PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M15b DWOREK NA LATA



laragazza
18-07-2006, 18:04
Czy ktoś budował (buduje) Dworek na lata - wariant I-murator M15a?

Piotek
03-11-2006, 12:18
Witam.
Nie buduję tego domu, ale jestem na etapie wyboru projektu i ten mi się bardzo podoba oczywiście po zastosowaniu kilku zmian.
A ty co sądzisz otym projekcie?

dudi82
19-11-2006, 12:01
Też mnie interesuje ten projekt więc i ja powiem co myślę. A raczej jakie zmiany bym wprowadził.

Dach 2 spadowy
Ściana od strony ogrodu jedna prosta, bez wgłębienia w miejscu gabinetu oraz rezygnacja z zadaszenia nad tarasem.
Wszędzie gdzie się da zastosowanie jednego większego okna zamiast 2 mniejszych
Rezygnacja z gzymsów na elewacji

Parter:
Pomieszczenie 13 jako WC – wejście do kuchni tylko przez salon
Rezygnacja ze wszystkich okien na bocznych ścianach (za wąska działka). Możliwe, że dom i tak zmniejszę do 13,5m
Pomieszczenie 7 i 8 jako jedno większe
Pomieszczenie 3 i 5 jako jedno większe
W salonie kominek przesunąć w róg pod oknem. Drzwi balkonowe na tej samej ścianie co okno
Wywalenie drzwi balkonowych z gabinetu – tylko okno
Dołożenie w sypialni drzwi balkonowych obok okna

Piątro:
Pomieszczenie 18 i 19 jako jedno większe
Od frontu (północ) tylko 2 okna dachowe, które będą w holu i w pomieszczeniu gospodarczym.

Co myślicie o takich zmianach? Ktoś się może orientuje czy pozwolenie na takie zmiany jest płatne? Jeśli tak, to ile coś takiego kosztuje? Pytałem o to w mailu do Muratora, ale jakoś im to pytanie umknęło w gąszczu innych bo akurat na to nie odpowiedzieli.

dudi82
29-11-2006, 23:43
Witam. Pytałem o zmiany podczepiając się pod inny wątek ale nikt nie odpowiedział więc "zaśmiecam" nowym tematem :lol:. Co myślicie o takich zmianach?

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=368&IdKolekcji=28

Z zewnątrz:

Dach dwuspadowy
Ściana od strony ogrodu zlicowana, bez cofnięcia w miejscu gabinetu - w celu oszczędności bo łamana ściana chyba by była droższa a na pewno bardziej pracochłonna przy budowie.
Rezygnacja z zadaszenia nad tarasem - w celu oszczędności.
Wszędzie gdzie są 2 okna zastosowanie jednego większego - zatraci się styl dworkowy ale będzie taniej.
Rezygnacja z gzymsów na elewacji - w celu oszczędności.
Od przodu zmiana zadaszenia nad wejściem. Zadaszenie byłoby tylko dachem, bez wypełnienia.
Kolumny kwadratowe zamiast okrągłych.

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_368_3.jpg

Parter:
Pomieszczenie 13 jako WC - wejście do kuchni tylko przez salon.
Rezygnacja ze wszystkich okien na bocznych ścianach (za wąska działka, poza tym są nieco zbędne). Możliwe, że dom i tak będzie musiał mieć nie więcej niż 13,5m.
Pomieszczenie 7 i 8 jako jedno większe - w celu oszczędności.
Wejście do gabinetu od strony pomieszczenia nr 2.
Pomieszczenie 3 i 5 jako jedno większe.
Rezygnacja z drzwi między pomieszczeniami 2 i 6 - w celu oszczędności. Myślę też o wywaleniu drzwi między pomieszczeniami 1 i 2 ale nie będzie wtedy za bardzo wychładzało przedpokoju? Zamknięty przedsionek jest konieczny?
W salonie kominek przesunąć w róg pod oknem. Drzwi balkonowe na tej samej ścianie co okno
Wywalenie drzwi balkonowych z gabinetu - tylko jedno okno na środku.
Dołożenie w sypialni drzwi balkonowych obok okna (tak by z zewnątrz elewacja była symetryczna)

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_368_4.jpg

Piątro:
Pomieszczenie 18 i 19 jako jedno większe - w celu oszczędności ale i tego, że garderoba jest dla mnie zbędna.
Dach będzie dwuspadowy więc za schodami byłaby garderoba z wejściem z pokoju 22.
Od frontu (północ) tylko 2 okna dachowe. Jedno w holu i jedno w pomieszczeniu gospodarczym.

Co myślicie o takich zmianach? Skoro mam zamiar zrobić aż tyle zmian to co wyjdzie taniej/lepiej? Kupić projekt muratora i za zgodą architekta przerabiać go, czy też od podstaw robić indywidualny projekt podobny do tego?

Jak to jest z instalacjami?
Elektryczną wiem, że musi odebrać ktoś z uprawnieniami ale czy układać ją też musi ktoś uprawiony? Jestem elektrykiem bez ważnych uprawnień SEP więc instalację ułożyłbym sobie sam, ale czy chcąc być w zgodzie z prawem mogę to zrobić?
To samo z hydrauliką. Zaprzyjaźniony hydraulik wystarczy czy musi być ktoś z pieczątką w ręce?

I jeszcze trochę o pieniądzach. Nie licząc projektu, działki, przyłączy i biurokracji ile muszę liczyć na stan surowy zamknięty (materiały + robocizna)? 100tys czy raczej 150? Może mniej a może i to nie starczy? Budować chcę z betonu komórkowego + ewentualnie 12cm styropiany tak jak w projekcie. Mieszkam w Częstochowie więc ceny raczej niższe od średniej krajowej. Przynajmniej tak sądzę, bo remontując auto wiem, że tutaj jest znacznie taniej niż w większych miastach. Ale czy to się też tyczy budowlanki to nie wiem.

Patrząc na ten projekt bardzo mi się spodobał ale po dokładnym przypatrzeniu się widać, że projekt na rysunku jest nieproporcjonalny. Dom 15 na 9 metrów a na rzucie jest niemal kwadratem. Jest to trochę wkurzające i murator troszkę leci tutaj w kulki bo co innego jest na rysunkach a co innego będzie po wybudowaniu domu. Co prawda rysunek nie jest projektem ani ofertą handlową więc niby czepiać się nie mam prawa ale jednak większość wybiera projekty patrząc na te rysunki. Radzę na to zwracać uwagę.

dudi82
07-12-2006, 12:29
Nikt się nie wypowie?

Amtla
09-12-2006, 17:40
Witam

Od razu mówię, piszę, że nie mam doświadczenia budowlanego.
Jestem w bardzo podobnej sytuacji - wałkuję wybór projektu.

Ale patrząc tak na zdrowy, bo ekonomiczny rozum to uważam, że zaproponowane zmiany są jak najbardziej pożyteczne.

Bo po co taki wewnętrzny taras, gdy można mieć większy pokój.

Korytarzyk 6 też wydaje się niepotrzebny.

Kwestia garderoby to sprawa gustu, ja bym zostawiła.

Z 13 też bym się zastanowiła. Po co WC w tym miejscu? Kto ma z niego korzystać? Poza tym, istnieje fajny ciąg komunukacyjny pomiędzy garażem a kuchnią. Wnoszenie zakupów jest ok.

Zamknięty wiatrołap- przedsionek dla mnie jak najbardziej. Po pierwsze nieproszeni goście do dzieci, albo ciekawski listonosz itp. Po drugie - zima i kwestia utrzymania ciepła wewnątrz.

Tyle ode mnie
pozdrawiam Amtla

dudi82
09-12-2006, 22:26
No właśnie zamknięta od strony przedsionka kuchnia to największa wada tego projektu (tych zmian). Chociaż ma to swoje zalety i te moim zdaniem przeważają nad wadami. Kuchnia zyska całą równą ścianę przez co będzie bardziej ustawna i wygodniejsza bo blat nie będzie dzielony.

Z WC w pomieszczeniu 13 korzystaliby Ci wszyscy, co z WC w pomieszczeniu 3. Byłoby to WC typowo gościnne i rzadko eksploatowane bo na co dzień używana będzie tylko łazienka (5). Poza tym dzięki temu łazienka będzie większa.

Na piętrze pomieszczenia 18 i 19 połączę i umieszczę w nich łazienkę i pralnię. Z łazienki (21) zrezygnuję bo jej miejsce jest dość dziwne ze względu na to, że instalacja wod-kan musiałaby przebiegać przez gabinet na parterze co podniesie koszta bo to przecież dodatkowy pion wod-kan.
Pokoje 20 i 22 zostaną powiększone o pomieszczenie 21, które podzielę na pół.

Wrzuciłbym screena z rysunku mojej roboty jak ja to widzę, ale to chyba nielegalne bo przecież przerobiłem czyjś projekt.

P.S. Moja wiedza budowlana też jest marna :)

Artur K.
10-12-2006, 21:10
Propozycje zmian są ciekawe i niektóre warte wdrożenia. W szczególności kwestia przesunięcia( skrócenia tarasu (15) a co za tym idzie powiększenia pokoju (9). Co do kominka, pomyśl raczej nad przeniesieniem go na jakąś wewnętrzną ścianę. Szkoda oddawać ciepło w ścianę elewacyjną. Nawet najlepsza izolacja, jest tylko izolacją i część ciepła zawsze ucieka w ścianę. onadto wstawiając kominek w ścianę między (9) a (10) możesz zastosować kominek dwustronny. Bardzo efektownie wygląda.
Ponadto pomyśl jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej, da Ci to dodatkowych kilka metrów na piętrze, naprawdę warto. Co zaś idzie o kolejnż łazienkę na parterze - odradzam, łazienki to dość spory wydatek, armatura, urządzenia, instalacje i płytki to nie małe pieniądze.


Jak to jest z instalacjami?
Elektryczną wiem, że musi odebrać ktoś z uprawnieniami ale czy układać ją też musi ktoś uprawiony? Jestem elektrykiem bez ważnych uprawnień SEP więc instalację ułożyłbym sobie sam, ale czy chcąc być w zgodzie z prawem mogę to zrobić?

Możesz, jeżeli wykonasz wszystko zgodnie z obowiązującymi normami. Jedynie będziesz musiał zlecić wykonanie pomiarów elektrykowi z uprawnieniami do tego. ZE nie interesuje kto wykonuje prace, dla ZE ważne są oświadczenie, poparte protokołem pomiarów, iż instalacja spełnia normy i przepisy. Oświadczenie te musi być podbite przez elektryka z aktualnymi uprawnieniami.


To samo z hydrauliką. Zaprzyjaźniony hydraulik wystarczy czy musi być ktoś z pieczątką w ręce?

Do wody, kanalizy, co w środku możesz zatrudnić nawet Pana Mietka z pod butki z piwem - Twój wybór.
Do instalacji pieca, instalacji gazowej i przyłączy zewnętrznych musisz mieć osoby z "papierami". Oni Ci podbijają stosowne protokoły bez których później nie włączysz się do sieci :)


I jeszcze trochę o pieniądzach. Nie licząc projektu, działki, przyłączy i biurokracji ile muszę liczyć na stan surowy zamknięty (materiały + robocizna)? 100tys czy raczej 150? Może mniej a może i to nie starczy? Budować chcę z betonu komórkowego + ewentualnie 12cm styropiany tak jak w projekcie. Mieszkam w Częstochowie więc ceny raczej niższe od średniej krajowej. Przynajmniej tak sądzę, bo remontując auto wiem, że tutaj jest znacznie taniej niż w większych miastach. Ale czy to się też tyczy budowlanki to nie wiem.


Znam takich, którzy podobnej wielkości budynku stan surowy zamkneli kwotą 70-80 000,- zł.
Wszystko zależy od organizacji pracy, konstrukcji budynku i terminowości w zaopatrzeniu. Czym prostrzy kształtem budynek, tym tańszy. Każde udziwnienie podnosi cenę i w materiałach i w robociżnie. I podstawowa zasada, jak coś już zaplanowałeś, to nic więcej nie zmieniaj w trakcie budowy - każda zmiana to spore koszty nie przewidziane w wcześniejszym kosztorysie. Po drugie wykonawcy nie lubią zmia, gdyż wiążą się one z reguły z przeróbkami czegoś już zrobionego, a za darmo Ci tego nie wykonają.

dudi82
10-12-2006, 23:00
Kominek na rogu na pewno najlepszym wyjściem nie jest. Ale przesunięcie go na wewnętrzną ścianę rodzi nowe problemy. Przede wszystkim komin, który w przypadku umieszczenia kominka na ścianie pomiędzy pomieszczeniami 9 - 10 na piętrze wypadłby na środku pokoju. Natomiast ciepło z kominka rozprowadzane będzie tylko na parterze do pomieszczeń 7, 9, 10, 11 a i tak będzie to ogrzewanie pomocnicze bo mimo to będą grzejniki albo ogrzewanie podłogowe (jeszcze się nie potrafie zdecydować - może doradzicie?).
Ściana kolankowa - hmm też o tym myślałem, bo jak sobie wszystko rozrysowuje, to wychodzi mi na to, że łazienka w miejscu pomieszczenia 18 jest dość nieustawna. Przy ścianie kolankowej łazienka ma wysokość 1,39m i stanie przy niej najwyżej wanna a reszta - muszla i umywalka na drugiej ścianie. Może podniesienie ściany a może zwiększenie kąta nachylenia dachu. A może też zostawię to tak, jak jest bo dzieci mieszkające na piętrze do budowy się nie dorzucą więc czemu dbać o ich wygodę :wink: I tak będą mieszkały lepiej niż ja teraz.
Co do WC w pomieszczeniu 13 to chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o dodatkową łazienkę tylko o przeniesienie WC zamiast tego w pomieszczeniu 3. Tak więc na parterze byłaby łazienka (5) oraz WC (13) i tyle. WC będzie typowo gościnne i na pewno wykończone raczej niskim standardem - wykładzina + gipsówka. Tak samo piętro wykańczane będzie w późniejszym terminie, po pojawieniu się dzieci.
Z tymi instalacjami i kosztami budowy to dobra wiadomość (chociaż wiem, że na koszty wpływa wieeele czynników). Wszystkie zmiany w projekcie to właśnie próby uproszczenia (obniżenia kosztów budowy) całego domu, usunięcia zbędnych: ścian, drzwi, udziwnień czy okien.
Dzięki za odpowiedź i proszę o więcej :)

dudi82
18-12-2006, 18:33
Po przeczytaniu punktu 6 regulaminu wierzę, że nie zostanę zbanowany :) więc umieszczam screeny z propozycją zmian, jakich chciałbym dokonać.

http://www.prenet.pl/~trax220/obrazki/1.JPG

http://www.prenet.pl/~trax220/obrazki/2.JPG

Zaznaczam, że jest to tylko moja wizja, która z profesjonalnym projektem nie ma nic wspólnego :).

Artur K. - myślałem nad kominkiem i jestem w kropce. Gdzie bym go nie przestawił rodzi to nowe problemy. Nieustawny pokój, kominek w ciągu komunikacyjnym czy też kominek niewidoczny z kanapy. Problem pozostaje otwarty chociaż wyjścia, które by mnie satysfakcjonowało nie widzę.

Nadal nie wiem, co z projektem. Opłaca się kupić w Muratorze i w przypadku otrzymania zgody na zmiany dokonywać ich u innego architekta? Czy lepiej od podstaw robić projekt indywidualny?

betakom
24-08-2007, 16:48
Witam. Jestem nowa na forum. Bardzo mi się tu spodobało. Wybraliśmy z mężem projekt Dworek na lata z kolekcji Muratora (wcześniej zastanawialiśmy się długo nad Tercją ale jest w niej trochę za mało pomieszczeń). Bardzo proszę o opinię na temat wybranego przez nas projektu, a może jest ktoś kto rozpoczął jego realizację, a gdyby było to w okolicach Lublina to już całkiem super :)
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=369&IdKolekcji=

betakom
26-08-2007, 19:36
Nie podoba się forumowiczom nasz projekt?? szkoda:( a liczyliśmy na jakieś uwagi doświadczonych. Może jednak ...:)

betakom
27-08-2007, 09:15
Hej! Czy zdążyliście już wybudować te domki? jak wrażenia? Ja jestem na etapie fundamentów, chętnie bym się czegoś więcej dowiedziała. Dajcie znać

toranaga
29-08-2007, 22:29
podoba sie, podoba.
dzisiaj odebralismy projekt w wersji minimum, bez garazu, bez poddasza.
czyli mozna powiedziedziec, zaczyna sie.
duzo do zmian bedzie w tym projekcie, ale to jedyny ktory jest "normalnym domem, takim do mieszkania.

betakom
30-08-2007, 20:47
No cieszę się, że znalazł się jakiś sojusznik dworku na lata:) U nas właśnie dzisiaj zalano fundamenty. Planujemy w tym roku stan surowy. Jeśli chodzi o zmiany to my dołożylismy częściowe podpiwniczenie i połączyliśmy salon z gabinetem robiąc w nim jadalnię. Reszta wyjdzie podczas budowy. A jakie zmiany wy proponujecie??

majchers
30-08-2007, 21:38
Potworne elewacje! Żadnych proporcji i do dworku tak daleko jak stąd do Władywostoku!
Skąd się to-to wzięło?

toranaga
31-08-2007, 01:11
No cieszę się, że znalazł się jakiś sojusznik dworku na lata:) U nas właśnie dzisiaj zalano fundamenty. Planujemy w tym roku stan surowy. Jeśli chodzi o zmiany to my dołożylismy częściowe podpiwniczenie i połączyliśmy salon z gabinetem robiąc w nim jadalnię. Reszta wyjdzie podczas budowy. A jakie zmiany wy proponujecie??

no to ladnie.
gabinet,to ma byc moje miejsce, wiec zostaje.
palarnia polaczona z serwerownia :lol:
nasza dzialka jest mocno podmokla, wiec podpiwniczenia nie bedzie.
zmiany,
powiekszymy sypialnie o metraz garderoby.
kuchnie o metraz spizarni.
nie bedzie drzwi do czesci sypialnej.
no i schody na poddasze.
jeszcze wszystko nie jest tak dokladnie ustalone.
od kilku dni mamy projekt, od kilku miesiecy dzialke :wink:
rozklad mieszkania to wielki plus.
ogromnym minusem jest maly taras, i dostep do niego.
kominek w kiepskim miejscu
mala kotlownia

ale minusy nie przyslaniaja nam plusow
:lol:

twoja koncepcja "dworku na lata" jest nieco odmienna.
nasz wyglada tak:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=367&IdKolekcji=28

toranaga
31-08-2007, 01:14
Potworne elewacje! Żadnych proporcji i do dworku tak daleko jak stąd do Władywostoku!
Skąd się to-to wzięło?

zgadzam sie, to nie jest dworek, tylko potworek :lol:
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_369_18.jpg

ale zerknij tutaj, wyglada nieco lepiej

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_367_18.jpg

dla mnie, jest piekny :wink:
sam go wybralem :lol: :lol: :lol:

betakom
31-08-2007, 13:45
Projekt Dworku w wersji bez garażu i z garażem ma takie same proporcje. Te same wymiary bryły budynku (oczywiscie bez garażu) i ten sam kąt nachylenia dachu. Więc nie bardzo widzę różnicę pomiędzy obiema wersjami. Wizualnie jest inaczej tylko na zdjęciu bo jedno pokazuje dom z blizszej a drugie dalszej perspektywy. Mnie się ten dom podoba, zresztą taki wybrałam:) Nie lubię udziwnionych brył za to bardzo lubię prostotę i elegancję. Zresztą o gustach się nie dyskutuje. Rozpoczynając ten post liczyłam raczej na konstruktywne propozycje możliwych rozwiazań oraz na spotkanie ludzi, któzy wybrali dom tego typu, wybudowali go i mogą się podzielić doświadczeniami. Zresztą dalej na to liczę ... :)

majchers
31-08-2007, 18:03
Tympanon nad gankiem jest nieproporcjonalny, gzymsy zbyt ciężkie, brak okapu, więc dach wygląda jak za krótka kołdra... i tak dalej... i dalej...
Brrrrrrrrrrrrr.... :x

toranaga
01-09-2007, 21:33
Tympanon nad gankiem jest nieproporcjonalny, gzymsy zbyt ciężkie, brak okapu, więc dach wygląda jak za krótka kołdra... i tak dalej... i dalej...
Brrrrrrrrrrrrr.... :x

sisi

a ten to juz calkiem porazka :lol: :lol: :lol: :lol:
dworki sa generalnie beeee
fronton do bani,
a tympanon nie ma proporcji
do czego nie ma proporcji ????

http://www.winiarski.nazwa.pl/zdjecia/Dworek_Chopina.jpg

betakom
02-09-2007, 20:43
Hej Toranaga, Ty w końcu budujesz ten dworek w wersji bez garażu, czy tylko kupiłeś ten projekt żeby się pośmiać z dworków bo jakoś nie mogę zrozumieć :(

toranaga
02-09-2007, 22:00
nie smieje sie z dworkow, tylko z podejscia majchersa.

dworek na lata, to praktycznie jedyny projekt, ktory spodobal nam sie w ofercie muratora.
no coz, nie wszyscy maja ten sam "smak"

wracajac do tematu.
garaz chcemy postawic oddzielnie, kiedys w przyszlosci.
tak jak zaadaptowac poddasze.

zastanawiamy sie, jak doswietlic poddasze, bo o tym trzeba juz pomyslec teraz.
albo okna polaciowe, albo "wole oko" ktorego troche sie boje, i nie bardzo widze na tym dachu.
pewnie zostaniemy przy polaciowych.

betakom
02-09-2007, 22:05
No to super bo już myślałam, że nie znajdę bratniej duszy. Przeglądałam forum, znalazłam sporo budujacych podobne domy, jak np. Tercja, Babie lato czy Dwa Światy i liczyłam trochę na to, że ktoś z takim doświadczeniem się odezwie i oceni Dworek na lata. A wracając do tematu to kiedy zaczynasz budowę i czy widziałeś dworek gdzieś wybudowany??

toranaga
03-09-2007, 21:45
doswiadczenia nie mamy
dworku nie widzialem
jesli damy rade z "formalnosciami" to moze postawimy plyte pod dom.
teren mamy strasznie podmokly, czeka nas wymiana prawie calego gruntu.
ale cena dobra byla i lokalizacja fajna. (30km od wawy a 15 minut drogi)

ja mam koncepcje, "jak najprosciej"
i nie chce traktowac tego domu, jak domu marzen.
dlatego kiedy juz spotkamy sie z architektem ktory ma zrobic zmiany w projekcie, bedziemy kierowac sie max uproszczeniem funkcjonalnosci domu.
ten dworek ma byc adaptowany dla trzech osob i psa :wink:
i wszyscy maja czuc sie w nim dobrze.
musimy znalezc rozwiazanie komunikacji dom-ogrod dla psa
i adaptowac strych na kaciki "hobby"
plastyka, fotografia,
myslalem o czyms szybszym zamiast schodow.
ale wydaje sie to byc finansowo nierealne.
ale kto wie, moze bedzie szybka winda :wink:
wszystko to wydaje sie byc tak odlegle czasowo, ze narazie nie ma pospiechu.
a potem nie bedzie czasu :lol:

co zrobic :wink:

betakom
03-09-2007, 22:08
No my też nie widzieliśmy tego domku w realu, ale już niedługo u nas zacznie rosnąć.:) Fundamenty już schną a w czwartek murarze rozpoczynają swoje dzieło. Trochę potrwa nim wyjdą z ziemi bo doprojektowaliśmy częściowe podpiwniczenie ale to już zawsze coś. Przeglądałam Waszą wersję i rzeczywiście trudno tam znaleźć miejsce na schody. No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo:( Poczekamy, może odezwie się ktoś kto budował dworek :)

toranaga
04-09-2007, 23:00
Przeglądałam Waszą wersję i rzeczywiście trudno tam znaleźć miejsce na schody. No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo:(

na szczescie w projekcie zostalo to przewidziane.
otworek w stropie jest zaprojektowany 8)
jest pomiedzy kominem kuchennym, a scianka dzialowa salonu.
http://www.hattori.pl/budowa/schody.jpg
pozwala to na koncepcje "osobnego wejscia" i podzielenia dworku dla dwoch rodzin, bo "kto wie co to bedzie"
wstepnie planujemy na poddaszu stol bilardowy :wink:
pijalnie piwa i palarnie tytoniu :lol: :lol: :lol:
dlatego projekt bez garazu wydaje sie byc fajny, bo jest juz gdzie mieszkac, a poddasze jest "extra", "na zas"

basiab
05-09-2007, 09:45
Witam serdecznie.
Ja też jestem zwolenniczką takich prostych w formie domów. Nam zależało na tym żeby domek był parterowy, ale żeby było w nim miejsce na gabinet bo mąż dużo w domu pracuje i wybraliśmy taki domek

http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=2907

jedyne co chcemy w nim zmienić to powiększyc garaż do dwóch stanowisk o pustkę między domem i garażem, zmniejszyć troszkę gabinet żeby zrobić wejście bezpośrednie z garażu do domu i w dużej łazience wstawić okno. Co myslicie o tym projekcie i naszych zmianach?
Pozdrawiam Basia

betakom
05-09-2007, 17:30
Witaj Basiu!
Domek, który wybraliście też był w centrum naszych zainteresowań. Jednak zabrakło w nim schowków (typu garderoba czy spiżarka). Dłuuuugo szukaliśmy parterowego spełniającego nasze potrzeby ale stanęło w końcu na dworku na lata z muratora. Też zależało nam na gabinecie bo jest mi niezbędny do pracy i ustaliłam, że życie będzie się toczyć na dole a gabinet i spokój bedę miała na poddaszu. Jeśli chodzi o wasz projekt to niepokoi mnie mało ustawny salon. Zależy jeszcze co bedziecie w nim stawiać ale tam jest praktycznie tylko jedna ściana i to z kominkiem. Okno w łazience jak najbardziej wskazane i bedzie pasowało, gdyż zajmie miejsce na środku elewacji bocznej co nie zaburzy harmonii. Mam wątpliwości co do łączenia domu z garażem. My akurat takiego przejścia choć jest w projekcie nie robimy. Doświadczenia znajomych mówią, że w domu czuć spaliny bądź trawę z kosiarki, gdy się kosiarkę po pracy wstawi do garażu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

basiab
05-09-2007, 18:02
Witam serdecznie Betakom :P
Dziękuję że odpowiedziałas na mojego posta i oczywiście za twoje uwagi. Przyznam, że wcześniej nie zwróciłam uwagi na rozkład salonu, ale to pewnie dla tego, że nie planujemy tam mebli typu mebliścianka itp. Na pewno bedzie jakiś komplet wypoczynkowy, przy nim stolik, stolik na sprzęt rtv moze jeszcze jakaś jedna komódka więc ta niewelka ścianka oddzielająca salon od hallu wystarczy w zupełności. Z bezpośrednim wejściem z garażu do domu też nie bardzo się zgadzałam, ale mąż się uparł i chociaż tutaj musiałam odpuścić :lol:
Spiżarka napewno by się przydała, ale pomyślałam, że po pierwsze kuchnia jest dosyć duża więc będę miała więcej szafek, a po drugie na podwórku na przeciwko domku mamy takie pomieszczenie gospodarcze coś jak większa komóreczka i tam zrobię sobie takie moje królestwo na wszystkie zaprawy zapasy itp :P A i dzisiaj Pani architekt z Extradomu.pl dała mi namiary na ten domek, który już stoi. Rozmawiała z właścicielem i pozwolił nam przyjechać żeby obejżeć, więc zobaczymy czy to jest to co chcemy czy nie. Mam jednak nadzieję że tak bo bardzo mi się ten domek podoba, wogóle lubię takie dworkowe. Czy możesz zdradzić na jaką technologię się zdecydowaliście? Wałkuję forum od niedawna i przyznam że po tych wszystkich postach mam jeszcze większy mentlik niż na początku.
Pozdrawiam Basia

betakom
05-09-2007, 21:27
Witam ponownie. Zdecydowaliśmy się (a właściwie małżonek zarządził) na Porotherm 38 + ocieplenie (jeszcze nie wiem jakiej grubości). Dodam że w projekcie mamy beton komórkowy 24 ale to chyba za mało, tym bardziej że na dach kładziemy dachówkę ceramiczną (karpiówkę)

toranaga
05-09-2007, 23:33
a jakie schody planujecie?
zabiegowe czy ze spocznikiem ?

basiab
06-09-2007, 06:42
Witam z ranka. Dzieciaki nie dają spać więc popiszę sobie.

Ja planuję ścianę dwuwarstwową wlaśnie 24 ale z większym ociepleniem napewno więcej niż 15 ale jeszcze nie wiem ile. No i też albo bloczki keramzytowe (bardzo bym chciała ale dobre są na drugim końcu Polski więc nie wiem jak to będzie z transportem) albo BK. My mamy domek parterowy więc dylematów ze schodkami nie mamy, ale jak jeszcze rozważaliśmy projekt z poddaszem to myśleliśmy o takich ze spoczynkiem.

Betakom a gdzie się budujecie jeśli mogę zapytać?

betakom
06-09-2007, 21:23
Witam!
My budujemy się 4 km od granic Lublina. Niestety smutek mnie ogarnął bo dziś murarze mieli rozpocząć swoje dzieło a tu leje od wczoraj non stop i nie przestaje:(

basiab
07-09-2007, 06:56
Witaj Betakom
Strasznie mi przykro z powodu opóźnienia. Rzeczywiście pogoda jest fatalna, u nas też cały czas leje. Trzymam kciuki, żeby szybko można było jednak rozpocząć pracę. A my dzisiaj jedziemy do banku w sprawie kredytu ciekawa jestem jak nam pójdzie :-?

basiab
13-09-2007, 07:18
Ale tu pusto, chyba prace idą ostro.
Betakom mam do ciebie jedno małe, ale bardzo istotne pytanko. Czy robiłaś kosztorys swojego domku? Ostatnio znalazłam jakiś przykładowy kosztorys naszego i stan surowy zamknięty wyceniony był na 280000 :o Myślałam, że skoro domek jest prosty, parterowy to będzie trochę tańszy od tych wszystkich z poddaszami i udziwnieniami. Jeśli możesz powiedz jaki Ty założyłas koszt stanu zamkniętego.

betakom
14-09-2007, 08:51
Witam!
Budowa ruszyła ale dopiero wczoraj. Wcześniej cały czas deszcz uniemożliwiał pracę. Nie robiłam kosztorysu domku gdyż wyszłam z założenia, że i tak się nie sprawdzi. Większość osób, które robiły kosztorysy mówi, że zawsze trzeba było duuuuużo dołożyć. Więc by uniknąć rozczarowania i niepotrzebnych nerwów kosztorysu nie ma. Co prawda wydatki zapisujemy więc po skończonej budowie podliczymy koszty ale do tego jeszcze daleko.
Pozdrawiam

jokkko
17-02-2009, 07:50
witam
interesują mnie opinie na temat projektu DWOREK NA LATA - M15b - może ktoś widział taki dom lub budował. LUBLIN

jokkko
04-03-2009, 14:18
Witam,

Jak w temacie. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z ww projektem, proszę o kontakt.

Prawie zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu, mamy parę pomysłów na zmiany, ale wszelkie porady i opinie, w szczególności wynikające z własnego doświadczenia budowy takiego domu będą mile widziane.

Pozdrawiam

dorota62
26-04-2009, 20:40
Witam czy moglibyście mi pomóc, mianowicie szukam osób które zdycydowały się na wybudowanie domu według projektu M15b Dworek na lata wariant II
Chciałabym zapytac o opinię i wymienić doświadczenia. Pozdrawiam :-)