PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenia płyt GK bez taśmy zbrojącej z siatki.Gips zbrojony?



ZŁoty Róg
16-02-2009, 08:38
[Pytanie 1.Sprzedawca w składzie budowlanym zaproponował mi gips do szpachlowania łączeń płytk GK, który można zastosować bez przyklejania taśmy zbrojącej . Jest to gips zbrojony "Megaron". Stosował to ktoś?
Nie jest dla mnie problemem dołożenie tej taśmy na łączeniu płyt (w zagłębieniach) ale jakbym nie musiał przyklejać tej siatki na łączeniu dwóch płaszczyzn np. skosu z sufitem lub w narożu dachu kopertowego gdzie zbiega się skos ze skosem to byłoby to już dla mnie duże ułatwienie.

Drugie pytanie: Czy na łączeniu skosu ze skosem w narożu (dach kopertowy) lub skosu i sufitu można by zamiast gipsu wtłoczyć w szczelinę akryl? Bo jeśli w takim narożu dokleję taśmę zbrojącą i ją zagipsuję to po zeszlifowaniu i tak będę miał widocznie pogrubione miejsce, a nie bardzo chciałbym ścinać krawędzie w celu schowania się tam taśmy zbrojącej .Ten sam problem występuję na łączeniu skosu z sufitem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie .

bladyy78
16-02-2009, 08:52
Ja robiłem ostatnio sufity i stosowałem gips z włóknem i zatapiałem w nim siatkę. Na połączenie sufitu ze skosem dałem specjalne listwy plastikowe które również mocowałem na tym gipsie.

jacekot
16-02-2009, 09:11
ostatnio przylejałem płyty KG do siany w garazu , na wszystkich łaczeniach dałem flizeline oprócz jednego małego kawałka . I mam tylko jedno pęknięcie właśnie na tym jednym małym kawałku . Już nie pamiętam jakiego gipsu używałem do łączeń , ale było na nim napisane że nie ma potrzeby stosowanie siatek i taśm na łaczeniach płyt .

Trociu
16-02-2009, 13:49
wczytaj się dokładnie w to, co na worku. Też mam taki gips, na którym dużymi literami pisze, że do spoinowania bez taśmy. A potem małymi, że oczywiście bez taśmy, ale w przypadku dwóch płyt. Jak masz pojedynczą płytę, to zalecają wtopienie siatki.

Co do łączeń płaszczyzn - musisz zrobić tak zwane kontrolowane pęknięcie i wypełnić akrylem.

Poczytaj sobie:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3093882#3093882

i ewentualnie tutaj

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3103761#3103761

FlashBack
16-02-2009, 14:30
[Pytanie 1.Sprzedawca w składzie budowlanym zaproponował mi gips do szpachlowania łączeń płytk GK, który można zastosować bez przyklejania taśmy zbrojącej . Jest to gips zbrojony "Megaron". Stosował to ktoś?
Nie jest dla mnie problemem dołożenie tej taśmy na łączeniu płyt (w zagłębieniach) ale jakbym nie musiał przyklejać tej siatki na łączeniu dwóch płaszczyzn np. skosu z sufitem lub w narożu dachu kopertowego gdzie zbiega się skos ze skosem to byłoby to już dla mnie duże ułatwienie.

Drugie pytanie: Czy na łączeniu skosu ze skosem w narożu (dach kopertowy) lub skosu i sufitu można by zamiast gipsu wtłoczyć w szczelinę akryl? Bo jeśli w takim narożu dokleję taśmę zbrojącą i ją zagipsuję to po zeszlifowaniu i tak będę miał widocznie pogrubione miejsce, a nie bardzo chciałbym ścinać krawędzie w celu schowania się tam taśmy zbrojącej .Ten sam problem występuję na łączeniu skosu z sufitem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie .

na oba Twoje pytania czy mozesz? odpowiem - oczywiscie, ze mozesz.
wymienione wszystkie miejsca do spoinowania wymagaja zastosowania tasm zbrojacych spoine. niektore dodatkowo wykonanie szczelin (slizg). sposob wklejania tasm jest uzalezniony od rodzaju stykow plytowanych plaszczyzn.
jak zrobisz?

spoinowy "megaron" to, dosc nowy produkt tak jak nowe masy "franspola".
wykonywalem nimi juz spoinowania i powiem, ze nie sa najgorsze w nakladnaniu o samej wytrzymalosci tych mas nic powiedziec nie moge. uzywam masy "vario" i mnie nie zawodzi (spoinowanie).

FlashBack
16-02-2009, 14:33
wczytaj się dokładnie w to, co na worku. Też mam taki gips, na którym dużymi literami pisze, że do spoinowania bez taśmy. A potem małymi, że oczywiście bez taśmy, ale w przypadku dwóch płyt. Jak masz pojedynczą płytę, to zalecają wtopienie siatki.

Co do łączeń płaszczyzn - musisz zrobić tak zwane kontrolowane pęknięcie i wypełnić akrylem.

Poczytaj sobie:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3093882#3093882

i ewentualnie tutaj

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3103761#3103761

Torciu :) a kto szpachluje pierwsza warstwe plyt przy podwojnym plytowaniu?
(ja)

Trociu
16-02-2009, 15:22
Torciu :) a kto szpachluje pierwsza warstwe plyt przy podwojnym plytowaniu?
(ja)Spytaj się ile % z nas robi podwójne płytowanie :D

admiro
16-02-2009, 15:38
Na połączenie sufitu ze skosem dałem specjalne listwy plastikowe które również mocowałem na tym gipsie.

Mogę prosić a jakieś foto tej listy plastikowej? Sam szukałem czym to wykończyć i niczego sensowne nie znalazłem, na przyszłość się przyda.

FlashBack
16-02-2009, 15:48
Na połączenie sufitu ze skosem dałem specjalne listwy plastikowe które również mocowałem na tym gipsie.

Mogę prosić a jakieś foto tej listy plastikowej? Sam szukałem czym to wykończyć i niczego sensowne nie znalazłem, na przyszłość się przyda.

kolega pewnie zastosowal naroznik elastyczny z pcv :evil: tkwi w szczegolach.

bladyy78
16-02-2009, 17:51
Na połączenie sufitu ze skosem dałem specjalne listwy plastikowe które również mocowałem na tym gipsie.

Mogę prosić a jakieś foto tej listy plastikowej? Sam szukałem czym to wykończyć i niczego sensowne nie znalazłem, na przyszłość się przyda.
Tu masz link http://www.profmet.pl/?mod=23&t=cP&cPath=6
Nazwa tego narożnik PCV prosty

ZŁoty Róg
17-02-2009, 10:14
Czyli jednym słowem czeka mnie niezłe rżnięcie....obrzeż płyt oczywiście :oops:

A tak pięknie mi się płaszczyzny "poukładały" z małymi szczelinkami..
Dzięki za podpowiedzi.