PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś ma konto w mBanku?



Annab
11-04-2002, 07:29
Zrobiłam przegląd kont "wirtualnych" i wyszło mi, że najkorzystniejsze warunki oferuje mBank. Jestem prawie zdecydowana na ten bank. Czy ktoś ma jakieś przykre (lub pozytywne!) doświadczenia z tym bankiem?

EM
11-04-2002, 07:31
Polecam.

Anula
11-04-2002, 07:37
Ja rowniez, zwlaszcza w sytuacji budowy kiedy trudno (przynajmniej mnie) zaplanowac wydatki w czasie. Moge trzymac forse (ha,ha) na ROR i i tak mam lepsze oprocentowanie niz niejedna lokata. Przelewy sa realizowane bardzo szybko. Na razie jestem bardzo zadowolona (od listopada).

HARY
11-04-2002, 07:41
Mam też konto w mBanku, jestem bardzo zadowolona. Robię 7 przelewów miesięcznie, oszczędzam około 30,- na miesiąc. Trzymam tam też pieniądze związane z budową. Wypłaty bez problemu.

Electron
11-04-2002, 08:18
W mBanku mam konto od ponad roku i na razie jestem zadowolony!
Mają przyzwoite oprocentowanie i zawsze mam dostęp do swoich pieniędzy z Internetu, telefonu i bankomatu. Po za tym większość typowych operacji jest za darmo.
Pewne problemy mogą mieć tylko osoby, które mieszkają w małych miastach lub na wsi gdzie nie ma bankomatów Euronetu - te są bezpłatne i można na nie wybrać do 1 tys. zł dziennie. Najlepiej sobie założyć 2 konta:
E-max - tu trzymać większą gotówkę, którą przelewamy na:
E-konto - konto do codziennej obsługi i robienia przelewów i płatności.
Ponieważ do każdego konta jest oddzielna karta to można dziennie wyjąć do 2 tys. z bankomatu i zapłacić do 10 tys. zł kartami (2 x po 5 tys.). Gdy potrzeba większej ilości gotówko to niestety trzeba ją wyjmować etapami po 1 tys. zł na każdą kartę lub zrobić przelew na jakieś konto w zwykłym banku.
Ponieważ można jeszcze dostać dodatkowe karty dla każdego pełnomocnika (np. żona lub mąż itp.) i założyć sobie dodatkowe Emaxy to też można obejść częściowo ten limity wypłat...
Ale z mojego doświadczenia wiem, że nie jest to zbyt uciążliwe.
Trzeba być tyko przygotowanym na to, że od założenie konta do otrzymania kart upływa zwykle miesiąc lub dłużej...

Pozdrawiam
Electron

Maco
11-04-2002, 08:32
Jestem w mBanku od kilki miesięcy i mogę śmiało polecić.
INteligo ma trochę lepsze oprpcentowanie (pod warunkiem, że ma się na koncie ponad 50 000 zł ale za to każda wypłata w bankomacie kosztuje i każdy przelew kosztuje...
Więc jeśli ktoś szuka konta "operacyjnego" jestem na 95% przekonany, że mBank to jest to !

11-04-2002, 09:28
Ja polecam Lukasa. Korzystam z konta internetowago od września 2000 r. Mam także konto w Inteligo. W Inteligo jest minimalnie większe oprocentowania, ale komfort użytkowania moim zdaniem zdecydowanie gorszy. Olbrzymi plus Lukasa - w każdej chwili wybierzesz w oddziale (bez znaczenia w którym) dowolną kwotę. Nie chcę na Forum reklamować tego banku (w którym jestem tylko klientem). Jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem e-mailem.
Pozdrawiam

Wowka
11-04-2002, 09:29
Sorry
To wyżej o Lukasie to moje.
Zapomniałem się zalogować

Dave
11-04-2002, 09:44
Mam konto w mBanku i faktycznie mozna je polecic. Dla szukajacych jeszcze nieco wiekszego zysku polecam LGpetro - maja wyzsze oprocentowanie niz w mBanku i nieco trudniejszy dostep do bankomatow (w Euronecie wyplata bezplatnie tylko 2 razy w miesiacu) za to limit wyplat znacznie korzystniejszy (5tys) niz w mBanku (1tys). Ale pewnie niedlugo skonczy sie ta sielanka jak LGpetro kupi nowy wlasciciel. Pewnym minusem LG jest to ze wystarczy znajomosc 2 hasel zeby wyslac pieniadze w dowolna strone. Oczywiscie hasla wymysla sie samemu ale ryzyko jest nieco wieksze niz w mBanku.

asiak2
11-04-2002, 14:01
Polecam konto w mBanku. Naprawde warto!

tgb
12-04-2002, 10:03
Korzystam z eMaxa od roku. mBank mogę śmiało polecić - bardzo miłe jest w nim również to, że słuchają uwag internautów :smile:!
Do bieżących płatności wykorzystuję Telepekao24 (w Pekao S.A., przelew 60 gr.) - też nie ma z nim problemów. Zdecydowałem się na nie ze względu na token (takie coś do generowania haseł liczbowych) - jest to wygodniejsze niż listy haseł, a poza tym mam poczucie, że bezpieczniejsze. Tele24 ma jeszcze jedną przydatną cechę - brak limitu na płatności kartą (do wysokości salda) - przydaje się w czasie budowy. A pieniążki (jak są) i tak procentują na eMaxie :grin:.
Tomek

Pawell
12-04-2002, 20:49
Tylu polecających! Ja również polecam. Posiadam prawie rok, szczególnie wygodne przelewy planowane z wyprzedzeniem.