PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyborem kuchni



monswi2187
27-02-2009, 08:11
Witam!Czytam wszystkie posty od dłuższego czasu i sama postanowiłam dzisiaj napisać, może ktoś będzie mi umiał doradzić, a mianowicie próbuje się zdecydować na kolor kuchni a wybieram pomiędzy kolorem jasnym kremowym a ciepłym brązem.Podobają mi się oba dlatego ciężko mi podjąć decyzje. Dodam,że mam już jasne płytki zakupione na ścianę i ciemne, brązowo szare na podłogę. W ciemnej kuchni obawiam się, że przy ciemnych płytkach meble w kolorze brązowym będą za ciemne natomiast przy jasnej kuchni o jej utrzymanie w czystości!!Proszę o opinie i rady

zetka
27-02-2009, 09:23
Zawsze można połączyć oba kolory ;) U mnie dolne fronty i zabudowa lodówki w ciemnym brązie (wenge) a górne szafki białe na wysoki połysk. I zdecydowanie lepsze do utrzymania w czystości są te białe!

monikaa13
27-02-2009, 09:42
Połącz dwa kolory i po kłopocie :) a jak ładnie.

Tkanka7
27-02-2009, 14:18
Mam białą kuchnie i wcale nie wydaje mi sie uciążliwa w utrzymaniu porządku. Jeśli skorzystasz z porady Zetki to ja poradzę byś kolor dolnej zabudowy mebli zgrała z kolorem podłogi - jeśli i podłoga i meble mają być brązowe to warto by były w jednej tonacji kolorystycznej. Osobiście nie bardzo "widzę" zestawienie ciepłego brązu z szarym brązem, no ale to moze tylko ja jestem przewrażliwiona na punkcie doboru kolorów :wink:

malajula
27-02-2009, 14:22
Ja planuję ciemne korpusy i jasne fronty. Może to jest jakieś rozwiązanie również dla Ciebie...

Juniorka
27-02-2009, 21:32
Zawsze można połączyć oba kolory ;) U mnie dolne fronty i zabudowa lodówki w ciemnym brązie (wenge) a górne szafki białe na wysoki połysk. I zdecydowanie lepsze do utrzymania w czystości są te białe!
Też myślę o takim zestawie kolorów szafek w kuchni :D . A powiedz jakie masz uchwyty do szafek i jaki kolor ścian? I jaki jest problem z wenge i czystością? :wink:

edi1977
28-02-2009, 11:55
Kolorystyka to tak na prawde w duzej mierze rzecz gustu. My z zona jak urzadzalismy nasze obecne lokum tez dlugo dyskutowalismy. Ja mam manie drewna i chcialem kuchnie w kolorze drewna. Ona kremowa. Zdecydowalismy sie na mix. Dol drewno, gora krem. Lodowka i komin - drewno. Po 5 latach powoli sie wykanczamy przy domu. Ostatnio rozmawialmy o kuchni. Nikt z nas nie chce juz kremowego koloru. Po kliku latach ma sie go dosc, a drewno zawsze jest uniwersalne. Ale to tylko nasze doswiadczenie...

zetka
28-02-2009, 13:37
Też myślę o takim zestawie kolorów szafek w kuchni :D . A powiedz jakie masz uchwyty do szafek i jaki kolor ścian? I jaki jest problem z wenge i czystością? :wink:

Mam meble z BRW, dokładnie takie zestawienie jak na tym zdjęciu http://atol-group.cz/admin/fotografie/normal/modern_line_diona_wenge+brw_line_tafla_mdf_152_bia ly_polysk_01.jpg Uchwyty też takie (srebrny pasek na górze i na dole a pomiędzy nimi wstawka w kolorze wenge) Są bardzo delikatne i nie rzucają się w oczy, niestety są plastikowe :( Fronty wnege były do wyboru 2. Jedne matowe i te co ja mam, pokryte warstwą lakieru - na tych moich bardziej widać ślady palców :roll: Ściany w całym domu mam białe :)

Juniorka
30-03-2009, 11:41
Dobrze, że miałam trochę czasu by ostatecznie zamówić kuchnię, bo co chwilę jakiś inny pomysł mi wpadał do głowy :wink: . Ale w końcu wybraliśmy MDF, na dole ciemny brąz, na górze biały błyszczący. Muszę tylko zadzwonić do stolarza i niestety zmienić rodzaj uchwytów, bo przy zmywarce panelowej, te uchwyty co ja chcę (ja je nazywam szynowymi) nie mogą być zastosowane, bo nie będzie jednego ciągu. No ale w końcu nie można mieć wszystkiego :wink: