PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z małą działką w przyszłości??



natienka
17-02-2009, 15:10
Witam serdecznie,

Mamy zarezerwowaną działkę i załatwiamy kredyt, ale trochę się martwię bo i do mediów na razie daleko, i warunków zabudowy teraz nie dostaniemy bo najbliższy dom dalej niż 50m (a to podobno warunek).

Niby chcemy budować się za parę lat a właścicielka działek zapewnia że inne budowy już w drodze (faktycznie jakieś fundamenty gdzie niegdzie są).

Ale najbardziej się martwię jedną sprawą - działka została już podzielona oficjalnie i ma 850m2. W obecnych 'przepisach' w tej okolicy wymagana wielkość wydzielonej działki to już 1000m2. Wydaje mi się że to żaden problem bo działka została wyodrębiona na starych warunkach, ale czy mogę z tego powodu nie dostać pozwolenia na budowę?? Bo w.g. nowych przepisów jest za mała?? Pani w gminie nie umiała mi odpowiedzieć co mnie strasznie zmartwiło :o

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

teco
17-02-2009, 16:28
Witam serdecznie,

Mamy zarezerwowaną działkę i załatwiamy kredyt, ale trochę się martwię bo i do mediów na razie daleko, i warunków zabudowy teraz nie dostaniemy bo najbliższy dom dalej niż 50m (a to podobno warunek).


jesli dobrze pamietam, to przy staraniu sie o warunki zabudowy w ramach bliskiego sasiedztwa nie chodzi o 50m, a o odleglosc stanowiaca trzykrotnosc szerokosci dzialki od frontu.

natienka
17-02-2009, 16:41
To prawda, skrocilam warunek (mial albo to, albo ponizej 50m) jednak nie robi nam to roznicy ;) nastepny dom to po drugiej stronie ulicy ale w drugiej linii zabudowy wiec za daleko, a po naszej stronie buduje sie jakies 5 dzialek dalej (o takiej samej szerokosci wiec tez odpada).

natienka
23-02-2009, 11:50
Witam,

podnoszę wątek - czy gmina jest zobowiązana do wydania pozwolenia na szambo / kanalizę przydomową jeśli nie chce pozwolić na podłączenie się do kan. gminnej? Czy prawo budowlane pozwala mi wymusić taką zgodę na gminie?

Tak samo woda - czy mogę w.g. prawa dostać zgodę na studnię jeśli nie ma gminnej wody w okolicy?

Pytam bo moja gmina jakaś niechętna i nie wiem czy to nie nadużycie przepisów :o

aniaImariusz
17-04-2009, 07:28
żadne nadużycie, ja też zastanawiałam się nad studnią i nadal się zastanawiam, ale ma być ona dodatkowym źródłem wody, jeśli głównym to nie powinniście mieć problemu - w końcu to wy poniesiecie pełny koszt stworzenia jej, a potem opłat związanych z dopuszczeniem wody do użycia
Pytaj i drąż temat do oporu, aż któryś urzędnik zdecyduje się pomóc :wink:

pawelgawel2002
05-05-2009, 22:40
jeżeli działka nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, proszę wystąpic do gminy o wydanie warunków zabudowy dla wyżej wymienionej działki, ja coś takiego uzyskałem w swojej gminie w referacie architektury, z tych warunków dowie sie pan/pani jaki dom jaki kształt dachu, skąd woda,gaz lub jakiś inny środek do ogrzewania, prąd, jakie szambo itp,itd,
troszkę będzie latania po urzędach ale tylko wtedy gdy nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, jeżeli jest to sprawa prosta,
gmina wydaje wypis wyrys z planu przestrzennego dla danej działki, gdzie będzie wszystko opisane (przeznaczenie, powierzchnia minimalna, możliwośc przyłaczenia mediów)
pozdrawiam

Nefer
05-05-2009, 22:43
Dokładnie tak - zanim kupisz wystąp o WZ.

teco
06-05-2009, 11:14
Dokładnie tak - zanim kupisz wystąp o WZ.
taa... i bedzie czekac 5 miesiecy na ich wydanie, w tym czasie dzialke kupi ktos inny.

wystap do gminy o zaswiadczenie, ze dzialka jest w studium pod zabudowe. do kredytu to wystarczy.

bajanadjembe
15-05-2009, 15:29
I co? Niepewność i zmartwienie już minęły?
Sprawdźcie czy ta konkretna działka (850 m2) ma status budowlanej. Jeśli tak, to możecie budować. Moim zdaniem.
My budujemy na 860 m2.