PDA

Zobacz pełną wersję : Czym to grozi - czyli Wienerb. MAX220 29cm + styropian 15cm?



RoadRunner
14-11-2003, 10:20
Witam,

Przez pomyłkę (nie wiem jak to się stało bo przynajmniej 5 razy mierzyłem grubość muru i za każdym razem wychodziło mi 25cm) doszło do tego że mam mur zewnętrzny z cegły MAX 220 Wienerbergera oraz ocieplenie ze styropianu grubości 15cm. Teoretycznie dom powienien być bardzo "ciepły" ale może ktoś mi podpowie jaki mogą być "minusy" takiego rozwiązania???

Pozdrawiam
RR

januszek
14-11-2003, 11:07
nie bardzo rozumiem
więc jaką scianę masz faktycznie 25 ceramiki +15 styropian
czy 29 ceramiki + 15 styropian
a z resztą nie ma większego znaczenia bo i tak sciana nie oddycha :wink:
zresztą moja jest podobna i już sie udusiła :lol:
i tak przez 3 lata.
ważne że ja żyję.

RoadRunner
14-11-2003, 12:54
Faktycznie wyszło zagmatwane - mam obecnie MAX220 29cm i styropian 15cm - jak ktoś mi wyliczył to wychodzi jakieś c.a. k=0,20 ale jak wspomniałeś - najważniejsze że żyjesz - więc chyba i mi się uda :wink: :wink: :D

Pozdrowionka
RR

zbyszekP
14-11-2003, 13:00
Moi znajomi maja sciane Porotherm 29cm +16cm styropianu. Jak na razie nie narzekają. Liczono im punkt rosy i przy takiej kombinacji mialo byc wszystko OK.

14-11-2003, 13:04
Witam,

Przez pomyłkę (nie wiem jak to się stało bo przynajmniej 5 razy mierzyłem grubość muru i za każdym razem wychodziło mi 25cm) doszło do tego że mam mur zewnętrzny z cegły MAX 220 Wienerbergera oraz ocieplenie ze styropianu grubości 15cm. Teoretycznie dom powienien być bardzo "ciepły" ale może ktoś mi podpowie jaki mogą być "minusy" takiego rozwiązania???

Pozdrawiam
RR

Minus takiego rozw. to niepotrzebna strato kasieji. Fakt nieduzo ale
zawsze. I na pocieszenie oprocz grubszego muru innych minusow
jakby brak. :wink:

RoadRunner
14-11-2003, 13:07
Minus takiego rozw. to niepotrzebna strato kasieji. Fakt nieduzo ale
zawsze. I na pocieszenie oprocz grubszego muru innych minusow
jakby brak. :wink:


Thx. W międzyczasie słyszałem opowieści jak to ktoś przy Porotherm'ie 44cm dał styropian 10cm i stworzył tzw. "termos" co objawiało się tym że latem miał w domu +14-15 stopni i musiał się dogrzewać ale jakoś nie chciało mi się wierzyć... A z drugiej strony jak ktoś woli włączyć piec niż otworzyć okno... :lol: :wink: :lol:

Pozdrowionka
RR