PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto kupi? piec Moderator z Hajnówki?



14-11-2003, 12:25
Witam.
Pytanie jak w temacie - czy ten piec się sprawdził? Chcę palić w nim drewnem, ale z tego co czytam na stronach producenta to przystosowany jest on głównie do spalania odpadów typu troty, słoma itp. Nie wiem z jakim skutkiem będzie spalał TYLKO drewno (grab, buk) - jeśli posiadacie takie piece to proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem z ich użytkowania.
pozdrawiam

14-11-2003, 13:05
taki piec maja "moi" gospodarze w Bieszczadach i pala w nim niemal wszystko-z ubraniami i butami wlacznie. Ogrzewaja dom 8 pokoi , wszystko w parterze- samo serce Bieszczad . Sa bardzo zadowoleni , piec dziala juz ponad 2 lata ;-)
pozdrawiam
Aga

14-11-2003, 19:04
Witam.
Pytanie jak w temacie - czy ten piec się sprawdził? Chcę palić w nim drewnem, ale z tego co czytam na stronach producenta to przystosowany jest on głównie do spalania odpadów typu troty, słoma itp. Nie wiem z jakim skutkiem będzie spalał TYLKO drewno (grab, buk) - jeśli posiadacie takie piece to proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem z ich użytkowania.
pozdrawiam
SPRAWDZ FERRUM Z SUWAŁK.WWW.ekokotly.com.pl

14-11-2003, 19:44
Witam.
Pytanie jak w temacie - czy ten piec się sprawdził? Chcę palić w nim drewnem, ale z tego co czytam na stronach producenta to przystosowany jest on głównie do spalania odpadów typu troty, słoma itp. Nie wiem z jakim skutkiem będzie spalał TYLKO drewno (grab, buk) - jeśli posiadacie takie piece to proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem z ich użytkowania.
pozdrawiam
sprawdziłem stronę moderatora i troche mało danych o kotle a co do ceny to są tańsze.
Tomek

15-11-2003, 11:41
Te kotły z Suwałk są ciekawe, tylko producent jest trochę za daleko od miejsca gdzie mieszkam...

a-k-a
15-11-2003, 20:33
Moderator jest super grzeje u nas już 7 rok . palić można wszystko (diabła by spalił) dom 110m pytaj jeśli chcesz wiedzieć więcej
ania

16-11-2003, 14:27
Pani Anno - skoro jest Pani taka miła, to pozwolę sobie zapytać o następujące sprawy:
a) na ile czasu (mniej więcej) wystarcza załadunek samego drewna,
b) czy przy nakładaniu drewna dym nie wychodzi na zewnątrz pomieszczenia przez drzwiczki zasypowe, które są w górnej części pieca, a nie w bocznej (jak w piecach węglowych). Czy można dołożyć W TRAKCIE palenia opału do tego pieca - u znajomego (ma Zębca z dolnym spalaniem) trochę przy tym dymi, ale ten dym nie idzie do kotłowni (drzwiczki załadunkowe są z przodu, a nie na górze pieca),
c) jak z trwałością - jeśli brać pod uwagę ciężar to Moderator "ma najwięcej blachy": np. ten 22kW waży 370 kg, podczas gdy inne 200-260,
d) komfort obsługi - czy np. dzwignia popielnika działa tak jak powinna, czy trzeba spalony popół przegarniać osobno jak w starych piecach itp.
Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

ps. proszę jeszcze napisać, co w tym piecu jest niedopracowane - chyba że nie ma żadnych wad :wink:

a-k-a
17-11-2003, 00:34
odpowiadam mądry załadunek-pionowo,grube łupy (żeby tylko wlazło)tem na piecu 60-8h.akacja.sosna krócej.musi byc regulacja dopływu powietrza w czopuchu- przy b.dobrym ciągu z komina.
jeśli są zamknięte drzwiczki na dole dym górnymi nie ma prawa wychodzić.mozna dokładać w trakcie palenia.trwalość naszego pieca jest bez zarzutu,jak do tej pory, ale znajomi kupili 4 lata temu i na gwarancji byl naprawiany 2 razy(słaba jakość rur).ciężar wiąże się z budową a ta ze sprawnością.w moderatorze ciepło ogrzewa wodę w kaloryferacha w zębcu dodatkowo komin(ok.20%).dzwignia jest ok.nie udało mi się znależć nic zlego w nim.pozdrawiam ania

17-11-2003, 10:43
Dzięki za odpowiedź - kocioł jest dobry, tylko jeśli te rury są takie słabe to nie wiem teraz co zrobić... Jeśli materiały są dobrej jakości, to wg. mnie nic tam się nie powinno psuć... Czy one pękły w czasie palenia?

17-11-2003, 13:51
Właśnie wróciłem ze sklepu, gdzie sobie oglądnąłem ten piec - okazało się, że w wyposażeniu nie szuflady na popiół, tylko z rusztu (gdzie spalany jest opał) spada on bezpośrednio na posadzkę pod piecem. Takie rozwiązanie jest chyba niemożliwe przy tej cenie - 22kW z nadmuchem ponad 3,3 tys....

a-k-a
17-11-2003, 21:46
cze.rury pękły .....nie wiadomo kiedy u nich.w pewnym momencie zaczęła kapać woda. mój ma 7 rok pracy i to intensywnej i jest wszystko OK.czy wcześniej robili lepszej jakości ?napisałam prawdę wnioski wyciągaj sam. najlepiej zadzwoń i postaw im to zaskakujące pytanie. mariusz kubacki szef i właściciel.w moim nie ma takich cudów z popielnikiem ! uważam że to poważna wada !czemu takie unowocześnienie ma służyć według nich? ania

18-11-2003, 08:49
odpowiadam mądry załadunek-pionowo,grube łupy (żeby tylko wlazło)tem na piecu 60-8h.akacja.sosna krócej.musi byc regulacja dopływu powietrza w czopuchu- przy b.dobrym ciągu z komina.
jeśli są zamknięte drzwiczki na dole dym górnymi nie ma prawa wychodzić.mozna dokładać w trakcie palenia.trwalość naszego pieca jest bez zarzutu,jak do tej pory, ale znajomi kupili 4 lata temu i na gwarancji byl naprawiany 2 razy(słaba jakość rur).ciężar wiąże się z budową a ta ze sprawnością.w moderatorze ciepło ogrzewa wodę w kaloryferacha w zębcu dodatkowo komin(ok.20%).dzwignia jest ok.nie udało mi się znależć nic zlego w nim.pozdrawiam ania
Ja ma mam ten z suwałk i jak dobrze załaduje (iglastym) to sie pali nawet 12 godzin(liściaste do 15-17).Dwa dni temu próbowałem brykietu z odpadów drzewnych to wyszło ponad 18 godz(ale to wychodzi drogo 50kg bryk./18 zł-1 załadunek), na węglu znajomy wyciągnął ponad 30 godz a inny 43(kwestia węgla i temperatury zarówno wewnatrz jak i na zewnątrz).Najkrócej sie paliło jak załadowałem iglaste w duzych ale krótkich bryłach ok7-9 godz(dużo wolnego miejsca).A co do trocin to ok(z odrobiną drewna żeby sie nie przesypały do dyszy)5-6 godz.Podaję tu tylko to co sprawdzone u mnie i znajomych.Oczywiście wszystko zalezy od jakości drewna temperatury wew i zew.Może ktos jeszcze próbował ?Dajcie znać.
Tomek

18-11-2003, 20:35
Te kotły z Suwałk są ciekawe, tylko producent jest trochę za daleko od miejsca gdzie mieszkam...
Przecież oni wysyłają je na całą Polskę(ok.200,-zł) .Przywiozą pod drzwi.

Cukiernia1920.pl
05-12-2010, 14:33
Jakie ustawienia nadmuchu stosować dla węgla, a jakie dla drewna?

Jakie macie doświadczenia w tym temacie.

Ostrzyciel
26-12-2012, 21:21
Mój teść wynajmował dom z takim piecem i mogę powiedzieć, że to prawdziwa ciepłownia. Mocarny, pojemny i wydajny. Nawet spalenie kilku gazet było odczuwalne.Żałuję, że sobie takiego nie wybrałem (łudziłem się, że byłby dla moich potrzeb za duży - głupota!) Teraz męczymy się (i ja i teść) z nieodpowiednimi...

Adrian1224
25-08-2013, 10:06
Witam
Co myślicie o takim piecu do spalania zrębek?

http://www.moderator.com.pl/pl/koty-automatyczne/unica-vento-bio