PDA

Zobacz pełną wersję : Kolano nastawne PCV



retel
25-02-2009, 16:41
Czy macie jakieś doświadczenia ze stosowania kolanek nastawnych z PCV ?
Wymieniłem brodzik i otwór pod syfon w nowym brodziku jest trochę w innym miejscu.
Nie mogę sobie poradzić z wycentrowaniem syfonu w stosunku do otworu w brodziku. Przy zastosowaniu standardowych kolanek o różnych kątach cały czas syfon jest lekko przesunięty w którąś stronę lub jest na złej wysokości.
Sprzedawca zaproponował mi kolano nastawne kulowe i drugie takie skręcane.
Wybrałem to drugie i tu mam pytanie do fachowców. Czy takie rozwiązanie będzie ok. i czy zapewni szczelność całej instalacji ? Brodzik jest obudowany z każdej strony i po jego posadowieniu nie ma dostępu do syfonu więc zależy mi aby to było solidnie zrobione. Budowa takiego kolanka nastawnego jest bardzo prymitywna, brak jakichkolwiek uszczelek i to budzi moje wątpliwości.

Tedii
25-02-2009, 19:28
Pod jednym brodzikiem mam takie kolanko ale skręcane i z uszczelkami.
Nie ma byka we wsi,zawsze można dobrze spasować.
A rewizję, swoją drogą zrobiłem.

zbigmor
26-02-2009, 07:12
Czy macie jakieś doświadczenia ze stosowania kolanek nastawnych z PCV ?
Wymieniłem brodzik i otwór pod syfon w nowym brodziku jest trochę w innym miejscu.
Nie mogę sobie poradzić z wycentrowaniem syfonu w stosunku do otworu w brodziku. Przy zastosowaniu standardowych kolanek o różnych kątach cały czas syfon jest lekko przesunięty w którąś stronę lub jest na złej wysokości.
Sprzedawca zaproponował mi kolano nastawne kulowe i drugie takie skręcane.
Wybrałem to drugie i tu mam pytanie do fachowców. Czy takie rozwiązanie będzie ok. i czy zapewni szczelność całej instalacji ? Brodzik jest obudowany z każdej strony i po jego posadowieniu nie ma dostępu do syfonu więc zależy mi aby to było solidnie zrobione. Budowa takiego kolanka nastawnego jest bardzo prymitywna, brak jakichkolwiek uszczelek i to budzi moje wątpliwości.


Dla niezorientowanych dobrze by było napisać, że chodzi o kanalizację 9chyba). Jeśli jest to kolanko do tego to oczywiście będzie OK pod warunkiem starannego montażu i tu nie ufałbym tylko montażyście, ale wszystko sprawdzał. Poza tym nie zabudowywałbym przez jakiś czas i używał. Tam nie ma ciśnienia więc jak na początku nie będzie cieknąć to i później prawie na pewno nie.
Takie rozwiązanie na pewno nie zapewni szczelności całej instalacji, ale tego zakrętu powinno. :)

retel
26-02-2009, 10:12
Pod jednym brodzikiem mam takie kolanko ale skręcane i z uszczelkami.
Nie ma byka we wsi,zawsze można dobrze spasować.
A rewizję, swoją drogą zrobiłem.

Co do tego zawsze to może i masz rację, ale ja generalnie zawodowo zajmuję się zupełnie inną dziedziną i takie instalacje to nie jest moja najmocniejsza strona.
Robię to drugi, może trzeci raz w życiu i tym razem napotkałem problem, który dzięki zastosowaniu tego kolanka nastawnego uda się rozwiązać.
Wygląda to tak:
http://toya.net.pl/~retel/brodzik/b1.jpg
http://toya.net.pl/~retel/brodzik/b2.jpg

Więc jak widać brak jakichkolwiek uszczelek, jedna część ma lekko stożkową krawędź, która wchodzi w rowek w drugiej części i całość skręca się nakrętką.

26-02-2009, 11:13
Czy macie jakieś doświadczenia ze stosowania kolanek nastawnych z PCV ?...
mam doswiadczenie ze stosowaniem takiego kolanka
jest szczelne - mozesz montowac

Bigbeat
26-02-2009, 12:20
http://toya.net.pl/~retel/brodzik/b1.jpg
http://toya.net.pl/~retel/brodzik/b2.jpg

Więc jak widać brak jakichkolwiek uszczelek, jedna część ma lekko stożkową krawędź, która wchodzi w rowek w drugiej części i całość skręca się nakrętką.
Też mam takie kolanka wykorzystane u siebie. Dla "pewności" podczas składania przylegające powierzchnie przesmarowałem (nie żałując) silikonem.
Nic nie cieknie.

maly789
26-02-2009, 13:28
ja bym odradzał,źle siądzie ,albo sie zluzuje i kap,kap
pokombinuj jeszcze z różnymi kątami zwykłych kolanek,będzie pewniejsze

martadela
26-02-2009, 14:11
a ja kupiłam do odpływu w moi brodziku taką rurę elastyczną, szara, gruba jakby guma, kosztowała coś koło 16zł - mam nadzieję że będzie ok. :D

retel
28-02-2009, 06:54
Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Widzę, że zdania są podzielone.
Podłączyłem za pomocą tego wynalazku i na razie obserwuję, ale wygląda na to, że nic nie cieknie i będzie można wreszcie zakończyć ten bałagan.

WojciechBak
21-04-2009, 07:07
Wracając jeszcze do kwestii szczelności, chciałbym zauważyć że kolano nastawne kulowe ma uszczelkę pomiędzy skrętnymi elementami. Nie jest ona zauważalna ale na 100% jest :). Ja czasem kupuję kolana w sklepie internetowym www.110.pl
Pozdrawiam