PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego panele kładziemy na gąbce?



bialymatt
18-02-2009, 16:31
Jak w temacie. Dlaczego panele podłogowe kładziemy na gąbce? Jaki jest tego cel?[/b]

braszyns
18-02-2009, 17:48
ułuż pół pokoju bez gąbki (najlepiej na piętrze ) i zacznij chodzić po nich a od razu usłyszysz o co chodzi - gąbka lub płyta mają na celu wytłumić hałas oraz ewentualnie wyrównać minimalnie podłoże

bialymatt
18-02-2009, 18:13
Tylko że drażni mnie to, że na gąbce się wszystko ugina, nie chodzi się tylko pływa ;/ Czy ktoś podziela moją opinię?
A może ktoś położył panele albo deskę barlinecką na posadzce?
A może korek jest lepszy od gąbki?

robson black
18-02-2009, 18:17
Witam
jezeli wszystko u ciebie "plywa" to moze jest to wina nierownego podloza a nie gabki. Jezeli wszystko jest dobrze wykonane to ugiecia nie powinny byc tak bardzo odczuwalne jak piszesz.
Pozdrawiam

braszyns
18-02-2009, 18:21
ugina się bo jest nierówne podłoże lepszym rozwiązaniem jest położenie płyt pażdzierzowych które po pewnym czasie ubiją się i odrobinę wyrównają .lepsze gatunkowo panele można przykleić do podłoża np deskę barlinecką ale wiąże się to z losztami gdyż takie duże elementy wymagają kleju poliuratonowego lub dwuskładnikowego a to są koszty (wymagany jest też systemowy grunt)

bialymatt
18-02-2009, 19:16
podłoże mam równe ale nie oszukujmy się panele są cienkie a gąbka miękka więc chyba też zauważacie uginanie się takiej podłogi...?

braszyns
18-02-2009, 19:28
i to jest urok paneli , z czasem piana też się ubije i będzie je mniej słychac

Marci_n
19-02-2009, 11:39
Jak sama nazwa mówi podłoga pływająca.

zbigmor
19-02-2009, 11:51
podłoże mam równe ale nie oszukujmy się panele są cienkie a gąbka miękka więc chyba też zauważacie uginanie się takiej podłogi...?

Gąbka i tak ci się ubije za jakiś czas. Lepiej ułożyć coś lepszego. Pianka w płytach, korek,...
Jeśli podłoże masz równe pod panele to oznacza, że jest sporo lepiej niż +/- 1mm, a w to przepraszam, ale nie wierzę.