PDA

Zobacz pełną wersję : Witam potrzebna pomoc



kukla
15-02-2009, 14:16
Witam
jestem nowy na tym forum jeśli zrobie coś nie tak to przepraszam
lecz mam pytanie jeszli to morzliwe to napiszcie
jestem na etapie scian kolankowych i są trochę za niskie a chcę podnieś
dwie warstwy czy muszę mieć zgodę kogoś czy nie póżniej żebym
nie miał kłopotów
za odpowiedzi z góry dziękuje

klimaw
15-02-2009, 16:39
To jest zmiana istotna. 8)
Jak kierbud się zgodzi to tylko pozostaje się obawiać PNIB podczas odbioru , bo może być cieniutko. :wink:

Wowka
15-02-2009, 18:29
Także Witam

Ta zmiana wymaga projektu.

Druga sprawa - czy zastanowiłeś się jak po podwyższeniu ściany kolankowej będzie wyglądał Twój dom?
Straci proporcje.


jestem nowy na tym forum jeśli zrobie coś nie tak to przepraszam
Moja uwaga - pisząc kolejny post, staraj się dać tytuł ukierunkowywujący na zamieszczoną treść.
Dzień w dzień na Forum pojawia się kilka tysięcy nowych postów. Właściwie dobrany tytuł zwiększy "szanse" na otrzymanie pomocnej odpowiedzi.

Tytuł, który nadałeś tej wiadomości -
Witam potrzebna pomoc
Jest zbyt ogólny. Wielu Forumowiczów posty o takich tytułach "olewa" - szkoda czasu

Powodzenia

Lookita
15-02-2009, 19:21
Ja myslalem,ze go snieg zasypal z laptopem w reku i o pomoc wola ! ;-)

Leszko
15-02-2009, 19:59
Zmień temat bo on nic nie mówi, a napewno będziesz miał więcej odpowiedzi,
np."Czy można podnieść o dwie warstwy bez zgody", zobaczysz że miałem rację. Wowka też ci zasugerował zmianę.

Niektórzy ryzykują podniesienie, zdarza się że nawet kierownicy o tym nie wiedzą :wink:. jeżeli PINB zauważy kłopoty będą, chyba że nie przyjadą , raczej nie przyjeżdzają :wink:

kukla
16-02-2009, 08:16
Leszko: dzięki za podpowieć tak zrobie i pozostałym za odpowiedzi

a co do sniegu oj zasypał plac budowy a nie mnie

Pozdrawiam

hydrogenium
16-02-2009, 20:28
Zmiana wysokości ścianek kolankowych pociąga za sobą zmianę kubatury oraz Powierzchni użytkowej
Trzeba wykonać "ZMIANĘ DO POZWOLENIA NA BUDOWĘ" t.j.
- pismo przewodnie z opisem zmiany
- rysunki zamienne z naniesionymi zmianami- ot cała filozofia (pod warunkiem że mieści się w mpzp - miejscowym planie)

Całość nieoficjalnie można wykonać do fakcie.

Koszt niewielki a radość wielka

Wowka
17-02-2009, 07:10
Zmiana wysokości ścianek kolankowych pociąga za sobą zmianę kubatury oraz Powierzchni użytkowej
Tylko tyle? :o
A zmiana kąta nachylenia dachu? A potrzeba przeprojektowania więżby?


Trzeba wykonać "ZMIANĘ DO POZWOLENIA NA BUDOWĘ" t.j.
- pismo przewodnie z opisem zmiany
- rysunki zamienne z naniesionymi zmianami- ot cała filozofia (pod warunkiem że mieści się w mpzp - miejscowym planie)

Całość nieoficjalnie można wykonać do fakcie.

Koszt niewielki a radość wielka

Żle doradzasz. Całość nalezy wykonać oficjalnie przed faktem.
Zwłaszcza zmiany w projekcie.

agnieszkakusi
17-02-2009, 07:28
http://forum.muratordom.pl/trudna-sztuka-umiejetnego-zatytulowania-postu,t150683.htm :wink:

hydrogenium
17-02-2009, 07:34
Boziu boziu czepiasz się szczegółów, mogę wymyślić jeszcze tysiąc rzeczy (łącznie np z wpływem na populację pająków z uwagi na strukturę pajęczyn przy dachach stromych) na które wysokość ścianki kolankowej ma wpływ - uwaga była w kontekście art. 36a p.5 PB:

"5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków
pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia
na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,
2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni
zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji,
3) (uchylony),
4) (uchylony),
5) zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez
osoby niepełnosprawne,
6) zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego
części,
7) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o
warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów,
wymaganych przepisami szczególnymi.
6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany
zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis)
dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5." ,

ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym że nie jest to żadna tragedia ani problem który urasta w waszych oczach do poziomu papieskiego.

Teoria teorią (że narażałoby przed zmiana wykonać papirologię) a praktyka pokazuje że inwestorzy w 90% wykonują takie "drobne" zmiany do pozwolenia przed oddaniem do użytkowania po fakcie (a PINB się tego nie czepia, przynajmniej ten w Rybniku, Wodzisławiu, Raciborzu, Gliwicach, Zabrzu, Żorach.... i nie daje żadnych sankcji.) , oczywiście przed zmianą najlepiej pogadać z projektantem,a nie z kierownikiem budowy ponieważ kier.bud nie ma nic do gadania w tym momencie, jest tylko jak dupa od sr... i nie ma decyzyjności w przypadku zmian w projekcie.


Pozdrawiam i nie oczekuję przekomarzania.

Wowka
17-02-2009, 10:17
....
"5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
...
2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji
.

No właśnie ...

kukla
17-02-2009, 17:26
Dziękuje za odpowiedzi jutro dzwonie do proiektanta co on powi e

i ile zaśpiewa za taką przysługe