PDA

Zobacz pełną wersję : co zrobic aby pobudować sie na rolnej



gutekvs
14-02-2009, 14:56
mam 30 arów rolnej ziemi i chce sie na nich pobudowac, z gminy dostaje odmowe o zmiane w miejscowym planie zabudowy co robic dalej????

lesiek
14-02-2009, 17:20
Dokupić do poziomu "nowego gospodarstwa" najczęściej 1,5 ha i postawić budynki zagrodowe. Gmina nie ma prawa odmówić, oczywiście warunki stawia gmina (np.: wys. w kalenicy, sposób ogrzewania, ect....). Nie wiem tylko czy się nic nie zmieniło, ale to łatwo sprawdzić- zadzwoń do gminy jako X i powiedz, że kupiłeś np.: 1, 6 ha i chcesz postawić zabudowania zagrodowe.........
Pozdro

annecy
14-02-2009, 17:30
wystarcza 1 h fizycznej ziemi zakwalifikowanej jako działka rolna...(nie musi to być hektar przeliczeniowy), wtedy występujesz do gminy z wnioskiem o pozwoleniem na budowę 'siedliska'.... i zwykle dostajesz zgodę.

nie przekształcasz jej na budowlaną !

jeśli kupiłeś 30 arów a nie 1 h to mogą być faktycznie problemy...

powodzenia

Leszko
14-02-2009, 17:37
Ja miałem 1500m2 rolnej i wybudowałem jako siedlisko, co kraj to obyczaj :-?

sailor_ro
14-02-2009, 17:39
Zalezy ile wynosi średnia wielkośc gospodarstwa w danym rejonie.
Tak coś kiedyś było,jezeli chodzi o budowe siedliska.

Pozdrawiam

gutekvs
14-02-2009, 18:34
byłem w gminie i powiedziano mi ze juz nie mozna budowac siedliska

airkadio_k
14-02-2009, 19:16
a wystąpiłeś o warunki zabudowy ?

Hubetr
14-02-2009, 19:25
ziemie można też wydzierżawić.........żeby mieć ten 1h i być rolnikiem a siedlisko postawić na swojej działce.......

admiro
14-02-2009, 19:35
byłem w gminie i powiedziano mi ze juz nie mozna budowac siedliska

A po co byłeś w gminie? Idź do starostwa to oni wydają pozwolenie na budowę. Poza tym nic się nie zmieniło w przepisach - jak masz gospodarstwo o powierzchni co najmniej średniej z terenu to masz prawo postawić siedlisko - czyli dom, bez względu na plan zagospodarowania, brak sąsiadów itd.

gutekvs
14-02-2009, 19:51
admiro a możesz cos wiecej -
gdzie wystąpić bo warunki zabudowy
jak wogóle ugryźć ten temat od czego zacząc bo jak narazie wszyscy urzednicy tam gdzie byłem to mówią ZE SIE NIEDA

Iwona Sudol
14-02-2009, 20:52
gutekvs - polecam przeczytać odpowiednie przepisy :
http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2003/0717.htm

Od art.60 ustawy mowa jest o warunkach zabudowy :)

gutekvs
19-02-2009, 08:58
:D

Ewcia81
23-03-2009, 15:16
Hej wam
Ja tez ma rolna dizałke...
Musze wystapic,tzn jzu zlozylam o WZ do gminy,,potem wyłaczanie części ziemi z prodkcji rolnej(ten pod domem i garazem obliczanie ile to m kw. geodeta,on mapke) wtedy wylaczaja grunty,,do 0,5ha jest bezpłatnie,,tzn bez podatku,,powyzej slono sie buli:)

waldemar adamczuk
05-04-2009, 21:17
mój problem wygląda tak na mojej działce stoi już dom i zabudowania gospodarcze ale chciałbym wybudować nowy dom i tu zaczyna się problem działka 58 a. została podzielona część działki położonej na terenach zabudowy mieszkaniowej a część według mnie i każdego rozsądnego człowieka nadająca się pod zabudowę zaliczono do tzw. ZR część działki leży więc na terenie zieleni nie urządzonej / to jest mój problem nie mge budować domu tam /wygląda na to że ktoś zrobił nie tylko mnie ale wszystkim w pobliżu mojej działki na złość albo dobrze tym którzy z polem nic nie robią i rosną sobie tylko chwasty co z tym fantem zrobić