PDA

Zobacz pełną wersję : ekofiber i tym podobne celulozy



elli3
28-02-2009, 09:12
co prawda jeszcze nie mam nawet ścian ale za jakis czas będą. moje pytanie brzmi następująco: jakie macie doświadczenia w ocieplaniu ekofibrem lub inną celulozą (tzn. pod inną nazwą)jak to się sprawdza na dachu, bo ścian to tym raczej nie ocieplę bo murowane będą.

elli3
28-02-2009, 11:01
odświeżam temat. nikt nie ociepla domu celulozą?? wszyscy tylko styro i wełna??

artureski
01-03-2009, 08:54
Ja się przymierzałem na poddaszu dać ekofiber... Ale jak przyszło do zakupów 2 lata wstecz to w lubelskim, na hasło "ekofiber" czy "perlit"u sprzedawców głównie widziałem pustkę w oczach, cenniku i głowie , a po kilku kontaktach telefonicznych i kosmicznych wycenach + transport dałem sobie spokój. Pozostała jeszcze otwarta kwestia zasypania perlitem wkładu stalowego w kominie, ale to inna historia i nie pilna... Może nie pomogłem - ale i nie zaszkodziłem :-) przynajmniej odświeżyłem!

elli3
01-03-2009, 18:08
wiem że ekofibrem ociepla się głównie szkieletowe domy ale myślę że izolacja tym dachu to dobry pomysł. obecnie z tego co zdążyłam się wywiedzieć to cenowo wygląda to nieźle biorąc pod uwagę fakt że wycena obejmuje materiał +usługę wdmuchania izolacji na miejsce.(w moim wypadku to byłby dach).
no cóż wPolsce wogóle wszyscy są strasznie przywiązani do tradycyjnych technologii.pamiętam panikę w oczach mojej architekt gdy jej oświadczyłam że ma mi płytę fundamentową zaprojektowć.ile było perswazji z jej strony że może jednak tradycyjnie. :D dopiero opinia geotechniczna ją ostudziła i wzięła się do pracy :D

elli3
04-03-2009, 16:41
odświeżam jeszcze raz bo zapomniany temat się robi.może ktoś się znajdzie kto ma jakieś doświadczenia z tym materiałem. :-?

Andrzej Wilhelmi
05-03-2009, 00:37
Praktycznie do ocieplenia poziomych powierzchni. Pozdrawiam.

agnieszkakusi
05-03-2009, 06:59
ja mam ocieplone poddasze. Przeliczając wełnę, folię i robociznę wyszła ta sama cena co ekofiber. Poza tym przy naszym niskim nachyleniu dachu był to jedyny materiał, co do którego mieliśmy pewność, że będą uszczelnione nawet miejsca gdzie wełny nie dałoby się dobrze ułożyć.
Bardzo dobrze trzyma ciepło, nie ma żadnych gryzoni, bo nasiąknięte jest solami boru.

Emer
05-03-2009, 11:15
W domu rodzinnym mam tak ocieplony stropodach. I jest super - ciepło, niedrogo, w dodatku błyskawicznie położone. Tyle, że to powierzchnia płaska, a ja myślę o zasypaniu ekofibrem stropu nad piętrem i skosów. Dach ma nachylenie 43 stopnie, deskowanie+membrana. I też bym się chętnie dowiedział, czy ktoś tak ma, lub z jakiegoś dobrego powodu skreślił takie rozwiązanie...

zbigmor
05-03-2009, 11:38
ja mam ocieplone poddasze. Przeliczając wełnę, folię i robociznę wyszła ta sama cena co ekofiber. Poza tym przy naszym niskim nachyleniu dachu był to jedyny materiał, co do którego mieliśmy pewność, że będą uszczelnione nawet miejsca gdzie wełny nie dałoby się dobrze ułożyć.
Bardzo dobrze trzyma ciepło, nie ma żadnych gryzoni, bo nasiąknięte jest solami boru.


A cenowo porównujesz do zwykłej wełny, czy granulowanej? Wdmuchnąć można i granulki styropianu.

elli3
05-03-2009, 19:45
tak myślałam że ekofiber jest lepszy od wełny i chyba też się pokuszę o ocieplenie tym dachu.

elli3
05-03-2009, 19:46
ja mam dach o kącie 45 stopni ale ocieplają tym całe domy szkieletowe od podłóg po dach i chwalą sobie.

Emer
05-03-2009, 20:05
Tak, wiem o tym. Dodatkowo technologia jest bardzo popularna w krajach skandynawskich, za co łapie kolejny plusik. Po prostu nie znam nikogo, kto ma ekofiber w skosach dachu.
Kurcze, czy ja zawsze muszę robić ...inaczej? :D

Andrzej Wilhelmi
06-03-2009, 01:04
Bo wówczas skosy należałoby wykonać tak jak ściany. Pozdrawiam.

agnieszkakusi
06-03-2009, 06:55
Zbigmor, porównywaliśmy z wełąną zwykłą 30 cm.

zbigmor
06-03-2009, 07:22
Zbigmor, porównywaliśmy z wełąną zwykłą 30 cm.


Ale dla jakiej grubości ekofibru? Też 30cm? Jeśli tak to granulat z wełny jest tańszy.

agnieszkakusi
06-03-2009, 07:33
ekofiber też 30 cm. Nie wiem tylko czy przy granulacie z wełny nie trzeba używać folii paraizolacyjnej.
Pomyłka...ekofiber 25 cm, co daje 30 cm wełny...o tak to było :D :wink:

maxizo
10-03-2009, 22:33
Witam
co do cen to ekofiber :155 zł m3 pow płaska, ściana zł 250 m3, natrysk ściana 260 zł m3, polecał bym również zainteresować się granulatem PUR - 20 cm granulatu PUR - odpowiednik ok 32 cm wełny koszt ok 20 zł m2, lub jak kogoś stać to natrysk pianą poliuretanową PUR to koszt ok 9 zł 1 cm/m2 netto odpowiednik 16 mm styropianu - 18 mm wełny / 1 cm PUR

ekmir
21-04-2013, 22:52
Bo wówczas skosy należałoby wykonać tak jak ściany. Pozdrawiam.

To znaczy jak?
Mógłbyś to rozwinąć?

borusek
22-04-2013, 06:46
Przymierzam się do docieplenia poddasza ekofibrem. Mam kilka miejsc gdzie ewidentnie kamera termowizyjna pokazała brak ciągłości izolacji. Wykonawca usługi doradza aby zrobić docieplenie całego poddasza, czyli skosów po całości oraz powierzchni płaski, a nie punktowo. Wdmuchiwanie izolacji odbędzie się przez wycięte otwory o średnicy 4-5 cm od środka pokoi. Tu rodzi mis się pewne pytanie. Ekofiber był by wdmuchany w przestrzeń miedzy GK oraz wełnę mineralna, chyba oddzieloną od przestrzeni powietrznej folią. Czy tak to można robić ? Czy dawać po całości poddasza czy tylko w miejscach i okolicach ewidentnie tego potrzebujących. Z góry dziękuje za podpowiedź.

borusek
30-04-2013, 07:32
Hej hej kochani. Nie doradzicie, nie poradzicie nic :(

borusek
13-05-2013, 11:04
Jako , że nikt nic nie podpowiedział, ani nie odpowiedział to sam sobie odpowiedziałem empirycznie :)
Zatrudniłem do docieplenia poddasza firmę z doświadczeniem z okolicy nie za bliskiej. Zrobili robotę profesjonalnie jak się wydaje. Poszło prawie 40 worków takich sprasowanych na twardo tego materiału izolacyjnego, a domek malutki ledwo 120 mkw. Zasypali wszystko co się dało od strychu, oraz od wewnątrz przez wycięte otwory w płytach GK. Ekipa 5 panów uporała się z moim domkiem w jeden dzień. Chłopaki godne polecenia. Dbali o dom aby nic przy okazji nie zniszczyć, wszystko pięknie zabezpieczyli. Kosztowało 4tys zł brutto.
Użyli materiałów producenta z tego linka.
http://www.ekovata.lt/lt/

ekmir
05-06-2013, 21:22
W jaki sposób przygotować stelaż (ruszt) pod płyty GK przy planowaniu ocieplenia metodą wdmuchiwania celulozy?
Czy stosować folię?

sciema
30-10-2013, 21:30
W jaki sposób przygotować stelaż (ruszt) pod płyty GK przy planowaniu ocieplenia metodą wdmuchiwania celulozy?
Czy stosować folię?

no właśnie koś ma juz doświadczenia z tym tematem?

Folię to ja chce dać po to żeby odbijała ciepło ( tyvek, dorken) i uszczelnić nią bardzo mocno poddasze (szczególnie przy ścianach).

Piszą że ekofiber nie potrzebuje folii.

barb1984
09-01-2017, 08:38
Przymierzam się do docieplenia poddasza ekofibrem. Mam kilka miejsc gdzie ewidentnie kamera termowizyjna pokazała brak ciągłości izolacji. Wykonawca usługi doradza aby zrobić docieplenie całego poddasza, czyli skosów po całości oraz powierzchni płaski, a nie punktowo. Wdmuchiwanie izolacji odbędzie się przez wycięte otwory o średnicy 4-5 cm od środka pokoi. Tu rodzi mis się pewne pytanie. Ekofiber był by wdmuchany w przestrzeń miedzy GK oraz wełnę mineralna, chyba oddzieloną od przestrzeni powietrznej folią. Czy tak to można robić ? Czy dawać po całości poddasza czy tylko w miejscach i okolicach ewidentnie tego potrzebujących. Z góry dziękuje za podpowiedź.

Witam
mam ten sam problem i jak zdecydował się Pan na te rozwiązanie?