PDA

Zobacz pełną wersję : Zmywarka w słupku



m&k
07-09-2008, 07:39
Zdecydowałam się na zabudowanie zmywarki wyżej, pod nią będzie szuflada 50 cm wysokości. Nie wiem natomiast jak rozwiązać problem otwierania drzwi zmywarki, jej front przy otwieraniu będzie haczył o front szuflady poniżej..
czy ktoś z was ma takie rozwiązanie u siebie, jak poradziliście sobie z tym problemem?? PILNE

bezele
07-09-2008, 10:19
Najmniej drastycznym sposobem jest postawienie zmywarki na dystansie pomiędzy(wieńcem) czołem szuflady a zmywarka

http://img95.imageshack.us/img95/4948/zmywarka1vo0.jpg (http://imageshack.us)

http://img261.imageshack.us/img261/5518/zmywarka2tt3.jpg (http://imageshack.us)

Tylko ten dystans nie może być na równo z gł,szafki szufladowej przynajmniej 5 cm płytszy a wysokosc dystansu nie mniej niz 1,4 cm ale ja bym zastosował gr formatki np.1.6 lub 1.8

Drugi sposób jest juz bardziej precyzyjny i pracochłonny trzeba byłoby przyciac czoło szuflady o gr. dystansu (1.6) a także wyfrezowac górny wieniec wraz z bokami szafki Najprosciej bedzie jak dasz ten dystans i bedzie po problemie.

Trociu
08-09-2008, 12:42
Możesz ewentualnie jeszcze cofnąć te kilka cm szufladę na dole, coby się zmywarka spokojnie otwierała.

m&k
08-09-2008, 14:18
tak właśnie myślałam, że konieczny będzie dystans, dzięki za odpowiedzi!

witu102
08-09-2008, 19:14
a jaka masz zmywarke (albo na jakiej wysokosci blat), ze udalo ci sie pod nia wcisnac jeszcze 50cm szuflady...ja mam blat standardowy 82cm (chyba) i mam przestrzen ok 5 cm ponizej..akurat na otwarcie...

m&k
09-09-2008, 04:02
blat mam na 91 cm, ale w tym miejscu jest wyżej - jakby półka
po lewej jest cargo, później zmywarka {60 cm szeroka, 86 cm wysoka - powiększona wersja} (zmiana w stosunku do wizualizacji - szuflada pod zmywarką ma 50 cm, a nad zmywarką nie ma już szuflady)




http://i22.photobucket.com/albums/b324/cirri/Domek/kuchnia1B.jpg

alabaster33
09-09-2008, 10:14
Mam zmywarkę na podwyższeniu i jestem b. zadowolona. Nie mam żadnego dystansu i nic nie zawadza. Przestrzeń pomiędzy frontem od zmywarki a frontem od szuflady pod zmywarką nie jest większa niż przy zabudowanym piekarniku na podwyższeniu. Wszystko wygląda bardzo ładnie i jest funkcjonalne. Szuflada pod zmywarką po otwarciu jest płytsza niż wynikałoby to z wielkości frontu szuflady bo zawiera jeszcze dół zmywarki. :)

m&k
09-09-2008, 10:34
właśnie chodzi o taki dystans jak przy podwyższeniu piekarnika :-)
u mnie fronty były spasowane idealnie i dlatego haczyły ..


Szuflada pod zmywarką po otwarciu jest płytsza niż wynikałoby to z wielkości frontu szuflady bo zawiera jeszcze dół zmywarki.

dokładnie tak samo mam :-)

gabba
28-10-2008, 11:29
Co myślicie o podniesieniu zmywarki i pralki (ładowanej od frontu) ?
-poniżej jakieś szuflady czy postumenty ok. 40cm wysokości

Czy komfort użytkowania rekompensuje kłopoty z montażem?
Może ktoś już użytkuje taką kombinację? Warto?

DorciaIQ
28-10-2008, 11:52
Ja bym wolała pralkę ładowaną od góry zamiast tego, ale to ja.
Co do zmywarki to były już takie dyskusje - mi się wydaje że to byłoby dziwne taką wielką klapę otwierać na wysokości iluśtam cm zamiast tuż nad podłoga, ale znowu - to ja :)

JoShi
28-10-2008, 12:03
Co myślicie o podniesieniu zmywarki i pralki (ładowanej od frontu) ?
-poniżej jakieś szuflady czy postumenty ok. 40cm wysokości

Czy komfort użytkowania rekompensuje kłopoty z montażem?
Może ktoś już użytkuje taką kombinację? Warto?

Wiele osób wypowiadało się już na forum pozytywnie o takim rozwiązaniu przynajmniej jeśli chodzi o zmywarkę. Moja na razie stoi na podłodze, ale z cała pewnością ją podniosę o ile tylko się da. Z różnych powodów. W pralni również przymierzam się do podniesienia pralki. Chcę mieć trochę wygodniej przy jej obsłudze, będę mogła schować np miskę pod nią a w dodatku jak mi się zatka filtr, a to się czasem zdarza, to nie będę potrzebowała kratki w podłodze, żeby w jakiś cywilizowany sposób opróżnić pralkę (w sytuacji gdy stoi ona na podłodze grozi to zbieraniem całej wody szmatą.). Z podobnych powodów podniosę zmywarkę.


Ja bym wolała pralkę ładowaną od góry zamiast tego
1. Nie tego dotyczy pytanie
2. Nie ma zmywarek ładowanych od góry

kaloosa
28-10-2008, 12:09
witam, ja mam pralke podniesiona -sprawdza sie znakomicie-nie trzba sie schylac, zeby wyciagnac pranie, pod nia trzymamy z reguly kosz z bielizna ( co do wygodny to jednak wydaje mi sie, ze jest to kwestia przyzwyczajenia)

PS
zwroc tylko uwage aby pralka nie byla za wysoko, tzn tak abys mogla wygodnie wsypywac proszek ( nasza pralka stoi dosc wysoko, my z mezem nie mamy problemow ale ktos kto ma 1,5 m musial by stawac na palcach, zeby trafic do odpowiedniej przegrodki :wink: )

DorciaIQ
28-10-2008, 13:23
Ja bym wolała pralkę ładowaną od góry zamiast tego
1. Nie tego dotyczy pytanie
2. Nie ma zmywarek ładowanych od góry
Słuchaj, ja wiem że Ty się lubisz czepiać :wink: a ja niestety nie umiem się powstrzymywać przed odbijaniem piłeczki :oops:
ad 1. Tego, bo pytanie było czy warto dla wygody - wg mnie nie warto, bo większa wygoda i jest z ładowanej od góry - takie jest MOJA opinia i już.
ad 2. A czy ja mówiłam o zmywarce w tym zdaniu?

DorciaIQ
05-12-2008, 10:07
No i rypła się sprawa pralki ładowanej od góry - nie ma ładowanych od góry suszarek :cry:
W związku z tym będę podnosić :)
JoShi, kaloosa możecie napisać jak to macie rozwiązane? Na czym stoi/będzie stała pralka? O podwieszeniu chyba nie może być mowy, bo za ciężkie?

smutna lidka
11-12-2008, 23:32
witam, ja mam pralke podniesiona -sprawdza sie znakomicie-nie trzba sie schylac, zeby wyciagnac pranie, pod nia trzymamy z reguly kosz z bielizna ( co do wygodny to jednak wydaje mi sie, ze jest to kwestia przyzwyczajenia)

PS
zwroc tylko uwage aby pralka nie byla za wysoko, tzn tak abys mogla wygodnie wsypywac proszek ( nasza pralka stoi dosc wysoko, my z mezem nie mamy problemow ale ktos kto ma 1,5 m musial by stawac na palcach, zeby trafic do odpowiedniej przegrodki :wink: )

super pomysł, ale skąd wziąć takie nóżki?

DorciaIQ
12-12-2008, 10:29
chyba przestały tu zaglądać :cry:

m&k
13-12-2008, 05:56
super pomysł, ale skąd wziąć takie nóżki?

:lol:
zmywarkę stawia się na innej szafce (tak jak popularnie robi się to z piekarnikiem)

mam u siebie takie rozwiązanie i bardzo polecam
natomiast pralkę mam ładowaną od góry - też bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie jak ma się skosy w suszarni..

popcarol
30-12-2008, 09:32
Witam Was,
ktos zabudowal sobie zmywarke wyzej, np tak:
http://www.miele-kuechen.com/core/cms/upload/Funktion/Spuelen/hoch_eingebauter_geschirrspueler/20000034131_23.jpg

Jakiej marki macie zmywarke? JAki model? Bo nie wszystkie sie da zabudowac?Bo musi byc bez cokolu, zeby drzwi sie dalo otworzyc, ewentualnie jak wykonczyc ten pas pod zmywarka, po pod nia chcialabym jeszcze szafke?

Podzielcie sie rozwiazaniami, dzieki!

Gogdi
30-12-2008, 15:32
A gdzie o tej Pani na zdjęciu jest zlew ciekawe? Czy ona wkłada do zmywarki naczynia prosto ze stołu? Nie wyrzuca resztek do kosza? Nie spłukuje grubszych kawałków? Nie kapie jej na piękną podłogę kiedy przenosi talerze do zmywarki? Mój projektant kuchni uparcie trzymał się wzorca: "Osoba praworęczna ma zmywarkę po prawej stronie zlewu"... pewnie dlatego tak mi sie od razu kojarzy:)
A poza tym to ustawianie zmywarki trochę wyżej uważam za całkiem rozsądne. O ile da się tak zrobić przyłącze wody - wyżej. Przynajmniej schylać sie nie trzeba.

anjas
30-12-2008, 17:54
jak w temacie czy spotkaliście zmywarkę zamontowaną wyżej niż standardowo?Skoro piekarniki umieszcza się na pewnej wysokości dla wygody aby nie trzeba było się schylać ,co sądzicie o takim umiejscowieniu zmywarki ,bo wydaje mi się że do zmywarki schylamy się częściej niż do piekarnika???

Cpt_Q
30-12-2008, 18:14
...Mój projektant kuchni uparcie trzymał się wzorca: "Osoba praworęczna ma zmywarkę po prawej stronie zlewu"......
Hmm - oboje z żona jesteśmy praworęczni, ale jakoś nam nie wadzi, że zmywarka jest po lewej. Ale oczywiście blisko zlewu - inaczej trudno sobie wyobrazić...

RudolfS
30-12-2008, 18:40
czestotliwosc jest pewnie wzgledna :) tylko ze piekarnik jest mnijeszy i lzejszy troche z pewnoscia. poza tym zmywarka podobnie do pralki wibruje troche w zwiazku z tym potrebue wiecej stabilnosci i nie wiem czy byloby ok gdyby wisiala

ave!
30-12-2008, 18:56
,co sądzicie o takim umiejscowieniu zmywarki ,bo wydaje mi się że do zmywarki schylamy się częściej niż do piekarnika???[/quote]

jeśli jesteś " koszykarskiego" wzrostu, to może i zdałoby to egzamin...
zmywarki otwierają się najczęściej uchylnie z góry ... górna półka wysuwana.... i wyjmowanie, czy wkładanie tam naczyń....prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie zmywarki na poziomie np. blatu kuchennego (wolę się schylać :wink: )

mnowak355
30-12-2008, 18:59
przedmówca ma rację. Jeżeli chciałbym podnieść zmywarkę podmurował bym pod nią jakiś postument np. z ytonga lub zrobił jakiś inny stabilny podest. Pozdrawiam

popcarol
30-12-2008, 19:05
A gdzie o tej Pani na zdjęciu jest zlew ciekawe?
hehe, nie pomyslalam o tym;) Ja planuje zmywarke wyzej, ale obok niej z pol metra blatu i zlew.
Tylko jaka zmywarke da sie tak zamontowac? Ciagle licze na to ze ktos tak juz ma! W Polsce!

Allanah
30-12-2008, 19:07
Ja montuję zmywarkę ok 45 cm nad podłogą, testować zacznę za ok 2 miesiące. Widziałam takie rozwiązanie na ekspozycji firmy produkującej meble kuchenne i jak dla mnie to super wygoda. Zmywarka oprócz górnego ma też dolny kosz i schylanie się do niego jest malo wygodne a robi się to znacznie częściej niż do piekarnika, przynajmniej w moim domu :wink:
Nie bardzo chce mi się wierzyć że zmywarka wibruje podobnie jak pralka, tam nie ma żadnego obracającego sie bębna.

ave!
30-12-2008, 21:21
Nie bardzo chce mi się wierzyć że zmywarka wibruje podobnie jak pralka, tam nie ma żadnego obracającego sie bębna.[/quote]

bo rzeczywiscie nie wibruje (przynajmniej u mnie nie ma funkcji odwirowywania :lol: ) a 45 cm - to jest tylko wygoda (wyobrażałam sobie tę zmywarkę na poziomie blatu - "normalnie" też jest na jakimś poziomie od podłogi tzn u mnie- w zabudowie - z 15 20 cm? - nie mierzyłam)
zmierzyłam: 16 cm :D
a i trzeba pomyśleć o doprowadzeniu na odpowiednią wysokość przyłączy

RudolfS
31-12-2008, 17:11
nie mowie ze wibruje podobnie do pralki, ale ze wibruje, bo podczas zmywania pracuja ruchome elemnty i z pewnoscia w jakims stopniu wytwarza to wibracje

majalu
24-02-2009, 21:41
orientuje się ktoś czy każdą zmywarkę do zabudowy mozna umieścic wyżej? Chcę zabudować tak, żeby sie nie garbić na jakiejś rozsądnej wysokości, ale zapewne niżej niz przeciętny wysoko umieszczony piekarnik

zuz@nka
25-02-2009, 00:28
nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej ( a zjmuje sie kuchniami juz ponad 10 lat) i nigdy w ten sposób nie montowaliśmy ale mozna sobie np postwaic wyżej taką;

http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=10083

JoShi
25-02-2009, 08:26
nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej
To kiepski masz wywiad. W wątku o zmywarkach parę osób deklarowało, że by chciało a o ile się nie mylę byli tez tacy co pisali, że już maja nieco podwyższoną. Osobiście uważam, że każda zmywarka do zabudowy może być zamontowana wyżej. Bo niby dlaczego nie?

zuz@nka
25-02-2009, 08:33
nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej
To kiepski masz wywiad. W wątku o zmywarkach parę osób deklarowało, że by chciało a o ile się nie mylę byli tez tacy co pisali, że już maja nieco podwyższoną. Osobiście uważam, że każda zmywarka do zabudowy może być zamontowana wyżej. Bo niby dlaczego nie?

Ja tego nie neguję ale zaznaczam iz osobiście żaden klient do tej pory nie sugerowała żeby mu w kuchni umieścić zmywarkę wyżej, a że człowiek uczy się od innych to muszę to spraktykować u siebie i "posyłać" metodę dalej, ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd

JoShi
25-02-2009, 09:32
...ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd

No bez przesady. Nawet pralki, które wszak z biegiem lat mogą zacząć "chodzić" montuje się na podwyższeniu dla wygody, a co dopiero zmywarki.

zuz@nka
25-02-2009, 09:34
...ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd

No bez przesady. Nawet pralki, które wszak z biegiem lat mogą zacząć "chodzić" montuje się na podwyższeniu dla wygody, a co dopiero zmywarki.

specem od warunków technicznych nie jestem - głosu nie zabieram :wink:

Wanderlei
25-02-2009, 10:31
Ja myślę, że fakt iż ktoś sobie już tak zmywarkę zamontował nie świadczy jednoznacznie że to dobry sposób. Zgadzam się z zuz@nką, lepiej sprawdzić dokładnie czy takie rozwiązanie jest ok. Tak działają odpowiedzialni profesjonaliści, a inni realizują każdy pomysł klienta, nawet jeśli wiedzą że ta zmywarka po roku pracy rozwali szafkę.
Pozdrawam

zuz@nka
25-02-2009, 10:37
Ja myślę, że fakt iż ktoś sobie już tak zmywarkę zamontował nie świadczy jednoznacznie że to dobry sposób. Zgadzam się z zuz@nką, lepiej sprawdzić dokładnie czy takie rozwiązanie jest ok. Tak działają odpowiedzialni profesjonaliści, a inni realizują każdy pomysł klienta, nawet jeśli wiedzą że ta zmywarka po roku pracy rozwali szafkę.
Pozdrawam

DZIĘKI !!!

Trzeba szanować pieniądze klientów i naszą pracę i koszty związane z późniejszą reklamacja i pretensjami, bo to nas wykonawców spoczywa obowiązek sprawdzenia prawidłowości zamawianej/wykonanej usługi.

majalu
25-02-2009, 11:22
Dlatego pytam własnie:)

Wydaje mi się, że jedynym problemem byłaby waga ustrojstwa, ale z drugiej strony przecież piekarniki są też cięzkie, a potrafią byc bardzo wysoko montowane. A w zmywarkach nie ma takiego telepania jak w pralkach, więc problem niestabilności chyba nie istnieje.

A może sie mylę.

Co do częstotliwości - rzecz rzadka, a jakże, ale spotkałam się z planami takich rozwiązań na forum gazety i znalazłam jedno zdjęcie - wygląda genialnie. ine mam niestety do niego linka:/

JoShi
25-02-2009, 11:31
Wydaje mi się, że jedynym problemem byłaby waga ustrojstwa, ale z drugiej strony przecież piekarniki są też cięzkie, a potrafią byc bardzo wysoko montowane. A w zmywarkach nie ma takiego telepania jak w pralkach, więc problem niestabilności chyba nie istnieje.

A może sie mylę.

Ja tam w życiu lubię się po prostu kierować rozsądkiem i własną wygodą. Dlatego będę montować zmywarkę do zabudowy (podobnie jak pralkę) na podwyższeniu. Już moja w tym głowa, żeby opierała się na czymś co się nie zarwie :) I zrobię to na własną odpowiedzialność :)

monikaa13
25-02-2009, 11:39
Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/2caI13ausr4u8ja9FX.jpg

majalu
25-02-2009, 13:27
o, właśnie to zdjęcie!

mam do wyboru albo piekarnik albo zmywarkę wyżej, ze względu na układ kuchni, wygrała zmywarka - częstotliwość jakby większa

ile razy widze to zdjęcie tyle razy doświadczam dzikiej ekscytacji:) Jak tak nie będę miała, to będę ciężko zawiedziona. Musi się dac zrobić

monikaa13
25-02-2009, 15:03
Ja też chciałabym tak ale nie mam miejsca :( Co do zrobienia to chyba musi się dać. Teraz wszystko można :D

zuz@nka
25-02-2009, 17:09
Rozwiązanie bardzo ładne lecz czy oby praktyczne????
Wszak zazwyczaj pozostają różne nieskonsumowane resztki w kubkach, szklankach, na talerzach które zgarniamy i opłukujemy w zlewozmywakach a następnie chowamy do zmywarki i droga od zlewu do zmywarki może spowodować spłynięcie np. wody na podłogę z przenoszonych naczyń, chyba że te oba ważne w wyposażeniu kuchni sprzęty znajdą się w pobliżu.....

majalu
25-02-2009, 19:49
To zdjęcie ma zobrazowac WYSOKOŚĆ zmywarki, nie jej odległość od zlewu, bo to jest - zgodze się - do niczego, bo wygląda jakby zlew był in a galaxy far, far away:P

Normalnie zmywarkę daje się w pobliżu zlewu, prawda?
WIęc nie ma różnicy w kwestii chalapania czy ta zmywarka będzie nisko czy podniesiona - bo będzie w takiej samej odległości od zlewu w każdym przypadku. Różnica jest dla kręgosłupa - jak często się korzytsa ze zmywarki - minimum raz dziennie, więc kilka zgarbień dziennie mniej.

zuz@nka
25-02-2009, 20:28
To zdjęcie ma zobrazowac WYSOKOŚĆ zmywarki, nie jej odległość od zlewu, bo to jest - zgodze się - do niczego, bo wygląda jakby zlew był in a galaxy far, far away:P

Normalnie zmywarkę daje się w pobliżu zlewu, prawda?
WIęc nie ma różnicy w kwestii chalapania czy ta zmywarka będzie nisko czy podniesiona - bo będzie w takiej samej odległości od zlewu w każdym przypadku. Różnica jest dla kręgosłupa - jak często się korzytsa ze zmywarki - minimum raz dziennie, więc kilka zgarbień dziennie mniej.

Jasne że tak, lecz nie wszyscy myślą o względach praktyczno-użytkowych tylko efektownych jak na tym zdjęciu.
Co do wygody i zdrowia to oczywiście zgadzam sie że powinna być wyżej, spraktykowałam to na podstawie korzystania z pralki Ariston która ma wysokość ponad 100 i naprawdę jest wygodniej wyciagać pranie z takiej wysokości więc NAPEWNO było by to równie komfortowe w przypadku zmywarki.
Sposób matowania jej na tej wysokości ( zdjęcie o którym mowa wczesniej) nie tak popularny ponieważ w 90% zmywarka jest w pobliżu zlewu który najczęściej montowany jest tak że nie umożliwa sąsiedztwa zmywarki na innej wysokości.

http://image.ceneo.pl/data/products/233533/product.jpg

kaura
25-02-2009, 20:28
Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/2caI13ausr4u8ja9FX.jpg

Nie widzę zlewu w pobliżu...
myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr :-?

zuz@nka
25-02-2009, 20:36
Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/2caI13ausr4u8ja9FX.jpg

Nie widzę zlewu w pobliżu...
myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr :-?

Słusznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

No właśnie o tym pisałam we wczesniejszych postach - jak miło że ktoś też tak to widzi.... :D

tula
25-02-2009, 20:51
zuz@nka, a spotkałaś się z płytą gazową montowaną na niższej szafce ?
Ja takie rozwiązania pamiętam ze starszych katalogów, ale nie miałam okazji
projektować.
Może Ty ?
Zajrzyj, moje pytanie na tej samej stronie.

monikaa13
25-02-2009, 20:55
Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/2caI13ausr4u8ja9FX.jpg

Nie widzę zlewu w pobliżu...
myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr :-?

Słusznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

No właśnie o tym pisałam we wczesniejszych postach - jak miło że ktoś też tak to widzi.... :D

hihi ale to jest zdjęcie katalogowe, tak żeby było ładnie. Nikt nie twierdzi, że zlew ma być daleko, czy ma być jasna podłoga w kuchni :) Choć ja akurat jasną na pewno będę mieć.
Jak ktoś wyżej napisał zdjęcie ma pokazywać, że da się zamnotować zmywarkę wyżej i już. Nic więcej!

zuz@nka
25-02-2009, 20:58
zuz@nka, a spotkałaś się z płytą gazową montowaną na niższej szafce ?
Ja takie rozwiązania pamiętam ze starszych katalogów, ale nie miałam okazji
projektować.
Może Ty ?
Zajrzyj, moje pytanie na tej samej stronie.

Projektowałam i wyżej i niżej ale różnice w wysokości między blatem roboczym a blatem gdzie wpuszczona była płyta (lecz nie gazowa a ceramiczna) była ok 10-15 cm.

Sama osobiście miałam kilka lat temu podniesioną część blatu z płytą ale nie uznaję tego za super pomysł - musiałam się sama przekonać,
Za to lubię w kuchniach klasycznych/angielskich jak blat z kuchnią jest wysunięty do przodu.

majalu
25-02-2009, 21:01
Monika, ament, ament, włąśnie o to chodzi, że można bo reszta rozwiązań, łącznie z wysokim połyskiem dla mnie akurat skrajnie niepraktyczna. Chociaż ta dzika czerwień energetyzująca.

Ewdentnie zdjęcie nie-z-realu bo babka chuda, a wiadomo ze w czerwonych wnętrzach jeść się chce. Jakby było prawdziwe babka ważyłaby z 100 kilo:)

zuz@nka
25-02-2009, 21:02
Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/2caI13ausr4u8ja9FX.jpg

Nie widzę zlewu w pobliżu...
myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr :-?

Słusznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

No właśnie o tym pisałam we wczesniejszych postach - jak miło że ktoś też tak to widzi.... :D

hihi ale to jest zdjęcie katalogowe, tak żeby było ładnie. Nikt nie twierdzi, że zlew ma być daleko, czy ma być jasna podłoga w kuchni :) Choć ja akurat jasną na pewno będę mieć.
Jak ktoś wyżej napisał zdjęcie ma pokazywać, że da się zamnotować zmywarkę wyżej i już. Nic więcej!

Jasne - zdjęcia pokazują, ludzie oglądają potem chcą żeby tak było jak na zdjęciu a w efekcie końcowym (użytkując) klną że im się nie odradziło - ale podobno klient nasz pan....
Efekt nie zawsze równa się efektywność/praktyczność

krzysztofh
25-02-2009, 21:04
Do takiego zamontowania zmywarki potrzebna jest odpowiednia zmywarka. Typowa stojąca (przeznaczona do postawienia na podłodze nie bardzo się nadaje.
Typowa szerokość zmywarki to 60cm czyli wstawia się ją w miejsce szafki 60-tki, nie tak jak piekarnik, który wchodzi do takiej szafki do środka czyli jest węższy co najmniej o grubość dwóch ścianek. Druga sprawa to, że zmywarki nie mają na dole zasłonki bo tą rolę pełni cokół szafek.

tula
25-02-2009, 21:06
Zuz@nka, dzięki, moja wątpliwość dotyczy właśnie tego, że to płyta gazowa.

zuz@nka
25-02-2009, 21:12
Do takiego zamontowania zmywarki potrzebna jest odpowiednia zmywarka. Typowa stojąca (przeznaczona do postawienia na podłodze nie bardzo się nadaje.
Typowa szerokość zmywarki to 60cm czyli wstawia się ją w miejsce szafki 60-tki, nie tak jak piekarnik, który wchodzi do takiej szafki do środka czyli jest węższy co najmniej o grubość dwóch ścianek. Druga sprawa to, że zmywarki nie mają na dole zasłonki bo tą rolę pełni cokół szafek.

A pisałam że trzeba to sprawdzić od strony czysto technicznej - masz całkowitą rację, a ja muszę to zweryfikować na stronach producentów sprzętu do zabudowy - co oni na to....

majalu
25-02-2009, 21:40
Monika, ament, ament, włąśnie o to chodzi, że można bo reszta rozwiązań, łącznie z wysokim połyskiem dla mnie akurat skrajnie niepraktyczna. Chociaż ta dzika czerwień energetyzująca.

Ewdentnie zdjęcie nie-z-realu bo babka chuda, a wiadomo ze w czerwonych wnętrzach jeść się chce. Jakby było prawdziwe babka ważyłaby z 100 kilo:)

majalu
25-02-2009, 21:45
Czyli jaka to powinna być zmywarka?

- węższa niż 60cm? nie da rady szerszej szafki zrobić o 5cm, na przykłąd? Jak to się przekłada na fronty itd?

- jak powinien wyglądać dół zmywarki? - jest ktoś w stanie podac przykład zmywary pasującej?

- kto bardziej będzie wiedział czy tak się da i jaką zmywarkę wybrać - majster od mebli czy facet w sklepie agd? Bo już nie wiem komu truć:)

zuz@nka
25-02-2009, 21:56
Czyli jaka to powinna być zmywarka?

- węższa niż 60cm? nie da rady szerszej szafki zrobić o 5cm, na przykłąd? Jak to się przekłada na fronty itd?

- jak powinien wyglądać dół zmywarki? - jest ktoś w stanie podac przykład zmywary pasującej?

- kto bardziej będzie wiedział czy tak się da i jaką zmywarkę wybrać - majster od mebli czy facet w sklepie agd? Bo już nie wiem komu truć:)

fronty do zmywarki jeśli meble są zamawiane do indywidualnego projektu zrobić można o różnych gabarytach jak i korpus, lecz nie wiem od strony specyfikacji produktu czy można daną zmywarkę umieścić wyżej, tego się dowiem i opszę.

majalu
25-02-2009, 22:07
Zuzanko, jeśli dasz radę - będę ogromnie wdzięczna.

Ja też staram się robić "prasówkę" na ten temat, ale mam w tym momencie li i jedynie sieć do dyspozycji. Grzebałam na stronach producentów i nijak nie umiałam znaleźć informacji.

zuz@nka
25-02-2009, 22:15
Zuzanko, jeśli dasz radę - będę ogromnie wdzięczna.

Ja też staram się robić "prasówkę" na ten temat, ale mam w tym momencie li i jedynie sieć do dyspozycji. Grzebałam na stronach producentów i nijak nie umiałam znaleźć informacji.

Jutro z rańca ścignę handlowców - ale z tak przyzwoitego rańca.

Zafrapował mnie ten temat bo chyba też bym chciała w kolejnej mojej kuchni zrobić wyżej zmywarkę - ale trzeba sprawdzić czy oby to w 100% dobry pomysł....

zuz@nka
25-02-2009, 22:26
Po obejrzeniu wnikliwym mojej zmywarki w domu stwierdzam że istnieje mozliwość fizycznego zamątowania zmywarek do zabudowy ogólnie dostępnych.
Jutro muszę te info potwierdzic u producentów sprzętu AGD.

majalu
25-02-2009, 22:28
Zuzanka, bakcylaś złapała:)

Fajnie, czekam na info:)

tula
25-02-2009, 22:31
Tak sobie myślę ( bo też nie przerabiałam ), że generalnie problemem w zainstalowaniu wyżej zmywarki może być doprowadzenie i odprowadzenie wody, o doprowadzeniu prądu nie wspomnę. Najczęściej jest tak, że projektanta wnętrz zaprasza się po fakcie instalacji, zaprojektowanej przez architekta, w chwili, gdy inwestor gubi się od nadmiaru możliwości.
A projektant stara się dostosować do zaistniałych warunków, no chyba, że się nie da :D
Ale ponieważ nikt nie lubi komplikować i tak skomplikowanego ( piszę o całości zagadnienia, jakim jest dom ), na dodatek bliskość zlewu jest jednak ważna ( choćby ze względu na młynek do odpadków ), proponuje się rozwiązania sprawdzone, wychodząc z założenia, że trochę skłonów nie zaszkodzi naszej sylwetce i zdrowiu :)
pozdr.

zuz@nka
25-02-2009, 22:32
Zuzanka, bakcylaś złapała:)

Fajnie, czekam na info:)

oj złapałam - właśnie małż wróciła i razem się przymierzyliśmy do tej zmywarki - on jest bardziej techniczny niż ja - w końcu to on to montuje...

zuz@nka
25-02-2009, 22:36
Tak sobie myślę ( bo też nie przerabiałam ), że generalnie problemem w zainstalowaniu wyżej zmywarki może być doprowadzenie i odprowadzenie wody, o doprowadzeniu prądu nie wspomnę. Najczęściej jest tak, że projektanta wnętrz zaprasza się po fakcie instalacji, zaprojektowanej przez architekta, w chwili, gdy inwestor gubi się od nadmiaru możliwości.
A projektant stara się dostosować do zaistniałych warunków, no chyba, że się nie da :D
Ale ponieważ nikt nie lubi komplikować i tak skomplikowanego ( piszę o całości zagadnienia, jakim jest dom ), na dodatek bliskość zlewu jest jednak ważna ( choćby ze względu na młynek do odpadków ), proponuje się rozwiązania sprawdzone, wychodząc z założenia, że trochę skłonów nie zaszkodzi naszej sylwetce i zdrowiu :)
pozdr.

Przy tego typu rozwiązaniu trzeb przed wykonaniem instalacji wod. podjąć decyzję i wykonać projekt kuchni, prąd to mniejszy problem.
Zdecydowanie bliskość zlewu ma ogromne znaczenie !!!!!
Ale jeżeli gabaryty i ustawność i preferencje domowników pozwalają na zmywarkę w wyzszej parti szafek to czemu nie.

majalu
25-02-2009, 22:52
U nas już wszystko zrobione pod zmywarkę wyżej na etapie elektryki i hydrauliki. Projektanta wnętrz nie będzie.

Gorzej ja w słupku się nie da, to wtedy będziemy piszczeć.

monah
26-02-2009, 00:45
o, właśnie to zdjęcie!

ile razy widze to zdjęcie tyle razy doświadczam dzikiej ekscytacji:)


:o :o :o
rozwaliło mnie to stwierdzenie!
:lol: :lol: :lol:

Nefer
26-02-2009, 00:48
Moi znajomi mają wyżej w słupku. Wygodne. Choć jestem od nich niższa i dla mnie za wysoko :oops:

JoShi
26-02-2009, 08:58
Rozwiązanie bardzo ładne lecz czy oby praktyczne????
Wszak zazwyczaj pozostają różne nieskonsumowane resztki w kubkach, szklankach, na talerzach które zgarniamy i opłukujemy w zlewozmywakach a następnie chowamy do zmywarki i droga od zlewu do zmywarki może spowodować spłynięcie np. wody na podłogę z przenoszonych naczyń, chyba że te oba ważne w wyposażeniu kuchni sprzęty znajdą się w pobliżu.....
Akurat ten konkretny słupek jest bez sensu bo faktycznie odizolowany nawet od blatu roboczego. Natomiast samo podniesienie zmywarki choćby o 30 cm jest niewątpliwie wygodne.


Moi znajomi mają wyżej w słupku. Wygodne. Choć jestem od nich niższa i dla mnie za wysoko :oops:
No to trzeba te wysokość dobrze dobrać, szczególnie jak się myśli o tym, żeby wdrożyć dzieci do korzystania z tego sprzętu.

zuz@nka
26-02-2009, 16:02
Nie odpowiem dziś niestety o technicznych uwarunkowaniach zmywarek, ponieważ cały dzień byłam w terenie ale jutro opiszę to co się dowiem i mam nadzieję uspokoi zainteresowanych bezawaryjnym wmątowaniem zmywarki ponad poziomem podłogi.

zuz@nka
26-02-2009, 16:11
Zgadzam się - zdjęcie miało za zadanie ukazać możliwości sprzętu i jego nietradycyjne wykorzystanie, ale czasami ludzie pokazują zdjęcie z zaznaczeniem że tak właśnie chcą (brak wyobraźni którą muszą wesprzeć gotowcem).
Co do wmontowania ( sprzet do zabudowy) to oczywiście jak w każdym projekcie indywidualnym inewstor sam określa nam swoje preferencje biorąc właśnie pod uwagę swój wzrost, przyzwyczajenia itp.
Zmywarka zamontowana wyżej może mieć pod sobą szyfladę np. ok 30- max 50 cm i już będzie wygodniej z niej korzystać ( wysokość należy uzależnić od swego wzrostu).

majalu
26-02-2009, 18:45
Wypatrywałam Twojego postu jak kania dżdżu:) I cierpliwie czekam na info techniczne:)

zuz@nka
26-02-2009, 19:03
Wypatrywałam Twojego postu jak kania dżdżu:) I cierpliwie czekam na info techniczne:)

Przepraszam że nie dziś, ale nie miałam nawet małej chwilki żeby zagłębić się w dyskusję z przedstawicielami AGD. Jeden z handlowców obiecał mi drogą @ dostarczyć info ale po chwilę obecną nie ptrzymałam e-maila.

zuz@nka
26-02-2009, 19:18
Opinia i produkt firmy Electrolux:

Zmywarka FAVORIT 40012 i-M z linii performance o szerokości 60 cm, poziom hałasu: 48 dB, 12 kompletów naczyń, 5 programów zmywania, 3 zakresy temperatur, program szybki 30 min., opcja Multitabs, suszenie rekondensacyjne, Sensorlogic, start z opóźnieniem do 9 h., klasy energetyczna, zmywania i suszenia AAA, możliwość zabudowy w słupku, powłoka Antyfingerprint. Sugerowana cena detaliczna: 3099 PLN

zuz@nka
26-02-2009, 19:40
Przed zakup należy zwrócić się do sprzedawcy
z informacją że szukamy zmywarki do podwyższonej zabudowy (np. Siemens SE 54M576EU)
- urządzenia tego typu można zabudować w słupku pionowym (tak jak np. piekarnik);
najczęściej są to zmywarki szufladowe, gdzie zamiast dwu koszy, w jednej komorze znajdują się 2 oddzielne szuflady.

zuz@nka
26-02-2009, 19:48
http://zmywarki.com.pl/images/zmywarki_03.jpg

majalu
26-02-2009, 19:49
Zuzanko droga, absolutnie nie miałam zamiaru Cię nijak poganiać. Dzięki ogromne za informacje.

Swoją drogą ta zmywarka to chiba ze złota... 3099, brrr ale cóż, dla kręgosłupa warto:)

majalu
26-02-2009, 19:55
Prasówka - przypomniałam sobie o instytucji pt. google, szybko jak widać:)
Ale informacje głównie się powtarzają:

•zmywarki do podwyższonej zabudowy (np. Siemens SE 54M576EU) - urządzenia tego typu można zabudować w słupku pionowym (tak jak np. piekarnik); najczęściej są to zmywarki szufladowe, gdzie zamiast dwu koszy, w jednej komorze znajdują się 2 oddzielne szuflady.

zuz@nka
26-02-2009, 19:57
Zuzanko droga, absolutnie nie miałam zamiaru Cię nijak poganiać. Dzięki ogromne za informacje.

Swoją drogą ta zmywarka to chiba ze złota... 3099, brrr ale cóż, dla kręgosłupa warto:)

Ofert jest bardzo dużo -
a przedział cenowy od 1600 do 4600 (np SMEG STO 905)
znajdziesz coś dla siebie i niekoniecznie SMEGA ( ale przyznam że mają rewelacyjny sprzęt ale za cholernie dużą kasę - za dużą !!!!) a można kupić równie dobry ale może nie tak diesignerski, ale to sprzęt do zabudowy więc.... co tu pokazywać....

zuz@nka
26-02-2009, 20:01
Dla osób które kochają szerokości nie wysokości firma SMEG proponuje:

http://www.dombianco.com.pl/preview_one2.php?id=1162&f0=2&f1=10

BAJER !!!!!!!! jakich mało !!!!!!!!

90 cm
http://www.dombianco.com.pl/img_sme_10/sto905_min.jpg

60 cm
http://www.dombianco.com.pl/img_sme_10/stc75_min.jpg

Wanderlei
03-03-2009, 12:13
Dla osób które kochają szerokości nie wysokości firma SMEG proponuje:

http://www.dombianco.com.pl/preview_one2.php?id=1162&f0=2&f1=10

BAJER !!!!!!!! jakich mało !!!!!!!!

90 cm
http://www.dombianco.com.pl/img_sme_10/sto905_min.jpg

60 cm
http://www.dombianco.com.pl/img_sme_10/stc75_min.jpg

No ta 90 cm, podoba mi się najbardziej ze względów praktycznych. Łatwo się do niej zmieszczą wszystkie brudne naczynia. Z drugiej strony jednak, trzeba będzie mieć "słupek" w którym wszystkie szafki będą miały 90 cm - to się sprawdzi chyba tylko w jakiejś dużej kuchni.

zuz@nka
03-03-2009, 14:59
zmywarki które są przystosowane do montażu w słupku nadają się do zamontowania również na poziomie podłogi, lecz nie każda zmywarka wolnostojaca może być umieszczone w słupku.

wyżej pokazany Smeg jest tą dowolnością, czyli albo w ciągu szafek lub w szerokim słupku.
Ona jest bardziej przystosowana swoim image do nowoczesnych kuchni które w dolonej części swej zabudowy posidają duże szuflady.

Allanah
13-05-2009, 01:14
podciągam temat

Po miesiącu użytkowania polecam to rozwiązanie. Moja zmywarka jest podniesiona o ok 30cm, stoi w szafce, pod zmywarką jest szuflada. Odległość do zlewozmywaka ok 60cm. Nic sie nie chlapie przy wkładaniu naczyń, nawet jeśli trzeba je opłukać, nic nie wibruje. Dla mnie to rozwiązanie bez wad, mozna przyczepić się jedynie do tego, że czerwone światełko sygnalizujące pracę zmywarki nie pada na podłogę tylko do szuflady pod zmywarką więc widać je albo w zupełnie ciemnej kuchni albo po uchyleniu szuflady.
Czytając instrukcję od zmywarki znalazłam informację, ze producent też przewidywał mozliwość zamontowania jej wyżej w zabudowie.

Marzenka11
13-05-2009, 08:31
Allanah masz może zdjęcia z tym rozwiązaniem. Też bym tak chciała, ale nie wiem czy naszą zmywarkę tak można podwyższać ( ja już mam kupioną). Możesz napisać jaki masz model.

Allanah
13-05-2009, 08:40
Mam siemensa SN64M001EU.
Trzeba zwrócić uwage na jedną rzecz. Producent podaje na jakiej minimalnej wysokości musi znajdować sie podejście do kanalizacji. U mnie to bylo chyba ok 30cm. W przypadku montażu w zabudowie trzeba dodać wysokośc na jaką podniesiona jest zmywarka, czyli mamy 30+30cm.

Zdjęcia mogę przysłać Ci mailem.

majalu
15-06-2009, 20:25
Odgrzewam temat:)

Na razie kuchnia jeszcze nieużywana, ale zamontowane już jest:)

http://images48.fotosik.pl/145/116dd4e55ac4ba7bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

AMFI
15-06-2009, 20:51
super! teraz jestem ciekawa opinii pierwszych odważnych o użytkowaniu! sama bym tak chciała, ale u mnie w kuchni tylko szafki dolne :-?

zuz@nka
15-06-2009, 20:53
Odgrzewam temat:)

Na razie kuchnia jeszcze nieużywana, ale zamontowane już jest:)

http://images48.fotosik.pl/145/116dd4e55ac4ba7bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

to jeszcze poprosimy zdjęcie zamknietej i oczywiście relację z użytkownia :D

Aszka
15-06-2009, 21:03
Myślę,że to bardzo dobry patent.Wiele lat temu o czymś takim myślałam,ale zabrakło chyba samozaparcia i wtedy jeszcze "majstrów"do przekonania o słuszności takiego ustawienia. W moim przypadku obecnie chętnie zamieniłabym ją z piekarnikiem, który używam rzadko, a zmywarkę codziennie . Schylania nikt nie lubi.Dowodem na to jest fakt,że wszyscy domownicy najchętniej "pakują" wszystko do zlewozmywaka-a mnie przychodzi niestety "przepakowanie" do zmywarki.A przy tym oczywiście do niepotrzebnej draki z tego tytułu...
ale przy remoncie może uda się to zmienić.Tym bardziej zazdroszczę,że niektórzy już tak mają!
pozdrawiam i ...życzę przyjemnego lania wody na wysokościach :wink:

majalu
15-06-2009, 22:30
Zdjęcie bedzie marnej jakości, bo z komórki, zaraz pierwsze po prawej to są drzwiczki od zmywarki, panel schowany, zmywarka to jest któryś bosch, ale nie pamietam numerka

http://images49.fotosik.pl/145/589e59454c70530fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

zuz@nka
16-06-2009, 06:22
Zdjecie pokazuje że zmywarka - jak dla mnie - nie jest blisko zlewu co w moim przypadku gryzło by się z praktycznym użytkowaniem zmywarki, bo gdzie odrzucać resztki z talerzy, szklanek itp...

majalu
16-06-2009, 09:20
Zdecydiowanie trafna uwaga:)

Na razie jest baaaaaaaaaaaaaaaardzo daleko zlewu, bo kuchnia niewykończona stoi w Wielkopolsce, a zlew właśnie idzie z Karakowa:)

W planie ma być umiejscowiony tak, żebym miała najdalej krok, dwa od zlewu do zmywarki. Więc będzie rozsądnie:)

zuz@nka
16-06-2009, 09:51
Zdecydiowanie trafna uwaga:)

Na razie jest baaaaaaaaaaaaaaaardzo daleko zlewu, bo kuchnia niewykończona stoi w Wielkopolsce, a zlew właśnie idzie z Karakowa:)

W planie ma być umiejscowiony tak, żebym miała najdalej krok, dwa od zlewu do zmywarki. Więc będzie rozsądnie:)

trochę mnie to uspokoiło :wink:

oby było PRAKTYCZNIE :wink: :wink: :D :D

tridmax
16-06-2009, 12:21
użytkowałam (i użytkuję nadal) zmywarkę, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu , czyli szafka ze zmywarką obok szafki ze zlewem i myśle, że to najpraktyczniejsze rozwiązanie. Talerze z resztkami sosu, ociekające itp. mają wedrować przez 0,5m lub dłuższy odcinek blatu ze zlewu do zmywary? :o Rozwiązania są różne, tylko więcej zabawy przy tych niepraktycznych ;)

zuz@nka
16-06-2009, 12:23
użytkowałam (i użytkuję nadal) zmywarkę, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu , czyli szafka ze zmywarką obok szafki ze zlewem i myśle, że to najpraktyczniejsze rozwiązanie. Talerze z resztkami sosu, ociekające itp. mają wedrować przez 0,5m lub dłuższy odcinek blatu ze zlewu do zmywary? :o Rozwiązania są różne, tylko więcej zabawy przy tych niepraktycznych ;)

np. kilka razy dziennie jazda na mopie :roll: :roll:

Basia_KRK
01-10-2009, 20:12
Podnoszę wątek.

Też myślę nad takim rozwiązaniem. Mam nadzieję, że uda mi się tak ustawić meble kuchenne, aby było to możliwe.

Czy ktoś jeszcze ma u siebie taki układ?

Eloa
01-10-2009, 20:40
A ja chciałam podziękować za uświadomienie i dzięki temu uchronienie mnie przed błędem latania 2m od zlewu do zmywarki. Bezmyślność przy projektowaniu już poprawiona :wink:

LYRECO7
02-10-2009, 08:56
Nawet nie wiecie co się stało w mojej głowie jak zobaczyłam tak zamontowaną zmywarkę - od razu myśl - cholera jasna - trzeba całą kuchnię przeprojektować! A już miałam misternie opracowane jaka szafka w którym miejscu... czuję się rozrzucona jak dropsy po stole... I co ja teraz pocznę? Nie mam chyba miejsca na to, sama już nie wiem! Pomocy!!!

79mirka
11-11-2009, 03:04
Witam serdecznie!
Jestem szczęśliwą posiadaczką i użytkowniczką zmywarki w słupku. Swój pomysł wcieliłam w życie jakieś 2,5 roku temu urządzając kuchnie i BARDZO sobie go chwalę. Kupowałam normalną zmywarkę Boscha. Z braku innych możliwości nie stoi ona w pobliżu zlewu, ale w codziennym uzytkowaniu nie stanowi to dużego problemu. Najpierw oczyszczam talerze na blacie roboczym przy zlewozmywaku a potem pakuję.
Jedyny, u mnie niestety dość widoczny mankament,front szafki nad zmywarką (a dokładnie mówiąc jego brzeg) z powodu częstego kontaktu z parą wydobywającą się z urządzenia niszczy się. Nie rzuca się to może mocno w oczy ale taki jest fakt. Meble mam z płyty MDF. Pewnie są jakieś sposoby, żeby temu zaradzić. Wykonać meble z innego maeriału, albo zasłonić ten brzeg taką "opaską" ze stali, która pasowałaby do frontu zmywarki.
Ale podsumowując-po 2,5 latach użytkowania sądzę, że jest to SUPER POMYSŁ!

Basia_KRK
12-11-2009, 18:01
mirka, fajnie, że jesteś zadowolona :D

ANSE72
05-11-2010, 14:53
poczytajcie o zmywarkach modułowych

wingerman
29-05-2012, 13:52
Ponieważ właśnie stoję przed wyborem zmywarki a od dawna wiem, że chcę mieć ją około 50-55cm nad podłogą, postanowiłem odkopać tego dinozaura.
Na rynku niewiele jest zmywarek które mają dolną blendę wysuniętą do przodu, dzięki czemu znajduje się ona w tej samej linii co front. Drzwi zmywarki podczas otwierania łamią się nad tą blendą i nie trzeba kombinować z większym prześwitem pod zmywarką.
Chętnie zobaczę jakie zmywarki macie zamontowane na wysokości w słupkach i jak sobie poradziliście z tym nieszczęsnym podcięcie przy założeniu, że posiadacie wstawioną zwykłą zmywarkę.

Mile widziane zdjęcia jak i również opis samych pomysłów.

mastahh5
08-09-2013, 20:56
Witam,
czy ktoś w ostatnim czasie zdecydował się na takie rozwiązanie?
Dzięki.

Bayzone_pl
09-09-2013, 07:24
Nie wiem czy ktoś się decydował ale jeśli to ma być zmywarka normalnej wielkości to bodajże Electrolux ma kilka modeli gdzie drzwi łamią się inaczej niż zwykle. Chyba że mniejsza pojemnościowo zmywarka kompaktowa.. wtedy BSH.

Semafori
04-09-2014, 16:16
Niestety tylko podniesienie zmywarki i wstawienie pomiędzy kawałka takiej samej płyty. Najprościej by było zrobić to tak jak się należy zmywarka na ziemi a szuflada na zmywarce.