PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w wyborze suszarki kondensacyjnej



june1977
26-02-2009, 11:28
Mam wstępnie wybrane trzy modele - każdy ma jakiś plus wyróżniający go spośród innych...co ważniejsze??
1) -Electrolux EDI9717OW z systemem non-iron - używa wody z suszenia do wytworzenia pary, którą nastepnie rozprostowuje wysuszone tkaniny - podobno to działa! Na minus większe zuzycie energii (ponad 3,5 kWh).
http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=10369
2) AEG Lavatherm 59840 - trochę mniejsze zużycie energii od
Electroluxa , ale brak funkcji z parą
www.electrohome.pl/go/_info/?user_id=LAVATHERM59840&partner_id=&code=b5fd12fd77e2b6142d2e8de9565fc
2d3
3) www.topmarket.pl/suszarki/SIEMENS_WT_46_W_560_BY.php
Ten Siemens ma najlepszą klasę, bo A+, w sumie programy też
różnorodne, ale bez użycia pary...
Ktoś może wypowiedzieć sie konkretnie na temat tych modeli
Wszystkie w przedziale cenowym ok. 3 tys - niemało, dlatego chcę wybrać dobrze
Monika

june1977
27-02-2009, 08:23
Podnoszę ...

anetka82
27-02-2009, 08:43
ja wybralam siemensa ale jeszcze nie uzylam wiec nie powiem jak dziala ..podobno najmniej reklamacji zreszta pralke tez mam siemensa i poki co nie moge narzekac wiec moze z suszarka bedzie podobnie.

june1977
03-03-2009, 10:35
Dzięki - Siemens jest na drugim miejscu wśród moich faworytów, skłaniam sie coraz bardziej ku Electroluxowi z funkcją Iron aid, tylko ta będzie droższa w eksploatacji :(
Podnoszę wątek ponownie - moze tym razem sie uda...
Ma ktoś w ogóle suszarkę??? Proszę o wszelkie opinie i spostrzeżenia...

lucyliu
03-03-2009, 12:50
Ja mam Hoover'a HNC 780BT dokładnie tego --> http://zakupy.wp.pl/Suszarka-HOOVER-HNC-780BT-79272-49309.html i jestem jak najbardziej zadowolona, kupiona przez Allegro za ok 1500 zł, kondensacyjna z opcją podłączenia.
Mam ją od ok. miesiąca, spisuje się wg mnie na medal zobaczymy co bedzie dalej. Od siebie mogę dodać że ważne są parametry takie jak: wielkość bębna czyli im większy tym lepszy bo więcej prania wysuszymy za jednym razem, zużycie energii niekoniecznie jest najważniejsze, ale warto brać ten parametr pod uwagę (oczywiście w relacji do ceny urządzenia).

djanya
03-03-2009, 16:35
Dzięki - Siemens jest na drugim miejscu wśród moich faworytów, skłaniam sie coraz bardziej ku Electroluxowi z funkcją Iron aid, tylko ta będzie droższa w eksploatacji :(
Podnoszę wątek ponownie - moze tym razem sie uda...
Ma ktoś w ogóle suszarkę??? Proszę o wszelkie opinie i spostrzeżenia...
Kiedys gadałam z kolezanka na temat suszarek bo sama mysle o czyms takim i ona opowiadala, ze siostra ma tego electroluxie i faktycznie ten system dziela!- ubrania wiesza po wyjeciu na wieszak i do szafy i prasowac nie trzeba- nawet koszule!

june1977
03-03-2009, 16:49
Dzięki - Siemens jest na drugim miejscu wśród moich faworytów, skłaniam sie coraz bardziej ku Electroluxowi z funkcją Iron aid, tylko ta będzie droższa w eksploatacji :(
Podnoszę wątek ponownie - moze tym razem sie uda...
Ma ktoś w ogóle suszarkę??? Proszę o wszelkie opinie i spostrzeżenia...
Kiedys gadałam z kolezanka na temat suszarek bo sama mysle o czyms takim i ona opowiadala, ze siostra ma tego electroluxie i faktycznie ten system dziela!- ubrania wiesza po wyjeciu na wieszak i do szafy i prasowac nie trzeba- nawet koszule!
Dzięki :D
Moja znajoma też ma tego electroluxa i też go bardzo chwali, trochę zniechęcała mnie klasa energetyczna, zużywa prawie dwa razy więcej energii niż Siemens, ale może zaoszczędzę na mniejszej ilosci prasowania (choć ja należę do tych osób, które prasują wszystko oprócz skarpetek :D )

masulda
03-03-2009, 18:09
Witam, ja jestem zdecydowana w 100 proc.na zakup suszarki do nowego domu.Też zastanawiam się nad elektroluxem.Dla mnie jedyny minus to klasa energetyczna C.Mam zamiar używać suszarki często(2 dzieci).Myślałam też o Simensie i Miele.O ile mnie pamięć nie myli w jakichś sklepach interenetowych niemieckich natknełam się na Miele w klasie A.Jest jeszcze szwajcarska firma V ZUG, ma suszrkęw klasie A ale o ile pamiętam drogą.Ja jednak jestem w stanie oszczędzić na czyms innym ,suszrkę chciałabym mieć super-piorę b dużo i nie cierpię prasowania i wieszania prania!!Może ktoś jeszcze się wypowie?

june1977
03-03-2009, 18:29
Witam, ja jestem zdecydowana w 100 proc.na zakup suszarki do nowego domu.Też zastanawiam się nad elektroluxem.Dla mnie jedyny minus to klasa energetyczna C.Mam zamiar używać suszarki często(2 dzieci).Myślałam też o Simensie i Miele.O ile mnie pamięć nie myli w jakichś sklepach interenetowych niemieckich natknełam się na Miele w klasie A.Jest jeszcze szwajcarska firma V ZUG, ma suszrkęw klasie A ale o ile pamiętam drogą.Ja jednak jestem w stanie oszczędzić na czyms innym ,suszrkę chciałabym mieć super-piorę b dużo i nie cierpię prasowania i wieszania prania!!Może ktoś jeszcze się wypowie?
Ten electrolux, o którym piszę ma klasę B, zużycie energii przy programie do szafy (czyli do sucha) to ok. 3,9 kWh (siemens ok.2,4)
Ja mam trójeczkę maluchów w wieku 6 lat, niecałe 4 i 7 miesięcy :D Prania i prasowania wiecznie ogromna sterta. No i to rozwieszanie, którego nie cierpię :evil:
Już dawno kupiłabym suszarkę, gdyby nie problem z miejscem - do mieszkania juz nigdzie nie wcisnę... Ale jeszcze dwa miesiące do przeprowadzki :D

lucyliu
04-03-2009, 08:26
Witam, ja jestem zdecydowana w 100 proc.na zakup suszarki do nowego domu.Też zastanawiam się nad elektroluxem.Dla mnie jedyny minus to klasa energetyczna C.
Wg mnie klasa energetyczna C to już trochę za mało i ta suszarka jest już "lekko" przestarzała. Warto poszukać suszarkę z klasą minimum B (jeśli nie będzie się jej bardzo mocno eksploatować) a najlepiej jak będzie klasa A, bo wtedy relacja ceny do klasy energetycznej powinna być jeszcze do zaakceptowania.
tu jest zestawienie różnych suszarek z różnymi klasami enertetycznymi http://www.ceneo.pl/;004c362;017P1-23348-23350-30803P3-31587.htm i za klasę A to już się płaci słono, większość suszarek jest w klasie B.

Osobiście polecam suszarkę wszystkim mamom posiadającym dzieci, które są urobione po łokcie prasując pranie. w suszarce rzeczy super się wysuszą, będą dużo bardziej miekkie i "wyprasowane" tzn. ubranka odzyskują swój naturalny kształt i nie są "zmięte", wiele ubrań można po prostu założyć i już nie prasować. To jest niesamowita ulga i odjęcie niepotrzebnej pracy.

june1977
04-03-2009, 09:13
Witam, ja jestem zdecydowana w 100 proc.na zakup suszarki do nowego domu.Też zastanawiam się nad elektroluxem.Dla mnie jedyny minus to klasa energetyczna C.
Wg mnie klasa energetyczna C to już trochę za mało i ta suszarka jest już "lekko" przestarzała. Warto poszukać suszarkę z klasą minimum B (jeśli nie będzie się jej bardzo mocno eksploatować) a najlepiej jak będzie klasa A, bo wtedy relacja ceny do klasy energetycznej powinna być jeszcze do zaakceptowania.
tu jest zestawienie różnych suszarek z różnymi klasami enertetycznymi http://www.ceneo.pl/;004c362;017P1-23348-23350-30803P3-31587.htm i za klasę A to już się płaci słono, większość suszarek jest w klasie B.

Osobiście polecam suszarkę wszystkim mamom posiadającym dzieci, które są urobione po łokcie prasując pranie. w suszarce rzeczy super się wysuszą, będą dużo bardziej miekkie i "wyprasowane" tzn. ubranka odzyskują swój naturalny kształt i nie są "zmięte", wiele ubrań można po prostu założyć i już nie prasować. To jest niesamowita ulga i odjęcie niepotrzebnej pracy.

:D
Przeanalizuj jeszcze raz ten link z zestawieniem suszarek na Ceneo..
Po pierwsze NAJWIĘcej (aż 59) suszarek jest właśnie o dziwo w klasie C
Po drugie NAJDROŻSZE (prawie 6 tys.) modele (Miele, AEG) również mają klasę C... I to jest dla mnie dziwne... Czy to oznacza, że naprawdę dobra suszarka musi zużywać duzo prądu???
Suszarek w klasie A i A_+ jest tylko 8 modeli... i wcale nie są super drogie (siemens już za 3 tys.) - tylko żadna nie ma opcji parowego rozprostowywania tkanin, a w sumie tą opcją jestem najbardziej zainteresowana (o ile naprawdę działa.....) Jeśli działa słabo to wtedy bardziej opłaca mi sie kupic Siemensa w klasie A.
A informacji na temat suszarek jest jak na lekarstwo :(

masulda
04-03-2009, 09:35
No właśnie -ja mam ten sam dylemat.Czy mimo pożerania prądu przez Electroluxa kupić tą z funkcją pary, czy też inne w A klasie też są b dobre i nie trzeba będzie prasować a do tego jeszcze klasa A.Co robić??

june1977
04-03-2009, 09:54
No właśnie -ja mam ten sam dylemat.Czy mimo pożerania prądu przez Electroluxa kupić tą z funkcją pary, czy też inne w A klasie też są b dobre i nie trzeba będzie prasować a do tego jeszcze klasa A.Co robić??
Widzę, że mamy IDENTYCZNE dylematy :D
Moje dwie znajome mają te suszarki z funkcją pary i są zadowolone (jedna ma AEG w klasie C za prawie 4 tysiące, druga ww Electroluxa)
Obie stwierdziły, że jest spora różnica między rzeczami wysuszonymi z funkcja pary, a tymi suszonymi na zwykłym programie.
Jedna była maniaczką prasowania (tak jak ja :D ) no i twierdzi, że satysfakcjonuje ją teraz miękkość rzeczy i w zasadzie prasuje tylko koszule męża (które i tak są o niebo łatwiejsze do uprasowania)
Z drugiej strony w necie jest trochę opini osób posiadających prostsze suszarki, które też twierdzą, że rzeczy nie wymagają prasowania, ale wiadomo, że to co dla jednym jest super, dla innych i tak będzie wymagać prasowania...
ja w zasadzie przekonałam sie już prawie na 100 % do Electroluxa EDI 97170W

lucyliu
04-03-2009, 10:48
June1977 nie licz na to że Miele czy AEG kupisz za 2000 zł.. po prostu ten sprzęt jest uznawany za taki z najlepszej półki, od lat b.drogi i nie ma się co łudzić że będzie taniej. Parametry czasem są może trochę gorsze od innych marek ale co Miele to Miele..
Nie liczyłam suszarek z klasą B i klasą C więc nie będę się licytować ale tych z klasą B jest wiele we wstawionym we mnie linku i wg mnie stanowią one obecnie minimialny standard, klasa C to trochę nieekologicznie i będzie boleć na rachunkach za prąd.

june1977
04-03-2009, 11:22
June1977 nie licz na to że Miele czy AEG kupisz za 2000 zł.. po prostu ten sprzęt jest uznawany za taki z najlepszej półki, od lat b.drogi i nie ma się co łudzić że będzie taniej. Parametry czasem są może trochę gorsze od innych marek ale co Miele to Miele..
Nie liczyłam suszarek z klasą B i klasą C więc nie będę się licytować ale tych z klasą B jest wiele we wstawionym we mnie linku i wg mnie stanowią one obecnie minimialny standard, klasa C to trochę nieekologicznie i będzie boleć na rachunkach za prąd.
Ja też nie liczyłam :D ale jest zestawienie na dole po lewej stronie na ceneo- ile modeli w jakiej klasie, a jak zrobisz sortowanie pod względem cen - od najdroższych to wyskakują Miele po 6 tys. z klasą C. Miele nie produkuje żadnej w klasie A i to mnie zastanawia...dlaczego?
Na suszarkę przeznaczyłam 3000-3200 i chce dobrze wydać te pieniądze, stąd tyle wątpliwości.

june1977
15-03-2009, 11:44
WYBRAŁAM, KUPIŁAM!!!!!!
Podnoszę wątek, bo zdecydowam sie na zakup suszarki AEG Electrolux 59840 i jest SUPER!!!
Mam ją co prawda dopiero 3 dni, ale już suszyłam 7 razy - różne rodzaje rzeczy - ręczniki, jeans, kurtki, bawełnę i jestem bardzo zadowolona :-))
3/4 rzeczy składam od razu po wyjęciu - są mięciutkie, gładkie i wcale nie pogniecione, 1/4 odkładam do prasowania (np. z jeansowych rzeczy tylko dwie pary spodni męża wymagają prasowania, jeansy dzieci i moje od razu do szafy).
Poza tym pięknie usuwa wszystkie pyłki z tkanin, po każdym suszeniu filtr jest po prostu oblepiony (a ubrania idealne, widać to zwłaszcza na rzeczach ciemnych).
Cieszę sie, że wybrałam właśnie ten model, bo ma klasę A, a Electrolux, o którym pisałam wcześniej klasę B (a do opcji z parą można ładować max 3 kg, więc to mniej praktyczne na codzień)
Minus - chodzi dość głosno, efekt potęguje jeszcze stukanie np. guzików spodni o bęben - na razie to jest męczące, bo suszarkę stoi w mieszkaniu (w bloku), ale za miesiac sie przeprowadzamy i suszarka będzie zamknięta w specjalnej pralni - suszarni!
Żałuję, że kupiłam dopiero teraz, bo całą zimę męczyłam sie z rozwieszaniem i suszeniem gór prania (5-osobowa rodzina).
Aha - na suszarki electroluxa i AEG jest teraz promocja - SATYSFAKCJA gwarantowana albo zwrot pieniędzy!!!!!!

Gringo...
31-08-2009, 13:48
witam,
jaka suszarke moze ktos polecić ? chodzi mi o zreadukowanie prasowania czyli taka po ktorej trzeba jak naj mniej prasowac....
przypuszczam ze bedzie to kondensacyjna.
podobno electrolux wypuscil niedawno suszarke z funkcja iron aid - czy ktos probował ?
w sklepie powiedzieli ze albo siemens albo bosch...
mysle tak o koszcie 2-3tys.

june1977
31-08-2009, 21:43
Ja nieustannie jestem zachwycona swoją suszarką :-) Jest dla mnie o wiele bardziej przydatna i pomocna niż np. zmywarka.
Prawie 3 miesiące zastanawiałam sie jaki model wybrać (teraz żałuję, że tak długo, bo całą zimę męczyłam sie z rozwieszaniem prania...) - największy dylemat to to, czy wybrać suszarkę z opcją Iron aid czy bez.
Ostatecznie zrezygnowałam ponieważ program ten działa tylko przy załadunku 3 kg (a 3 kg mokrego prania to naprawdę niewiele - to np. 4-5 koszulek, koszul).
Ten model który wybrałam (AEG Electrolux 59840) jest świetny, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń i na dodatek ma klasę A, co jest rzadkie wśród suszarek (a suszę baaaardzo często więc każda oszczędność się liczy)
Jeśli chodzi o prasowanie po suszeniu to bardzo często sie zdaża, że całość składam i prawie nic nie odkładam do prasowania - warunek - rzeczy trzeba składać, gdy są jeszcze ciepłe, bezpośrednio po zakończeniu suszenia i warunek drugi - nie można przeładowywać suszarki - jak napcham prawie do pełna to owszem - wysuszy, ale więcej rzeczy jednak muszę wtedy prasować.

Gringo...
01-09-2009, 14:56
dzieki za odp. mi chodzi wlasnie o to zeby jak najmniej prasowac i ciekawy jestem ktora suszarka ma najlepszy iron aid. w kazdym razie widze ze warto kupic suszarke:-))

kuleczka
10-11-2009, 22:26
Ja nieustannie jestem zachwycona swoją suszarką :-) Jest dla mnie o wiele bardziej przydatna i pomocna niż np. zmywarka.
Prawie 3 miesiące zastanawiałam sie jaki model wybrać (teraz żałuję, że tak długo, bo całą zimę męczyłam sie z rozwieszaniem prania...) - największy dylemat to to, czy wybrać suszarkę z opcją Iron aid czy bez.
Ostatecznie zrezygnowałam ponieważ program ten działa tylko przy załadunku 3 kg (a 3 kg mokrego prania to naprawdę niewiele - to np. 4-5 koszulek, koszul).
Ten model który wybrałam (AEG Electrolux 59840) jest świetny, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń i na dodatek ma klasę A, co jest rzadkie wśród suszarek (a suszę baaaardzo często więc każda oszczędność się liczy)
Jeśli chodzi o prasowanie po suszeniu to bardzo często sie zdaża, że całość składam i prawie nic nie odkładam do prasowania - warunek - rzeczy trzeba składać, gdy są jeszcze ciepłe, bezpośrednio po zakończeniu suszenia i warunek drugi - nie można przeładowywać suszarki - jak napcham prawie do pełna to owszem - wysuszy, ale więcej rzeczy jednak muszę wtedy prasować.
Jak ja Cię rozumiem.
Zanabyłam niedawno pierwszą w zyciu suszarę elektryczną.
Jestem pod nieustannym wrazeniem tego cuda, wielbię ją bezgranicznie i nie oddam nikomu 8)
Z jednego prania może 2-3 rzeczy muszę uprasować.
wszelkiej maści t-shirty, dżinsy, bluzki, od razu do szafy
polary i ręczniki takie mięciutkie i puszyste 8)
w ogóle wszystko jest bardzo miłe w dotyku
czarne rzeczy nie wymagają rolowania z pyłków, zero paproszków
trochę mnie irytował brak zapachu, ale zamieniłam proszki do prania na płyn do prania Persil i to był strzał w dychę (ciuchy bardzo przyjemnie pachną po wyjęciu z suszary)
Polecam wszystkim to ustrojstwo :D

iva_marti
10-11-2009, 22:58
Ku pamięci zapisuję. prasowanie to moja zmora. Mam właśnie olbrzymi kosz prasowania + 2 pełne suszarki nowego prania,które oczywiście stoją w salonie(uroki mieszkania w bloku) a tu już przynajmniej 2 kolejne prania. To jakis koszmar!!!

SemperSolus
11-11-2009, 15:28
Może przyda się potomnym :) Małe porównanie pralko-suszarek i suszarek. W artykule wymienione są też dość ciekawe modele suszarek kondensacyjnych http://www.twojsprzedawca.boo.pl/e107_plugins/content/content.php?content.59

kuleczka
11-11-2009, 20:44
Ku pamięci zapisuję. prasowanie to moja zmora. Mam właśnie olbrzymi kosz prasowania + 2 pełne suszarki nowego prania,które oczywiście stoją w salonie(uroki mieszkania w bloku) a tu już przynajmniej 2 kolejne prania. To jakis koszmar!!!
Skąd ja to znam :D
w bloku było wszystko na widoku a teraz w domu schowane w pralni :oops:
sterty ciuchów do prasowania.....

Obecnie pranie przekładam z pralki do suszarki, czyli niejako pięterko wyżej (suszara stoi na pralce)
Po ok godzinie wyjmuję z suszarki, składam w kosteczkę a domownicy już sobie zanoszą do szaf.
A jacy zadowoleni, że nie muszą grzebać w stercie ciuchów co rano :P
No cieszę się jak dziecko z zabawki :D

anSi
11-11-2009, 21:12
J
Ten model który wybrałam (AEG Electrolux 59840) jest świetny, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń i na dodatek ma klasę A, co jest rzadkie wśród suszarek (a suszę baaaardzo często więc każda oszczędność się liczy)
...

Mam od prawie roku ten sam model. Nie wiem jak do tej pory moglam bez tego urzadzenia funkcjonowac :) :)

monika14
13-11-2009, 15:16
Również jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki Aeg i nie wyobrażam sobie dalej życia bez tego urządzenia:)

Nasz_Dom
13-11-2009, 18:31
My mamy zamiar kupic ELECTROLUX EDC 77550 W (http://www.planetabezvat.pl/dzial/agd/kategoria/?id=32&bid=81661) i mamy nadzieje ze bedzie to dobry zakup w tym przedziale cenowym

cieszynianka
13-11-2009, 19:03
My mamy zamiar kupic ELECTROLUX EDC 77550 W (http://www.planetabezvat.pl/dzial/agd/kategoria/?id=32&bid=81661) i mamy nadzieje ze bedzie to dobry zakup w tym przedziale cenowym

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że ona ma energetyczną klasę B :roll:

Nasz_Dom
13-11-2009, 19:46
Tak wiem ze klasa B ale nie jest C i na taki przedzial cenowy mnie stac, nie kazdy moze kupic mercedesa :-(

cieszynianka
13-11-2009, 21:42
Tak wiem ze klasa B ale nie jest C i na taki przedzial cenowy mnie stac, nie kazdy moze kupic mrecedesa :-(

Ja chyba muszę z tym zakupem i tak poczekać, bo niestety są inne priorytety :-?

Zdradź jak to się będzie sprawowało w użytkowaniu :wink:

wierzch
14-11-2009, 08:41
My od roku uzywamy suszarki AEG Lavatherm T88840, klasa energetyczna B (http://new.portone.pl/produkt-Suszarka_Lavatherm_T88840_-82951,82.html). Przekonala nas do tej suszarki duza ilosc programow parowych. Sprawuje sie bardzo dobrze, nie mamy zadnych zastrzezen.
Nie korzystamy z niej bardzo intensywnie, jesli juz, to w taryfie nocnej, podobnie jak w przypadku pralki i zmywarki.
Na codzien, w zaleznosci od sezonu/pogody, suszymy zazwyczaj ubrania na tarasie lub w suszarni.

kakusek
24-11-2009, 18:54
kuleczka na ktory model sie zdecydowalas?Ja tez uzywam suszarki (niestety nie wlasnej) dlatego w nowym domku od razu zakupie sobie to cacko.Obecnie mam cos z Boscha(nie wiem jaki model) ale po wyciagnieciu rzeczy jednak trzeba przeprasowac .Mozliwe ze jest to kwestia zbyt pelnego zaladunku :roll:

kuleczka
24-11-2009, 20:03
kuleczka na ktory model sie zdecydowalas?Ja tez uzywam suszarki (niestety nie wlasnej) dlatego w nowym domku od razu zakupie sobie to cacko.Obecnie mam cos z Boscha(nie wiem jaki model) ale po wyciagnieciu rzeczy jednak trzeba przeprasowac .Mozliwe ze jest to kwestia zbyt pelnego zaladunku :roll:
Tak się składa, że mam również Boscha model WTS 86513 BY
Cały czas testuję różne programy i czasem kilka rzeczy mam do prasowania a czasem wszystko od razu do szafy.
Rzeczywiście im mniej w suszarce tym lepiej, ale też bez przesady. Najlepiej kiedy jest tak pół bębna, może być minimalnie więcej. To akurat równa się załadunkowi mojej pralki.
Zauważyłam też, że kiedy są same duże rzeczy, typu dżinsy, pościel, koce, to też się trochę wygniotą.
Póki co najlepiej wypada program "do szafy" i "mix" :D

Moja suszarka ma klasę energ. B, ale nie martwię się tym zbytnio. Kiedy odejmę koszty prądu zużywanego przez żelazko, wydatki na płyny do płukania, własny zmarnowany czas to i tak mi wychodzi in plus :P

MAGZIEM
08-09-2010, 12:19
Po przeczytaniu tego forum upewniłam się w zakupie suszarki. Skłaniam się do modelu AEG LAVATHERM 59840.

Barthelemy
08-10-2010, 12:09
Polecam Elektrolux EDH 97980W rewelacyjne urzadzenie i energooszczedne.

iva_marti
09-10-2010, 16:09
Dzisiaj byłam w kilku sklepach, ale nic ciekawgo się nie dowiedziałam od sprzedawców.
Który model wybrać
Elektrolux EDH 97980W około 2400zł
http://www.electrolux.pl/Products/Pralnictwo/Suszarki/Suszarki_z_pomp%c4%85_ciep%c5%82a/EDH97980W
czy
AEG 59840 około 3000zł
http://www.aeg-electrolux.pl/node146.asp?ProdID=15467
i jeszcze AEG 59850
http://www.ceneo.pl/5257168
nie wiem czym się róznią.Może jedna to starszy model???
Zależy mi żeby była klasy A i żebym mogła przestać prasować przynajmniej 90% rzeczy.

Badija
09-10-2010, 16:48
Przepraszam, że nie zadałam sobie trudu przestudiowania parametrów wskazanych modeli. Moim zdaniem po trzech latach uzytkowania siemensa z górnej półki najważniejszym parametrem jest wielkość wkładu. Suszarka powinna na raz jak najwięcej suszyć, to oszczędza i czas i enerię.

iva_marti
09-10-2010, 21:04
Przepraszam, że nie zadałam sobie trudu przestudiowania parametrów wskazanych modeli. Moim zdaniem po trzech latach uzytkowania siemensa z górnej półki najważniejszym parametrem jest wielkość wkładu. Suszarka powinna na raz jak najwięcej suszyć, to oszczędza i czas i enerię.

Wszystkie 7 kg wsadu ;-)

redlum
09-10-2010, 21:24
nowe energooszczędne suszarki - działają jak to producenci się chwalą na zasadzie pompy ciepła - ale mają też jedną wadę - nie mają programów parowych.
I tutaj moje pytanie do użytkowników/czek suszarek starszego typu - czy używacie programów parowych?

Guliwerka
11-10-2010, 20:35
podnoszę

Barthelemy
02-11-2010, 17:51
nowe energooszczędne suszarki - działają jak to producenci się chwalą na zasadzie pompy ciepła - ale mają też jedną wadę - nie mają programów parowych.
I tutaj moje pytanie do użytkowników/czek suszarek starszego typu - czy używacie programów parowych?

Tak sklada sie , ze mamy pralke LG WD-14440FDS, ktora posiada program parowy wiec nam to wcale nie przeszkadza.

bastia03
14-11-2010, 18:20
powiedzcie mi czy macie w swoich suszarkach funkcję parową "non iron" . Czy faktycznie ona sie sprawdza?

chiromancja
15-11-2010, 15:31
powiedzcie mi czy macie w swoich suszarkach funkcję parową "non iron" . Czy faktycznie ona sie sprawdza?

Nie mamy funkcji o takiej nazwie. Ale w każdej suszarce kondensacyjnej po wysuszeniu. przez okres około 1-2 godzin, bęben co jakiś czas lekko się obraca. Jeśli w tym okresie się wyjmie pranie to nie będzie ono zagniecione. Sprawdzone, Słowem prosto do szafy z praniem.

basbur
16-11-2010, 11:59
czy ja mogę się podpiąć z kilkoma pytaniami (nie chcę tworzyć nowego wątku) ;)

- czy pranie wyjęte z suszarki pachnie? Czy do płukania dodajecie płynu czy nie? Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?
- czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?
- jeśli odpowiedz na powyższe była pozytywna, to jak to się robi – jedno pranie czeka aż zrobi się drugie i wtedy razem oba się suszą? Mimo ze maja nieco już inny poziom wilgotności?
- jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?
- czy używacie opóźnienia startu pracy?
- czy przydatny jest sygnalizator końca prania?
- czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?
- czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?
- czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?
- czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?
- czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?
- jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? ;) często ten pojemnik trzeba opróżniać?
- na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?

I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę;)

Uff;)
Wielkie dzięki za wszelkie uwagi;)

asizo
01-01-2012, 21:21
Dołączam się do powyższych pytań i podciągam.

pepejeans
16-01-2012, 10:43
tez chetnie sie dowiem ;)

sheenaz
17-01-2012, 18:43
czy ja mogę się podpiąć z kilkoma pytaniami (nie chcę tworzyć nowego wątku) ;)

- czy pranie wyjęte z suszarki pachnie? Czy do płukania dodajecie płynu czy nie? Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?

Mialam w zyciu 3 suszarki (w ciągu 5 lat), wiec ciut doświadczenia mam.
Bardzo intensywnie pachnie po wysuszeniu i w trakcie. Gdy pralam, rzeczy, ktore pozniej szly do szuszarki to używeałam zawsze połowę mniej płynu.
chusteczek nie wrzucałam. miałam taką specjalną goąbkę do której się przyczepiały włosy, ale nie bylo to niezbędne.


- czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?
- jeśli odpowiedz na powyższe była pozytywna, to jak to się robi – jedno pranie czeka aż zrobi się drugie i wtedy razem oba się suszą? Mimo ze maja nieco już inny poziom wilgotności?

Można jak najbardziej. Jedno czeka na drugie i razem się suszą. Poziom wilgotnosci przez tę 50min czekania na drugie pranie niewiele się zmienil.



- jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?

Nie mam pojecia. Zawsze po wyjeciu z suszarki ubrania po prostu skladalam.



- czy używacie opóźnienia startu pracy?

Nigdy.



- czy przydatny jest sygnalizator końca prania?

Chyba chodzilo o suszenie. Jest zbędny - slychać kiedy suszarka skończy pracować.



- czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?

Prawie zawsze używałam gotowych.



- czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?

Nie ma pojecia. Niez zwrocilam uwagi, zeby moje suszarki posiadaly takie czujniki. Pierwszej finkcji nie używałam.



- czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?

używałam, ale tylko do podsuszenia. Trwal ok. 30min.



- czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?

Nie suszylam welny - za duże ryzyko , kosza nie mialam.



- czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?

Przydaje się, bo pranie się nie zbija w jedna bryłę, nie zgniata. Jest miękkie, puszyste.



- jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? ;) często ten pojemnik trzeba opróżniać?

Mialam zawsze podpięte do kanalizacji. Nie mam pojecia jak to fiunkcjonuje z pojemnikkiem. W nowym domu mam również przewidziane podpięcie do kanalizacji.



- na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?

1000-1200 obrotów.
Wg mnie nie ma to znaczenia.



I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę;)


Miałam 3 rózne suszarki i to co dla mnei istotne to gdzie znajduje się filtr, w którym zbierają się brudy. Dużo wygodniej czyściło się te suszarki, które miały zbiornik na 'śmieci" zamontowany w drzwiczkach.

pepejeans
17-01-2012, 18:48
sheenaz
dzięki za cenne rady :)

sheenaz
18-01-2012, 09:22
Nie wiem czy cenne, ale jeśli się przydadzą to super. Nie ma za co :)

Gaciek
19-01-2012, 15:32
Zdecydowałam się na zakup suszarki! (wreszcie) Mam dylemat wybrać Siemensa WT 46W561BY ( 563 są ponoć wadliwe) czy Boscha WTW86563PL. doradźcie czy zainwestować w klasę A, czy może w B, ale z funkcjami parowymi. Chciałabym, żeby suszarka miała "odświeżanie parą", ale te z klasy A nie mają tej funkcji. Ciekawe dlaczego? Proszę o pomoc, sama nie wiem co mam wybrać. Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady.

Anulkaa
20-01-2012, 10:18
Może opiszę swoje doświadczenia po 2 latach użytkowania (na dwie osoby, dwa koty:))




- czy pranie wyjęte z suszarki pachnie? Czy do płukania dodajecie płynu czy nie? Czy do suszenia wrzucacie jakieś specjalne chusteczki?

Do płukania zawsze dodaję płynu i pranie po suszeniu pachnie - w zależności od jakości płynu - pachnie słabiej albo dosyć intensywnie.


czy można suszyć naraz białe i kolorowe rzeczy?

można - nic się nie farbuje, ale zazwyczaj jak upiorę białe pranie - to jak się wypierze to wkładam je do suszarki a kolorowe wkładam do pralki - i zazwyczaj jest tak, że białe zdąży się wysuszyć jak kolorowe wyprać, więc nie czekam na następne pranie do suszenia.


jaka jest różnica między programem ‘do szafy’ a programem ‘na wieszak’?

U mnie nie ma opcji "na wieszak" - jest natomiast "do prasowania" -bardzo przydatne przy obrusach czy serwetkach - bardzo łatwo je się prasuje.


czy używacie opóźnienia startu pracy?

Nie używam.


czy przydatny jest sygnalizator końca prania?

Czasem przydatny- szczególnie jak czekam na kolejne suszenie, a robię w domu coś, przy czym mogę zapomnieć, że pranie się suszy:)



czy używacie ‘gotowych’ programów czy same ustawiacie czas suszenia? Która opcja jest lepsza (jeśli w ogóle któraś jest)?
Używam gotowych programów - ufam mojej suszarce:)


czym rożni się odświeżanie parowe od suszenia parowego? Czy bardziej przydaje się ta opcja czy czujnik wilgotności?
Nie mam takiej opcji.


czy używacie programów tzw. krótkich? Ile one trwają i czy suszą do sucha?
Nie używam.


czy suszycie wełnę? Jeśli tak to czy Wasze suszarki mają specjalne kosze do wełny? Czy lepiej suszyć w takim koszu czy to nie ma znaczenia?
Suszę wszystko, co jest z wełny - nie mam kosza, a swetry odzyskują swoją formę po praniu (również piorę w programie "wełna")


czy funkcja przewracania wsadu po zakończeniu suszenia (a do czasu wyjęcia go) się przydaje i faktycznie działa?

Funkcja się przydaje, bo rzeczy mniej się gniotą.


jak macie rozwiązaną kwestię odprowadzania wody? Do kanalizacji czy do pojemnika i potem wykorzystujecie tę wodę do prasowania? ;) często ten pojemnik trzeba opróżniać?

W suszarce kondensacyjnej wodę mam odprowadzana do pojemnika. Usuwam ja co 3 - 4 cykle suszenia. Nie jest to żaden problem. Nie wykorzystuję jej do prasowania.


na jakich obrotach wirujecie swoje pranie i czy to ma faktycznie wpływ na długość suszenia?

Często piorę w funkcji "automatycznej" gdzie wirowanie jest na poziomie 1200 o/s. Im bardziej wywirowane pranie tym krótsze suszenie.



I na koniec - czego Wam brakuje w Waszych suszarkach a co uważacie za zbędne? I jeśli macie jakieś dobre rady w związku z użytkowaniem suszarki to bardzo poproszę;)

W moim modelu suszarki brakuje mi odświeżania parowego. Nie mam nic zbędnego - z każdego programu korzystam - oczywiście nie w równym stopniu:)

Pozdrawiam

A.

Gaciek
23-01-2012, 15:23
Witam,
Mam jeszcze "jedną" wątpliwość. Czy program odświeżania zastosowany jest tylko w programach parowych? Zależy mi na energooszczędnej suszarce z programem do odświeżania odzieży. Czy istnieje taka suszarka? Czym różni się klasa A od A-30 do A - 50%. Czy wszystkie suszarki z klasy A nie mają odświeżania odzieży? Czy fatycznie jest taka duża różnica między klasą A a B? Czy faktycznie program parowy jest nieodzowny, a może powinnam zwrócić uwagę na coś innego .
Znalazłam jeszcze jedną suszarkę z klasy A wartą uwagi: Electrolux EDH 97981 W. Czy ktoś może coś na jej temat powiedzieć.
Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

akukuuu
24-01-2012, 09:48
Witam

Również przymierzam się do zakupu suszarki, jednak z powodu braku miejsca u mnie będzie musiała stać na pralce i w związku z tym mam pytanie czy orientujecie się czy suszarka może stać na każdej pralce?? Bo z tego co czytałam są modele pralek, które są przygotowane by stawiać na nich suszarki. Czy wystarczy, że wybiorę suszarkę z możliwością montowania i będzie ok?? Pralkę mam nową i nie chciałabym, żeby okazało się, że ciężar plus drgania suszarki podczas suszenia ją w jakiś sposób uszkodziły( o ile to możliwe).
Powiedzcie proszę jak macie montowane- z góry dziękuję!!:)

Gaciek
29-01-2012, 08:06
:)
Witajcie!
Od 2 dni jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki! Zdecydowałam się na Electroluxa EDH 97981 W i jestem szczęśliwa! Suszy szybko zamiast 2,5 godz. 1,5 (wiruję na 1400 obr.). Wypróbowałam dopiero 2 programy i sprawdziły się w 100%. Najlepsze jest to, że wyjmuję z pralki, wkładam do suszarki, po 1,5 godz. wyjmuję mięciutkie, miłe w dotyku wysuszone ciuszki, składam i wkładam do szafy! Dla mnie bomba. Nie wypróbowałam jeszcze odświeżania - pomimo, że nie ma funkcji parowych (dam znać, czy działa). Jest głośna, ale na to byłam przygotowana. Nie przeszkadza mi to, bo suszarka jest na piętrze w łazience, kwestia przyzwyczajenia.
Super!!! Polecaniem.


Nie wahajcie się dłużej!

bargo888
28-03-2012, 12:06
Bardzo długo wybieram już suszarkę i chyba zdecydowałem się na WT46W563BY a tutaj czytam, że ten model jest wadliwy!? Czy ktoś może to potwierdzić? Niby wybór jest duży, ale z klasą energetyczną A jest w sumie niewiele suszarek, a opinie na forum tylko potwierdzają, ze te z klasą A nie mają odświeżania parowego - czyli jak zwykle nie można mieć wszystkiego. A czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na temat różnicy między Boschem a Siemensem - jest w ogóle jakaś różnica czy tylko w nazwie?

Amoniaq
27-04-2012, 13:52
Też mam Elektrolux, razem z pralką tej samej marki i uważam, że warto. Pranie mięciutkie po wyjęciu. Faktycznie składam i wkładam prosto do szafy. No z wyjątkiem prześcieradeł, ale to takie moje skrzywienie, że muszą być idealnie gładkie. Nie ma już stert prasowania. Jestem zauroczona możliwością prania kołder. Kołdra uprana pachnie przez dłuuuuuugi czas niesamowicie. Od razu poprawia się komfort spania. W zasadzie to nie pamiętam już swojego życia sprzed epoki suszarki:)

dwiemuchy
05-05-2012, 07:38
A jak jest z montażem suszarki na pralce innej fimry? Bo niektórzy mówią, że można - inni, że nie; w MM widziałem uniwersalne łączniki - więc powinno dać się to radę zrobić.

grazi
31-01-2013, 19:32
WYBRAŁAM, KUPIŁAM!!!!!!
Podnoszę wątek, bo zdecydowam sie na zakup suszarki AEG Electrolux 59840 i jest SUPER!!!
Mam ją co prawda dopiero 3 dni, ale już suszyłam 7 razy - różne rodzaje rzeczy - ręczniki, jeans, kurtki, bawełnę i jestem bardzo zadowolona :-))
3/4 rzeczy składam od razu po wyjęciu - są mięciutkie, gładkie i wcale nie pogniecione, 1/4 odkładam do prasowania (np. z jeansowych rzeczy tylko dwie pary spodni męża wymagają prasowania, jeansy dzieci i moje od razu do szafy).
Poza tym pięknie usuwa wszystkie pyłki z tkanin, po każdym suszeniu filtr jest po prostu oblepiony (a ubrania idealne, widać to zwłaszcza na rzeczach ciemnych).
Cieszę sie, że wybrałam właśnie ten model, bo ma klasę A, a Electrolux, o którym pisałam wcześniej klasę B (a do opcji z parą można ładować max 3 kg, więc to mniej praktyczne na codzień)
Minus - chodzi dość głosno, efekt potęguje jeszcze stukanie np. guzików spodni o bęben - na razie to jest męczące, bo suszarkę stoi w mieszkaniu (w bloku), ale za miesiac sie przeprowadzamy i suszarka będzie zamknięta w specjalnej pralni - suszarni!
Żałuję, że kupiłam dopiero teraz, bo całą zimę męczyłam sie z rozwieszaniem i suszeniem gór prania (5-osobowa rodzina).
Aha - na suszarki electroluxa i AEG jest teraz promocja - SATYSFAKCJA gwarantowana albo zwrot pieniędzy!!!!!!

Czy jesteś zadowolona w dalszym ciągu? Interesuje mnie suszenie ubrań dla dorosłych tzn. np. swetry, koszule. Czy może coś nowszego ukazało się i możecie polecić? Właśnie wybieram suszarkę kondensacyjna i w Internecie znalazłam, że najbardziej popularna to Elektrolux EDH 97981W

sheenaz
01-02-2013, 08:49
Czy jesteś zadowolona w dalszym ciągu? Interesuje mnie suszenie ubrań dla dorosłych tzn. np. swetry, koszule. Czy może coś nowszego ukazało się i możecie polecić? Właśnie wybieram suszarkę kondensacyjna i w Internecie znalazłam, że najbardziej popularna to Elektrolux EDH 97981W

Hmm, tutaj technologia aż tak szybko się nie zmienia. Kup w sumie dowolną suszarkę. I tak zapewnie skorzystasz z 2 funkcji.
I przy okazji. warto przejśc do marketów z AGD i outletów ze sprzętem i popatrzeć na towar z ekspozycji. Często ceny są bardzo atrakcyjne.
Ja w ten sposób mam suszarkę Miele z pełną gwarancją za cenę Electroluxa.

motylemjestem
03-03-2013, 11:58
Electroluxy dają radę. Mamy, polecamy.

dwiemuchy
03-03-2013, 15:42
A jak jest z montażem suszarki na pralce innej fimry? Bo niektórzy mówią, że można - inni, że nie; w MM widziałem uniwersalne łączniki - więc powinno dać się to radę zrobić.

A ja sam sobie odpowiem, że daje radę - wbrew temu co piszą niektórzy producenci wystarczy pralka standardowej szerokości - jedyny mankament to to, że ramka mocowana jest do pralki na wkrętach więc dziurawią lekko górną płytę(ma to znaczenie gdyby zdjąć kiedyś suszarę). Uniwersalny łącznik (z MM właśnie), pralka Boscha + suszarka Electroluxa.

grazi
02-06-2013, 16:49
Kupiłam Electroluxa i jestem zadowolona. Szczególnie, jeśi chodzi o zbieranie kłaczków z ubrań. Nie wszystko jest idealnie suche, ale jest ok.

aadamuss24
21-10-2013, 17:00
Witam. Czy pojawiło się coś nowego w temacie suszarek ? ktoś coś kupił, szukał, widział ? Muszę wybrać a informacji praktycznych mało :( Czy lepiej jedno Miele czy dwa Bosze ? :) pozdrawiam adam

Bayzone_pl
22-10-2013, 07:45
Witam. Czy pojawiło się coś nowego w temacie suszarek ? ktoś coś kupił, szukał, widział ? Muszę wybrać a informacji praktycznych mało :( Czy lepiej jedno Miele czy dwa Bosze ? :) pozdrawiam adam

Miałem okazję ostatnio być na szkoleniu - prezentacji modelowej BSH
Jest nowy Siemens z linii iQ800 - dość ciekawy - WT47Y781PL - samoczyszcząca, samorobiąca...

dwiemuchy
22-10-2013, 08:43
Witam. Czy pojawiło się coś nowego w temacie suszarek ? ktoś coś kupił, szukał, widział ? Muszę wybrać a informacji praktycznych mało :( Czy lepiej jedno Miele czy dwa Bosze ? :) pozdrawiam adam

Ja dalej optowałbym za tym Electroluxem ktorego mam (bodaj EDH 97981) - póki co nie widzę o nim złych opinii, a od Boscha o porównywalnych parametrach był 30% tańszy (i szczerze powiedziawszy to patrząc na jakość innych sprzętów Boscha, które mam nie jest on wart tej różnicy.

agagrusz
07-12-2013, 17:10
Po kilku dniach czytania opinii wybór padł na Electroluxa EDH3498RDL. Co prawda cały sprzęt w domu mamy siemens lub bosch, przy suszarce postanowiliśmy zaryzykować i w końcu zdecydowaliśmy się na tego electroluxa. Mamy go dopiero 3 dni, więc jeszcze nie mogę się tak w 100% wypowiedzieć, ale suszyła już ręczniki, koce oraz zwykłe pranie - koszulki, majtki, skarpetki itp. Dla mnie ten sprzęt to bajka. Przed zakupem miałam mieszane uczucia, no bo powiedzmy sobie szczerze, to nie jest niezbęny sprzęt w domu, nie stoi nawet w drugim rzędzie po niezbędnych... ale wg mnie warto. Pranie daję do pralki, z pralki do suszarki, po 4 godzinach do szafy i zapominam o temacie. Żadnego wieszania na zwykłej i kombinowania gdzie by tu ją ustawić. Wszystkim, którzy się wahają - WARTO :)
Pozdrawiam

aadamuss24
12-12-2013, 08:04
Hej. Zakup dokonany (AEG T76280AC) i jak na razie same plusy. O awaryjności lub jej braku to jeszcze za wcześnie pisać ale na plus mogę zaliczyć to, że suszarka działa :) i nie była zepsuta od nowości :)
Temat suszarek jest jeszcze bardzo mało popularny wśród sprzedawców i ich rady i opinie są mocno teoretyczne. Podobnie jest z serwisami które z racji małej popularności niewiele mogą powiedzieć na temat awaryjności.
Generalnie wszyscy polecają Miele bo ... Miele i żadnej konkretnej argumentacji w czym Miele ma być lepsze. Ceny najtańszych Miele to już górna półka dla Boscha czy innych firm.
Bosch i Siemens, Aeg i Elektrolux i Zanussi, w danej grupie te same modele różniące się logiem.
Szukałem Elektroluxa bo taką mam pralkę i działa, ale w sumie kupiłem Aeg bo był jeszcze tańszy.
Wybrałem opcję najtańszą z wymienionych marek - Whirpola, Beko, Samsunga nie brałem pod uwagę.Klasa energetyczna nie była istotna.
Jeśli okaże się, że opcja najtańsza się nie sprawdzi to może następnym razem wybiorę opcję droższą :-)

Suszarka suszy dobrze, trochę szumi i dmucha ciepłym :) aż szkoda, że nie jest w łazience :)
Pranie miękkie i pachnie - o zapachach różnie piszą i zalecają jakieś tam wkłady zapachowe ale sam płyn do płukania daje wystarczająco dużo zapachu, chyba nawet mocniej pachnie niż przy tradycyjnym suszeniu.
Suszarka to super sprawa do szybiego suszenia dużych kurtek, spodni, śpiworów i poduszek.
Powtórzę to co wyżej, wszyscy którzy się wahają - warto.
Cena jaką zapłaciłem to 1550 i do tego jeszcze wykupiona gwarancja za 200-300 pln. Jak tylko wytrzyma okres gwarancji to już jest super :)
Pozdrawiam Adam

kukllasz
16-12-2013, 12:27
Hej. Zakup dokonany (AEG T76280AC) i jak na razie same plusy. O awaryjności lub jej braku to jeszcze za wcześnie pisać ale na plus mogę zaliczyć to, że suszarka działa :) i nie była zepsuta od nowości :)
Temat suszarek jest jeszcze bardzo mało popularny wśród sprzedawców i ich rady i opinie są mocno teoretyczne. Podobnie jest z serwisami które z racji małej popularności niewiele mogą powiedzieć na temat awaryjności.
Generalnie wszyscy polecają Miele bo ... Miele i żadnej konkretnej argumentacji w czym Miele ma być lepsze. Ceny najtańszych Miele to już górna półka dla Boscha czy innych firm.
Bosch i Siemens, Aeg i Elektrolux i Zanussi, w danej grupie te same modele różniące się logiem.
Szukałem Elektroluxa bo taką mam pralkę i działa, ale w sumie kupiłem Aeg bo był jeszcze tańszy.
Wybrałem opcję najtańszą z wymienionych marek - Whirpola, Beko, Samsunga nie brałem pod uwagę.Klasa energetyczna nie była istotna.
Jeśli okaże się, że opcja najtańsza się nie sprawdzi to może następnym razem wybiorę opcję droższą :-)

Suszarka suszy dobrze, trochę szumi i dmucha ciepłym :) aż szkoda, że nie jest w łazience :)
Pranie miękkie i pachnie - o zapachach różnie piszą i zalecają jakieś tam wkłady zapachowe ale sam płyn do płukania daje wystarczająco dużo zapachu, chyba nawet mocniej pachnie niż przy tradycyjnym suszeniu.
Suszarka to super sprawa do szybiego suszenia dużych kurtek, spodni, śpiworów i poduszek.
Powtórzę to co wyżej, wszyscy którzy się wahają - warto.
Cena jaką zapłaciłem to 1550 i do tego jeszcze wykupiona gwarancja za 200-300 pln. Jak tylko wytrzyma okres gwarancji to już jest super :)
Pozdrawiam Adam



Witam. Również poluję na tę suszarkę AEG T76280AC z podobnych powodów. Cena 1550 jest satysfakcjonująca, tylko gdzie mogę za tyle kupić? Może jakaś mała podpowiedź...? Pozdrawiam

r19
16-12-2013, 13:36
Czy po suszeniu ubrania powinny być gorące czy też nie? Na czym polega "chłodzenie" w końcowej fazie? Pytam, bo mój Electrolux dziwnie się zachowuje.
Program "bawełna do szafy", który powinien trwać 2:03 automatycznie się skraca o ok. 40 minut. Kiedy na wyświetlaczu jest 0:40 do końca, nagle robi się 0:02 i za moment jest koniec.
Co jest qrde grane?
Co ciekawe ostatnio piorąc kurtkę zauważyłem, że cykl prania nagle skrócił się o 30 minut w podobny sposób jak przy suszarce. Oczywiście pralka też Electrolux.

agagrusz
18-12-2013, 07:26
r19 nasz electrolux ma jakieś tam czujniki, które widzą jak bardzo jest mokre pranie i w zależności od tego zmniejszają lub nie czas suszenia. Zależy to pewnie od tego ile prania włożysz i jak bardzo odwirowane. Moja też skraca czas - na początku wyświetla sobie tam np. 2.38, a potem sobie skraca. No i tak na logikę to chyba dobrze - wrzucisz dwie pary skarpetek to nie suszy ich całego czasu jaki ma w programie, tylko tyle ile schną skarpetki :) Jakby tak jechała 2.38, to suche wióry by wyszły :)
Pozdrawiam

r19
18-12-2013, 10:09
r19 nasz electrolux ma jakieś tam czujniki, które widzą jak bardzo jest mokre pranie i w zależności od tego zmniejszają lub nie czas suszenia. Zależy to pewnie od tego ile prania włożysz i jak bardzo odwirowane. Moja też skraca czas - na początku wyświetla sobie tam np. 2.38, a potem sobie skraca. No i tak na logikę to chyba dobrze - wrzucisz dwie pary skarpetek to nie suszy ich całego czasu jaki ma w programie, tylko tyle ile schną skarpetki :) Jakby tak jechała 2.38, to suche wióry by wyszły :)
Pozdrawiam

Jaki masz model?

sheenaz
18-12-2013, 22:17
r19, mam suszarke Miele i jest tak samo. Wszystk ozależy od ilości prania i jego poziomu wilgotności. Czasem się suszy 30min czasem 1h.
Chyba nie zdarzyło mi się, żeby suszenie trwało tyle ile zegar pokazuje.

I przy okazji. Warto zatrzymać sobie wodę ze zbiornika suszarki do żelazka - jest do tego celu doskonała.

r19
19-12-2013, 06:48
Dzięki za informacje.

agagrusz
19-12-2013, 08:59
Jaki masz model?

Model EDH3498RDL - pisałam już trochę wyżej.
Co do temperatury prania wyjmowanego z suszarki - moje jest dobrze ciepłe, mięciutkie i puszyste :) :) :) Takie ciepłe szybko składam i wieszam na wieszaki i 2/3 prasowania jest mniej. Dlaczego ja dopiero teraz wpadłam na to, żeby sobie suszarkę sprawić? pojęcia nie mam, ale jestem od miesiąca fanem suszarek :)
Pozdrawiam

SUSPENSER
25-12-2013, 17:23
Witam,

Szukam suszarki i do końca nie wiem co wybrać.

Zależy mi na programie odświeżania i standardowych, przeźroczystych drzwiczkach, wykorzystanie dla 2 dorosłych i 2 małych dzieci.

W polecanej AEG pod linkiem:

http://allegro.pl/suszarka-kondensacyjna-aeg-t76280ac-8-kg-24m-gw-i3820251602.html

w opisie nie ma programu odświeżania, ale np. tu:

http://www.ceneo.pl/12231943#tab=spec

jest "odświeżenie wełny"

to jak z nią jest - ma to odświeżanie czy nie ?

Za trochę więcej można kupić Hoover o pojemności 9 kg z odświeżaniem:

http://allegro.pl/lodz-suszarka-do-ubran-hoover-dyc-7913-nowosc-i3810611021.html


Nie wiem czy warto dokładać do wersji z pompą ciepła bo to się pewnie nigdy nie zwróci a więcej się w niej może popsuć w przyszłości, no i ponoć nie ma programów parowych [ta pod linkiem ma "odświeżanie" ale nie wiem na czym ono polega]:

http://www.neo24.pl/?p=electrolux_edh13487rw

Jeśli chodzi o wilgoć to jest ona u mnie wręcz wskazana bo mam zwykle zaledwie 33-35% wilgotności w domu i muszę używać nawilżacza.

Może ktoś z praktyką w temacie podpowie mi co wybrać ?

fuxszyk
28-12-2013, 20:13
Witam serdecznie,
szukam dużej suszarki i pralki (oddzielne urządzenia). Mam wydzielone pomieszczenie na pralnie.
Warunki:
- duża (dla 4 osób)
- energooszczędna
- rozsądny współczynnik ceny do jakości
Na szybko w sieci znalazłem 3 modele (w mieszkaniu mam sporo elektroluxa i boscha i złego słowa nie mogę powiedzieć):

BOSCH WTY 87781 PL
BOSCH WTB66211PL
ELECTROLUX EDH 13386 GW

z góry dziękuję za pomoc

SUSPENSER
01-01-2014, 17:14
Obejrzałem wczoraj w MM tą AEG ku której się skłaniałem i ... estetyka, jakość wykonania oraz użytych materiałów przekonała mnie do szukania czegoś lepszego.

Poszukałem na stronach producentów i znalazłem suszarkę Hotpoint z tej samej linii produktów co nasza pralka [która sprawdza się od ponad 5 lat] i okazało się, że:

1) Ma więcej programów - 16
2) Są ciekawsze programy [ suszenie zabawek, bielizny dziecięcej, jeans itp.]
3) Zapewne będzie lepiej i ładniej wykonana [o ile będzie to poziom naszej pralki]
4) Jest tańsza od AEG

W związku z tym znalazłem ten model w Ceneo - nie wiem dlaczego w Ceneo jest ona w kategorii "Pralki" przez co nie mogłem jej znaleźć wcześniej - link:

http://www.ceneo.pl/23196401

Poniżej link do strony producenta z opisem tej SUSZARKI :rolleyes:

http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_agd_h/Suszarka_AQC9_BF7_T_%28EU%29/pid_F082354PL.do

Dam znać gdy ją zamówię, dotrze do nas i ją wypróbujemy :)

fuxszyk
04-01-2014, 22:06
Trochę poszperałem w sieci i znalazłem takie cudo:
Electrolux EDH13487RW
cena ok 2.5k

Czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem i może coś na jej temat napisać?

r19
08-01-2014, 12:45
Trochę poszperałem w sieci i znalazłem takie cudo:
Electrolux EDH13487RW
cena ok 2.5k

Czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem i może coś na jej temat napisać?

Mam tą suszarkę. Poza tym, że dziwnie skraca programy (ale ponoć tak ma być :) to żona się dziwi, że mogła dotąd żyć bez tego urządzenia :)

majowamama
08-01-2014, 18:19
Trochę poszperałem w sieci i znalazłem takie cudo:
Electrolux EDH13487RW
cena ok 2.5k

Czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem i może coś na jej temat napisać?

Do mnie wlasnie jedzie ten model, jak przetestuje to podziele sie opinia. Juz nie moge sie doczekac;)

map78
09-01-2014, 09:04
Witam!
Podzielę się swoją opinią, bo może komuś się przyda:rolleyes:
12 stycznia 2013 zakupiłem suszarkę kondensacyjną Siemens SIWATHERM 7400 IQ z komisu w Gdańsku (gwarancja pół roku). Razem z wniesieniem do domu zapłaciłem 600zł;)
Za 3 dni mija rok niezawodnej i na prawdę ciężkiej pracy suszarki - odkąd ją mamy NIGDY nie wywiesiliśmy prania do tradycyjnego suszenia (rodzinka 2 + 2).
Także, jeżeli ktoś chciałby cieszyć się porządną suszarką za niewielkie pieniądze to serdecznie polecam. Nie wiem co prawda co to za cudo bo nowej nigdzie nie widziałem, nawet na stronie Siemensa nie ma śladu, ale na aledrogo jest ich sporo. Miałem okazję dużo korzystać z przemysłowych suszarek mieszkając w USA i powiem szczerze, że ta pod względem zarówno wyglądu, pracy jak i jakości suszenia nie wiele się od nich różni:no:

Leia.O
09-01-2014, 23:35
Również jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki kondensacyjnej. ;-)

Moja to Bosch WTB86200PL, pojemność standardowa, 7kg.
W czasie wyposażania pierwszego własnego mieszkania zdecydowałam się na suszarkę Bosch - chciałam pralkę tej marki, a suszarka stoi w słupku, tj. na pralce.
Jestem zadowolona, choć okres użytkowania tej konkretnej suszarki nie jest jeszcze długi. Suszarki Boscha użytkuję jednak dłużej, gdyż taka bez zarzutu funkcjonuje w moim domu rodzinnym od 2009 r. (stoi zresztą na ok. 15-17-letniej pralce Boscha.
Miałam także wielokrotnie możliwość korzystania z AGD Miele, naprzemiennie z Boschem, a mimo tego nie widzę różnicy w zakresie funkcjonalności między tymi suszarkami, ale być może takie są, skoro ceny suszarek Miele to 2x Bosch. ;-)

Tutaj po raz pierwszy przeczytałam o czymś takim, jak jakieś wsady zapachowe do suszarki - żadna z suszarek przeze mnie używanych nie potrzebowała czegoś takiego, ubrania po wyjęciu ładnie pachniały płynem.
Moja suszarka dobrze dosusza, ładnie zbiera resztki przeoczonej chusteczki higienicznej, czas suszenia w normie.

Bardzo podoba mi się program "koszule", bo zostawia ubrania leciutko niedosuszone - idealnie do natychmiastowego prasowania.
Do suszarki wrzucam wszystko jak leci, niezależnie od tego, co mówią metki - wyjątkiem są eleganckie sukienki (bo ładne, delikatne i się z nimi pieszczę) oraz sportowe polary (jak się je wrzuci z bawełną na tryb suszenia bawełny do sucha, to się kurczą). I moje ubrania nie są od tego zniszczone. Nie wiem, jak z innymi suszarkami, lecz Bosche mają taką funkcję "mniej zagnieceń" - jeśli tryb suszenia się skończy, a nie wyjmie się wsadu, to suszarka co jakiś czas rusza bębnem i puszcza powietrze.

sheenaz
10-01-2014, 08:09
Leia, myslę, że wielkich róznic w eksploatacji między Miele a Boschem nie ma. Suszarka to jednak dość proste urządzenie.
Ceny też nie są straszne. Tylko trzeba trafić - mi się udalo.
Liczę, że Miele jednak trochę dłużej podziała niż standardowy sprzęt. Mam tak dobrą opinię o tym sprzęcie (choć jeszcze lepszą o vZug), że nawet nie podbiłam gwarancji, bo uznałam, że przez pierwsze 2 lata nie ma szany się zepsuć, więc nie bedę w kolejce stać po stempelek.

majowamama
13-01-2014, 06:06
Do mnie wlasnie jedzie ten model, jak przetestuje to podziele sie opinia. Juz nie moge sie doczekac;)
Zgodnie z obietnica, dziele sie opinia. Wszystkim niezdecydowanym lub stojacym przed decyzja zakupu suszarki do ubran, napisze jedno: KUPUJCIE A ZALOWAC NA 100% ZALOWAC NIE BEDZIECIE!
Nie mam zadnego porownania, bo to ma pierwsza suszarka, dlatego nie wiem czy kazda spelni oczekiwania uzytkownika czy to wpasnie zasluga kondensacji a moze cechy osobnicze modelu posiadanego przeze mnie;).
W kazdym razie, ten sprzet zaoszczedzil mi okolo kilkunastu godzin tygodniowo. Generalnie u mnie suszarka na ubrania rozwieszona w garderobie byla caly B

majowamama
13-01-2014, 06:23
Do mnie wlasnie jedzie ten model, jak przetestuje to podziele sie opinia. Juz nie moge sie doczekac;)
Zgodnie z obietnica, dziele sie opinia. Wszystkim niezdecydowanym lub stojacym przed decyzja zakupu suszarki do ubran, napisze jedno: KUPUJCIE A ZALOWAC NA 100% NIE BEDZIECIE!
Nie mam zadnego porownania, bo to ma pierwsza suszarka, dlatego nie wiem czy kazda spelni oczekiwania uzytkownika, czy to wlasnie zasluga kondensacji a moze cechy osobnicze modelu posiadanego przeze mnie;).
W kazdym razie, ten sprzet zaoszczedzil mi okolo kilkunastu godzin tygodniowo. Generalnie u mnie suszarka na ubrania rozwieszona w garderobie byla caly Bozy rok - przy 2 dzieci, w tym niemowlaku - non stop cos piore a potem rozwieszam (brrr:() a potem prasuje (brrrrrrrrr:(). A od tej soboty.... Pranie z calego tygodnia zostalo uprane i schowane do szafy BEZ KONIECZNOSCI WLACZANIA ZELAZKA!!! w ciagu jednego dnia (mysle, ze lacznie te czynnosci zabraly mi nie wiecej niz 30-40 min).
No jestem zachwycona!
Oprocz tego, ze pranie nadaje sie do zalozenia zaraz po wyjeciu (nie testowalam jeszcze koszul ale nawet, jesli trzeba bedzie je "doprasowac" to coz to zmienia:)), to ma jeszcze jedna nie do przecenienia ceche: MIEKKOSC. No tak mieciutkie, niczym nadmuchane reczniki dotad mialam okazje uzywac tylko w hotelach. Kolejna cudowna cecha: zbieranie pylkow - zadnych klaczkow i kulek nie uswiadczycie! No i zapach, ktory rozlega sie po calym domu- swiezego czystego prania, jak z pralni. Nawet kot pokochal miejsce, w ktorym suszarka stanela;), pewnie po czesci ze wzgledu na cieplo, jakie wydziela.
Testowalam na razie programy: bawelna i syntetyki - z opcjami: mniej zagniecen i wolniejsze obroty (czy jakos tak). Bawelna w opcji bardzo sucha podobal mi sie najbardziej, bo pranie bylo jak cieplutenki puch po wyjeciu, no bajka:).
Generalnie potwierdzam to, co pisze niemal kazdy posiadacz tego sprzetu: nie wiem, po prostu nie wiem czemu nie zdecydowalam sie na ten zakup wczesniej. Uwazam, ze zysk czasu, ktory on generuje jest wart nawet bardzo wysokiej ceny. To urzadzenie jest GE NIAL NE!!! Chwale Boga za czlowieka, ktory to cudo stworzyl:)!!!

aadamuss24
12-02-2014, 18:31
Hej. Czas suszenie jest podany do konkretnego wsadu i może się różnić w zależności od ciężaru - opisane w instrukcji :)
Wszystko działa i jest ok - głównie programy standardowe bez kombinowania - przy innych programach różnic nie widać :)
Pranie po tygodniowym zimowym wyjeździe pięciu osób wyprane i wysuszone w jeden dzień - kiedyś byłby to tydzień.
polecam i pozdrawiam Adam

fuxszyk
12-02-2014, 20:45
aadamuss24 - jaką masz suszarkę i jak długo ją użytkujesz?

Jamejski
13-07-2014, 17:17
Przyznam szczerze że wątek przejrzałem po łebkach. Aktualnie szukam dobrej suszarki i mam do was pytanie co sądzicie o aktualnych modelach Electrolux? Widziałem parę w dużym centrum handlowym i jakoś tak mi najbardziej wpadły w oko

SUSPENSER
13-07-2014, 20:53
Przyznam szczerze że wątek przejrzałem po łebkach. Aktualnie szukam dobrej suszarki i mam do was pytanie co sądzicie o aktualnych modelach Electrolux? Widziałem parę w dużym centrum handlowym i jakoś tak mi najbardziej wpadły w oko

Ja kupiłem w tym roku po obejrzeniu wielu modeli i przeanalizowaniu parametrów Hotpoint Ariston i jest bardzo dobra .

Jest dość cicha - bardziej od niej hałasują ubrania obracające się w bębnie zwłaszcza gdy się źle guzik ustawi ;-)

Filtr a nawet kondensator czyści się i wyciąga bardzo łatwo .

Przydaje się bardzo i ma sporo programów - każdy znajdzie coś dla siebie ;-)

adrianad
15-07-2014, 09:45
Jeśli chodzi o suszarki kondensacyjne to tylko z pompa ciepła i koniecznie z czujnikiem wilgoci. Wbrew pozorom czasem i drogie modele tego nie mają!

SUSPENSER
15-07-2014, 22:08
Jeśli chodzi o suszarki kondensacyjne to tylko z pompa ciepła i koniecznie z czujnikiem wilgoci. Wbrew pozorom czasem i drogie modele tego nie mają!

Ja mam bez pompy ciepła i wg mnie nie było warto do niej dokładać.

fonio
18-07-2014, 12:00
hmmmm ciekawy temat z tą suszarką

channel8
18-07-2014, 15:28
Ja mam bez pompy ciepła i wg mnie nie było warto do niej dokładać.

Ja mam z pompą i uważam że warto było - szczególnie że suszę bardzo dużo ok. 10 suszarek tygodniowo a rachunek za prąd mnie nie zabija:p

SUSPENSER
20-07-2014, 21:31
Ja mam z pompą i uważam że warto było - szczególnie że suszę bardzo dużo ok. 10 suszarek tygodniowo a rachunek za prąd mnie nie zabija:p

Mnie także nie zabija a suszę podobne ilości [przy dwójce małych dzieci], różnica w cenie wersji zwykłej i z pompą ciepła nie zwróci się nigdy, do tego więcej może się zepsuć gdy urządzenie jest bardziej skomplikowane. :)

Aga J.G
20-08-2014, 18:47
Wybrałam cos takiego będzie to moja pierwszy raz z tym sprzętem więc proszę o opinię
Electrolux EDH 13386GW

Jamejski
29-08-2014, 17:56
Wybrałam cos takiego będzie to moja pierwszy raz z tym sprzętem więc proszę o opinię
Electrolux EDH 13386GW


Bardzo fajnie sprawujący się model :) Moja kuzynka go ma i jest super zadowolona.

prelegent
01-09-2014, 21:26
Para robi swoje bez niej to mało przydatne urządzenia z dużym zużyciem energii.

Aga J.G
02-09-2014, 08:42
Bardzo fajnie sprawujący się model :) Moja kuzynka go ma i jest super zadowolona.

Dzięki.

konking
16-02-2015, 19:38
Niestety stoję przed koniecznością kupna suszarki do ubrań bo obiecałem małżonce i obietnice trzeba dotrzymać. Widziałem na stronie electroluxa że mają takie urządzenia jak pralko-suszarki czy to nie opłaca się bardziej kupić? W końcu jedno urządzenie w pralni to nie dwa.

SUSPENSER
16-02-2015, 20:20
Niestety stoję przed koniecznością kupna suszarki do ubrań bo obiecałem małżonce i obietnice trzeba dotrzymać. Widziałem na stronie electroluxa że mają takie urządzenia jak pralko-suszarki czy to nie opłaca się bardziej kupić? W końcu jedno urządzenie w pralni to nie dwa.

Czytałem, że to kiepskie połączenie i zdecydowanie lepiej kupić osobne urządzenia i tak zrobiłem.

Jamejski
17-02-2015, 08:03
Ogólnie lepiej mieć 2 bo łatwiej z czyszczeniem, jak coś pójdzie nie tak to drugie działa no i mają większą wydajność. (Jak coś jest do wszystkiego...)

Ale jak mus to mus bo miejsca nie ma! Jeśli będzie się działało zgodnie z instrukcją pralko suszarka da radę. Tylko szukaj w dobrych firmach jak electrolux, bosh, amika itd a nie jakieś krzaki albo marki komputerowe ;)

holmes12
17-02-2015, 11:46
Czytałem, że to kiepskie połączenie i zdecydowanie lepiej kupić osobne urządzenia i tak zrobiłem.

Ogólnie zawsze lepiej nie mieć urządzeń do wszystkiego. Ale z drugiej strony wiele zależy od potrzeb. Jeżeli suszarka potrzebna jest sporadycznie, to lepszym zakupem może okazać się pralko-suszarka. Przy dużej ilości prania, małych dzieciach lepiej jednak zainwestować w osobne urządzenia.

SUSPENSER
17-02-2015, 22:27
Ogólnie zawsze lepiej nie mieć urządzeń do wszystkiego. Ale z drugiej strony wiele zależy od potrzeb. Jeżeli suszarka potrzebna jest sporadycznie, to lepszym zakupem może okazać się pralko-suszarka. Przy dużej ilości prania, małych dzieciach lepiej jednak zainwestować w osobne urządzenia.

Z tym sporadycznie to się tak wydaje - gdy się zobaczy jak miękkie i pachnące są rzeczy z takiej suszarki, ile mniej jest prasowania oraz ile kurzu z pościeli i ubrań ona zbiera to inne sposoby suszenia odchodzą do lamusa.

A przy małych dzieciach to już w ogóle nie ma o czym mówić - must be i tyle.

Nie znalazłem dobrych opinii o żadnej pralko suszarce [za to sporo złych] a sporo się naczytałem gdy jej szukałem, no ale może coś w międzyczasie wymyślili ...

teodor2424
13-12-2015, 20:49
Witam.
Planuję zakupić suszarkę do prania.
Czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby polecić jakiś model.
Moje wymagania i parametry:
- użytkowanie 2-3 razy/tydz
- głownie zależy mi na ubraniach bez prasowania
- bez pompy ciepła
- do 2500zł
- łatwy dostęp do filtrów
- długa żywotność :)

wyszukałem takie oto modele:
Bosch WTB86201PL
Hotpoint-Ariston AQC9 4F5 T/Z1 (EU)
Whirlpool AHIC 999P
Whirlpool HSCX 80425
Whirlpool HSCX 80311
Candy GVC D1013B-S

Proszę o propozycje
a może macie inne lepsze ciekawsze?
Proszę o poradę.

Mario_80
04-03-2016, 20:49
teodor, co w koncu kupiles?

Marcin834
04-10-2016, 16:56
Mam dość mała łazienkę i zastanawiam się czy nie postawić suszarki na pralce, tylko martwi mnie cay nie będzie za głośno...