PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie - Czy tak powinno wyglądać wnętrze drzwi zewn.?



antolina
14-02-2009, 16:17
Witam,

Mam w domu montowane właśnie okna i drzwi. Problem w tym, że jakoś bardziej szczelnie wyobrażałam sobie ich wygląd wewnętrzny. Czy ktoś mi może powiedzieć, czy tak powinno wyglądać okno pod listwą przytrzymującą szybę?

http://img7.imageshack.us/my.php?image=hpim4502zj6.jpg

W dwóch miejscach między profilem a szybą są włożone jakieś plastikowe kawałki, które zapewne mają przytrzymywać szybę przed ruszaniem się jej na boki, ale żeby między samym profilem a szybą była aż taka przestrzeń?
Szpary jak widać mają szerokość taką, że mogę w nie włożyć długopis (choć oczywiście będą one jeszcze zakryte listwą). Nie chciałabym jednak, żeby się okazało, iż w taki sposób wykonane drzwi nie będą spełniać swojej roli a w szczelinach będzie świszczał wiatr. Czy nie powinno się tam znajdować jakieś dodatkowe uszczelnienie?

Nie poprawia sytuacji fakt, iż firma, w której zamówione zostały drzwi i okna, miała w niektórych miejscach wstawić panele zamiast szyb. Zostały one koszmarnie przycięte, przez co po ich włożeniu nawet listwa mocująca nie była w stanie zakryć szpar. Dlatego też wolę się upewnić co do szyb.

Proszę o pomoc w tej kwestii. Może ktoś zna się na oknach i drzwiach od strony ich budowy.

z góry dziękuję