PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie poddasza we?n? mineraln?



jandreptak
11-11-2003, 19:01
czy myślicie, że można zrobić ocieplenie poddasza wełną mineralną przed położeniem tynków wewnętrznych i zrobieniem szlichty, właśnie próbuję wykonywać powyższe czynności ale pomimo kilku nagrzewnic tynki schną niezwykle powoli, z drugiej strony obawiam się robić ocieplenie ponieważ:
a) na pewno się trochę zachlapie zaprawą
b) wilgoć pomimo paroizolacji gdzieś się będzie musiała podziać i wejdzie w wełnę (potem z niej wyjdzie ale biorąc pod uwagę ilość wody dostarczonej wraz z tynkami i szlichatmi będzie to trwało wieki)

proszę o opinię

YEYO
11-11-2003, 21:33
Ja bym nie robił, ale to na mój niefachowy rozum.
1. Zachlapie się i to więcej niż "trochę"
2. Płyty gipsowe wchłoną wilgoć i się rozszerzą. Jak za dokładnie zostaną spasowane lub zaszpachlowane mogą się wypaczyć.
3. Wilgoć w wełnę raczej nie wejdzie przez paroizolację, ale trudniej będzie wysuszyć pomieszczenia i może pojawić się wilgoć, a nawet pleśń na płytach.

RobertOC
12-11-2003, 07:22
Jeśli dom będzie ogrzewany i sprawna wentylacja myślę że nie ma problemu. U siebie tak zrobiłem i ani płyty się nie wypaczyły, ani wełna nie zamokła, ani nie ma grzyba, a minął miesiąc od robót mokrych.

12-11-2003, 08:35
do Yeyo, chcę zrobic tylko ocieplenie, wełna, folia, ruszt, płyty GK poczekają na zakończenie prac mokrych

do RobertaOC, tzn zdorbiłeś najpierw ocieplenie potem tynki i jest OK ????

RobertOC
12-11-2003, 11:55
do do RobertaOC, tzn zdorbiłeś najpierw ocieplenie potem tynki i jest OK ????
Jest OK. Tynki gipsowe. Po 2 dniach jak gips związał zacząłem wietrzyć. A po wylewkach tydzień.