PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniana podłoga



zenekr
13-02-2009, 23:18
Chodzi mi o podłogę na legarach. Otóż domek letniskowy na fundamencie a w nim otwory do wentylacji przestrzeni pod podłogą. Między ziemią a legarami 40 cm. odległości. Między legarami wełna a na legarach płyta OSB.
Nie ma żadnej folii ani pod ani nad wełną. Czy to wielki błąd?
Planuję położyć panele podłogowe na Ekopłycie i zastanawiam się, czy teraz nie położyć folii paroizolacyjnej między OSB a Ekopłytę.
Jak radzicie?
Z góry dziękuję za jakieś wskazówki.

klimaw
16-02-2009, 19:15
Mieszkałem kiedyś w poniemieckim domu i też tak było-żadnych folii.
Jakoś przetrwało kopę lat w dobrym stanie. :lol:

robinoc
17-02-2009, 16:17
Dobra wentylacja załatwia sprawę, nie wiem tylko czy panele to dobry wybór, żaden z producentów nie zaleca ich układania w pomieszczeniach gdzie są duże wahania wilgotności i temperatury, a w domku letniskowym tak jest, temperatura spada poniżej zera, jesienia jest bardzo wilgotno, przy mrozach bardzo sucho, a jak to zniosą panele? Miałem ten sam dylemat i zamiast OSB i paneli, ułozyłem na legarach od razu drewniana podłogę z dech, nawet z lakierowaniem wyszło taniej niż OSB + panele, no i efekt jest świetny, wygląda jak letnisko a nie przeniesione mieszkanie z bloku na działkę. Oczywiscie są też i super panele w stylu rustykalnym no ale bałem się czy wilgoć ich nie zniszczy.

klimaw
17-02-2009, 16:50
Nie rozsychają się dechy? :roll:

robinoc
17-02-2009, 22:05
Minął rok i żadnych oznak rozsychania nie widzę, dechy z marketu leżakowały jeszcze pół roku więc ładnie wysuszone. Nawet jeśli dostaną trochę szczelin to w domku letniskowym będą mile widziane, w końcu to ma być naturalne i wyglądac naturalnie.

zenekr
28-02-2009, 21:53
Dzięki za podpowiedzi. Chyba w końcu położę deski bez folii.