych i nie jest napewno smutno :)

Ja też bym chętnie poszła w szarości, ale musiałam wybrać ciepłe barwy (wiem, ze szarości też mogą być ciepłe, ale zmuszeni byliśmy pójść w odcienie beżów i brązów i zbliżone). Dom kupiliśmy już gotowy, robimy tylko przeróbki, nie na wszystko jest kasa - m.in. drzwi wewnętrzne zostają (przynajmniej na razie, czyli na kilka lat) takie jakie są (widać na zdjęciach), a nie są to drzwi bardzo nowoczesne niestety i w kolorze na pewno też nie takim, jaki ja bym wybrała. Także magnolia i beże to u nas taki kompromis, ale nie wyszło źle i mnie się nawet podoba - jest przytulnie i przestronnie. Nie zawsze można mieć wszystko dokładnie tak, jak się chce. Może za jakiś czas uda się jeszcze parę rzeczy pozmieniać. Póki co cieszy mnie sama perspektywa posiadania własnego domu z ogrodem, bo w porównaniu z gnieżdżeniem się z dwójką dzieci w 48 metrowym mieszkaniu po babci to jest jak zapowiedź raju :wink:

utek76
19-02-2009, 19:33
witam,
ja mam cały dom w bieli Kabe- to taka złamana biel- ciepła, do tego 1 ściana w salonie jasny beż duluxa. Malując jeszcze raz nic bym nie zmieniła :D no ale ja w ogóle uwielbiam białe ściany :D

Anetka13
20-02-2009, 21:20
ja jakbym chciała pomalować tylko salon na magnolie to odpada, bo mam otwartą przestrzeń i nie mam gdzie zakończyć tej ściany. Wtedy cały dół musiałabym mieć w tym kolorze co salon. Dlatego łatwiej było dać biel. Chyba że sie mylę i można ścianę zakończyć w jednym miejscu i połączyć ją z innym kolorem ale to chyba by dziwnie wglądało. nie spotkałam się z tym nigdy :o

Oksymoron
21-02-2009, 15:05
Biel jest piekna.
A odcini bieli bez liku.
Ktos tam pisal,ze bialy jest zimny , wiec wybral rozbielona zielen. To jest dopiero zimny wybor.

a Moj ulubiony odcien bieli to w BM tzn Whipped Cream. Piekny...

MonikaAndrzej
21-02-2009, 22:07
Czy ktoś z Was używał koloru szarego do wnętrz? Chcę pomalować w tym kolorze cały dół. Nie mogę trafić na odpowiedni odcień. Przejechałam się już na mieszalniku z którego kolor szary wyszedł błękitny (zupełnie inny).Meble do salonu mam w kolorze wenge + czerń, podłoga szara, więc uważam, że szarość dobrze by się komponowała. Mam otwartą kuchnię na salon w kolorze czerń plus wanilia. Może jakieś sugestie?

MonikaAndrzej
23-02-2009, 22:54
Nikola79, pokaż swoje szarości.Jestem bardzo ciekawa.

lucyliu
23-02-2009, 23:42
Ja zaryzykowałam i pomalowałam jeden pokój farbą o odcieniu górski kryształ z Magnata, to taki szary, ale nie za mocny kolor, efekt jest rewelacyjny wg mnie i juz kombinuję gdzie jeszcze sobie ten kolorek zastosować.

Contelek
24-02-2009, 14:58
cały parter mam w ecru i kilka ścian w capucino , fajne zestawienie

Rosanna74
19-04-2009, 21:45
Ja zaryzykowałam i pomalowałam jeden pokój farbą o odcieniu górski kryształ z Magnata, to taki szary, ale nie za mocny kolor, efekt jest rewelacyjny wg mnie i juz kombinuję gdzie jeszcze sobie ten kolorek zastosować.

Wiem, że wątek stary ale może jeszzce tu zaglądasz :)
Tez ostatnio usiłuję znaleźć odpowiedni szary żeby pomalować pokój.
Czy mogłabyś wstawić fotki jak wygląda ten górski kryształ? Chciałam szarą farbę ale zalezy mi, żeby była raczej jaśniejsza.
Pozdro

lucyliu
21-04-2009, 21:45
A zaglądnęłam tu sobie, a więc kolor prezentuje się mniej więcej tak:
http://img99.imageshack.us/img99/7988/img1111.th.jpg (http://img99.imageshack.us/my.php?image=img1111.jpg)
http://img17.imageshack.us/img17/6275/img1165e.th.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=img1165e.jpg)

alladyn71
14-03-2010, 19:37
Ladnie wyglada ten kryształ :D A ma ktoś może do porównania kamień księzycowy (Magnat)?

zott36
14-03-2010, 20:09
Biel jest piekna.
A odcini bieli bez liku.
Ktos tam pisal,ze bialy jest zimny , wiec wybral rozbielona zielen. To jest dopiero zimny wybor.

a Moj ulubiony odcien bieli to w BM tzn Whipped Cream. Piekny...
Ja również kocham biel na ścianach.
W kolorach duszę się, działają na mnie przytłaczająco.
Oksymoron , a ta biel Whipper Cream , to jest ciepła biel , zimna ? , wpada w jakis odcień?
Zaciekawiłas mnie tym BM i chyba przejadę sie na Bartycką kupić próbkę .
Urzadzam kolejne mieszkanie i oczywiście ściany białe , szukam właśnie pięknej bieli.

iva_marti
14-03-2010, 21:30
Ja mam pomalowany prawie cały dom na biało. Kolor jest tylko w naszej sypialni: gołębi szary S1000N, na jednej scianie u synka granat i na jednej u córki brudny róż.
Biały wybrałam z wzrornika NCS. Jest to prawie czysty biały ,ale cieplejszy. Inny odcień bieli niż np. jedynka. Warto zobaczyć kolory S0300N i S0500N
Teraz w mieszkaniu mam jakieś kremy ,wanilie z Duluxa i nie nawidze tego koloru. Ściany wygladaja jak zzółknięty biały. Może ja jakaś dziwna jestem.
Śliczne też jest kolor szary wpadajacy w beż (jest osobny watek o takim kolorze) ale nie wiem czy na cały dom.

mazo
15-03-2010, 08:01
Ja mam pomalowany prawie cały dom na biało. Kolor jest tylko w naszej sypialni: gołębi szary S1000N, na jednej scianie u synka granat i na jednej u córki brudny róż.
Biały wybrałam z wzrornika NCS. Jest to prawie czysty biały ,ale cieplejszy. Inny odcień bieli niż np. jedynka. Warto zobaczyć kolory S0300N i S0500N
Teraz w mieszkaniu mam jakieś kremy ,wanilie z Duluxa i nie nawidze tego koloru. Ściany wygladaja jak zzółknięty biały. Może ja jakaś dziwna jestem.
Śliczne też jest kolor szary wpadajacy w beż (jest osobny watek o takim kolorze) ale nie wiem czy na cały dom.

Dzięki za symbole Twoich kolorow, Ivo - muszę je sprawdzić, bo ja też chcę uderzyć w szarości i biele.

iva_marti
15-03-2010, 09:07
Zdjęcie zrobione telefonem ,ale coś widac
http://img191.imageshack.us/img191/6936/foto646o.jpg
Jeżeli chodz o mój szary S1000N, to on jest śliczny ale w ciemnym pokoju (ja mam od wschodu). Jeśli dasz go w jasnym,słonecznym pomieszczeniu to bedzie malo widoczny ten szary. W jasnym pokoju mam na kominku szary ciemniejszy S1500N, a wydaje sie dużo jaśniejszy od tego z sypialni. Muszę przemalować kominek na ciemniejszy.

zott36
15-03-2010, 18:34
Iva a jakiej firmy jest ten wzornik kolorów?

joliska
15-03-2010, 18:44
Iva a jakiej firmy jest ten wzornik kolorów?

Uniwersalny :)

zott36
15-03-2010, 18:57
Iva a jakiej firmy jest ten wzornik kolorów?

Uniwersalny :)
Uniwersalny? , jak to możliwe ?, skoro firmy Tikurilla , Beckers , Benjamin More, Para i inne , mają swoje wzorniki?.

meryn
15-03-2010, 18:58
ja podobnie jak wiekszosc mam prawie caly dom na bialo (dol narazie nie pomalowany tylko zagruntowany ). Mieszkamy miesiac i na gorze juz widac poodbijane lapki :(

dolu tak naprawde nie malujemy bo nie wiemy na jaki kolor.....wystroj mamy raczej na rustik nie nowoczesnie, kuchnia razem z salonem (30m2) kolor jasny klon, blaty golden chery, krzesla i kanapy w kolorze ecru na podlodze tez goldenchery..wiec kolorki cieple...ale boje sie eksperymentowac na scianach w tak malym pomieszczeniu wiec chyba tez zostaniemy przy bialym :(

w mieszkaniu mielismy kazdy pokoj pomalowany innym kolorem (salon bylnawet dwu kolorowy pol na pol)i chyba nam sie juz znudzilo chcemy od tego odpoczac..narazie :)

joliska
15-03-2010, 19:00
Iva a jakiej firmy jest ten wzornik kolorów?

Uniwersalny :)
Uniwersalny? , jak to możliwe ?, skoro firmy Tikurilla , Beckers , Benjamin More, Para i inne , mają swoje wzorniki?.

Owszem, ale poza tym istnieją wzorniki uniwersalne NCS i RAL. Tikkurilli nie można "przeliczyć" na NCS, ale Beckersa owszem, nie wiem, czy z BM to możliwe.

Cytaty ze stron producentów:
- Dulux: "Kolory można mieszać w systemie Dulux, NCS i RAL."
- Dekoral: "49 kolorów gotowych oraz kolory dostępne w komputerowym systemie doboru koloru"

zott36
15-03-2010, 19:05
Iva a jakiej firmy jest ten wzornik kolorów?

Uniwersalny :)
Uniwersalny? , jak to możliwe ?, skoro firmy Tikurilla , Beckers , Benjamin More, Para i inne , mają swoje wzorniki?.

Owszem, ale poza tym istnieją wzorniki uniwersalne NCS i RAL. Tikkurilli nie można "przeliczyć" na NCS, ale Beckersa owszem, nie wiem, czy z BM to możliwe.
Dzięki Joliska , człowiek cale życie się uczy. :wink:

iva_marti
15-03-2010, 20:24
To wzornik NCS. Ja mam robiony na farbie tikurilla optiva5, więc chyba można. Wydaje mi sie ,ze właśnie Beckersa nie można zrobić na tym wzorniku.

Venacus
16-03-2010, 14:58
Iva a jakiej firmy jest ten wzornik kolorów?

Uniwersalny :)
Uniwersalny? , jak to możliwe ?, skoro firmy Tikurilla , Beckers , Benjamin More, Para i inne , mają swoje wzorniki?.

Owszem, ale poza tym istnieją wzorniki uniwersalne NCS i RAL. Tikkurilli nie można "przeliczyć" na NCS, ale Beckersa owszem, nie wiem, czy z BM to możliwe.

Cytaty ze stron producentów:
- Dulux: "Kolory można mieszać w systemie Dulux, NCS i RAL."
- Dekoral: "49 kolorów gotowych oraz kolory dostępne w komputerowym systemie doboru koloru"

Dulux może "dorobić" kolor podobny do danego z NCS-a, ale nie odwrotnie, tu o tym:
http://forum.muratordom.pl/kolory-duluxa-wg-wzornika-ncs-czy-ktos-wie,t85928.htm
Czyli w praktyce nie ma możliwości przeliczyć kolor Duluxa na kolor z NCS-a. Chyba że coś się na prędce zmieni/-ło.
Tikkurilę, wg powyższego linka, można mieszać/przeliczać w NCS.

Etiuda
17-03-2010, 10:22
Ja myslę ze można pomalowac cały dom na jeden kolor w jakimś jasnym odcieniu .......ale nie przypadkowym... trzeba zobaczyć jakie masz podłogi (jakie kolory tam wystepują ) i dopiero dobierać farbę na ściany. W przeciwnym razie mogą się te lolory "gryźć" i ogólne wrażenie będzie denerwujące.

Femmee_
17-03-2010, 18:27
To i ja swoje 3 grosze dorzuce. Też nie podobają mi się, kiedy każde pomieszczcenie pomalowane jest na inny, zwłaszcza "gryzący się" kolor. Robi się wtedy kakofonia i chaos. Jednak ściany i sufity w jednym kolorze, to też przesada. Uważam, że połączenie białych ścian i ciemnych mebli, choć wygląda estetycznie, może sprawiać wrażenie zimna, zwłaszcza w mniej nasłonecznionych pomieszczeniach.
Wychodzę z założenia, że na biało można pomalować sufity (pomieszczenia robią się optycznie wyższe, bardziej przestrzenne), a ściany na jakiś wspomniany wcześniej jasny ciepły kolor, z tym że nie jednorodny. Ciekawie jest, kiedy jakieś elementy, np. jedna ściana lub przedpokój są w innym odcieniu (nie kolorze). Moim zdaniem warto więc stosować 2-3 farby różniące się o ton lub dwa.

fredzia
23-08-2010, 12:10
To ja mam pytanie.
Obecnie w pokoju mam białe ściany (biel zwyczajna, nie pamiętam firmy). Meble ciemne - venge. Duży narożnik czerwony.
Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że mieszkanie jest ciemne, słońce jest tu rzadkim gościem, więc białe ściany są szare i smutne.
Teraz wymieniają mi okna, więc jest okazja do przemalowania i tu pytanie do ekspertów - jaki ciepły, lekko słoneczny kolor wybrać, by nie zgrzytało, ale było nieco przytulniej, cieplej, weselej?
Rozważałam białą czekoladę, ale ona chyba zbyt różowo-intensywna jest.
Kolor musi być mocno nasycony, nawet jeśli będzie jasny, bo brak słońca i szary betonowy blok vis-a-vis daje efekt zszarzenia i brudu na ścianie.
Ps. meble i narożnik nie będą wymienione, bo za rok przeprowadzamy się do nowego mieszkania.

ngel
23-08-2010, 13:15
polecam "sweet cream" Beckersa- ciepły i jasniutki- ja mam w nim większość pomieszczeń :-)