PDA

Zobacz pełną wersję : przeciekające fundamenty



gulek5
26-02-2009, 19:16
Witam, mam problem w poniemieckim domu z przeciekiem wód gruntowych wydostających się z fundamentów (narożnikach pomiędzy ścianą a posadzką). Odkopywanie zewnętrzne i dawanie izolacji pionowej plus zrywanie starych posadzek w piwnicach i ponownym zalaniu nowych z izolacją nie powstrzymało przecieków.
Słyszałem, że jest jakiś płyn 2-składnikowy, który uszczelnia stare fundamenty budynku po nawierceniu otworów i wstrzyknięciu tego płynu.
Jeżeli ktoś zna coś takiego to prosił bym o podanie nazwy tego produktu.

Barbossa
26-02-2009, 20:25
poszukaj hasła iniekcje
ale czy w tym przypadku pomoże?
może z drenażem... :roll:

gulek5
27-02-2009, 15:34
poszukaj hasła iniekcje
ale czy w tym przypadku pomoże?
właśnie o coś takiego mi chodziło, wielkie dzięki.

może z drenażem... :roll:
drenaż też jest położony i mimo to woda wybija.

gulek5
01-03-2009, 14:15
Z tego co wyczytalem to dość droga ta iniekcja krystaliczna, w moim przypadku wyniosła by okolo 3,5tys zł. I tu pytanie, próbował ktoś z was robić to na własną rekę?? Cała praca to banał jedynie trzeba znać proporcje składników i tu już sa schody. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

j-j
01-03-2009, 14:22
Z tego co wyczytalem to dość droga ta iniekcja krystaliczna, w moim przypadku wyniosła by okolo 3,5tys zł. I tu pytanie, próbował ktoś z was robić to na własną rekę?? Cała praca to banał jedynie trzeba znać proporcje składników i tu już sa schody. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

Ja mogę tylko poptwierdzić że faktycznie jak zrypiesz choć tylko ciut ilosci to dupa.

pzdr

lukasz_p
01-03-2009, 14:58
Rozważyłbym rezygnację z piwnic w przypadku autora postu. Z wodą ciężko wygrać... Nawet najlepsza hydroizolacja po kilkunastu latach lub nawt wczesniej zacznie przeciekać, jeżeli napór wody jest duży..

gulek5
02-03-2009, 16:50
Ja mogę tylko poptwierdzić że faktycznie jak zrypiesz choć tylko ciut ilosci to dupa.

pzdr
Dupa? czyli co masz dokładnie na myśli? Jak to może zaszkodzić budynkowi jak wykona się to nie prawidłowo?


ozważyłbym rezygnację z piwnic w przypadku autora postu. Z wodą ciężko wygrać... Nawet najlepsza hydroizolacja po kilkunastu latach lub nawt wczesniej zacznie przeciekać, jeżeli napór wody jest duży..
pzdr
Rezygnacja z piwnic na pewno nie wchodzi w grę.