PDA

Zobacz pełną wersję : Czy z rurą od okapu przebić się przez ścianę zewnętrzną?



am00
15-02-2009, 18:10
Okap kuchenny może też pracować w obiegu zamkniętym z filtrem węglowym, ale wolałbym tego uniknąć. Ma wisieć na scianie szczytowej. Chciałem się przez nią przebić poziomo (24cm BK + styropian 10cm) z rurą wentylacyjną. Czy takie rozwiązanie ma sens. Czy ten "poziomy" odcinek ma być ze spadkiem na zewnątrz w celu odprowadzenia skroplin, a może odwrotnie. Kratkę wentylacyjną mam w przeciwnym rogu kuchni więc nie ma sensu prowadzić tam rur.

Kris2222
15-02-2009, 18:48
przebić można ale pomyśl jaki straty ciepła będą z tego tytułu
to samo jest w łazienkach z przebitą wentylacją przez sciane na zewnątrz , zimą taka rura fi 100 potrafi wychłodzić łazienkę niemiłosiernie ,wiem bo ma obecnie w swojej łazience coś takiego , w swoim domku jż tego nie zrobiłem
ja bym wolał do tego komina podłączyć , zawsze możesz jakis obniżony sufit strzelić z światełkami :lol:

Bigbeat
16-02-2009, 07:51
Poszukaj, było o tym już kilka razy. Poza stratą ciepła możliwe jest pojawienie się tłustych plam na elewacji przy wylocie - a to już masakra.

długi
16-02-2009, 08:41
Poszukaj, było o tym już kilka razy. Poza stratą ciepła możliwe jest pojawienie się tłustych plam na elewacji przy wylocie - a to już masakra.

Jak będziesz miał tłuste plamy na elewacji to pomyśl jaki syf będziesz miał w kominie ...........
Filtry nie kosztuję aż tak dużo ..