PDA

Zobacz pełną wersję : Krótkie pytanie .Ile kosztuje pompa ciepła?8tys?



sylwia33
16-02-2009, 11:50
Dziś znajoma oznajmiła mi ze oni montują pompę ciepła .Zdziwił sie bo wiem ze takie cos kosztuje 40 tys ..
Ona oczywiście jak zawsze wywyższając sie powiedział mi ze 8tyś ..i juz sie nie robi nie wierci w ziemi ...Ej o co chodzi to tak tanie jest?

piterazim
16-02-2009, 11:53
zacznijmy od słownika ortograficznego

8 tys - może sama robocizna?

hala_k
16-02-2009, 11:55
Dzis znajoma oznajmiła mi ze oni montuja pompe ciepła .Zdziwiłm sie bo wiem ze takie cos kosztuje 40 tys ..
Ona oczywiscie jak zawsze wywyzszając sie nademna powiedziła mi ze 8tyś ..i juz sie nie robi nie wierci w ziemi ...Ej o co chodzi to tak tanie jest?
Ile kosztuje? Właśnie od 8 tys. wzwyż. Ta za 8 tys. to PC typu powietrznego np. powietrze-woda do cwu.

martadela
16-02-2009, 11:56
nie licząc "KRUTKOŚCI" pytania :lol:

Może chodzi o powietrzną pompę :roll:

sylwia33
16-02-2009, 11:57
[quote="piterazim"]zacznijmy od słownika ortograficznego

8 tys - może sama robocizna?[/quote

Dziękuje

P.s Pisze z błędami wiem o tym ..przepraszam .Mam papiery na to :(Zainstaluje word i obiecuję pisać w nim i dopiero wklejac tekst by nie razić w oczy "zdrowych " :D

sylwia33
16-02-2009, 11:58
Mówiła ze tym dom bedzie ogrzewac :) :D :D

martadela
16-02-2009, 11:59
[quote=piterazim]zacznijmy od słownika ortograficznego

8 tys - może sama robocizna?[/quote

Dziękuje

P.s Pisze z błędami wiem o tym ..przepraszam .Mam papiery na to :(Zainstaluje word i obiecuję pisać w nim i dopiero wklejac tekst by nie razić w oczy "zdrowych " :D

Można korzystać z przeglądarki Firefox wtedy gdy piszemy np na forum podkreśla automatycznie błędnie napisane wyrazy...

sylwia33
16-02-2009, 12:01
[quote=piterazim]zacznijmy od słownika ortograficznego

8 tys - może sama robocizna?[/quote

Dziękuje

P.s Pisze z błędami wiem o tym ..przepraszam .Mam papiery na to :(Zainstaluje word i obiecuję pisać w nim i dopiero wklejac tekst by nie razić w oczy "zdrowych " :D

Można korzystać z przeglądarki Firefox wtedy gdy piszemy np na forum podkreśla automatycznie błędnie napisane wyrazy...
Dziekuję nie wiedziłam ze jest takie cos :)

piterazim
16-02-2009, 12:03
P.s Pisze z błędami wiem o tym ..przepraszam .Mam papiery na to :(Zainstaluje word i obiecuję pisać w nim i dopiero wklejac tekst by nie razić w oczy "zdrowych " :D

zapewne do każdego pisma też dokładasz kopię zaświadczenia ?

wniosek instaluj FF :)

sylwia33
16-02-2009, 12:08
P.s Pisze z błędami wiem o tym ..przepraszam .Mam papiery na to :(Zainstaluje word i obiecuję pisać w nim i dopiero wklejac tekst by nie razić w oczy "zdrowych " :D

zapewne do każdego pisma też dokładasz kopię zaświadczenia ?

wniosek instaluj FF :)

Ojoj znęcasz sie nad moją osoba ?
To przykre całą podstawówkę cierpiałam az w koncu sie kapli co mi jest ...
Jeśli piszę coś ważnego to sprawdzam w słownikach .Przepraszam ze pisząc na forum nie sprawdziłam ...

Zainstaluje FF

monikaa13
16-02-2009, 12:11
Sylwia w pierwszym poście wciśnij "Zmień" i popraw i bedzie ok. Po co tak zostawiać skoro wiesz, że jest źle.

grzechk
16-02-2009, 12:12
Dobrze, że wszyscy tacy elokwentni i wykształceni. Szkoda tylko, że kultury brak, ale cóż tego nawet słownikem ortograficznym i przeglądarkami się nie załatwi.

martadela
16-02-2009, 12:15
Ja nie elokwentna, nie ortograficzna - i właśnie dlatego mam firefoxa :)

martadela
16-02-2009, 12:17
A wracając do pytania,
to są pompy ciepła powietrzne.... może one są tanie :roll:
Ale jak ja robiłam kiedyś wycenę dla takiej pompy to cena była w okolicach dwudziestu - paru tysięcy. Więc prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia co za te 8 tys można mieć... za 80 tys to kompletną instalację na pewno.

mery26
16-02-2009, 12:58
a o jaką walutę chodzi??? :lol:

Rafał_
16-02-2009, 14:10
Pompa powietrze-woda Abatronic - 6500zł brutto, więc się da w naszej walucie :D

klimaw
16-02-2009, 18:57
Pompa powietrze-woda Abatronic - 6500zł brutto, więc się da w naszej walucie :D
I co chcesz z tą pompą zrobić? :o :o :o

szligrze
16-02-2009, 22:51
chyba zdają sobie sprawę że poniżej pewnych temperatur na zewnątrz to jest praktycznie to samo co grzałka elektryczna. A w domu trzeba mieć ogrzewanie powierzchniowe czyli rury w ścianach i podłodze. Jeśli zrobią odzysk powietrza z wentylacji to nie będzie to takie bardzo tragiczne.