PDA

Zobacz pełną wersję : Co to znaczy: upr par. 9 i 29 ust 1 pkt 1 i 2 ?



YEYO
13-11-2003, 11:56
No właśnie czy ktoś może rozszyfrować mi te uprawnienia. Please

A@a
13-11-2003, 12:00
a mniej więcej czego to dotyczy ?

YEYO
13-11-2003, 12:04
Są to uprawnienia do projektowania w budownictwie tylko właściwie nie wiem czego. Ale to chyba wynika z tych cyferek i paragrafów, ale której ustawy?

Tomasz M.
13-11-2003, 12:41
Niezłą zagadka! Skoro powołują się na paragrafy (a nie na artykuły) to powinno chodzić o rozporządzenie. Jest takie rozporządzenie Ministra Gosp. Przestrzennej i Budownictwa z 1994 r. o samodzielnych funkcjach technicznych w budownictwie, ale numerki za cholerę się nie zgadzają (np. par. 29 w ogóle nie istnieje - przynajmniej w wersji występującej w aktualizowanej bazie LEX). Być może to co widzisz to jakiś stary papier, odwołujący się do nieaktualnych przepisów. Z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś ma ci podpisać np. zmiany w projekcie, musi mieć aktualne zaświadczenie z organizacji inżynierów i architektów, inaczej w starostwie nie przyjmą.

YEYO
13-11-2003, 12:54
Dzisiaj osobiście widziałem taką pieczątkę postawioną na projekcie instalacji np. elektrycznej ale i alarmowej i telefonicznej

OKuba
13-11-2003, 13:28
Najlepiej zapytaj goscia na co sie powoluje w tym zapisie.
Zapis powinien moim zdaniem odwolywac sie do prawa budowlanego w ktorym sa sprecyzowane tzw. samodzielne funkcje techniczne tzn czy to jest uprawniony do kierowania robotami bud czy do projektowania i w nieograniczonym lub ograniczonym zakresie.
Poza tym w mysl nowego prawa budowlanego zglaszajac kierownika do starostwa powiatowego powinienes zalczyc papier stwierdzajacy jego przynaleznosc do izby budownictwa - on ma obowiazek Ci go dostarczyc.
A jesli chcesz szybciej wiedziec czy gosc nalezy do izby to nic prostszego to wejdz na strone Polskiej Izby Inzynierow Budownictwa http://www.piib.org.pl/index.php?id=wyszukaj&SID=336557dff59da3a2f49e84bb5b13da94
wpisz dane i bedziesz wiedzial co jest grane.
No chyba ze facet jest architektem to
http://izbaarchitektow.pl/lin/lin.php i tam znajdz kierunek na izbe architektow w swoim regionie
pozdrawiam

Tomasz M.
13-11-2003, 13:37
Jeśli chodzi o uprawnienia wg. wspomnianego rozporządzenia (a mówi ono m.in. o uprawnieniach do projektowania instalacji elektrycznych), to aktualne wzory pieczęci powinny zawierać nazwę specjalności i określenie zakresu uprawnień, a nie jakieś enigmatyczne cyferki, ale komu by się chciało robić nową pieczątkę :-?