PDA

Zobacz pełną wersję : Turbokominek Makroterm???



JMDomek
14-11-2003, 22:39
Witam.
Planuję zakup kominka z płaszem wodnym. Czy ktoś użytkuje Turbokominek z Makrotermu Zakopane?
Proszę o Wasze opinie. :lol:
Pozdrawiam.

paj^
15-11-2003, 07:28
w SZUKAJ znajdziesz duzo informacji

TomekM
15-11-2003, 07:44
Cześć,
ja uzytkuję od poczatku listopada, palę codziennie i jestem zadowolony. Nie kupowałem w Zakopanem tylko u przedstawiciela (moge podać namiar). Przyjechał na miejsce, rozładował kominek (montował kto inny) i udało się trochę utargować.

pozdrawiam,
Tomek.

Teska
15-11-2003, 08:18
ja widziałam u znajomego kominkarza kominki które grzeja drewnem i gazem....ale : nie potrzebujesz w domu pieca co....to jakas nowosc...


Inni znajomi maja turbokominek i sa zadowoleni

JMDomek
15-11-2003, 11:28
Cześć,
ja uzytkuję od poczatku listopada, palę codziennie i jestem zadowolony. Nie kupowałem w Zakopanem tylko u przedstawiciela (moge podać namiar). Przyjechał na miejsce, rozładował kominek (montował kto inny) i udało się trochę utargować.

pozdrawiam,
Tomek.

Jaśli możesz podać namiar (upusty), będę wdzięczny.
[email protected]

Pozdrawiam i szukam na Forum. :wink:

16-11-2003, 13:15
Makroterm? Nigdy..

krzysiek.w
16-11-2003, 19:47
Kominek z Makrotermu ma dużo zalet:
Pracuje w dwóch systemach zamkniętym i otwartym równocześnie, nie musimy stosować dodatkowego wymiennika zewnętrznego.
Ma system regulacji temperatury i nadzoru procesu spalania. Wymiennik wbudowany zwiększa żywotność zapobiega kondensacji skroplin na ściankach kominka. Modulowany dopływ powietrza umożliwia spalanie drewna i materiałów drewnopochodnych, nastawy dopływu powietrza zależne od rodzaju drewna, System w pełni zintegrowany z kotłem.

JMDomek
16-11-2003, 22:01
Makroterm? Nigdy..

Dlaczego???

Forest-Natura
16-11-2003, 22:12
Witam.
Źle sformułowałeś pytanie.
Powinieneś zapytać raczej : kto ty jesteś?
Pozdrawiam.

JMDomek
16-11-2003, 22:23
Witam.
Źle sformułowałeś pytanie.
Powinieneś zapytać raczej : kto ty jesteś?
Pozdrawiam.

Zgodnie z poprawką:
Kto Ty jesteś Gość?

P.S. Forest-Natura dziękuję za mail. :wink:

fistach85
17-11-2013, 21:15
witam,

posiadam taki kominek od tygodnia, a dokladnie Turbokominek Elka.
Prezentuje sie naprawdze swietnie ! duza szyba narozna. Na pierwszy rzut oka udany zakup !!

Podczas rozpalania rowniez super. Wentylator szybko rozpala drewno i ogrzewa wode do danej temperatury.
No i teraz moment ktory psuje cale WOW.
Gdy kominek osiagnie dana temperature, wylacza sie wentylator, zamyka sie dolot i w kominku zaczyna sie wedzarnia....
Zaraz wypelnia sie cala komora czarnym dymem i nie nic widac.
Mozna ustawic cykl przedmuchiwania, ale nic to nie daje.
Szyba jest cala czarna/osmolona po godzinie.
Taki urok mojej duzej szyby naroznej... Takze dlugie romantyczne wieczory przy rozpalonym kominku mozna zapomniec :)

Ma ktos moze jakis sposob na w/w problem?
Podlega to reklamacji? (nie po to kupowalem najdrozsza wersje turbokominka z duza szyba, zeby miec taki efekt koncowy)

pozdrawiam

DANIEL SIS
18-11-2013, 10:59
witam,

posiadam taki kominek od tygodnia, a dokladnie Turbokominek Elka.
Prezentuje sie naprawdze swietnie ! duza szyba narozna. Na pierwszy rzut oka udany zakup !!

Podczas rozpalania rowniez super. Wentylator szybko rozpala drewno i ogrzewa wode do danej temperatury.
No i teraz moment ktory psuje cale WOW.
Gdy kominek osiagnie dana temperature, wylacza sie wentylator, zamyka sie dolot i w kominku zaczyna sie wedzarnia....
Zaraz wypelnia sie cala komora czarnym dymem i nie nic widac.
Mozna ustawic cykl przedmuchiwania, ale nic to nie daje.
Szyba jest cala czarna/osmolona po godzinie.
Taki urok mojej duzej szyby naroznej... Takze dlugie romantyczne wieczory przy rozpalonym kominku mozna zapomniec :)

Ma ktos moze jakis sposob na w/w problem?
Podlega to reklamacji? (nie po to kupowalem najdrozsza wersje turbokominka z duza szyba, zeby miec taki efekt koncowy)

pozdrawiam

niestety jest to problem, którego nie da się uniknąć. Turbokominek to tylko pudło wypełnione wodą z szybą aby przypominać kominek. Nic ze spalaniem drewna nie ma wspólnego a ten wentylatorek to...brak słów. Po prostu zły wybór.
pzdr

fistach85
18-11-2013, 11:50
niestety jest to problem, którego nie da się uniknąć. Turbokominek to tylko pudło wypełnione wodą z szybą aby przypominać kominek. Nic ze spalaniem drewna nie ma wspólnego a ten wentylatorek to...brak słów. Po prostu zły wybór.
pzdr

no to super :)

mozna zwrocic taki kominek? (moze ktos probowal i ma doswiadczenie)

orcio_kr
18-11-2013, 16:00
no chyba będzie ciężko skoro działa teoretycznie tak jak powinien (??) , no chyba że przedmiot niezgodny z opisem, ale tu musisz sprawdzić ..
a nie da sie jakoś zmodulowac predkości tego wentylatorka żeby nie działał zero-jedynkowo - tzn na poczatku mógłby działac szybko a jak się rozpali nieco wolniej, ale bez wyłączania .. albo żeby wogóle cały czas chodził

fistach85
18-11-2013, 16:27
a nie da sie jakoś zmodulowac predkości tego wentylatorka żeby nie działał zero-jedynkowo - tzn na poczatku mógłby działac szybko a jak się rozpali nieco wolniej, ale bez wyłączania .. albo żeby wogóle cały czas chodził

Da sie, poprzez przestawienie silownika od klapki (wlotu). Podczas wylaczania wentylatora klapka jest wciaz uchylona, ale minimalnie.
Zniknal efekt zapelniania sie czarnym dymem, ale dalej brudzi szybe... W 2 godziny cala brazowa. (wczesniej w 30-60 min, byla cala czarna)

Moze plyty szamotowe cos pomoga??

bohusz
18-11-2013, 16:44
Da się zdemontować ten wentylator i dopływem powietrza sterować ręcznie?
Bo najlepiej jak chodzą paleniska z ręcznie dokładanym opałem, na naturalnym ciągu kominowym.

fistach85
18-11-2013, 16:58
Da się zdemontować ten wentylator i dopływem powietrza sterować ręcznie?
Bo najlepiej jak chodzą paleniska z ręcznie dokładanym opałem, na naturalnym ciągu kominowym.

da sie, ale mysle ze to zla ingerencja.
Strasznie chwale sobie ten wentylator podczas rozpalania.
Moznaby zostawic wentylator + zrobic recznie uchylana klapke.
Choc mija sie to z celem... chcialbym miec automatyke... (nie po to placilem 10k za kominek)

Forest-Natura
18-11-2013, 17:25
Witam.
No cóż ... to nie pierwszy i nie ostatni taki właśnie wpis w temacie wkładów kominkowych produkowanych przez Makroterm ... a ludzi czytają i ... dalej kupują ...
Pozdrawiam.

fistach85
18-11-2013, 20:24
Witam.
No cóż ... to nie pierwszy i nie ostatni taki właśnie wpis w temacie wkładów kominkowych produkowanych przez Makroterm ... a ludzi czytają i ... dalej kupują ...
Pozdrawiam.

Nie sprawdzalem wczesniej wielu opinii... Znajomy handluje takim sprzetem i mi doradzil.
Chcialem miec L'ke, wiec kosztowala troche wiecej.
Sprzedal w ostatnich miesiacach jakies 50 turbokominkow i zero reklamacji... wiec nie rozumiem calej sytuacji...
Tymbardziej ze Makroterm caly czas usprawnia swoje kominki i testuje.
Przeciez widza jak sie szyba zachowuje podczas testow....

DANIEL SIS
19-11-2013, 10:14
dlatego napisałem że to pudło wypełnione woda z szyba ., które przypomina kominek.
Równie dobrze można sobie kupić piec c.o. i wiele taniej.
Kominek z płaszczem wodnym to precyzyjne spalanie drewna w palenisku ceramicznym, często sterowane elektroniką, wpięte do instalacji c.o. przez doświadczonego instalatora, który wie co to proces spalania drewna, kondensacji i skraplania oraz wie jak magazynować i odbierać energię, która przekazywana jest najlepszemu akumulatorowi - wodzie.
pzdr

Kominki Piotr Batura
19-11-2013, 19:25
Nie sprawdzalem wczesniej wielu opinii... Znajomy handluje takim sprzetem i mi doradzil.
Chcialem miec L'ke, wiec kosztowala troche wiecej.
Sprzedal w ostatnich miesiacach jakies 50 turbokominkow i zero reklamacji... wiec nie rozumiem calej sytuacji...
Tymbardziej ze Makroterm caly czas usprawnia swoje kominki i testuje.
Przeciez widza jak sie szyba zachowuje podczas testow....

Albo turbo, albo kominek. Tym bardziej, że to wątek o kominkach...;)