PDA

Zobacz pełną wersję : odrolenienie działki - czy można jakoś przyspieszyć?



mlynus
18-02-2009, 20:08
Witam,

Jestem posiadaczką działki rolnej, która w nowym planie zagospodarowania terenu przewidziana jest jako działka budowlana. Problem polega na tym, że plan nie jest zatwierdzony przez gminę i nie wiem, kiedy to się stanie (jest bardzo dużo odwołań, podobno nawet sprawy w sądzie), a ja chciałabym zacząć budowę jak najszybciej.

Może ktoś zna jakieś kruczki prawne, na które można się powołać, żeby przyspieszyć ten proces?
A może nowe prawo budowlane coś takiego przewiduje?

Dodam tylko, że działka leży w gminie Mogilany (małopolskie).

Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam,
mlynus

kar_ma
18-02-2009, 21:09
Witaj,

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości.

Znam nieco sprawę MPZP w Mogilanach. Niestety najprawdopodobniej sprawa w Sądzie Administracyjnym będzie się ciągnęła bardzo długo - może nawet kilka lat.
Musisz dowiedzieć się w Wydziale Architektury Starostwa Powiatowego w Krakowie czy możesz złożyć wniosek o decyzję WZ (bo plan miejscowy nie jest zatwierdzony). Wg mnie najprawdopodobniej odpowiedzą Ci, że rozpatrywanie Twojego wniosku o decyzję WZ zostanie zawieszone na okres 1 roku - ze względu na to, że plan jest w trakcie uchwalania. Po tym czasie urząd jest zobowiązany do wydania decyzji WZ - oczywiście pod warunkiem, że Twoja działka spełnia kryteria dobrego sąsiedztwa, ma dostęp do drogi i do sieci uzbrojenia terenu.

Spróbuję dowiedzieć się jeszcze coś więcej na początku przyszłego tygodnia jakie są szanse na budowę na Twojej działce - jak będę coś wiedzieć to napiszę.

Pozdr.
kar_ma

mlynus
18-02-2009, 21:55
Dziękuję!

Wybieram się też do Urzędu Gminy w Mogilanach porozmawiać na ten temat. Może tam coś mi podpowiedzą. Nie nastawiam się na to, że uzyskam od nich pomoc, ale może dostanę jeszcze jakąś wskazówkę.

Z góry dziękuję za informacje!

Pozdrawiam,
mlynus

kar_ma
26-02-2009, 19:06
Witaj,

Niestety nowych lepszych wieści brak.

Wszelkie dalsze informacje w Urzędzie Gminy. Myślę, że jak w planie działka była budowlana to nie powinni robić problemów i wydać Ci decyzję WZ - najwyżej będzie to trwało.

Pozdr.
kar_ma

mlynus
27-02-2009, 08:14
Witaj,

Dziękuję! Na pewno będę się tym tematem mocno interesować. Jeśli też interesuje Cię temat Mogilan, dam znać jak dowiem się czegoś nowego.

Pozdrawiam,
mlynus