PDA

Zobacz pełną wersję : OGRODZENIE



Gosia i Zbyszek
01-03-2009, 12:24
Czym będziecie grodzić swoje domki?

retrofood
01-03-2009, 12:33
domki - niczym, a działkę - płotem.

admiro
01-03-2009, 13:20
domki - niczym, a działkę - płotem.

:lol:

les111
01-03-2009, 15:02
To już było
http://forum.muratordom.pl/pokazcie-swoje-ogrodzenia,t57464.htm

ZŁoty Róg
02-03-2009, 08:37
Jako że nie jestem krezusem finansowym, a mam do ogrodzenia ponad 400 m to wg mnie istnieją 3 zasady które powinno spełniać ogrodzenie: ma być tanie , szybko wykonane, trwałe(bezobsługowe). Czyli jak pewnie niektórzy dobrze wydedukowali będe robił tak znienawidzone przez wielu ogrodzenie betonowe. Ze względu na niekorzystne uwarunkowania muszę zrobić 180 metrów bieżących na wysokość 2,5 m a resztę normalnie 1,6 m Obsadzę je tujami i od środka będzie pięknie. Reszta mnie nie interesuje. Za zaszczędzone dziesiątki tysięcy zł.(których i tak nie mam) wolałbym kupic sobie np nowe auto. Pozdrawiam.

edde
02-03-2009, 10:05
to taniej chyba i szybciej zrobiłbyś zabetonowane słupki metalowe a na nich siatka ogrodzeniowa, skoro i tak masz zamiar obsadzić to tujami...

zbigmor
02-03-2009, 10:13
to taniej chyba i szybciej zrobiłbyś zabetonowane słupki metalowe a na nich siatka ogrodzeniowa, skoro i tak masz zamiar obsadzić to tujami...


Że taniej to wierzę, ale, że szybciej to nie.

bzado
02-03-2009, 10:27
a moze tak:
- gotowe slupki betonowe
- gotowe laczniki betonowe
- siatka.

chyba najlepsza kombinacja biorac pod uwage stosunek cena/trwalosc

retrofood
02-03-2009, 11:02
Jako że nie jestem krezusem finansowym, a mam do ogrodzenia ponad 400 m to wg mnie istnieją 3 zasady które powinno spełniać ogrodzenie: ma być tanie , szybko wykonane, trwałe(bezobsługowe). Czyli jak pewnie niektórzy dobrze wydedukowali będe robił tak znienawidzone przez wielu ogrodzenie betonowe. Ze względu na niekorzystne uwarunkowania muszę zrobić 180 metrów bieżących na wysokość 2,5 m a resztę normalnie 1,6 m Obsadzę je tujami i od środka będzie pięknie. Reszta mnie nie interesuje. Za zaszczędzone dziesiątki tysięcy zł.(których i tak nie mam) wolałbym kupic sobie np nowe auto. Pozdrawiam.

dziwne...
ja nie robiłem płotu betonowego, ale sztachety, bo... betonowy mi wychodził za drogo... :o

piterazim
02-03-2009, 13:51
a ja się grodzić nie będę - jakiś mały żywopłot i na tym koniec. A co po hamerykańsku będzie :)

piotrulex
02-03-2009, 14:13
dziwne...
ja nie robiłem płotu betonowego, ale sztachety, bo... betonowy mi wychodził za drogo... :o

mialo byc bezobslugowo a beton bedzie bardziej spelnial ten warunek niz drewno :wink:

ja po bokach i na tyle mam a od frontu betonowa podmurowka z solidnymi slupkami, metalowe poprzeczki i poprzykrecane drewniane sztachety na przemian ...

zbigmor
02-03-2009, 14:31
Jako że nie jestem krezusem finansowym, a mam do ogrodzenia ponad 400 m to wg mnie istnieją 3 zasady które powinno spełniać ogrodzenie: ma być tanie , szybko wykonane, trwałe(bezobsługowe). Czyli jak pewnie niektórzy dobrze wydedukowali będe robił tak znienawidzone przez wielu ogrodzenie betonowe. Ze względu na niekorzystne uwarunkowania muszę zrobić 180 metrów bieżących na wysokość 2,5 m a resztę normalnie 1,6 m Obsadzę je tujami i od środka będzie pięknie. Reszta mnie nie interesuje. Za zaszczędzone dziesiątki tysięcy zł.(których i tak nie mam) wolałbym kupic sobie np nowe auto. Pozdrawiam.

dziwne...
ja nie robiłem płotu betonowego, ale sztachety, bo... betonowy mi wychodził za drogo... :o



Zależy co wliczałeś w wykonanie ogrodzenia i jak ono wyglądało.

ZŁoty Róg
02-03-2009, 14:52
to taniej chyba i szybciej zrobiłbyś zabetonowane słupki metalowe a na nich siatka ogrodzeniowa, skoro i tak masz zamiar obsadzić to tujami...

:o Czy to żart?????

Przykład. Prawie identyczna działka. Grodzono tradycyjnie w tamtym roku: słupki + siatka powlekana+pływające murki. Wysokość tylko 1,50m. Koszt całkowity materiału i robocizny 47.000 zł. (Policzone wszystko od najmniejszej puszki farby po ostatni worek cementu)
A moja wycena przy ogrodzeeniu betonowym i po jednej stronie wysokość 2,5 m 29.000 zł. !!!
A przy okazji widział ktoś kiedyś słupki z siatką o wysokości 2,5 m (nie liczac boisk przyszkolnych)? :D

edde
02-03-2009, 14:52
nie szalałbym z tą bezobsługowością betonu, wszędzie pełno przebarwionych, zamszałych ciężkich ogrodzeń betonowych, może to kwestia gustu (może się komuś taki efekt podoba), ale jeżeli m.in. na tym ma polegać ta bezobsługowość to ja wole sztachety albo siatkę z żywopłotem czy tujami...

edde
02-03-2009, 14:56
to taniej chyba i szybciej zrobiłbyś zabetonowane słupki metalowe a na nich siatka ogrodzeniowa, skoro i tak masz zamiar obsadzić to tujami...

:o Czy to żart?????

Przykład. Prawie identyczna działka. Grodzono tradycyjnie w tamtym roku: słupki + siatka powlekana+pływające murki. Wysokość tylko 1,50m. Koszt całkowity materiału i robocizny 47.000 zł. (Policzone wszystko od najmniejszej puszki farby po ostatni worek cementu)
A moja wycena przy ogrodzeeniu betonowym i po jednej stronie wysokość 2,5 m 29.000 zł. !!!
A przy okazji widział ktoś kiedyś słupki z siatką o wysokości 2,5 m (nie liczac boisk przyszkolnych)? :D

czyżby te 47tys to żart??
za takie pieniądze to się SSO robi a nie ogrodzenie z siatki :lol: :lol: :lol:

400mb to na oko:

1) 133 słupki, co 3m sztuka, np. takie:
http://www.allegro.pl/item566956309_slupki_ogrodzeniowe_fi_48_5_mm_2150_ mm_wys.html 133x22,50=2992zł

2) beton na osadzenie słupków ~15m3 15x230=3450zł

3)beton na cokolik ~ 18m3 18x230=4140zł

4) siatka np. taka: http://www.allegro.pl/item566956340_siatka_powlekana_pcv_2_5_3_8_mm_ocz_ 63x63_mm_1_5.html
9 x 400= 3600zł

podstawowe składniki tego ciasta dają jakieś 11tys. zł dodaj ze 2-3 tysiace na duperele, w 15 się zmieścimy, z tego wynika że albo cię ktoś nabujał albo słono (30 tys.zł) za robotę przepłacił :wink:

piotrulex
02-03-2009, 14:59
nie szalałbym z tą bezobsługowością betonu, wszędzie pełno przebarwionych, zamszałych ciężkich ogrodzeń betonowych, może to kwestia gustu (może się komuś taki efekt podoba), ale jeżeli m.in. na tym ma polegać ta bezobsługowość to ja wole sztachety albo siatkę z żywopłotem czy tujami...

nie pisze ze jest beton bezobslugowy tylko bardziej spelnia ten warunek niz sztachety z drewna

tak czy inaczej ja robie front drewniany bo tak mi sie poprostu podoba

ZŁoty Róg
02-03-2009, 15:00
To jest takie gadanie jak z tym że można wybudowac dom za 150 tys. No ale jak się wszystkiego nie liczy to można i za 120 :D

Gosia i Zbyszek
02-03-2009, 15:50
Ja myślę o ogrodzeniu betonowym ok. 1,70 wysokości, ponieważ chciałabym trochę prywatności.W tej chwili mieszkam na wspólnym podwórku z kilkoma sąsiadami i nawet nie ma gdzie swobodnie posiedzieć,nie mówiąc o opalaniu czy wypiciu jakiegoś drinka z przyjaciółmi, bo jak się mówi każdy do szklanki ci zagląda.

JarekKRK45
02-03-2009, 16:24
Witam , ja daje z tyłu działki betony . Mam tam 5 hektarów otwartej przestrzeni ( pole orne ) , po bokach mam sasiadów i jest siatka . Z przodu będzie kamień i drewno . Pozdrawim

jacekp71
02-03-2009, 22:25
no to u nas tradycyjnie: boki i tył to siatka ocynk powlekana PCV na ławie i podmurówce betonowej, od frontu cegła i przęsła ze stali,

osobiście marzył mi się model północnoamerykański, tj. trawniczek i szeroki podjazd bez drogiego parkanu,
ale w naszych krajowych warunkach to dzisiaj niemożliwe ....

pawelo_pl
03-03-2009, 10:50
A ja zrobiłem mieszankę drewna i betonu - i to jest najtaniej a super wygląda. A zrobione jest tak że dane są słupki betonowe 1,5 m + jedna płyta betonowa zakopana do połowy od dołu. Na to wsunięte są między szczeliny w słupie betonowym dwie łaty ( pozostałość z dachu ) i do tego przykręcane na przemian i pomalowane Altraxem sztachety drewniane . Płot ma wysokość 2 m - efekt każdy zachwyca się płotem bo jest praktycznie i tanio ( beton ) i ładnie bo sztachetki bite lamelowo co przy tym daje mi kompletną izolację od wścibskich przechodniów ...

ZŁoty Róg
09-03-2009, 08:41
czyżby te 47tys to żart??
za takie pieniądze to się SSO robi a nie ogrodzenie z siatki :lol: :lol: :lol:

400mb to na oko:

1) 133 słupki, co 3m sztuka, np. takie:
http://www.allegro.pl/item566956309_slupki_ogrodzeniowe_fi_48_5_mm_2150_ mm_wys.html 133x22,50=2992zł

2) beton na osadzenie słupków ~15m3 15x230=3450zł

3)beton na cokolik ~ 18m3 18x230=4140zł

4) siatka np. taka: http://www.allegro.pl/item566956340_siatka_powlekana_pcv_2_5_3_8_mm_ocz_ 63x63_mm_1_5.html
9 x 400= 3600zł

podstawowe składniki tego ciasta dają jakieś 11tys. zł dodaj ze 2-3 tysiace na duperele, w 15 się zmieścimy, z tego wynika że albo cię ktoś nabujał albo słono (30 tys.zł) za robotę przepłacił :wink:

Jak już tak kolega allegruje to ja z kolei podaję linki do kompletnej usługi wykonania ogrodzenia także z pierwszych lepszych ogłoszeń z allegro. Nie interesuje mnie moja lub czyjaś 5-ci miesięczna dłubanina z wykonaniem prac więc zlecenie ma być zrealizowane kompletnie bez mojego udziału i tak :.
1. http://www.allegro.pl/item569413526_ogrodzenie_siatka_usluga_material_kr akow.html koszt 44.000 zł
2.http://www.allegro.pl/item574882315_ogrodzenie_z_siatki_z_podmurowka_z_m aterialem.html koszt 78.000 ta firma tez podaje cenę w przedziale od 26.000 pewnie bez murków i siatki powlekanej PCV.
3.http://www.allegro.pl/item567077666_ogrodzenia.html koszt 48.000
Jako że mam działkę ze sporym spadem(skarpa) cena może ulec zmianie (oczywiście tylko na wyższą) po rozeznaniu terenu przez firmy.

Uwierz mi ja też chcaiłbym taniej, bo szkoda mi pieniędzy, ale takie są niestety realia.
Pzodrawiam i licze na dalsze cenne uwagi.

Carlos1
09-03-2009, 09:00
Bardziej paskudnej rzeczy jak betonowe ogrodzenie z gotowych elementów nie można sobie chyba wyobrazić.
Takie ogrodzenia powinny być urzędowo zakazane bo tylko psują estetykę otoczenia.
Wolałbym wcale nie ogrodzić domu jak miałbym to zrobić takim okropieństwem.
Mam sąsiadkę którą nawet darzyłem sympatią ale jak sobie zafundowała takie ogrodzenie to moja sympatia do niej spadła do 0.

Pozdrawiam.;)

Darek Rz
09-03-2009, 09:13
Witam

Od jakiegos czasu zastanawialem sie kiedy w naszym chorym kraju ceny dojda do granic absurdu no i czytając tego posta dochodze do wniosku ze już :evil: .

78 tyś zł za 400 mb ogrodzenia z siatki to już nawet nie bezczelnosć wykonawców ......w sumie nie wiem jak to nazwać ,bo przy kosztach 15 tyś zł to trzeba mieć talent zeby tyle sobie krzyknąć . ..... a dlaczego nie równe 100 tyś ? Po kostce brukowej w cenie 50-70 zł za metr kw czyli cenie przepięknych włoskich czy Hiszpańskich kafelek lub gresu polerowanego jest to chyba rekord świata . Toz to tydzień pracy 4-5 ludzi .No ale z drugiej strony jesli sa tacy co tyle płacą ....

PaniG(dżi)
09-03-2009, 10:19
Ja mam niski płot(bo wysokiego potrzeby nie widzę,bo jak ktoś będzie chciał przejść to i tak przejdzie).U podstawy murowany,u góry drewniany,czyli słupy, a między po dwie dechy.Mur biały,drewno b.ciemny brąz,a przy nim pas zieleni na szer.ok.2m.Płot po to, by mi zające nie przechodziły,ale sarny choinki i tak mi skubią.:-?

Pozdrawiam. :D

bzado
09-03-2009, 11:06
Bardziej paskudnej rzeczy jak betonowe ogrodzenie z gotowych elementów nie można sobie chyba wyobrazić.

O gustach sie podobno nie dyskutuje :)

Ale co sie ludziom dziwić jak są tanie. Np u mnie jest producent takich ogrodzen i w okolicy na palcach jednej reki mozna policzyc inne ogrodzenia niz betonowe.
A te nieliczne są uwaga: zrobione z kamionkowych rur kanalizacyjnych kielichem do góry (to słupki) i sztachetami pomiedzy. To jest dopiero gust :)

q-bis
09-03-2009, 13:32
Bardziej paskudnej rzeczy jak betonowe ogrodzenie z gotowych elementów nie można sobie chyba wyobrazić.
Takie ogrodzenia powinny być urzędowo zakazane bo tylko psują estetykę otoczenia.
Wolałbym wcale nie ogrodzić domu jak miałbym to zrobić takim okropieństwem.
Mam sąsiadkę którą nawet darzyłem sympatią ale jak sobie zafundowała takie ogrodzenie to moja sympatia do niej spadła do 0.

Pozdrawiam.;)

Podpisuję się pod twoją opinią wszystkimi dostępnymi ręcamy... :D

bzado
09-03-2009, 14:17
na szybko robiona wycena:

1. słupek betonowy 2,2 m (1,5m nad ziemią) - 27 zł
2. łącznik betonowy 2m długosci 0,2m wysoki - 21 zł
3. licha siatka 1,25m wysokosci - 13 zł za 1mb (cena na szybko z allegro)

czyli za 100 m ogrodzenia - 3700 zł + drut naciagowy i inne pierdoly czyli na okrągło 4000 zł czyli 40 zł za 1 mb. materiałów to chyba niewiele.

Brzydkie ale tanie :)

mario1976
09-03-2009, 14:34
Czym będziecie grodzić swoje domki?

Ja będe swój grodzić tanio...ale broń Boże nie robię spacerniaka więziennego (ulubiony przez niektórych betonik :wink: ).

Trzy boki działki to podmurówka z betonu + słupki + siatka. Można pewnie taniej bez podmurówki ale jakoś marnie mi to wygląda.
Przód działki to podmurówka z betonu + teowniki w roli słupków + poprzeczki + sztachety drewniane.

Po pierwsze to tanie rozwiązanie (robie to sam a za klinkier + zbrojone słupki nie odważyłbym się zabrać z racji braku czasu i pewnie umiejetności - fachowiec za położenie jednego klinkieru liczy sobie w moich okolicach 3 pln), a po drugie przednie "wiejskie" ogrpodzenie wpisuje się w charakter domku.

Carlos1
09-03-2009, 15:26
Można samemu zrobić ładne ogrodzenie z gotowych elementów betonowych wykorzystując np. produkty firmy Joniec - http://www.joniec.pl/.
Sam mam ogrodzenie od frontu zrobione z elementów systemu "Joniec" + wypełnienie z balasek drewnianych. Pozostałe trzy boki działki ogrodziłem siatką z podmurówką.
Właśnie podmurówka jest bardzo ważna. Wiem ze pracochłonna i kosztowna ale dla mnie przynajmniej niezbędna. Mam 3 psy w tym 1 mały i bez murku juz dawno by goniły po całej okolicy. Analogicznie inne stworzenia z zewnątrz mają o ile nie całkowicie to w dużym stopniu uniemożliwiony dostęp na moją działkę.
Zrobiłem też dość głęboki fundament aby krety i nornice nie dewastowały mi trawnika (psy wystarczą :lol: ).
A tam gdzie jest siatka sadzę tuje i za kilka lat siatki nawet nie będzie widać tylko naturalny zielony żywopłot.
I naprawdę takie ogrodzenie to nie jest jakaś super droga impreza a można sobie zrobić samemu. Problemem jest tylko czasochłonność. Tego nie zrobi się w kilka dni. Ale nic nie usprawiedliwia pójścia na łatwiznę i robienia sobie dookoła domu więziennego spacerniaka.

Pozdrowienia.;)

arecki1338
09-03-2009, 15:44
Podlacze sie do watku. Czy na dzialce o spadku 3-4st i najdluzszym boku 44m trzeba robic fundament pod ogrodzenie stopniowany,czy pociagnac jedna glebokosc na calej dlugosci?

Nasz_Dom
09-03-2009, 16:47
Mam sasiada 3 dzialki dalej i ma zrobione ogrodzenie z podmurowki wylewanej i prosil mnie abym zapytal na forum czy jakos zabezpieczac takie podmurowki ? Jedni mowia ze warto UNIGRUNTEM zabezpieczyc, mowil mi ze ma znajomego ze pomalowal cala podmurowke DYSPERBITEM bo wczesniej mu po okresie zimy kruszala - czy to faktycznie zabezpieczy taka podmurowke ?

chef
09-03-2009, 19:23
Witam,


Mam sasiada 3 dzialki dalej i ma zrobione ogrodzenie z podmurowki wylewanej i prosil mnie abym zapytal na forum czy jakos zabezpieczac takie podmurowki ? Jedni mowia ze warto UNIGRUNTEM zabezpieczyc, mowil mi ze ma znajomego ze pomalowal cala podmurowke DYSPERBITEM bo wczesniej mu po okresie zimy kruszala - czy to faktycznie zabezpieczy taka podmurowke ?

Podmurówki nie traktuje się unigruntem a tym bardziej dysperbitem, jedyne co trzeba zrobic to ukręcić mocny beton i na pewno nie będzie sie kruszył, rozpadał itd. Kilkanaście lat temu (jak to brzmi nawet nie mam trzydziestu na karku :lol: ) z ojcem robilismy podmurówke i do dzisiaj trzyma jak dzwon.



Podlacze sie do watku. Czy na dzialce o spadku 3-4st i najdluzszym boku 44m trzeba robic fundament pod ogrodzenie stopniowany,czy pociagnac jedna glebokosc na calej dlugosci?

Też mam taki spadek na działce i jedyne co zrobie to wyrównam, co by jednolity był (bez dołków i górek) a później pociagnę na całej długości.
Oczywiście mowa o siatce, za kilka latek zrobi się zielony płot (najróżniste pnącza wieloletnie). Nie potrafie zrozumieć ludzi którzy stawiają betonowe ogrodzenie, zza którego nic nie widzą. Mam sąsiada co zrobił sobie taki mini obóz koncentracyjny - tylko zasieków brak :lol:

Pozdrawiam

arecki1338
09-03-2009, 19:33
Do Chef:

Tez tak zrobie, powiedz mi na jaka glebokosc kopiesz slupki i fundament? ja chce zastosowac slupki 2m, i zakopac je na 50 cm,a fundament na 50-60 cm do ziemi, czy to wystarczy?

chef
10-03-2009, 14:35
Witam,

Tez tak zrobie, powiedz mi na jaka glebokosc kopiesz slupki i fundament? ja chce zastosowac slupki 2m, i zakopac je na 50 cm,a fundament na 50-60 cm do ziemi, czy to wystarczy?


Słupki na 50cm a fundament, sam nie wiem ale 50cm to za dużo i tak będzie powyżej przemarzania więc nie wiem czy warto iść w koszty. Bardziej bym sie skłaniał kopać na jeden sztych (około 30cm) :lol: Siatka na wys. 130cm (u mnie). Zastanawiam się też nad prefabrykatami, zamiat wylewać beton, napewno będzie szybciej ale czy taniej??
Sprawdzałem ceny słupków, siatki i dodatków w Elblążkowie, na allegro wychodzi taniej.

pentacom
13-03-2009, 14:43
Witam,

Co do betonu to nadaje się do ogradzania cmentarzy i większość piszących w tym poście zgodzi się ze mną, że lepiej już nie mieć ogrodzenia niż stawiać takie bunkry wokół działki. Ktoś pisał że wychodzi tanio, bo 29tys PLN.

Jestem producentem sztachet ogrodzeniowych i tak na szybko sobie licząc na ogrodzenie 400mb potrzeba mniej więcej 115 słupków (stalowe mocowane w betonowych fundamentach) i około 3400sztachet. Zresztą na mojej stronie internetowej (link w moim profilu), znajduję się kalkulator który pozwoli Wam obliczyć wymaganą ilość sztachet dla dowolnego ogrodzenia.

Wracając do obliczeń, cen słupków gdzieś już była ,ale przyjmę 25PLN/szt co daje łącznie 2875PLN

Do tego betonowa zalewa jakieś 2500PLN - też gdzieś było wyżej

Cena sztachet 1,5m np u mnie 4,80PLN/szt co daje łącznie 16300PLN za 3400szt, a przy tej ilości myślę można jeszcze sporo zejść w dół.

Farba , wkręty, ruszt około - 6000PLN

Łącznie około 27 tyś PLN dolicz do tego 4 tysiące kosztów położenia sztachet (ale samemu robi się to błyskawicznie)

Za 31tyś PLN masz pięknie wyglądający płot drewniany - trwałość, jeśli zostanie dobrze pomalowany około 10-20 lat (w tym okresie można je kilka razy (2-3) odświeżyć jedną warstwą farby)

i nie straszysz obrazem getta w okolicy :)

ZŁoty Róg
16-03-2009, 08:20
A po ile masz sztachety na 2,5 m i czy wogóle jest możliwa taka wysokość przy tej technice ?
Także nie jestem zwolennikeim tych francowatych :wink: "betonówek" ale jestem prawie na 100 % pewien że u mnie nie będzie innego wyjścia. Powtarzam: nie zamierzam przez 10 lat spłacać samego ogrodzenia tylko dlatego że jest ładne, a do tego czasu tuje (mam nadzieję ) podrosną.

pentacom
16-03-2009, 10:45
Zrób sobie w takim razie ogrodzenie z siatki i front ze sztachet- takie rozwiązanie jest ładniejsze niż bunkier, często spotykane no i stosunkowo niedrogie - a tuje urosną za kilka lat i będziesz miał spokój z podglądaczami.

Co do sztachet 2,5m - największe jakie do tej pory robiliśmy to 2m, myślę że 2,5m też by dało rade - jaką ilość tych 2,5m byś potrzebował?

ZŁoty Róg
16-03-2009, 12:47
Łącznie około 27 tyś PLN dolicz do tego 4 tysiące kosztów położenia sztachet (ale samemu robi się to błyskawicznie)

Za 31tyś PLN masz pięknie wyglądający płot drewniany - trwałość, jeśli zostanie dobrze pomalowany około 10-20 lat (w tym okresie można je kilka razy (2-3) odświeżyć jedną warstwą farby)

Ok a gdzie koszt wykonania podmurówki i zabetonowania słukpów. To kosztuje najwięcej.
A tych 2,5 m. sztachet potrzebowałbym na jeden bok czyli około 170 m.
Reszta o normalnej wysokości.
Nie wiem czy rozgryzę temat w tym roku. Miałem na to całą zimę i dalej stoję w miejscu. Cena stali poleciała w dół i pewnie jeszcze poleci. Może zrobić 2,5 m metalowe kątowniki spawane do dwóch poprzeczek. Ale znowu za 2-3 lata będzie sypać się z nich rdza. Sam już nie wiem.

wojtas122
16-03-2009, 14:09
rób z kątownika,co metal to metal,jak dobrze zakonserwujesz to rdza nie będzie sie sypać

pentacom
16-03-2009, 14:37
nowe ceny dla Ciebie Złoty Róg (przy tej ilości):

1,5m = 4,50PLN/szt
2,5m = 7,50PLN/szt

Co do podmurówki to rzeczywiście zapomniałem uwzględnić


A możesz napisać jaki jest u Ciebie powód stawiania 170m płotu o wysokości 2,5m?

Malobert
16-03-2009, 21:04
a ja się grodzić nie będę - jakiś mały żywopłot i na tym koniec. A co po hamerykańsku będzie :)

żywy płot też za darmo chyba nie jest ? a i rośnie pewnie kilka lat ?

grzegorz_si
12-08-2011, 20:00
Szukasz "se" klientów?

aksamitka
13-08-2011, 06:51
ja mam do ogrodzenia ok 300m z czego polowa to raczej krzaczory sąsiada, na czas budowy od drogi i jednego boku bedzie siatka lesna, co zrobić docelowo, aby bylo w miare tanio?

Balto
13-08-2011, 20:10
aksamitka: najtańsze będzie zrobić metodą pływająca podmurówka, czyli słupek [profil lub rura o średnicy 50 czy 60 mm] co ok 2,5 m i między tym podmurówka pływająca, na słupkach: siatka. Koszt kompletu podmurówka z "wyposażeniem" [czyli takimi elemencikami] to ok 50 zl/szt - tzw. pełna [czyli mocniejsza deska] o szer. 6 cm, wys. 20 cm, przy ilości 120 szt - to koszt 6 tysięcy [plus minus] do tego musisz doliczyć słupki i siatkę.

tomek131
26-08-2011, 21:58
Tanio (podobno w cenie tego betonowego szkaradztwa) i nic nie widać ,nie wiem tylko jak z wytrzymałością i koniecznością odnawiania.Mógłby jakiś znawca rzucić okiem
http://www.mostar-ogrodzenia.pl/ogrodzenia_z_polowicy.html

ludwik_13
11-09-2011, 20:08
U mnie do ogrodzenia ( z jednej strony nowy płot, z tyłu wymiana starej siatki, od frontu uzupełnienie nowa brama) jest ok. 200 mb. Działka na wsi, za tym nowym płotem na razie orne pole. Na działce pies będzie - na szczęście nie kopie, choć za panną zdarzyło mu się wspinać po siatce 1,5 m. ALe starzeje się i liczę na to, że mu się nie będzie chciało. A jak nie -to kęsim! Poza tym grodzić trzeba, bo zwierzyna zaglądać lubi i podgryzać zwłaszcza drzewka w sadzie. Gdyby nie to, to mogłabym mieszkać po amerykańsku - bez płotu.
Wracając do ogrodzenia . Będzie zwykła siatka na stalowych słupkach (okrągłych), bez podmurówki, wysokość ok. 1,5 m . Wzdłuż siatki posadzimy krzewy i może jakieś pnącza (jak się utrzymają, bo zimy u nas bywają tęgie).
Dziwią mnie ogrodzenia szczelne super. TO prawda, z ulicy nic nie widać. ALe nie widać też jak dzieje się coś złego, np. złoczyńce buszują po domu i robią nieplanowaną przeprowadzkę. Może nie ma to znaczenia przy wewn. monitoringu i kamerkach. Może trzeba się tak grodzić na małych działkach, gdzie taras tuż przy tarasie albo i ulicy. Ale przewiewne ogrodzenie ( nie musi być z siatki, jeśli kogoś estetycznie nie satysfakcjonuje) powiększa przestrzeń, ogrody się przenikają.
No ale co kto lubi - ja jestem z tych, którzy zasłon a nawet firanek nie potrzebują. Nie żeby jakiś ekshibicjonizm, tylko po prostu - nic zdrożnego w domu się nie dzieje. I nie ma czego zasłaniać ( no, może w łazience coś jednak wisi na oknie i w sypialni też)

tomek131
11-09-2011, 21:39
To faktycznie co kto lubi,ale niech ktoś powie jak może być z wytrzymałością tego co wkleiłem

ludwik_13
15-09-2011, 21:10
Ładne!!!! CO do wytrzymałości (rozumiem, że chodzi o trwałość a nie o to, czy wytrzyma napór czołgu). Podmurówka powoduje, że drewno jest odizolowane od gruntu i stamtąd nie łapie wilgoci. Poza tym, na pewno trzeba je zaimpregnować (producent powinien powiedzieć jak a może nawet zrobić to po raz pierwszy) i odpowiednio zabezpieczyć a potem konserwować. Czyli co jakieś 3 lata - przecierka i malowanko. Ale ładne ....