PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektory solarne + kociol na pellety + kominek



Kasiag1978
27-02-2009, 18:53
witam
:)

zastanawiamy sie z mezem nad kupnem zestawu firmy Ulrich tzn. zestawu solarnego (wspomaganie ogrzewania i wody uzytkowej) w polaczeniu z kotlem na palety i kominka z plaszczem wodnym na pelety.

czy ktos z Was ma moze podobna instalacje?

dodam ze nasz dom to ok 500m2 w tym 200m podlogowki, 7 grzejnikow kanalowych od 240cm do 290cm, i 5 zwyklych grzejnikow 120cm x 60cm (podwojnych)

dzieki za odpowiedz i wskazowki
:D

szligrze
27-02-2009, 23:37
Bym bardziej zdywersyfikował paliwo. Minus to składowanie.

Kasiag1978
28-02-2009, 13:35
witam :)

wczesniej mielismy piec na olej opalowy, jednak maz zdecydowal sie na jego likwidacje.
nie wiem jak jest w Polsce jednak u nas sa dosc wysokie dotacje jesli " robi sie cos dla ekologii"
w sumie w przypadku inwestycji solary + kociol i kominek na pelety polowe kosztow zwraca panstwo,
mysle ze warto sprobowac

Arol_62
28-02-2009, 18:24
witam
:)

zastanawiamy sie z mezem nad kupnem zestawu firmy Ulrich tzn. zestawu solarnego (wspomaganie ogrzewania i wody uzytkowej) w polaczeniu z kotlem na palety i kominka z plaszczem wodnym na pelety.

czy ktos z Was ma moze podobna instalacje?

dodam ze nasz dom to ok 500m2 w tym 200m podlogowki, 7 grzejnikow kanalowych od 240cm do 290cm, i 5 zwyklych grzejnikow 120cm x 60cm (podwojnych)

dzieki za odpowiedz i wskazowki
:D

Dobre rozwiazanie ale rozumie sie ze kociol Pellets zasilany zsilosu na pelety :-?

Kasiag1978
28-02-2009, 18:51
super! wlasnie o tym nie pomyslelismy!!!
myslalam ze zasobnik przy piecu wystarczy na kilka dni.
wlasnie? na jak dlugo wystarczy jednorazowe uzupelnienie zbiornika?
dzieki:)

RAPczyn
02-03-2009, 08:19
Odradzam kolektory Uliricha. Podawana powierzchni jest powierzchnią brutto a nie powierzchnią czynną, która w tym przypadku jest znacznie mniejsza. Uzyski energii z metra kwadratowego są niskie.

Kasiag1978
02-03-2009, 10:36
witam ;)

dziekuje bardzo za odpowiedz

a moze moglby Pan polecic nam jakis zestaw solarny , piec na pelety i kominek z plaszczem wodnym na pelety ?

dom ok 500m2 w tym 200m podlogowki, izolacja zew styropian 14cm o wartosci 0,35

z gory dziekuje

RAPczyn
02-03-2009, 11:29
Kocioł na pelet Windhager BioWin BW_260.
Kominek na pelet z płaszczem wodnym EKOPIEC KF2200 lub KF1300.
Kolektory próżniowo rurowe CPC 14/21/30/45 Star azzurro.

Julia wawa
13-03-2009, 09:03
Pani Kasiu z męzem od roku mamy zestaw solarny Nyrenberga podaje Pani stronke www.nyrenberg.pl naprawdę polecam gorąco!!!!!!! jesteśmy naprawde z nich zadowoleni. :D

srv
28-03-2009, 20:46
Ja polecam zestaw na bazie kolektorow Gallo EV. Wysokosprawne i posiadajace w chwili obecnej najlepsze parametry. System dziala bez zarzutu i sprawnie juz rok. A poza tym mozna u sprzedawcow z Sun Gallo zaczerpnac fachowej wiedzy na temat kolektorow slonecznych. Znaja sie na rzeczy i nie sciemniaja. Polecam bardzo ! :D

Julia wawa
09-04-2009, 09:56
jak tam wasze kolektorki ? słoneczko juz ostro świeci, wiec wody nagrzanej jest naprawde dużo!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

kolektor1
16-04-2009, 21:20
Witam.
Pani Julia:


Pani Kasiu z męzem od roku mamy zestaw solarny Nyrenberga podaje Pani stronke www.nyrenberg.pl naprawdę polecam gorąco!!!!!!! jesteśmy naprawde z nich zadowoleni.
Jak na chińskie to trochę drogo, można taniej i lepiej. Ale i z tego widać że można być zadowolonym.
pozdrawiam.

Julia wawa
17-04-2009, 10:09
Witam Pana kloektora1 z tego co zostało mi przekazane przez firmę od której kupowałm instalacje solarna to nie ma nic z Chin!!!! a zreszta nie wiem do czego Pan tu nawiązał? tak ni z gruszki ni z pietruszki Pan wyskoczył z tym postem. Dla sprostowania to kolektory mam (jak mówi instrukcja itp) importowane z Belgii. Takze przykro mi pomyłka :(
Pozdrawiam słonecznie :)

kolektor1
17-04-2009, 21:38
Witam.
Pani Julia:

a zresztą nie wiem do czego Pan tu nawiązał?
Spieszę wytłumaczyć:
Podała Pani link do strony www.nyrenberg.pl z której pochodzi zestaw, również ja odwiedziłem go, i cóż zastałem. Kolektory to heat pipe a tylko Chińczycy je produkują w takim wykonaniu, ale niech tam mogłem się mylić zdjęcia na stronie małe i nieczytelne. Ale w zakładce " konkurencyjne ceny zestawów " widać w miarę wyraźnie grupę solarną ze sterownikiem, co prawda sama pompa jest prawdopodobnie Villo ale cały moduł jest to chińszczyzna i aby nie być gołosłownym podaję link do strony gdzie można go nabyć w każdej ilości, po lewej stronie na żółtym tle jest kraj pochodzenia: http://inposuoer.en.alibaba.com/productshowimg/208512047-200232045/working_station.html#inSearch

tak ni z gruszki ni z pietruszki Pan wyskoczył z tym postem.
Z tym postem ni z gruszki ni z pietruszki wyskoczyłem właśnie dla tego, że wiem jak łatwo jest wmówić ludziom o pochodzeniu towarów i ich zaletach.
Gdybym nie znał tych zestawów siedział bym cicho jak mysz..

Dla sprostowania to kolektory mam (jak mówi instrukcja itp) importowane z Belgii.
Czasami statki przeładowywane są w Belgii lub Niemczech na samochody, przez to do Polski docierają szybciej o cały tydzień i dystrybutor może pokazać dokumenty celne portu do którego wpłyną statek a jak się człowiek nie zna na nich to może tak faktycznie wyglądać, że towar z Belgii.
Wrócę do podanego linka. Proszę z ciekawości pokazać go sprzedawcy i poprosić o wyjaśnienie

Także przykro mi pomyłka
To pozostawię bez komentarza, ale aby poszerzyć wiedzę na temat kolektorów próżniowych podam link do własnego opracowania: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja1

jesteśmy na prawdę z nich zadowoleni.
Posłużę się przykładem: W lecie ubiegłego roku montowaliśmy kolektory próżniowe w Kownie na Litwie, do dzisiaj gość wydzwania ja jest z nich bardzo zadowolony - to cieszy. Ale w całym Kownie jest to pierwsza taka instalacja i skąd biedak może wiedzieć czy są to dobre czy złe kolektory, nie ma on skali porównawczej. Tak to jest w większości przypadków.
I tak już hurtem aby nie było ni z gruszki ni z pietruszki:

Ja polecam zestaw na bazie kolektorów Gallo EV. Wysokosprawne i posiadajace w chwili obecnej najlepsze parametry.
http://www.sungallo.com/kolektory/56-gallo-ev
Rury do tych kolektorów to Chińszczyzna, zalety wyliczone pod pięknym rysunkiem to w większości stek bzdur, i tu zwrócę tylko uwagę na jeden szczegół: na końcu tych wspaniałych zalet jest cała lista znaczków instytucji badawczych i akredytacji, wydawać by się mogło, że kolektor ma co najmniej pięć certyfikatów. Ale to na pierwszy rzut mało wprawnego oka, bo to pięć w jednym. a jak to wygląda na prawdę? Tak wygląda te pięć wspaniałych certyfikatów wygląda: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=certyfikat
To się nazywa marketing, przyznam, że nie zły.
I tak to można by długo.
pozdrawiam

srv
18-04-2009, 23:26
Z tym postem ni z gruszki ni z pietruszki wyskoczyłem właśnie dla tego, że wiem jak łatwo jest wmówić ludziom o pochodzeniu towarów i ich zaletach.

Wlasnie wyskoczyles. Widze ze zolc ci sie wylewa, bo sam proponujesz klepane w garazu gnioty o niesprawdzonej i niepotwierdzonej jakimkolwiek badaniem jednostki notyfikowanej uprawnionej do tego celu. Pokazujesz tylko czesc wiedzy na swojej stronce i na forach, ktora ma byc wygodna i dopasowana do twojego zubozalego swiatopogladu i ograniczonego zasiegu jakosciowo merytorycznego.
O produkcji seryjnej i zapewnieniu warunkow jakosci najprawdopodobniej nie masz pojecia, bo jesli bys mial to pewnie zastosowalbys je w swojej "produkcji" i rozpisywal sie gdzie tylko sie da.

Certyfikat zgodności, ktory podajesz dotyczy kiepskiego plaszczaka, ktorego najprawdopodobniej tez popelniles i wynikow badan starasz sie nie ujawniac.

Natomiast twoja reczna robota pod postacia zaadoptowanej chinskiej rury termosowej i powyginanej samodzielnie glowicy kolektora nie stanowi szczytu techniki solarnej ani nawet namiastki inzynieryjnego zaangazowania.

Mysle ze sa bardziej rozwiniete technologicznie i jakosciowo firmy niz ta linkowana z Gdanska.
A jesli chodzi o Sun Gallo to mozesz byc pewny, ze pojawia sie jeszcze nastepne certyfikaty na stronie, ktore kazdy bedzie mogl sprawdzic i zweryfikowac.

www.sungallo.com

kolektor1
19-04-2009, 01:49
Witam.
srv

Ja polecam zestaw na bazie kolektorow Gallo EV. Wysokosprawne i posiadajace w chwili obecnej najlepsze parametry
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Ja nie reklamuję tu swoich kolektorów jak robi to szanowny kolega bo to zabrania regulamin, to jedno a drugie najlepsze parametry to sprawność optyczna kolektora na poziomie 0.79, mój płaszczak jak to nazwałeś ma tyle samo, od próżniówki wymaga się trochę więcej.

Widze ze zolc ci sie wylewa,
Sądząc po tonie to nie mi się wylewa.

Certyfikat zgodności, ktory podajesz dotyczy kiepskiego plaszczaka, ktorego najprawdopodobniej tez popelniles i wynikow badan starasz sie nie ujawniac.
A jak chcesz to prześlę i przekonasz się, że mój płaszczak ma sprawność optyczną taką samą jak i Twoja próżniówka. Chełpisz się sprawozdaniem z badań z IPIEO a s drugiej strony zarzucasz temu instytutowi: Pomimo legitymowania się przez producenta tego kolektora stosownymi badaniami z IPIEO w Warszawie poddajemy pod szczególną wątpliwość precyzję obliczonego współczynnika a1.. To właściwie jak to jest innym wyliczyli źle zawyżając a Tobie zaniżyli? Robisz badania w Instytucie i jednocześnie podważasz ich badania?

Natomiast twoja reczna robota pod postacia zaadoptowanej chinskiej rury termosowej
Tak ale ja tego nie ukrywam i podam link do Twojej rury: http://inposuoer.en.alibaba.com/product/200586119-200027310/vacuum_tube/70_Tube.html
Czyż nie ta sama?

Pokazujesz tylko czesc wiedzy na swojej stronce
A to zaprezentuj tę drugą część będzie dopełnienie i cała wiedza.
A tak w argumentacji to może bardziej szczegółowo, chętnie się odniosę.
PS.
Używaj poprawnej pisowni, lepiej się czyta.
pozdrawiam


[quote]

agamon
20-06-2009, 21:50
mam pytanie do fachowców-
co sądzicie o kolektorach próżniowych firmy ACV?

HenoK
14-07-2009, 06:24
Certyfikat zgodności, ktory podajesz dotyczy kiepskiego plaszczaka, ktorego najprawdopodobniej tez popelniles i wynikow badan starasz sie nie ujawniac.

Natomiast twoja reczna robota pod postacia zaadoptowanej chinskiej rury termosowej i powyginanej samodzielnie glowicy kolektora nie stanowi szczytu techniki solarnej ani nawet namiastki inzynieryjnego zaangazowania.
Argumenty na bardzo wysokim poziomie merytorycznym :lol: :lol: :lol: .

davyt
06-08-2009, 01:22
Witam wszystkich pracowników i sympatyków firmy Sungallo. Jak widzicie Panowie, oficjalnie witam was na forum. Mój login nie powinien być dla nikogo tajemnicą, bo przecież nie mamy nic do ukrycia.Prawda?...koledzy z SunGallo?

Bardzo uważnie przeczytałem wasze posty(reposty:)), rozwodzicie się nad jakością swoich produktów, łamiąc przy tym regulamin forum i jednocześnie szkalując produkty i firmy konkurencyjne. Zastanawia mnie jednak fakt jak wytłumaczycie swoim klientom, że za kilka miesięcy już nie będzie was na rynku. Może należy podać do informacji forumowiczów, że kupują towar za który niebawem nikt nie będzie gwarantował.

Ps. Bardzo miło jest przeczytać pozytywną opinię o swoim produkcie, być może nie uważnie czytałem, ale pozytywnych info o SunGallo tutaj nie ma.

Z pozdrowieniami
D

www.nyrenberg.pl

sair
11-02-2010, 17:12
Witam serdecznie
Z tego co mi wiadomo firma nyrenberg juz nie istnieje...wiec aluzja o gwarancji powinna tyczyc sie wlasnie firmy nyrenberg...Co do produktów firmy Sun Gallo (jako jeden z dystrybutorów) na dzien dzisiejszy nie mam w tej kwesti zadnych zastrzezen, a na slasku zamontowalem w sezonie 2009 ponad 15 zestawow i nie mialem zadnych problemow ani z produktami ani z serwisem...tak wiec moge jedynie pozdrowic Pana Dawida i zyczyc sukcesow w szukaniu nowej pracy...

prorok
01-03-2010, 08:37
Witam wszystkoch - podlacze sie pod temat gdyz tytul dokladnie odpowiada temu co ja planuje zrobic... Domek co prawda jest w trakcie budowy ale mysle ze to najlepszy czas by podjac reszte decyzji co do wyposazenia :)
Dom bedzie miec parter i poddasze, po podlodze niecale 200m2, pustak max 29cm plus welna 15cm.. Wg wyliczenia wychodzi zapotrzebowanie na cieplo okolo 18-20 kW.
Chcemy zamontowac kominek z plaszczem wodnym, solary na dach i do tego jakis piecyk zeby to spiac razem... Problem w tym iz ze wzgledow finansowych i rozkladania inwestycji w czasie, najpierw bedzie zmontowany i uruchomiony kominek i piec a pozniej 'dolozone' solary...
I teraz jak to zrobic zeby bylo najwygodniej... Ja myslalem tak: Kominek z plaszczem, wlaczony w obieg c.o. razem z piecem, do tego zasobnik wody uzytkowej okolo 250-300 litrow 2 wezownice (przygotowany do podpiecia solarow pozniej)...Czy taki uklad ma sens?? A moze taniej na poczatek kupic najtanszy zbiornik z jedna wezownica, a pozniej go wywalic zastepujac calym gotowym zestawem solarnym z zasobnikiem?? Czy moze lepiej podlaczyc kominek do grzania wody uzytkowej a nie c.o.?? A moze da sie tak zeby kominek i solary grzaly oba obiegi wody (i c.o. i uzytkowej)?? pomoze ktos?? Gdzie nie pojde to kazdy zachwala inne (swoje) urzadzenia i rozwiazania a wiadomosci merytorycznych mam bardzo malo... W domu docelowo mieszkac bedzie 4 osoby.. (jesli ma to znaczenie) :)

Teraz piec.. Myslelismy nad piecem gazowym (w takim ukladzie jak opisalem powyzej) ale teraz zastanawiamy sie nad piecem na pellety i groszek. Po pierwsze nie musielibysmy dociagac gazu, po drugie piec z awaryjnym rusztem na drewno da nam mozliwosc grzania w przypadku braku pradu (zdaza sie w naszej okolicy), podczas gdy elektronicznie sterowany kociol gazowy powie 'przepraszam nie robie'...:(

Tylko tak - czy paliwo (zapas) moze byc trzymane w tym samym pomieszczeniu co kociol czy musi byc jakos oddzielone (przepisy) ? Jak wyglada sprawa transportu i zakupu pelletow/groszku?? W marketach sa worki po 25 kg, ale cena takiego worka to okolo 23-24 zl wiec znacznie wiecej niz czytam na forum ze pellety kosztuja... no i srednia przyjemnosc targac autem z marketu co tydzien kilkanascie worow...:) Da sie to jakos bardziej bezstresowo zalatwic ?? Do tego ja czesto wyjezdzam wiec zona tez musi byc w stanie bezstresowo soie poradzic z dostawa i zrobieniem zapasiku paliwa... ufff poko co to chyba tyle.. dzieki wielkie za wszystkie rady :)

No i ostatnia rzecz - ogladalismy wczoraj w castoramie kociolek "wielopaliwowy" - pellety, groszek, drewno). Nie pamietam producenta niestety - polski jakis - pomaranczowy :) - ma cene promocyjna 4900... 24 kW... Czy ktos moze kojarzy co to i ile to warte ?? Albo jakas inna propozycja kociolka na pellety groszek i awaryjnie drewno ? Tak by dzialal bez prady i sterowania jesli bedzie potrzeba.. dzieki wielkie :)

prorok
04-03-2010, 08:29
Na prawde nie ma nikogo kto moglby podpowiedziec cos w tym temacie ??:(

RAPczyn
04-03-2010, 09:02
Moim zdaniem najlepiej będzie spiąć wszystko za pomocą zbiornika buforowego z przygotowaniem c.w.u.

KoFler
04-03-2010, 09:12
A co myślicie na Biopaliwie do kominków firmy Fanola? Bo nie wiem czy naprawdę warto. Zastanawiam się nad zatrudnieniem firmy Planika, które ma ten "biokominek" postawić ale nie wiem czy to odpowiednia Firma i czy to biopaliwo jest odpowiednie http://www.fanola.pl/bezpieczenstwo.156.PL doradźcie! O i jeszcze jedno tutaj jest pełno znawców a ja dopiero zaczynam się budować. Czy warto zainwestować w kominki tej firmy? http://www.planikafires.com/pl/. Bo znajomi polecają, ale wole się upewnić. Pieniądze nie mają za dużego znaczenia tylko czy zdrowe i czy to ma przyszłość. Pozdrawiam

prorok
04-03-2010, 09:20
Moim zdaniem najlepiej będzie spiąć wszystko za pomocą zbiornika buforowego z przygotowaniem c.w.u.

Dzieki za odpowiedz :) Ale czy da sie spiac solary z piecem i z plaszczem z kominka, tak by grzac oba obiegi jednoczesnie ?? (c.o i c.w.u)? czy moze lepiej plaszcz tylko pod instalacje c.o, solary tylko pod instalacje c.w.u i miedzy tym wszystkim piec ?? Kurcze skomplikowana instalacja sie z tego zrobi..:( A moze wogole wywalic plaszcz z kominka i zrobic tylko rozprowadzanie ciepla powietrzem (kanaly) ?

woiciehus
15-03-2010, 11:12
A moze zastosujesz instalacje solarna firmy SOLARFOCUS, firma droga ale podobno pozadna,austryjacka. Znam ich przedstawiciela wiec jak cos podam numer. Ale z gory napisze ze ich sprzet jest ok 4 razy drozszy od konkurencyjnego, ciekawe tylko czy 4 razy lepszy:D

RAPczyn
15-03-2010, 11:27
W ITW są wyniki badań tych kolektorów.