PDA

Zobacz pełną wersję : Wydatki podlegające odliczeniu (duża ulga budowlana)



avzi
13-11-2003, 12:59
Czy istnieje jakaś oficjalna lista wydatków, które można odliczyć w ramach dużej ulgi budowlanej. Szukałem w Internecie, ale niczego konkretnego nie znalazłem.

Kończę właśnie etap stanu surowego otwartego i mam na koncie juz kilkaset pozycji wydatków. W przypadku wielu z nich mam watpliwości czy można je odliczyć. Na temat niektórych pytałem juz US, ale albo nie wiedzieli, albo nie byli pewni, a poza tym i tak sugerowali, aby zwrócić sie z takim pytaniem na piśmie. Tylko jak niby mam zapytać o co najmniej kilkadziesiąt rodzajów budzących wątpliwości wydatków? Paranoja!

Może pomożecie, Towarzysze?!! :cry:

Wowka
13-11-2003, 13:10
Podaję link do ROZPORZĄDZENIA
MINISTRA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA

http://i.wp.pl/a/f/word/271/rozporzadzenie_ministra_gospodarki_przestrzennej_i _budow_z_21_grudnia_1996.doc

Znajdziesz tam wykaz prac ledz nie samych materiałów.
Należy kierować się logiką. Materiały odliczamy. Narzędzia nie.
Niemniej jeśli na jakimś elemencie zależy Tobie w szczególności a masz wątpliwości czy możesz to odliczyć, to rzeczywiście zadaj takie pytanie do US w formie pisemnej.

avzi
13-11-2003, 13:18
Dzięki, Wowka. Rozumiem, ze nie znajdę dokładniejszej listy, gdzie wydatki byłyby wyszczególnione np. na poziomie kodów PKWiU?

Wowka
13-11-2003, 13:27
Niestety, ale aż tak dokładnego wykazu nikt nie sporządził. Pozostaje tylko logika i...... zdolnośc przekonywania.
Np. mnie US zakwestionował wydatek kilkunastu złotych na pozycję o nazwie - "tarcze tnące". Pani z US stwierdziła, że jest to urządzenie. Na moje pytanie czy odliczeniu podlega papier ścierny, powiedziała, że tak - gdyż nie jest to urządzenie lecz materiał zużywający sie podczas prac.
Wtedy dopiero wyjaśniłem jej co to jest ta "tarcza tnąca" i że właściwie niczym nie różni sie od papieru ściernego.
Prawda jest taka, ze osoby kontrolujące b. często nie wiedzż do czego służy dany materiał. I nie ma się co temu właściwie dziwić.
Tym bardziej, że opis towaru na fakturach pozostawia wiele do życzenia.