PDA

Zobacz pełną wersję : Czy deskowa? dach pod dachówk??? A Roben co Wy na to??



adso
14-11-2003, 10:15
...cieśle kończą więźbe dachową na dachu ma być położona dachówka.
no i pojawiło sie poważne pytanie czy deskować dach?
Alternatywą jest położenie foli.

Czy macie może jakies doświadczeniem z dachowką firmy Roben ze
Środy Śląskiej, jestem prawie zdecydowany na falistą-kasztanową.

serdeczne dzieki za ewentualne podpowiedzi

Grzegorz63
14-11-2003, 11:14
Nie wiem jak inni, ale ja zadeskowałem dach, następnie pokryłem go folią wysokoparoprzepuszczalną TOPFOL ND (http://www.topfol.pl/topfol.html), obecnie kryję dach dachówką średzką falistą "jesienny liść" Robena. I jestem ze swojej decyzji jak na razie zadowolony ponieważ:
1. Dechy, to dechy i nic ich nie zastąpi, dodatkowo usztywniają konstrukcję więźby (choć inni mówią, że i niepotrzebnie obciążają, ale jeżeli się ma odpowiednie mury, to jest bez znaczenia), wygłuszją i izolują cieplnie, stanowią dodatkową barierę dla złodzieja- bez desek po ściągnięciu zaledwie paru dachówek złodziej już jest w naszym domu).
2. Folia wysokoparoprzepuszczalna, którą zastosowałem na deski zamiast papy umożliwi mi eliminację szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną a deskami, czyli mogę zwiększyć bez problemu grubość ocieplenia poddasza.
3. Dachówkę, którą wybrałem wspaniale się układa i ma niezły wygląd. Jak będzie ze szczelnością to się później okaże... :wink:

renab
14-11-2003, 11:27
Absolutnie odradzam dachówkę Roebena. O moich kłopotach z nimi możesz przeczytać na forum w dziale Napiszcie w Muratorze. Tytuł "Cieknący dach Roebena" jak rónież w Muratorze z września.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na dachówkę to lepiej zrób od razu pełne deskowanie.


Pozdrawiam
Renata

uszek
14-11-2003, 11:33
Ja mam u siebe tylko folię i jak na razie jest OK, co do wad i zalet to zgadzam się z tym, że na pewno deskowanie wzmacnia konstrukcję dachu jest on berdziej stabilny i jest to plus, ale czy ma to jakiś wpływ na szcelność dachu to wątpię, bo jeżeli dachówka bedzie źle położona i dach zacznie przeciekać to i deskowanie nie pomoże, co do funkcji antywłamaniowej to już zupełnie nie rozumiem dlaczego złodzieje mają się włamywac poprzez dach :lol: i jeszcze jedno drzewo sporo kosztuje położenie deskowania to jednak wydatek nie mały, choć oczywiście nie jest to najważniejszy argument

adso
14-11-2003, 12:17
Szanowna Renato,
podaj mi więcej informacjo dotyczących Twojej "przygody " z Robenem??
Nie moge znależć tego forum które mi poleciłaś- mioże podasz mi do niego link.

Może ktoś jeszcze ma jakies uwagi co do Robena??

14-11-2003, 13:00
polecam deskować, ale deskami nie dokońca spasowanymi do siebie (szczeliny miedzy deskami), foli wysokoporoprzepuszlna oraz mała szczelina powietrzna z wyprowadzonym wlotem i wylotem powietrza na zewnątrz.

krzysztofh
14-11-2003, 13:18
Nie wiem jak inni, ale ja zadeskowałem dach, następnie pokryłem go folią wysokoparoprzepuszczalną
Folia na deskach to jakieś niepowozumienie!

2. Folia wysokoparoprzepuszczalna, którą zastosowałem na deski zamiast papy umożliwi mi eliminację szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną a deskami, czyli mogę zwiększyć bez problemu grubość ocieplenia poddasza.
To gdzie ta wełna ma być - na deskach?
Bo jak pod deskami to folia niczego nie załatwi, no może nie będzie wełna zamakać po ewentualnych podciekach po deszczu padającym przy intensywnym wietrze (choć jak dobrze położona dachówka to nie powinno nic cieknąć).
Jeżeli chodzi po funkcjonalność folii pozwalającą na wyprowadzanie wilgoci z wełny to ją tracimy bo pomiędzy wełną i folią będą deski.
Idąc Twoim tropem można było spokojnie zastosować folię paroizolacyjną i miałbyć ten sam efekt.


3. Dachówkę, którą wybrałem wspaniale się układa i ma niezły wygląd. Jak będzie ze szczelnością to się później okaże... :wink:

groszek 3
14-11-2003, 13:29
Link do cieknącego ROBENA:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7626

Groszek[/list]

Grzegorz63
14-11-2003, 13:51
Nie wiem jak inni, ale ja zadeskowałem dach, następnie pokryłem go folią wysokoparoprzepuszczalną
Folia na deskach to jakieś niepowozumienie!

2. Folia wysokoparoprzepuszczalna, którą zastosowałem na deski zamiast papy umożliwi mi eliminację szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną a deskami, czyli mogę zwiększyć bez problemu grubość ocieplenia poddasza.
To gdzie ta wełna ma być - na deskach?
Bo jak pod deskami to folia niczego nie załatwi, no może nie będzie wełna zamakać po ewentualnych podciekach po deszczu padającym przy intensywnym wietrze (choć jak dobrze położona dachówka to nie powinno nic cieknąć).
Jeżeli chodzi po funkcjonalność folii pozwalającą na wyprowadzanie wilgoci z wełny to ją tracimy bo pomiędzy wełną i folią będą deski.
Idąc Twoim tropem można było spokojnie zastosować folię paroizolacyjną i miałbyć ten sam efekt.


3. Dachówkę, którą wybrałem wspaniale się układa i ma niezły wygląd. Jak będzie ze szczelnością to się później okaże... :wink:
Zostałem źle zrozumiany. Napisałem, że zastosowałem folię wysokoparoprzepuszczalną zamiast papy, a nie, że zastosowałem deski i folię, zamiast samej folii. Analizując- pokrywając pełne deskowanie folią wysokoparoprzepuszczalną nie trzeba stosować szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną (ułożoną pod deskami :wink: ) a samymi deskami. Stosując papę na deskowanie, należy bezwzględnie taką szczelinę pozostawić. Jasne wsio???

adso
14-11-2003, 22:14
...czy ktoś kupował w ostatnim czasie Robena?? jestem Ciekawy z jakimi upustami mieliście do czynienia.
Ja mam do pokryci około 450 m kw i chciałbym wydusić jak największy upust :)

myśle nadal o dachówce falistej w kolorze kasztanowym


z góry Dzięki

ilona75
15-11-2003, 12:05
Może i ja wypowiem sie na temat dachowki Roben .
Moja wojna z Robenem trwa do chwili obecnej - dach mam pokryty własnie tą dachówką (antracyt).
Wszytko zaczeło się kiedy zaczeliśmy ją wypakowywać przed położeniem na dach - bowiem okazało się że 70 % dachowek jest niedomalowana poza tym bardzo wiele było pouszkadzanych krzywych i popękanych - jednym słowem towar III gatunku. Od razu zgłosiliśmy reklamację Pan z Robena zjawił sie po dwóch dniach i powiedział że ta dachówka taka poprostu jest jednocześnie powiedział że uznaje w ramach reklamacji 100 szt i nie interesuje go czy to będa te niedomalowane czy uszkodzone. Nam to rozwiązanie nic nie dawało ponieważ 100 szt kompletnie nienadawających się do położenia mieliśmy po rozpakowaniu pierwszych 2 palet (i nie było w nich tych niedomalowanych) a do rozpakowania pozostały nam jeszcze 4. Reasumując, żeby się nie rozpisywać w chwili obecnej trwają pertraktację co do obniżenia ceny dachóki. Szczerze powiedziawszy to troche już odpuścilciśmy bo na początku żądaliśmy wymiany całości ale ze wzgledu na czas i zbliżającą się zimę poprostu daliśmy z tym spokój. Ale myślę że jeżeli upust ten nie będzie satysfakcjonujacy to jeszcze trochę z nimi powalczę. Przynajmniej dla własnej satysfakcji. W każdym bądz razie gdybym jeszcze raz miała wybierać dachówkę na swój dach napewno nie byłby to Roben. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to posiadam pełną dokuntację uszkodzeń mojej dachówki.
Pozdrawiamn Ilona

16-11-2003, 21:15
...a może jeszcze ktoś??

Czy konserwujecie swoje dachy??
Czy zdarzyło sie wam myć dachówkę, jeżeli tak to po jakim czasie ??

DUDEK
16-11-2003, 22:00
jak masz dużo kasy to deskuj ale nie ma takiej potrzeby a tej firmy to nie znam sprawdz euronit