PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kłaść Rygipsu zimą w budynku nieogrzewanym ?



DARUŚ
13-11-2003, 20:42
Proszę o wypowiedzi odnośnie montowania płyt karton-gips zimą.
Aktualnie ceny na te roboty są dość atrakcyjne, spotkałem się jednak z teorią sprzedawcy płyt "kartonggips" że gdy temperatyry są poniżej 10 0C nie należy wykonywać takich robót w budynkach nieogrzewanych

YEYO
13-11-2003, 21:47
A powiedział dlaczego. Ja włąśnie sam teraz kładę. Problem wynika chyba z wilgotności. Tzn. kładę płyty i ocieplenie ale szpachlował będę jak będę grzał lub na wiosnę, a powód prosty wilgotne płyty po ogrzaniu (wyschnięciu) się skurczą i powstaną pęknięcia na łączeniach. Tak ja myślę ale może powód jest inny.

mc
14-11-2003, 17:50
A może chodzi o przyklejanie płyt na placki.Na workach z klejem podana jest min, temp. stosowania 5 st. C.

m.c.
14-11-2003, 18:55
Proszę o wypowiedzi odnośnie montowania płyt karton-gips zimą.
Aktualnie ceny na te roboty są dość atrakcyjne, spotkałem się jednak z teorią sprzedawcy płyt "kartonggips" że gdy temperatyry są poniżej 10 0C nie należy wykonywać takich robót w budynkach nieogrzewanych
w tym przypadku sprzedawca ma racie plyty wypacza sie i nigdy po wyschnieciu nie beda idealnie rowne daj sobie na wstrzymanie do wiosny albo zacznij grzac ( nie chodzi o okowite )
a tak na marginesie czy tanio znaczy dobrze

daruś
16-11-2003, 17:28
Tanio nie koniecznie znaczy dobrze. Dzięki za informacje. W rozmowie z wykonawcą któremu zależy na robocie i ma dar przekonywania (gadanę) można czasami ulec.Pozdrawiam Daruś>