PDA

Zobacz pełną wersję : Dzia?ka rolna -brak mo?liwo?ci budowy



Jausz J.
12-11-2003, 15:59
Proszę o potwierdzenie słuszności poniżej zawartej treści:
Jeżeli:
1) kupie działke rolną o pow. ok. 10ar,
2) nie ma ważnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu,
3) brak decyzji o zmianie przeznaczenia w ostatnio obowiązującym miejscowym planie

to nie ma możliwości starania sie o WZiZT i dalej o pozwolenie na budowę.

Z góry dziękuję,
JJ

emka
12-11-2003, 19:06
stwierdzenie jest niesluszne
on nowego roku, jesli nie ma aktualnego planu mozesz dostac WZiZT jezeli działka o której mowa przylega do działki zabudowanej i jest dostępna z drogi publicznej. WZiZT ustala się biorąc pod uwagę długość 3 frontów, ale nie mniej niż 50 m. O ile pamietam, na sąsiedniej działce nie musi stać budynek, wystarczy, że ma WZiZT, aczkolwiek nie jestem pewien, czy WZiZT czy pozwolenie na budowe. Ten wątek był wielokroć omawiany, poszukaj

Janusz J.
12-11-2003, 19:41
Praktycznie wszystkie posty do tej pory traktują o zabudowie zagrodowej.

Zapominasz chyba jednak o Art 61.1 4) [Ustawa o planowaniu i..],
gdzie jest warunek aby działka nie wymagała uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze.
JJ

emka
13-11-2003, 11:24
ja pisalem wlasnie o dzialce siedliskowej i budowie zagrodowej. jezeli kupisz dzialke rolna jak piszesz, i nie ma atualnego planu to ciagle mozesz dostac WZiZT i pozwolenie na budowe - a to bylo w twoim pytaniu. ale oczywiscie bedzie to dzialka siedliskowa, i nie ma potrzeby odralniania. Jezeli chcesz przeksztalcac w budowlana to zupelnie inna zabawa i rzeczywiscie czasami moze byc to niemożliwe.

Ojla
20-11-2003, 14:10
Też jestem ciekawa. Przykład: plan zagospodarowania przestrzennego ważny do końca tego roku, sprzedawca działki wystąpił i otrzymał warunki zabudowy dla wszystkich (ze 40) działek, pani w gminie poinformowała mnie, że są to działki siedliskowe i wszystkie (rozmiary od 900 do ponad 2000 metrów) pozwalają na zabudowę siedliskową. Przy okazji powiedziała, że możliwość zabudowy istnieje na działce 1500 metrów z tolerancją 20%. Wynika z tego, że mogłabym budować na działce powyżej 1200 metrów (na 30% działki dom, dojazd, zabudowa zagrodowa). A ja upatrzyłam sobie działkę 1130 metrów!
Moje pytania:
1. co po nowym roku? przestaje obowiązywać dotychczasowy plan zagospodarowania, nowy jest w fazie studium, czy zakładając, że kupię tę działkę, będę mogła korzystając z udzielonych warunków zabudowy dla poprzedniego właściciela działki uzyskać pozwolenie na budowę?
2. czy działka 1130 metrów nie jest za mała w świetle 1500 +/- 20% ?
Jola