PDA

Zobacz pełną wersję : ile + - kosztuje lutro 2,7x2,5m ???



annecy
27-02-2009, 21:44
jak w temacie...
lustro ma być bez ramy , klejone do ściany w przedpokoju.
czy warto kupować u szklarza czy lepiej , nie wiem, z 'fabryki luster' :lol: ?
w jednym kawałku czy lepiej podzielić na tafle?
pozdr

Filippo
27-02-2009, 21:55
Ja mam po 140zł za m2 (W-Wa), praktycznie brak fazowania, tylko krawędzie zeszlifowane aby się nie skaleczyć. Ja to lustro będe wklejal pomiedzy płytki.

karolinnab
27-02-2009, 22:23
niedawno poruszalam podobny temat

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3076387#3076387

dopiero zamierzam udac sie do szklarza, ale wydaje mi sie ze moga byc problemy z przyklejeniem duzej tafli do sciany

frykow
28-02-2009, 06:58
Myślę, że można znaleźć taniej niż 140zł/m2. Ja ostatnio zamawiałem małe lustro 70x40 to zapłaciłem 27zł. Pytałem się także o takie 1x1.8m i miało kosztować 75zł. Akurat ten szklarz liczy wg obwodu.

Filippo
28-02-2009, 08:57
Myślę, że można znaleźć taniej niż 140zł/m2. Ja ostatnio zamawiałem małe lustro 70x40 to zapłaciłem 27zł. Pytałem się także o takie 1x1.8m i miało kosztować 75zł. Akurat ten szklarz liczy wg obwodu.

Cena zależna jest też od grubosci.. te 140/m2 to za lustro o gr 5mm

Bazhyl
28-02-2009, 10:56
U mnie 80zł za m2 z dowiezieniem w obrębie miasta. Brałem lustro do łazienki około 2m na 1m, kleiłem specjalnym silikonem i nie było najmniejszego problemu. Moim zdaniem spokojnie możesz wziąć lustro 2,7 x 2,5 w jednym kawałku, natomiast z racji montażu w przedpokoju i zapewne od samej podłogi, zastanowiłbym się nad podklejeniem go folią - cena wzrośnie o około 100%.

karolinnab
28-02-2009, 11:32
sorry za lamerskie pytanie :oops:
ale co daje podklejenie folia?

maslak
28-02-2009, 18:55
Podklejenie lustra folią zapobiega np. poranieniu spadającymi kawałkami szkła w przypadku rozbicia - tak jak w w szybach samochodowych - rozbije się i popęka ale nie rozpadnie się na kawałki tylo będzie się trzymać.
Co do cen to ja w ub. roku zapłaciłem niecałe 500PLN za 3 lustra 2,5m x 0,5 m wszystkie na folii bez fazowania.
Co do klejenia lustra w tak dużym kawałku warto by się jednak spytać szklarza bo nie wiadomo czy nie będą występować jakieś naprężenia itp. a szkoda by był gdyby takie lustro strzeliło.

aniaitomek
22-03-2010, 13:01
Otrzymałam wycenę na lustra wklejane:
1. w prostokącie 1,50x 1,10
2. w trójkącie (trójkąt prostokątny) pow. ok. 1m2+ dodatkowy mały kwałek, całość ma pokryć całą ścianę pod skosem, któego część stanowi już szafka z lustrem, oczywiście to lustro wklejane ma licować z płaszczyzną tej szafki

no i cena 890 zł z montażem, wydaje mi się straszne dużo???

asika13
22-03-2010, 13:11
na drzwi do lazienki z jednej strony po calosci- takie blokowe normalne, przykleilam lustro,wywiercilam 4 otwory na dole,klamka przywiercona na szkle z podkladka - calosc u szklarza 250 zl

Nina81
22-03-2010, 13:16
Ja mam po 140zł za m2 (W-Wa), praktycznie brak fazowania, tylko krawędzie zeszlifowane aby się nie skaleczyć. Ja to lustro będe wklejal pomiedzy płytki.

jesteś zadowolony? jesli tak, to podaj namiary

andihaj
22-03-2010, 18:00
Witam.Pracuje w firmie szklarskiej także mogę powiedzieć parę słów na ten temat...
Koleżanko "duś" aby na lustrze zrobiła się pajęczyna od "pachnięcia zamkiem od kurtki" to ów zamek musiałby być duży i ciężki...
Nie rozumiem też co zmieniłoby tu szkło hartowane???
Różnica między szkłem hartowanym a niehartowanym jest taka że szkło hartowane jest bezpieczniejsze ponieważ w razie stłuczenia szkła hart rozwala się na drobne kawałki które nie pokaleczą...
Są lustra które można również hartować ale są bardzo drogie dlatego dla bezpieczeństwa na lustrze nakleja się folię ochronną!
Annecy lustro o takich wymiarach jest baaardzo dużym lustrem i mało kto podejmie się montażu tak dużego szkła aczkolwiek jest to wykonalne(ale licz się z tym że robocizna może być droższa od samego materiału).
Największe tafle jakie są dostępne to wymiar 3210x2550mm i obawiam się że zwykły szklarz nie bedzie miał tak dużych tafli(choć mogę się mylić).
Dowiem się ile takie coś kosztowałoby u mnie to Ci napisze...
Pozdrawiam

zielony_listek
23-03-2010, 08:24
Ja mam po 140zł za m2 (W-Wa), praktycznie brak fazowania, tylko krawędzie zeszlifowane aby się nie skaleczyć. Ja to lustro będe wklejal pomiedzy płytki.

jesteś zadowolony? jesli tak, to podaj namiary

Ja kupuję szkło w Glassmarkecie na Strażackiej (http://www.glassmarket.pl/), porzadna firma a taniej nigdzie nie znalazlam.
Jesli chcesz ozdobny frez to znacznie podraża.

W marketach lustra są dość tanie. Jesli trafisz na odpowiadający Ci rozmiar (a skoro w przedpokoju to parę cm w tę czy w tę nie robi chyba róznicy) to raczej będzie taniej niż zamiawiane u szklarza.

Nina81
23-03-2010, 15:05
dziękuję zielony listek, zanotowany adres

co do luster gotowych - zobaczę,

ale jak remont kosztuje już tyle pieniędzy, to warto dać trochę więcej na lustro i mieć takie, jakie się chce :)

magdallena99
24-03-2010, 06:48
U nas ostatnio montowano w łazience o wymiarze około 250 na 120 cm, na cene miało wpływ:
- rodzaj lustra - do łazienek droższe
- wklejenie w płytki - spasowanie
- podklejenie aby równo było z taflą
i chyba jeszcze coś, bo pan zadawał sporo pytań przy wycenie
Sami baliśmy się montować takie lustro
Koszt całkowity 800 zł i dlatego właśnie najlepiej poprosić o wycene u kilku szklarzy i popytać za co konkretnie się płaci
W supermarketach nie ma takich dużych luster, a cena za metr oscyluje około 100 zł, wszystkie pozostałe kosztystanowią rzeczy dodatkowe np . też transport

zielony_listek
24-03-2010, 07:43
w jednym kawałku czy lepiej podzielić na tafle?
pozdr

Hm...
Ja bym była za jednym kawałkiem, niedzielone chyba fajniej bedzie wyglądać.
A dasz radę jeden kawałek 2,7 na 2,5 wnieść, zmieści sie przez drzwi?

zielony_listek
24-03-2010, 07:53
W supermarketach nie ma takich dużych luster, a cena za metr oscyluje około 100 zł, wszystkie pozostałe kosztystanowią rzeczy dodatkowe np . też transport

Myslałam bardziej o opcji z kilku kawałków.
Zerknijcie na drugie zdjęcie, tam na środku w tle widac kawałek ścianki wyklejony kwadratami z ozdobnym frezem, na zdjęciu nie widac tego dobrze, ale z bliska super!
http://www.luxlux.pl/artykul/12148/_/1

Takie niewielkie, najzwyklejsze prostokatne lustra bez ramy z cienkiego szkła z ozdobnym frezem (takim podwójnym, szerokim) - nie ma bata, przynajmniej w Warszawie u szklarza nie bedzie taniej niż w markecie. Ale fakt, że rozmiary ograniczone.

karolinaa82
21-03-2017, 13:42
odświeżam temat, mnie też jakoś średnio podobają się gotowe lustra, przeszukałam trochę stron internetowych, ale nie wiem ... w sumie to nic ciekawego. Czy ktoś może polecić jakiegoś lokalnego, sprawdzonego szklarza z Krakowa, chciałabym porównać cenę z ofertą większej firmy takiej jak [spam]