PDA

Zobacz pełną wersję : dwa WC na jednym odejsciu



dodiddone
27-02-2009, 12:55
Czy można na jednym odejsciu od pionu podlaczyc za sobą dwie miski WC ?
Tak na chłopski rozum to wzrost cisnienia w jednej może wywoływać reakcje w drugiej. Jak długie może być takie odejscie , interesuje mnie odległośc około 2m

edde
27-02-2009, 13:03
odpowietrzenie pionu, ew. zawór napowietrzający i nie masz problemu ze wzrostem ciśnienia (podciśnienia)

j-j
27-02-2009, 13:15
Do kibla odradzam zawór napowietrzający a tym bardziej do dwóch.
Ale można łączyć jak najbardziej byleby była wywiewka ponad dach.

pzdr

listek
27-02-2009, 13:21
Do kibla odradzam zawór napowietrzający a tym bardziej do dwóch.
Ale można łączyć jak najbardziej byleby była wywiewka ponad dach.

pzdr

Dlaczego?
Mnie własnie hydraulicy zalecali załozenie napowietrzacza w rejonie przycisku do spłuczki

sąsiad
27-02-2009, 13:35
U mnie jest jeden klozet nad drugim, kominek wentylacyjny wypuszczony na dach, a w obu czasem cuchnie szambem, bez bezpośredniego związku z korzystaniem z WC. Jaka może być przyczyna?

pierwek
27-02-2009, 13:56
może woda, w ramach oszczędności, za rzadko spłukiwana? :lol: :wink:

sąsiad
27-02-2009, 14:41
zdecydowanie, to nie kwestia częstości spłukiwania. WC na górze nie jest używany właściwie wcale, ale spłukuję rano i wieczorem, a na dole - kilkanascie razy w ciągu dnia. Myślełem, że może to ma jakiś związek z zapełnieniem szamba, ale tez nie.

j-j
27-02-2009, 14:51
Do kibla odradzam zawór napowietrzający a tym bardziej do dwóch.
Ale można łączyć jak najbardziej byleby była wywiewka ponad dach.

pzdr

Dlaczego?
Mnie własnie hydraulicy zalecali załozenie napowietrzacza w rejonie przycisku do spłuczki

Jak nie ma możliwości to daje się zawór ale dla kibla to niezbyt dobre rozwiązanie.
Najlepiej wywiewka bezdyskusyjnie.
Przy zaworze nie znaczy to że będzie się coś złego działo na 100% ale że może się dziać.
Ja u siebie dla zlewu daję zawór ale dla WC musowo wywiewka.

pzdr

jareko
27-02-2009, 14:52
U mnie jest jeden klozet nad drugim, kominek wentylacyjny wypuszczony na dach, a w obu czasem cuchnie szambem, bez bezpośredniego związku z korzystaniem z WC. Jaka może być przyczyna?za niski poziom wody (np. rzadko używane i odparowuje)
otwiera ci sie wtedy syfon jaki tworzy woda w spłuczce
zasada jest jedna - do pionu kanalizacyjnego każda spłuczka musi byc podłączona oddzielnie no i oczywiście odpowietrzony pion - czasem odpowietrzniki automatyczne są złe dobrane
karygodne jest podłączanie dwu WC do jednej poziomej gałęzi

sąsiad
27-02-2009, 14:58
jesli założę, że poziom wody w syfonie jest OK, a WCty są podłączone w pionie, to pozostaje złe odpowietrzenie. Jak to sprawdzić i co może znaczyć "źle dobrane odpowietrzniki automatyczne"? Jak to w ogóle wygląda???

jareko
27-02-2009, 15:01
za małe do danej średnicy rury i blokują napływa koniecznej ilości powietrza - wtedy z podłączonych powyżej sanitariatów wysysa wodę otwierając tym samym syfony i śmierdzi
najlepiej pion zakończyć wywiewka - ale ostatnio mądrzejsi namawiają na zawory a później jest kłopot

sąsiad
27-02-2009, 15:04
mam wywiewkę.
Muszę się temu ustrojstwu bliżej przyjrzeć. Na razie niewiele wiem, poza tym, że podśmierduje :(

edde
27-02-2009, 16:51
Do kibla odradzam zawór napowietrzający a tym bardziej do dwóch.
Ale można łączyć jak najbardziej byleby była wywiewka ponad dach.

pzdr

Dlaczego?
Mnie własnie hydraulicy zalecali załozenie napowietrzacza w rejonie przycisku do spłuczki

Jak nie ma możliwości to daje się zawór ale dla kibla to niezbyt dobre rozwiązanie.
Najlepiej wywiewka bezdyskusyjnie.
Przy zaworze nie znaczy to że będzie się coś złego działo na 100% ale że może się dziać.
Ja u siebie dla zlewu daję zawór ale dla WC musowo wywiewka.

pzdr

ale wciąż nie wyjasniasz konkretnie dlaczego?

alkatraz
27-02-2009, 17:14
Zawór napowietrzający (nie odpowietrznik) to rozwiązanie zastępcze, gdy nie ma możliwości wyprowadzenia pionu na dach.
A dlaczego?
Ilość powietrza w pionie odpowiada średnicy rury, a w napowietrzaczu ilość powietrza jest zdlawiona przez zawór o niewielkij średnicy. Przez zawór w trakcie spłukiwania dużej ilości wody może wytworzyć się podciśnienie, co powoduje zassanie wody z innego syfonu i smród z instalacji

sąsiad
03-03-2009, 11:03
Sprawa się wyjaśniła :) i rozwiązała :D
Ja cały czas o WC i smrodzie z tegoż, a całkiem nie pomyślałem o prysznicu! To syfon w prysznicu wysychał! Taki płaski mamy. Prysznic rzadko używany, bo łazienka gościnna, nawet myć często nie trzeba... Polałem wody pod prysznicem i przeszły wszelkie smrody :lol:

dodiddone
05-03-2009, 10:07
no to jak w końcu można podłaczyć za sobą dwa WC na jednej gałązce odchodzącej od pionu, pierwsze w odległości 1m drugie 3m ?
Czy raczej prowadzić dwa odgałęzienia, WC są z dwóch łazieniek na tym samym poziomie

uzytkownik73467
09-09-2012, 16:41
Może pytanie wyda się niemądre ale chciałbym samemu w domku wymienić stare żeliwne pionowe rury na PCV. Ogólnie mam "dryg" techniczny. Czy są jakieś przeciwwskazania albo kruczki techniczne, które przemawiałyby przeciw mojemu pomysłowi czy raczej spokojnie można się brać mając podstawowe narzedzia?

kajmanxxl
09-09-2012, 17:59
jeżeli te stare rury są prawidłowo zrobione to niewiele możesz spieprzyć więc bież sprawy w swoje ręce