PDA

Zobacz pełną wersję : Cym podmurować murłate ?



S-i-R-o
01-03-2009, 07:38
Witam, mam zostawione 6 cm na wieńcu od lica sicanki do murłaty, wypadałoby to czymś podmurować ?
jedynie z dostepnych 6 cm pustaczków jest YTONG 6 czy ytong może być ?
będzie się stykał z murłatą czy to nie przeszkadza ?
Od strony zewnętrznej podmurowaliśmy cegłą.

FlashBack
01-03-2009, 07:53
Witam, mam zostawione 6 cm na wieńcu od lica sicanki do murłaty, wypadałoby to czymś podmurować ?
jedynie z dostepnych 6 cm pustaczków jest YTONG 6 czy ytong może być ?
będzie się stykał z murłatą czy to nie przeszkadza ?
Od strony zewnętrznej podmurowaliśmy cegłą.
od wewnatrz ytong czemu nie, ma spory opor cieplny. od zewnatrz mozna bylo poczekac na izolacje elewacji vs skosy dachu.

odaro
01-03-2009, 09:27
Ja mam od wewnątrz wymurowane Ytongiem na klej wyszło super tylko mój Ytong miał 5cm :lol:

Aha między Ytong a murłatę dałem folie

skorpio
01-03-2009, 11:04
Zrobiłem Ytongiem.

edde
01-03-2009, 11:34
ja z zewnątrz murłaty ma styropian, od wewnątrz też chyba dam 5cm styro, znacznie cieplej niż ytong, cała ściankę kolankową zrobię w płycie KG lub tradycyjnym tynku c-w na siatce

odaro
01-03-2009, 12:10
ja z zewnątrz murłaty ma styropian, od wewnątrz też chyba dam 5cm styro, znacznie cieplej niż ytong, cała ściankę kolankową zrobię w płycie KG lub tradycyjnym tynku c-w na siatce

Ja właśnie po to obmurowałem Ytongiem żeby mieć tynk c-w a nie płyty K-G na ściance kolankowej

edde
01-03-2009, 13:25
ja wolałbym twardy styropian i tynk c-w na siatce metalowej niż obmurowywanie ytongiem...

odaro
01-03-2009, 13:28
ja wolałbym twardy styropian i tynk c-w na siatce metalowej niż obmurowywanie ytongiem...

OK też nad swego czasu myślałem to napisz jak chcesz zamocować styropian i obrobić go żeby nie pękało w miejscu połączenia z ścianą kolankową.

edde
01-03-2009, 14:32
może na piankę...może jakieś mocowanie do murłaty.. jeszcze nie myślałem konkretnie, mam trochę czasu jeszcze...

ażeby nie pękał tynk stosuje się zbrojenie tynku w postaci metalowej siatki tynkarskiej, spotkałem się też z propozycją zaciągnięcia takiej ścianki podwójną warstwą kleju z siatką, kleju wzmocnionego włóknem...

wbrew pozorom 5-cio centymetrowy ytong, murowany na tych 5cm też nie jest jakoś szczególnie sztywny, szczególnie biorąc pod uwagę to, że głównie narażony jest na siłę "pchającej" w niego pracującej płyty skosu

odaro
01-03-2009, 14:47
może na piankę...może jakieś mocowanie do murłaty.. jeszcze nie myślałem konkretnie, mam trochę czasu jeszcze...



Widzę że idziesz to samą drogą co ja.

Bloczki Ytonga na kleju takim jak się muruje ściany z betonu komórkowego tak mocni trzymają że sam byłem zdziwiony. Murłata będzie dobrze ocieplona z zewnątrz z elewacji i z góry i to powinno wystarczyć

Wirecki
01-03-2009, 17:00
U mnie jest ok 10 cm. Zdaniem kierbuda - styro lub wełna. Żadnego domurowywania.

lukasz_p
01-03-2009, 17:04
U mnie jest ok 10 cm. Zdaniem kierbuda - styro lub wełna. Żadnego domurowywania.

U mnie jest ok. 7, 8 cm. Zamierzam dać XPS. Tylko jak go przymocować?

mynia_pynia
01-03-2009, 17:31
Z zewnątrz mam styropian i tynk elewacyjny, wewnątrz już kupiony ytong 5cm.

Wirecki
01-03-2009, 21:02
...na wieńcu od lica sicanki do murłaty...Zaraz zaraz.... bo chyba sie nie zrozumieliśmy. Ta ścianka.... To ścianka która jest częsciowo na zewnątrz? Jakaś lukarna lub coś w tym stylu?? W jakiej technologii budujesz?
Jeśli ona bedzie ocieplana... od zewnątrz... jak cały budynek...Lepiej chyba mieć styro w jednym dużym kawałku. Przecież nie dasz teraz kawałka drewna, ytonga lub styro, a potem jak będzie robione ocieplenie zewnętrzne (jeśli będzie) to będziesz styro docinał i kombinował jak zapiankować. A tak wsuniesz w całości i okaże się, że ktoś Ci tą murłatę z głową przycinał, nie pierwszy raz robił...

q-bis
02-03-2009, 13:09
U mnie ściana 44cm. murłata odsunięta od lica ścianki kolankowej (wys ok80cm) 8-10 cm. Dałem suporeks chyba 6cm(szer), w środek pomiędzy suporeks a murłatę pójdzie wełna. Na zewnątrz, za murłatą wystaje część wieńca i obmurówka/obrysówka (cegła poryzowana 12cm)zakryję to wełną która wyjdzie ze skosu poddasza i połączy się ze styro które zlicuje z zewnętrzną krawędzią ściany podczas robienia podbitki (dom nie będzie ocieplany).
Chyba może być?

Niechaj
19-09-2016, 20:38
Odkopuję temat - co prawda wiem, czym podmurować ściankę kolankową przy murłacie (Ytong 5cm), ale nie wiem, co dać NA murłatę.
Sytuacja wygląda tak:

367849

na krokwiach jest boazeria (docelowe wykończenie skosów), a na boazerii ocieplenie nakrokwiowe z płyt thermano (paroszczelne), ocieplenie ściany zewnętrznej będzie dochodziło do boazerii (nadbitka)

367848

Co dać na murłatę? Styropian? Wełna - co z wilgocią przy paroszczelnym ociepleniu nakrokwiowym? Nic nie dawać?

Marcin34_Śl
19-09-2016, 22:15
Ja też się podepnę, ściana 25 cm, murłata na środku 16 cm. Zostały więc po 4 cm z każdej strony. Jak czytałem na forum dwa sposoby polecacie:
1. XPS, siatka klej i normalnie tynkować
2. Płyta KG - albo klejona na placki, albo na stelażu?

Co lepsze? Przy 4 cm wolnej przestrzeni skłaniam się do klejenia KG