PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy myślicie o antywłamaniowym zabezpieczeniu domu?



_ZBYCH_
11-11-2003, 13:52
Ciekawy jestem, kiedy myślicie o antywłamaniowym zabezpieczeniu domu?

m.c.
11-11-2003, 14:08
Ciekawy jestem, kiedy myślicie o antywłamaniowym zabezpieczeniu domu?
w tej ankiecie brak podstawowej odpowiedzi- po wlamaniu
z doswiadczenia wiem ze ok.90% ludzi dopiero po wlamaniu lub usilowaniu wlamania zaczyna dopytywac sie jak mozna zabezpieczyc drzwi i okna. sprzedajac drzwi i okna proponuje opcjonalnie dodatki np.
szyba bezpieczna lub antywlamaniowa, okucia antywywarzeniowe, zamki dodatkowo itp. lecz bariera jest dla wielu cena . jednak po wlamaniu straty sa owiele wieksze i dopiero jest lament i rozpacz.

Slawek :)
11-11-2003, 14:18
Zaznaczyłem "po zamieszkaniu", choć wolałbym zaznaczyć "nigdy".
Szczerze mówiąc skłaniam się raczej ku opcji dobrego ubezpieczenia mieszkania i nieprzywiązywania się do jego wyposażenia, tak aby nie móc kupić czegoś innego na miejsce utraconych rzeczy...
Z drugiej strony samochód dozbroiłem do granic możliwości :lol:
Pozdrowienia

Lukasz K.
11-11-2003, 14:35
Witam,

jeszcze troche potrwa do naszej budowy, lecz wole o tym przed wlamaniem pomyslec i zaprojektowac, anizeli pozniej zaplacic podwojnie...

Pozdrawiam
Lukasz

Inka1
11-11-2003, 14:38
Zaznaczyłem "po zamieszkaniu", choć wolałbym zaznaczyć "nigdy".
Szczerze mówiąc skłaniam się raczej ku opcji dobrego ubezpieczenia mieszkania i nieprzywiązywania się do jego wyposażenia, tak aby nie móc kupić czegoś innego na miejsce utraconych rzeczy...
Z drugiej strony samochód dozbroiłem do granic możliwości :lol:
Pozdrowienia

Wiesz, wielu ubezpieczycieli żąda wręcz, aby dom/mieszkanie miało zabezpieczenie, inaczej nie chca ubezpieczyć :(

Szadam
11-11-2003, 15:02
Co to zanczy myślałem?? Myślalem to znaczy przewidziałem, zaprojektowałem, wykonałem, uruchomiłem???? :-?
Instalacje położyłem na etapie instalacji elektrycznej. Ale .... zanim wykończę to trzeba najpierw zapewnić funkcje życiowe domu :(

Teska
11-11-2003, 15:07
Pomyslelismy o instalacji alarmowej juz przy kładzeniu instalacji elektrycznych

Slawek :)
11-11-2003, 15:24
Inka, póki co żaden ubezpieczyciel nie żąda systemu alarmowego z milionem różnego rodzaju czujników, monitoringu, szyb P4 i drzwi antywłamaniowych najnowszej generacji łącznie z włazem dla kominiarza. No chyba że w czasie mojej 2 miesięcznej niebytności w kraju coś się zmieniło?
Pozdrowienia

Luśka
11-11-2003, 17:39
Ciekawy jestem, kiedy myślicie o antywłamaniowym zabezpieczeniu domu?

A dlaczego nie ma opcji - przed zaśnięciem? :lol: :lol: :lol:

_ZBYCH_
11-11-2003, 20:25
Inka, póki co żaden ubezpieczyciel nie żąda systemu alarmowego z milionem różnego rodzaju czujników, monitoringu, szyb P4 i drzwi antywłamaniowych najnowszej generacji łącznie z włazem dla kominiarza. No chyba że w czasie mojej 2 miesięcznej niebytności w kraju coś się zmieniło?
Pozdrowienia

Czy to jakaś aluzja do moich wypowiedzi na forum?

_ZBYCH_
11-11-2003, 20:25
Ciekawy jestem, kiedy myślicie o antywłamaniowym zabezpieczeniu domu?

A dlaczego nie ma opcji - przed zaśnięciem? :lol: :lol: :lol:

Faktycznie, o tej opcji zapomniałem, ale niestety już nie mogę dodać :lol:

_ZBYCH_
11-11-2003, 20:29
Co to zanczy myślałem?? Myślalem to znaczy przewidziałem, zaprojektowałem, wykonałem, uruchomiłem???? :-?
Instalacje położyłem na etapie instalacji elektrycznej. Ale .... zanim wykończę to trzeba najpierw zapewnić funkcje życiowe domu :(

Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie :-? .

Slawek :)
11-11-2003, 21:02
Zbych, to nie żadna aluzja, tylko próba znalezienia jakiegoś własnego rozwiązania, aby nie zwariować w tym złodziejskim świecie. Z drugiej strony to Ty prócz, bezcennych moim zdaniem, porad także trochę lobbing uprawiasz :wink:
U mnie raczej nie będzie zbyt dużo do ukradzenia, chociaż mój rower i narty b. lubię, ale do wściekłości doprowadziła by mnie kradzież kompa z notatkami do doktoratu... (staram się robić regularnie kopie). Pewnie też bym płakał po kradzieży, ale póki co nie chciałbym się rujnować na super zabezpieczenia.
Poza tym uważam że understatement to najlepsze rozwiązanie, ale raczej mało popularne w naszym społeczeństwie...

Szadam
12-11-2003, 10:27
Moja niejednoznaczność wynika z tego, że łatwiej było mi myśleć o systemie alarmowym niż go wykonać. Na etapie układania przewodów ułożyłem również te do systemu. Teraz gdy zbliża się chwila zakończenie budowy widzę że na zakończenie ( dość drogie) systemu muszę poczekać. Byle by nie do chwili, o której zapomniałeś zapytać w tej ankiecie :(

12-11-2003, 21:38
Witam,
Niestety o wlamaniu nalezy myslec, im wczesniej tym lepiej. Mam dwoch znajomych, ktorych okradziono. Nie chodzi tu o pieniadze czy rzeczy - najgorsze jest to, ze masz swiadomosc tego, ze ktos bezkarnie szperal w twoim domu! Pozniej pozostaje tylko myslenie, kiedy przyjda jeszcze raz.
Nie wolno dac sie okrasc! To jest podstawa.
Obawiam sie, ze monitoring jest niezbedny i nie musi byc koniecznie na super czujkach - wazne aby byl od poczatku domu. Wtedy zlodzieje wiedza, ze dom jest pod kontrola - i ida tam gdzie alarmu nie ma (niestety).
Pozdrawiam
MIrek

13-11-2003, 13:59
Zbych, to nie żadna aluzja, tylko próba znalezienia jakiegoś własnego rozwiązania, aby nie zwariować w tym złodziejskim świecie. Z drugiej strony to Ty prócz, bezcennych moim zdaniem, porad także trochę lobbing uprawiasz :wink:
U mnie raczej nie będzie zbyt dużo do ukradzenia, chociaż mój rower i narty b. lubię, ale do wściekłości doprowadziła by mnie kradzież kompa z notatkami do doktoratu... (staram się robić regularnie kopie). Pewnie też bym płakał po kradzieży, ale póki co nie chciałbym się rujnować na super zabezpieczenia.
Poza tym uważam że understatement to najlepsze rozwiązanie, ale raczej mało popularne w naszym społeczeństwie...


A co to takiego "understatement" ???

Slawek :)
13-11-2003, 14:41
Temperantia, czyli umiarkowanie. Taki sposób na życie :) o standardzie poniżej możliwości finansowych...