PDA

Zobacz pełną wersję : stojak do wkładu czy bloczki betonowe?



pierwek
27-02-2009, 13:15
Zastanawiam się czy kupować do wkładu ZUZIA 16kW (tego najzwyklejszego) dedykowany stojak czy można postawić go na bloczkach betonowych (fundamentowe - chyba się nazywają B6)...

Bloczki posiadam a za stojak musiałbym wybulić ponad 100zł.

Zastanawia mnie czy od gorącego wkłady bloczki nie mogą pęknąć? oraz czy jak ustawię na bloczkach to będę mógł zrobić podłączenie dolotu powietrza do wkładu od spodu - zuzia jest przystosowana do podłączenia powietrza od spodu

wkład waży około 160kg

majster toyo
27-02-2009, 13:20
Jeśli bloczki są dobrej jakości-to nie widzę problemu

pierwek
27-02-2009, 13:28
bloczki są bardzo dobre ale nie wiem jak z temperaturą... czy może im zaszkodzić?

admiro
27-02-2009, 14:58
bloczki są bardzo dobre ale nie wiem jak z temperaturą... czy może im zaszkodzić?

U mnie stoi na bloczkach silikatowych, z ciekawości właśnie wsadziłem tam łapę - dół wkładu jest letni a dół popielnika ciepły, więc temperatura nie wchodzi w grę.

Natomiast ten fabryczny stojak przynajmniej na zdjęciach wydawał mi się jakiś słaby, cienkie kątowniki - a wkład jest ciężki, ale to subiektywne wrażenie.

Zuzia z tego co wiem mam możliwość dolotu z zewnątrz powietrza ale przez popielnik, nie mam tego rozwiązania, jak ktoś ma to proszę o info.

am00
27-02-2009, 15:01
Temperatura na pewno im nie zaszkodzi. Zresztą dół kominka nie nagrzewa się tak mocno, można go zwykle pomacać gołą ręką. Mój kominek stoi na cegłach, ma 3 punkty podparcia.

DB_Zdun
27-02-2009, 15:17
Z całą pewnością warto kupić stojak - oczywiście, jeśli jest dobrze wykonany. Stojak powinien mieć regulowane nóżki (co pozwoli precyzyjnie dopasować wysokość wkładu do obudowy). Czasem stojak ułatwia też podłączenie dopływu powietrza zewnętrznego.
Koszt stojaka wynosi od ok. 100 (Lechma) do 300 zł (Tarnava)

dzabij
27-02-2009, 20:19
Dokładnie, stojak pozwala na idealne wypoziomowanie - drzwiczki nie będą się same otwierać / zamykać w trakacie czyszczenia czy dokładania drewna. Ja też mam Zuzię i stojak, faktycznie jest wykonany z cienkich profili, ale sam wkład nie jest z nowu taki ciężki, raptem ok 150 kg.

majki
27-02-2009, 20:44
Stojak + bloczki.
Chcieliśmy by wkład był wyżej niż przeważnie, jest obecnie jakieś 50 cm nad podłogą.

pozdrawiam, majki