PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy - montaż ościeżnic drewnianych (drzwi)



Damian75
12-11-2003, 17:17
Witajcie drodzy forumowicze. Zgłaszam pewien problem, mianowicie kupiłem drzwi drewniane wraz z ościeżnicami. Poleżały chwilę na budowie i dzisiaj ekipa zabrała się za montowanie. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że montują ościeżnicę TYLKO NA PIANCE MONTAŻOWEJ, tzn wypełnili luke pomiedzy ościeżnica a murem (siporeks), bez żadnych wąsów czy dybli. Powiedzieli że tak sie to robi. Mam pytanie, czy to jest według Was ok?, czy zmienić metodę (na razie kazałem im się wstrzymać). Wielkie dzięki za pomoc (jutro musze podąć decyzję).

Zbigniew Rudnicki
12-11-2003, 18:00
Drzwi wewnętrzne PORTA z ościeżnicami regulowanymi montowano mi tylko na piankę (z wyjątkiem ościeżnic które były docinane do prostopadłej ściany).

m.c.
12-11-2003, 18:46
Witajcie drodzy forumowicze. Zgłaszam pewien problem, mianowicie kupiłem drzwi drewniane wraz z ościeżnicami. Poleżały chwilę na budowie i dzisiaj ekipa zabrała się za montowanie. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że montują ościeżnicę TYLKO NA PIANCE MONTAŻOWEJ, tzn wypełnili luke pomiedzy ościeżnica a murem (siporeks), bez żadnych wąsów czy dybli. Powiedzieli że tak sie to robi. Mam pytanie, czy to jest według Was ok?, czy zmienić metodę (na razie kazałem im się wstrzymać). Wielkie dzięki za pomoc (jutro musze podąć decyzję).
mam dwa pytania
1. drzwi zewnetrzne czy wewnetrzne
2. oscierznica drewniana czy plyta wiorowa pokryta laminatem lub fornirem
jesli wew. i osc. z plyty to jest o.k.
jesli zew i osc. jest z drewna to nieprawidlowo
pozdrawiam

damian75
12-11-2003, 19:08
wewnętrzne, z płyty. dzieki za pomoc

m.c.
12-11-2003, 19:24
wewnętrzne, z płyty. dzieki za pomoc
drobiazg - kto pyta nie bladzi ( podobno )