PDA

Zobacz pełną wersję : [b]POMOCY ?wiat?owód na dzia?ce[/b]



blachu
14-11-2003, 14:01
Na mojej nowej dzialce sa polozone dwa swiatlowody z tepsy na glebokosci 80 cm. Troche przeszkadzaja bo leca w poprzek dzialki w jej polowie.
W warunkach zabudowy od gminy nie okreslono nic o tych swiatlowodach i teoretycznie moge sie na nich budowac, chyba.
W tepsie powiedzieli mi ze nie zgodza sie abym zbudowal dom na ich kablach i lepiej abym sprzedal dzialke (paranoja, bo dzialeczka jest suuper).
Poprzedni wlasciciel (rolnik) wyrazil zgode na polozenie kabla, i tylko tyle wiem, w ksiedze wieczystej nie ma nic o tych kablach (w dziale sluzebnosci).
Jezeli ktos sie zna to prosze o pomoc co z tym fantem zrobic, czy zmuszac tepse do przelozenia kabli, czy tez musza mi pozwolic wybudowac dom na tych kablach, czy tez niestety musze na wlasny koszt przekladac te swiatlowody (podobno kupe kasy to kosztuje).

Prosze o pomoc i konkretne rady.

pozdrawiam

14-11-2003, 22:27
Jeżeli mają pisemną zgodę poprzedniego właściciela, to niestety, nic im nie zrobisz.

_ZBYCH_
14-11-2003, 23:07
Czy te światłowody masz naniesione na jakiś mapach?
Czy w Akcie Notarialnym jest jakiś zapis na ten temat?

Jeśli nie, to zachowuj się tak, jakby ich tam nie było. Jak się uszkodzą to powiesz telekomunie - "O urwało się Wam :lol: . Skąd miałem wiedzieć, że coś tu zakopaliście?" :wink:

blachu
15-11-2003, 09:04
Na mapce te kable sa naniesione, ale w ksiedze wieczystej nie mam nic.
Czy mam starac sie o przeniesienie tych kabli na koszt tepsy, czy tez mam starac sie przekonac tepse ze przy budowie domu nie uszkodze ich kabli i zeby pozwolili mi postawic dom na tych kablach.

pozdrawiam

alexsoft
15-11-2003, 19:05
Zapomnij o tym że TPSA zgodzi się byś postawił na światłowodach dom.

Ja TEŻ bym się nie zgodził byś na moich (służbowych -> nie TPSA) światłowodach postawił nawet budkę dla psa....

Szukaj innego rozwiązania....

PS-Przekładanie światłowodu to koszt ok. 10000-100000 PLN + koszty przestoju na światłowodzie (np. jak ważny światłowód to może być nawet i 100000PLN/dzień)

Doki
15-11-2003, 19:47
PS-Przekładanie światłowodu to koszt ok. 10000-100000 PLN + koszty przestoju na światłowodzie (np. jak ważny światłowód to może być nawet i 100000PLN/dzień)

Z tego wynika, ze najtansze (i byc moze najlepsze) rozwiazanie to szybko sprzedac dzialke i byc madrym po szkodzie.

PS: tez uwazam, ze stawiac dom na swiatlowodzie to rozwiazanie najgorsze z mozliwych. W tej chwili nie mozesz juz twierdzic, ze o niczym nie wiedziales, ergo: dzialales celowo i ze znacznym natezeniem zlej woli, czyli: rozbieraj domek, gosciu!

blachu
25-11-2003, 18:19
NIEDOWIARKI - zobaczcie nowy post w tej sprawie.

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18329


TP SA poszla mi na reke i sprawa zalatwiona, dzieki Panu Michalowi z centrali TP SA.

Juz raz dziekowalem, ale podziekuje tez tutaj, DZIEKUJE.

pozdrawiam