PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usuwać tynk mineralny?



danserniebanalny
25-02-2009, 14:12
Wewnątrz nowo kupionego mieszkania mam lamperie z tynku mineralnego - ciemny piaseczek. Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej taki tynk zedrzeć ze ściany. Czy może używać jakichś środków? Czy zdać się po prostu na stary dobry przecinak lub sztywną szpachelke?

Elmeros
25-02-2009, 14:19
Wewnątrz nowo kupionego mieszkania mam lamperie z tynku mineralnego - ciemny piaseczek. Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej taki tynk zedrzeć ze ściany. Czy może używać jakichś środków? Czy zdać się po prostu na stary dobry przecinak lub sztywną szpachelke?

Z tego co mi wiadomo to tylko mechanicznie, własnie poprzez użycie szpachli lub innych nadających sie do tego narzędzi.
Nie wiem czy nie ułatwiłoby troszke zadania gdyby tynk ten w czasie usuwania był reguralnie moczony.

les111
25-02-2009, 17:34
A po co to drapać ,gruntujesz powierzchnię a potem równasz gipsem szpachlowym i gładzia albo klejem w zależności co ma tam być /płytka,sciana na gładko

PaniG(dzi)
25-02-2009, 17:54
No, najłatwiej zaszpachlować...,tylko wtedy całą ścianę.Po prostu,zakasać rękawy,krata browara i jechane szpachelką. :wink:

Pozdrawiam. :D

danserniebanalny
25-02-2009, 22:37
W tym problem, że z tego tynku jest zrobiona lamperia. Gdybym zakleił gipsem to ściana byłaby nierówna, utworzyłby się występ.