PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie wstawić kominek?



mackoj
23-02-2009, 21:42
Witam,

Jestesmy tuz przed rozpoczeciem budowy. Jeszcze mozemy przesunac komineki i zastanawiamy sie, czy tego nie zrobic.

Aktualnie kominek stoi blisko naroznika salonu - mniej wiecej tak:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/3lcT5vGlE2QTSmiEaUV6lw?authkey=5KlGEt2V-IM&feat=directlink

I zastanawiamy sie, czy nie przesunac go bardziej na srodek:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/F9yVxbqDSJXS80TFs5bbDw?authkey=5KlGEt2V-IM&feat=directlink

Co o tym sadzicie?

anetik
24-02-2009, 09:00
hm i jedno i drugie rozwiązanie jest ciekawe, ale w kwestii gustu to bardziej mi się podoba kominek w kącie, a nie między oknami...

U mnie w projekcie miałam podobnie kominek pomiędzy oknami, jak to murarz zobaczył to się zaczął śmiać... dało mi to do myślenia i przesunęłam cały komin na inną ścianę ( w między czasie było kupę przemyśleń, ale nie będę się rozpisywać)

A czy ten kominek jest również grilem na tarasie??

mackoj
24-02-2009, 09:09
Jesli kominek bedzie w rogu, to na pewno zrobimy tam grilla.

Jesli kominek bedzie w srodku, miedzy oknami, to nie wiem - nie wiem, czy za bardzo to wystawac na taras nie bedzie wtedy.

wojtek50
24-02-2009, 09:19
Ja osobiście zamieniłbym ustawienie kominka z telewizorem .

monikaa13
24-02-2009, 09:28
Mnie się podoba 2.

dorusia
24-02-2009, 09:35
Ja bardziej skłoniłabym się do kominka przy ścianie, a nie między oknami

akacja
24-02-2009, 09:37
Razem z kominkiem musisz przestawic komin. Da się? Rozumiem, że dom na razie jest w fazie projektowania.

magnolia
24-02-2009, 09:38
A ja głosuję na kominek w rogu. Wg. mnie wtedy lepiej się komponuje całe pomieszczenie.
Pozdrawiam Marta

mackoj
24-02-2009, 09:54
Razem z kominkiem musisz przestawic komin. Da się? Rozumiem, że dom na razie jest w fazie projektowania.

Tak, da sie przesunac.

Marfa
24-02-2009, 10:16
Witam,
Ja bym zdecydowanie zrobiła w rogu (nawet zastanowiłabym się nad narożnym kominkiem - takim ustawionym pod kątem)..

Tak sobie pomyślałam, że taki układ jest też dobry dla całego ustawienia salonu.
- światło z tego okna (które by było po prawej stronie kominka) najbliżej telewizora nie będzie przeszkadzało w oglądaniu (tzn. nie będzie w tv świeciło)
- taki układ mebli pozwala na zachowanie przejścia za kanapą - to będzie wygodne jak będzie się przez drzwi balkonowe wychodzić..

No i w ogóle przy ustawieniu kominka w rogu ten salon jakoś tak ładniej i składniej wygląda :)

Pozdrawiam
Marta