PDA

Zobacz pełną wersję : LED 12V - Jak zasilić??



Puszka
15-02-2009, 09:19
Witam

W łazience bede miał 6 opraw halogenowych w których będą LEDy zamiast typowych żarówek halogenowych. Instalacje już mam zrobioną lecz brak mi jeszcze zasilania. Każda z LEDów ma 3W czyli w sumie 18 W.
Co bybrać do zasilanie tego układu:

transformator elektroniczny
transformator toroidalny
zasilacz dedykowany do systemów LED (takie coś znalazłem na allegro)

Takiego "zasilacza" powinna być równa sumie mocy Ledów czy może być wieksza??

Pozdrawiam

Puszka

shox
15-02-2009, 09:22
6 ledow to za malo bedzie za ciemno,daj transformator ten z allegro z zapasem mocy

hes
15-02-2009, 09:24
Nawet powinna być większa, dla mniejszego obciążenia zasilacza.
Większa moc absolutnie nie szkodzi.
Niezłe są toroidalne, oszczędne przy prostej niezawodnej budowie.

Puszka
15-02-2009, 09:34
6 ledow to za malo bedzie za ciemno,daj transformator ten z allegro z zapasem mocy

łazienka ma około 4-5m2 wiec mysle ze 6 halogenów starczy tymbardziej ze na scianie jest jeszcze kinkiet na 220v na oddzielnym wyłączniku

edde
15-02-2009, 10:00
a jednak zobaczysz że nie wystarczy, i albo kinkiet będziesz palił non stop albo później będziesz kombinował jak zmienić oswietlnie
polecałbym już raczej świetlówki (o takim samym kształcie jak halogeny czy te ledy, takie do oprawek halogenowych), one już spełniają swoje zadanie energooszczędności w porównaniu z halogenem i dają już jako takie światło (wciąż kierunkowe - nie zapominajmy o tym, jak praktycznie wszystko co będzie schowane w tej oprawce)

shox
15-02-2009, 11:34
jak juz padl wybor na ledy to daj lepiej te na 220v mniej kombinowania a jak ledy ci sie ne spodobaja zawsze mozesz dac halogen lub swietlowke.jak ledy to te z bialym swiatlem i 60-80 led w jednym(zarniku)te na 18 odpusc ledy daja swiatlo punktowe nadaja sie do podswietlania mam 6 ledow w lazience i jest w miare ok