PDA

Zobacz pełną wersję : Stary parkiet - szybka renowacja



Djinn
14-02-2009, 20:57
Witam,
mam w przedpokoju jakieś 1,2 x 1,5 m starego parkietu. Dziś doszedłem do wniosku, że trzeba go odnowić. Za pomocą rąk własnych :) i szlifierki oscylacyjnej zeszlifowałem warstwę wierzchnią, która nijak miała się do lakieru. Teraz cały parkiet jest jasny i czysty.
Pytanie do Was, eksperci: jak go pomalować/zawoskować tak, aby można było w ten sam dzień spać w pokoju obok ? Zależy mi też na szybkości schnięcia ewentualnego lakieru ze względu na charakter przedpokoju.
Nie zależy mi na jakimś ekstra kolorze, może lekko przyciemnić (widziałem lakier w kolorze sosny).
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

M&M

ghost34
15-02-2009, 00:30
najszybciej..bez specjalnych efetkow..stara metoda na szybko przy malych metrach..nitrolack bez podkladu..3-4 razy..co 12 godzin warstwa mniej wiecej..przejsc po tem mozna po jakis 2-3 godz..

aby sie nie przytruc..to wziołbym..olejowosk np osmo z casto i zaolejował..na wieczór do rana masz suche..na drugi dzien powtórzył operacje nie przytrujesz sie a zabezpieczysz posadzke..

AMFI
15-02-2009, 01:34
M&M

co do parkietu nic Ci nie pomogę, ale podoba mi się ten login :wink: sama takiego używam :D

Djinn
15-02-2009, 08:19
... aby sie nie przytruc..to wziołbym..olejowosk np osmo z casto i zaolejował..na wieczór do rana masz suche..na drugi dzien powtórzył operacje nie przytrujesz sie a zabezpieczysz posadzke..

A ten olejowosk to da połysk? Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. No i w jakich cenach się plasuje bo nie usmiecha mi się wydawać majątku na podpicowanie kawałka podłogi ...

ghost34
15-02-2009, 10:49
jakies 120zł zdaje sie w casto kosztuje..połysk ..no nie bardzo jakas paste woskowa musiałbys kupic i nawoskowac do polysku..

Djinn
15-02-2009, 11:08
hmmm .... sporo. Widziałem ostatnio w Casto wosk, puszka chyba 0,7l koszt 30-40 zł. Co mi da sam taki wosk ? Czy zawsze konieczny jest lakier na parkiet czy wystarczy taki wosk ?

ghost34
15-02-2009, 11:17
to z blanchopn albo syntilora..wez i zrob tym osmo jest drogie fakt..