PDA

Zobacz pełną wersję : Czym oczytscic cegłe z resztek tynku?



SCREAM
14-02-2009, 00:58
jak w temacie, dzis skonczylem i musze oczyscic, poki co sprawdzalem i mokra szmata i spryskiwacz trochę działa ale moze ktos ma lepszy sposob?

14-02-2009, 02:59
młotek murarski i szczotka druciana

Kasia_S_M
16-02-2009, 19:50
Ja do cegły klinkierowej na elewacji kupowałam specjalny płyn z tego co pamiętam to triolux (jak sprawdzę to potwierdzę). Gumowe rękawiczki, gąbka/szczotka, płyn i jedziesz :D

SCREAM
16-02-2009, 22:56
wlasnie zapierdzielam ze szmata i woda z płynem , jakis efekt jest ale idzie sie zarąbac.
A na dodatek pod sufitem to masakrycznie mi tykn schodzi , tak ze zostal sam spod i jes sporo zaprawy

Waldek78
18-02-2009, 08:21
no racja - tym sposobem idzie się zajechać ;)
szczotka druciana jest dobra jeśli masz małą powierzchnię
jeśli chcesz mieć szybciej zawsze możesz na szlifierkę kątowa założyć odpowiednią tarcz (papierową lub drucianą) i jedziesz, dużo kurzu przy tym ale wszystko zależy jaki efekt chcesz uzyskać, mi osobiście nie podoba się ten efekt, wolę kiedy stara cegła wygląda na starą a nie jak jest przeszlifowana na "nówkę" i dlatego moją ścianę z cegły wyczyszczę karcherem ;D

grizzli
18-02-2009, 08:29
Podobno istnieją jakieś preparaty, które "wyżerają" resztki białego na cegle. Znajoma zrobiła klinkieerowy kominek, a potem zapaskudzili jej przy jakichś robotach. Jak oprotestowała, to właśnie takiego preparatu użyli i zlazlo.

Sp5es
22-02-2009, 10:21
http://www.basf-cc.pl/pl/produkte/chemia_bud/czyszczenie/Pages/default.aspx

SCREAM
09-03-2009, 00:56
hehe kazda cegiełke robilem szczotą ryzową. potem szczota ryzowa i papier scierny i woda a na koniec spoinki papierem ale juz skonczone :) teraz taka lekka zabwawa :)