PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto oszczedzac na wk?adzie ?



vucko
14-11-2003, 18:37
Mam ogrzewanie gazowe i kominek będzie służył tylko jako dogrzewacz + ozdoba. Mam ochotę na Tarnawę tak zachwalaną, ale jest ona ok. 1 000 droższa od wkładów "Les Foyest" na moim terenie b.popularnych. Czy warto na tym oszczedzać ?

Włodek W.
24-11-2003, 22:56
Sam dałeś sobie odp. Będziesz patrzył i żałował ze sobie pożałowemJ :x ł\ Jest takie przysłowie ;
'Własnej du.... zawsze kupie " sam z tego korzystać będziesz :P
pozdr. :wink:

Pearl
25-11-2003, 07:39
piszesz, że kominek u Ciebie będzie pełnił rolę dogrzewacza i ozdoby zarazem. Dokładnie taką samą sytuację mieliśmy i wybraliśmy bardzo taniego i solidnego Kornaka. Coż, mercedes to może nie jest, jednak jest to ponoć mercedes wśród Kornaków - mowa o modelu Panoramic z szybą półokrągłą (minimalnie). Wkład ów nie ma jakichś super dodatków itd. ale nam to nie jest do szczęścia potrzebne. Wystrój wnętrza, w którym kominek stanie, też ma raczej prosty charakter więc będzie pasować.
Radzę obejrzeć właśnie ten wkład - oczywiście jeśli myślisz o zakupie modelu z szybą półokrągłą. Od modeli innych producentów różni się głównie ceną - ja dostałem go u producenta we Mszczonowie (dokładnie Adamowice) bez rachunku za 1800PLN. Jest to około 2/3 ceny najtańszego Panoramic-a, jaki widzieliśmy. Innych modeli Kornaka nie polecam, bo są po prostu...brzydkie :-? . I nie jest to tylko moje zdanie. Wypowiadało się na ich temat kilku kominkarzy, których wcześniej zapraszaliśmy. Nie mieli zastrzeżeń do Panoramic-a również pod względem eksploatacji.
Uwaga! Radzę w momencie zakupu dokładnie sprawdzić wszystkie newralgiczne elementy wkładu pod kątem pęknięć i skaz materiału: sprawdzamy części ruchome, głównie szyber...

Pozdrawiam

Pearl

kodi_gdynia
25-11-2003, 09:24
Vuco i jeszcze jeden aspekt - ja mam średniej klasy kominek - Hajduk - który sprawuje się super. Miał dogrzewać a jak się okazuje ogrzewania gazowego jeszcze nie włączyłem. Czekam na niższe temp. Kupując lepszy wkład mozesz zaoszczędzić na gazie i przypuszczam, że po 1 sezonie 1tyszł to kwota zaoszczędzona na gazie a wydana więcej na kominek. Zwrot po roku - super sprawa.,

Pozdrawiam

am
25-11-2003, 09:40
Moim zdaniem nie warto oszczędzać na kominku, jeżeli już sie na niego decydujemy.
Podam kilka powodów - jest ich wiecej.
Jak wieczorem podłożę drzewo do mojego kominka, to rano nie muszę go na nowo rozpalać - po prostu przed wyjściem do pracy wrzucam parę kawałków drzewa i po kilku minutach płomień wesoło skacze.
Sąsiedzi sie troche dziwią - u nich jak załadują kominek o 22 - nie ma szans na ponowne "samozapalenie sie drzewa nad ranem - trzeba by ponownie kominek rozpalać - a na to nie zawsze jest czas i ochota.
Wbrew pozorom kominek to bardzo istotne żródło ciepła - nawet bez rozprowadzenia i w mroźne dni warto tam trochę popalać.
Lepszy kominek łatwiej daje się "regulowac" - kontrolować szybkość spalania (czyli ilość i długość oddawania ciepła). Nie zawsze jest przyjemnie siedziec w przegrzanym pomieszczeniu, które dosyc szybko się wychładza bez dokładania drzewa
Jakość wykonania i estetyka - o tym się nie dyskutuje - u mnie jakoś tak było, że kominki, które bardziej mi sie podobały należały do tych droższych.
itd.
To, ze teraz planujemy używać kominek tylko do przyjemności popatrzenia na ogień raz na tydzień, nie oznacza, że nie zmienimy zdania. Jeżeli mamy najtańszy kominek - nie zawsze możemy zmienić jego przeznaczenie.

Zdun Darek B
26-11-2003, 16:13
Panie Sasiedzie z Kuklówki ...... Kornak opyla "coś" bez faktury?? Tak kiepsko ze zbytem? Ale żeby kablować ich na forum ...aaa feeeee!!!!!

Pearl
26-11-2003, 16:43
nie reklamuję, ani nie ganię Kornaka. Z drugiej strony - gafa, że hej :oops: ! ...właściwie to nie pamiętam jak to do końca było z tą fakturą :D :D :D .
W Żabiej woli sprzedają się lepiej chyba inne wkłady :wink:

Pozdrawiam

Pearl

Forest-Natura
26-11-2003, 20:53
Witam.
Meritum sprawy w tej kwestii zawierają wypowiedzi Kodiego i am.
Myślę że jako "pospolici" użytkownicy kominków ich zdanie przekona wreszcie resztę przyszłych inwestorów że aby w pełni cieszyć się pewnymi rzeczami warto czasem nie iść po linii "na siłę ale byle taniej".
Pozdrawiam.